Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Test obiektywu Canon EF 300 mm f/4L IS USM
Autor Wiadomość
hereyoufindme 
Początkujący


Posty: 45
Wysłany: Czw 04 Sie, 2011   

lenny-foto napisał/a:
Ktoś może testował oba te szkła np pod kątem optyki jeśli chodzi o 300 mm z konwerterem 1.4x ?


Tutaj są fotki testowe 300mm f/4 z 7D, w tym z extenderem 1.4x: http://car.watch.impress....013_321177.html

Ja pstrykałem w seriach ok. 800 zdjęć na 5dmk2 (AI SERVO, też z extenderem 1.4x) i spostrzeżenia mam takie:
- o dziwo bardzo dobrze trafia w cel (skuteczność wyszła mi ok. 85% przy letnim, ale mocno zachmurzonym niebie; nie robiłem zdjęć wewnątrz);
- spadek ostrości i kontrastu z extenderem 1.4x jest widoczny, ale po drobnej obróbce miałem bardzo przyzwoite rezultaty;
- nie specjalnie odczułem spadek szybkości autofocusa, ale jest on na pewno wolniejszy, niż w przypadku 70-200 f/4 IS z extenderem 1.4x;
- stabilizacja mimo, że pierwszej generacji, bardzo pomaga przy utrzymaniu centralnego punktu AF na oddalonym obiekcie;
- trzeba wyłączać IS na statywie, bo inaczej obraz zaczyna lekko pływać.

Nigdy nie maiłem 100-400, więc się nie wypowiadam.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Czw 04 Sie, 2011   

lenny-foto, w 100-400 stabilizacja chodzi bezgłośnie. No może jakby było super cicho to słychać lekki szum.
 
 
litlfisch 
Optyczny
litlfisch



Posty: 1660
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 04 Sie, 2011   

lenny-foto,
100-400 miałem podpięte pod 50D ale bez TC, jeśli chodzi zestaw 300/4 + TCx1,4 mam go do dzisiaj i sobie go chwalę z 50D sprawował się dobrze,
zajrzyj do mojej galerii 100% ptaków i rudzielców jest robione tym zestawem a do dźwięku stabilizacji można się przyzwyczaić, ważne że dobrze działa jak jest potrzebna
na 5D z braku czasu nie zdążyłem jeszcze go do końca przetestować żeby coś mądrego powiedzieć
 
 
lenny-foto 
Początkujący



Posty: 33
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 05 Sie, 2011   

hereyoufindme napisał/a:
lenny-foto napisał/a:
Ktoś może testował oba te szkła np pod kątem optyki jeśli chodzi o 300 mm z konwerterem 1.4x ?


Tutaj są fotki testowe 300mm f/4 z 7D, w tym z extenderem 1.4x: http://car.watch.impress....013_321177.html

Ja pstrykałem w seriach ok. 800 zdjęć na 5dmk2 (AI SERVO, też z extenderem 1.4x) i spostrzeżenia mam takie:
- o dziwo bardzo dobrze trafia w cel (skuteczność wyszła mi ok. 85% przy letnim, ale mocno zachmurzonym niebie; nie robiłem zdjęć wewnątrz);
- spadek ostrości i kontrastu z extenderem 1.4x jest widoczny, ale po drobnej obróbce miałem bardzo przyzwoite rezultaty;
- nie specjalnie odczułem spadek szybkości autofocusa, ale jest on na pewno wolniejszy, niż w przypadku 70-200 f/4 IS z extenderem 1.4x;
- stabilizacja mimo, że pierwszej generacji, bardzo pomaga przy utrzymaniu centralnego punktu AF na oddalonym obiekcie;
- trzeba wyłączać IS na statywie, bo inaczej obraz zaczyna lekko pływać.

Nigdy nie maiłem 100-400, więc się nie wypowiadam.


Stabilizację też wyłączałeś przy podpiętym monopadzie ?

[ Dodano: Pią 05 Sie, 2011 01:12 ]
litlfisch,

Podlinkuj mi proszę te foldery z tymi zdjęciami robione 300/4 + TCx1,4
 
 
infocyk 
Optyczny
7DII+C300+T150-600



Pomógł: 4 razy
Posty: 2004
Skąd: Kociewie (pomorskie)
Wysłany: Pią 05 Sie, 2011   

lenny-foto, 300+TC 1.4, z wakacji, jpg z aparatu, pełny exif:
Pliszka siwa,
Kormoran czarny.

Z TC autofokus jest wolny. a na ptki w locie za wolny. :smile:
Ostatnio zmieniony przez infocyk Pią 05 Sie, 2011, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
litlfisch 
Optyczny
litlfisch



Posty: 1660
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 05 Sie, 2011   

lenny-foto napisał/a:
Stabilizację też wyłączałeś przy podpiętym monopadzie ?

zawsze, jest to konstrukcja z kończ tal 90 i tutaj stabilizacja raczej przeszkadza niż pomaga

lenny-foto napisał/a:
Podlinkuj mi proszę te foldery z tymi zdjęciami robione 300/4 + TCx1,4

wejdź na galerię w Optycznych,
strona 2 - ptaki i rudzielec,
strona 3 - od góry, kwiaty, raniuszek, ruda i i helikopter
strona 4 - pies, ptaki, ruda i na dole mak
 
 
lenny-foto 
Początkujący



Posty: 33
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 05 Sie, 2011   

infocyk napisał/a:
lenny-foto, 300+TC 1.4, z wakacji, jpg z aparatu, pełny exif:
Pliszka siwa,
Kormoran czarny.

Z TC autofokus jest wolny. a na ptki w locie za wolny. :smile:


Niop pięknie to wygląda :)

[ Dodano: Pią 05 Sie, 2011 16:27 ]
litlfisch napisał/a:
lenny-foto napisał/a:
Stabilizację też wyłączałeś przy podpiętym monopadzie ?

zawsze, jest to konstrukcja z kończ tal 90 i tutaj stabilizacja raczej przeszkadza niż pomaga

lenny-foto napisał/a:
Podlinkuj mi proszę te foldery z tymi zdjęciami robione 300/4 + TCx1,4

wejdź na galerię w Optycznych,
strona 2 - ptaki i rudzielec,
strona 3 - od góry, kwiaty, raniuszek, ruda i i helikopter
strona 4 - pies, ptaki, ruda i na dole mak


Dzięki :)
 
 
litlfisch 
Optyczny
litlfisch



Posty: 1660
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 05 Sie, 2011   

infocyk napisał/a:
Z TC autofokus jest wolny. a na ptki w locie za wolny. :smile:

tu akurat się z tobą nie zgodzę, wszystko zależy od tego gdzie dany ptak się znajduje
w 90% tłem jest niebo a to daje duże możliwości
 
 
hereyoufindme 
Początkujący


Posty: 45
Wysłany: Pią 05 Sie, 2011   

litlfisch napisał/a:
tu akurat się z tobą nie zgodzę, wszystko zależy od tego gdzie dany ptak się znajduje w 90% tłem jest niebo a to daje duże możliwości


Ja nie miałem problemów ani z celnością, ani z "nadążaniem AF" za poruszającym się obiektem, ale zaznaczam, że nie robiłem fotek samochodom, czy ptakom tylko ludziom i to bez dużych, nagłych zmian odległości. Aczkolwiek, też natknąłem się na taką opinię:

"Despite being mounted on a 1 series camera, the lens with a 1.4x converter attached never quite kept up with this eagle in flight."

źródło: http://www.photodo.com/topic_59.html
 
 
infocyk 
Optyczny
7DII+C300+T150-600



Pomógł: 4 razy
Posty: 2004
Skąd: Kociewie (pomorskie)
Wysłany: Sob 06 Sie, 2011   

To może sprecyzuję: ptaki w locie robić się da. Problem jest przy szybko przemieszczających się obiektach gdy obiektyw musi szukać ostrości (nawet z ogranicznikiem), trwa to czasami za dłuuugo jak dla mnie, ale ja taki powolny jestem, więc może dlatego. :smile:
Mimo tego obiektyw jest świetny, ja zastanawiałem się ponad trzy miesiące zanim go kupiłem, m.in. czytając wszystkie posty litlfischa. Wybór zależy w dużym stopniu od tego co się posiada, będzie posiadać i co chce się fotografować. O kasie nie piszę, no może tylko, że jak na ptaki, to TCx1.4 kusi żeby dokupić, a wtedy cena zestawu przekracza cenę 100-400, czy samego 400 (5.6).
 
 
lenny-foto 
Początkujący



Posty: 33
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 06 Sie, 2011   

infocyk, Ja podobnie jak ty rozważałem zakup szkła, zastanawiałem się nad 100-400 i 400 f.5,6 ale ostatecznie wybór padł na 300 mm f 4.0 IS po moich rozważaniach i przemyśleniach :) ale już zauważyłem że na ptaki 300 mm to mało, bo podczas obróbki trzeba dużo kadrować jeśli obiekt znajduje się daleko i jest mały, dlatego najlepszym rozwiązanie będzie dokupienie TC 1,4X. Nie mam natomiast porównania szkiełka c 400 f.5.6 jak się on zachowuje w stosunku do stałki c 300 mm, może ktoś posiadał owe szkiełka lub miał możliwość sprawdzenia w terenie obu szkieł?
 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Sob 06 Sie, 2011   

lenny-foto, z porównania optycznych wynika, że nawet 100-400 lepiej zachowuje się na 400 niż 300 z TC 1.4, więc ze stałką 400 powinno być jeszcze lepiej.
 
 
lenny-foto 
Początkujący



Posty: 33
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 06 Sie, 2011   

mozer, testy testami ja to wszystko wiem, ale chodzi mi o praktyczne wykorzystanie szkła w terenie niż jakieś tabelki i wykresy :)

[ Dodano: Sob 06 Sie, 2011 18:23 ]
Albo za rok zaszaleje i sam kupię 400 f 5.6, ocenie który według moich potrzeb będzie odpowiedni, a w tedy jeden pójdzie na sprzedaż :)
 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Sob 06 Sie, 2011   

lenny-foto, no ale do ptaków to chodzi Ci głównie o rozdzielczość, nie? Jakich innych elementów się spodziewasz? Bokeh, flary? :)
Btw. testy naprawdę nie gryzą ;)
 
 
lenny-foto 
Początkujący



Posty: 33
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 06 Sie, 2011   

mozer, Wiadomo że rozdzielczość jest kluczową sprawą ale również światło i możliwość zrobienia zdjęcia z ręki przy jako takiej działającej stabilizacji:)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 9