Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Samyang 24 (L?)
Autor Wiadomość
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Pią 12 Sie, 2011   Samyang 24 (L?)

Z racji tego, że nie każdy zagląda na stronę główną wkleję link do informacji o pojawieniu się Samyang 24/1.4

Jeśli tylko będzie trzymał poziom dotychczasowych obiektywów, to znajdzie się u mnie w plecaku.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 12 Sie, 2011   

No to teraz czekamy na 20 mm f/1.8 :)
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Pią 12 Sie, 2011   

Rozumiem, że będziecie beta-testerami? :wink:

A już był w planach kredyt na 24L. Wstrzymam się więc te kilka miesięcy i zobaczę jak się sytuacja rozwinie.
Mam wrażenie, że o tym obiektywie poinformowaliście jako pierwsi na świecie...
 
 
maput 
Optyczny



Pomógł: 24 razy
Posty: 1492
Skąd: Katowice
Wysłany: Pią 12 Sie, 2011   

Arek napisał/a:
No to teraz czekamy na 20 mm f/1.8 :)

Zdecydowanie.. 24 to dla mnie dokładnie o te 4mm za wąsko.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 12 Sie, 2011   

MC napisał/a:
Mam wrażenie, że o tym obiektywie poinformowaliście jako pierwsi na świecie...


Ja też mam takie wrażenie. Nawet newsa na LensTip wrzuciłem z tego powodu :)
 
 
007areka
[Usunięty]

Wysłany: Pią 12 Sie, 2011   

...tez jestem bardzo ciekaw tego szkła, zwłaszcza ze jest na pełną klatkę... być może i u mnie zagości na stale ...
 
 
luke130 
Rozmowny



Pomógł: 3 razy
Posty: 304
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 12 Sie, 2011   

Jakieś szczątkowe informacje na temat styków pod N i sterowania przysłoną z aparatu? Po ostatnich premierach Ciamcianga powinno się to stać tradycją. Całkiem przyjemną tradycją.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19880
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 12 Sie, 2011   

A mnie ten obiektyw tak nie podnieca. O ile fish-eye był tanią ofertą dla cropowców, 85 mm tanią ofertą dla wszystkich, to już 35 mm ma sens tylko jako tanie szkło dla pełnej klatki, i podobnie teraz 24 mm. Chodzi mi o to, że ryby taniej dla cropa nie było wcale, wszystkie szkła 85 o świetle f/1,4 też w zupełnie innych zakresach cenowych. Tymczasem 35/1.4 jest moim zdaniem cenowo za blisko Sigmy 30/1.4 żeby na cropie być czymś interesującym, więc rynek redukuje się tylko do posiadaczy FF, którzy nie chcą lub nie mogą zainwestować w systemowe szkło 35/1.4. I teraz to samo. Jak nie systemowe 24/1.4 to są pełnoklatkowe Sigmy 20/1.8 i 24/1.4 mm, które ewentualnie gorsze osiągi w rozdzielczości nadrobią posiadaniem AF. Fakt, że różnica cenowa już wyższa niż w przypadku porównania Sigmy 30/1.4 kontra Samyang 35/1.4, ale dla posiadaczy FF już niekoniecznie każda stówka ma takie znaczenie.
Jedyne, co mnie mogłoby przekonać do Samyanga 35 czy 24 mm to jakiś rewelacyjny bokeh. A tego akurat nie sprawdzałem w przypadku obecnego już na rynku 35 mm. Ktoś ma jakieś opinie?
 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Pią 12 Sie, 2011   

komor, ale skąd wiesz jaka będzie cena?
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19880
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 12 Sie, 2011   

Nie wiem jaka będzie, ale Samyang 35/1.4 nie kosztuje już tak tanio jak kosztowały pierwsze chwalone szkła tej firmy, czyli fisz i portretówka. 24/1.4 pewnie nie jest łatwiejsze do wykonania.
 
 
sigmiarz 
Optyczny



Pomógł: 11 razy
Posty: 1785
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 13 Sie, 2011   

Samyang 35 za 1500pln, Sigma 30 za 1700-1800.. kupowanie Samyanga w tej sytuacji nie ma sensu, do tego Samyang 35 jest bardzo duży, 24 nie jest mniejszy. Tyle tylko że w SY nie ma co się popsuć i chyba są bardziej pancerne.
 
 
P_M_ 
Maniak


Pomógł: 8 razy
Posty: 992
Wysłany: Sob 13 Sie, 2011   

sigmiarz napisał/a:
Samyang 35 za 1500pln, Sigma 30 za 1700-1800.. kupowanie Samyanga w tej sytuacji nie ma sensu, do tego Samyang 35 jest bardzo duży, 24 nie jest mniejszy. Tyle tylko że w SY nie ma co się popsuć i chyba są bardziej pancerne.

Zauwaz takze, ze ta sigma na d3, 5d i innych FX-a wygeneruje ci piekne czarne kolo, jak fiszaj.
Optyka zacna, to i cena adekwatna. Brak AF-a? Kup systemowy.
Ja sobie tylko pluje w brode, ze nie kupilem wczesniej fisza i 85/1.4 od SY. Reszta jest mi zbedna.

PS. Moze w koncu jakies sensowne tele zaprezentuja, bo te kaczany to wstyd pokazywac obok tych cacek.
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Sob 13 Sie, 2011   

sigmiarz napisał/a:
kupowanie Samyanga w tej sytuacji nie ma sensu

Tak, szczególnie na FF. :zalamany:
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 13 Sie, 2011   

Nawet na APS-C Samyang 35 mm da lepsze brzegi niż Sigma 30 mm. Coś za coś. Znajdą się chętni i na jedno szkło i na drugie.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19880
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 13 Sie, 2011   

sigmiarz napisał/a:
Tyle tylko że w SY nie ma co się popsuć

Przeniesienie ruchu z pierścienia przysłon się psuje. :) Po jakimś czasie są też luzy na pierścieniu ostrości, ale jak na te pieniądze i tak jest spoko. Nie spodziewam się, że te obiektywy przeżyją swojego właściciela, ale zabawę dają przednią, jak ktoś lubi manuale.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 11