Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Test obiektywu Canon EF 28-135 mm f/3.5-5.6 IS USM
Autor Wiadomość
MasterB 
Maniak



Pomógł: 14 razy
Posty: 864
Wysłany: Pon 08 Cze, 2009   

jarino napisał/a:

Podlaczylem go do swojego C 400D i na 28-50 mam mydlo nie do przyjecia z lewej strony :( czy ten typ tak ma na 400D



Tydzień temu sprzedałem swojego, używałem z 450D. Nie powinno być mydła, a jeśli już to raczej równomierne...
Spróbuj zrobić parę fotek bez IS, może tu leży problem.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






candy 
Maniak
óć



Pomógł: 16 razy
Posty: 984
Wysłany: Pon 08 Cze, 2009   

ktos wczesniej juz narzekal na forum na rozmyty obraz tylko po jednej stronie zdjecia,ale to dotyczylo bodajze sigmy i problem tkwil w ukladzie soczewek
canon tez moze byc "stukniety",sprobuj zrobic zdjecie innym aparatem,a jak nie to reklamuj
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19880
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 08 Cze, 2009   

Jeśli brak ostrości masz tylko z jednej strony to reklamuj szkło albo oddaj jeśli masz taką możliwość. To jest wada w układzie optycznym i szkoda się z tym wozić, nie wiem czy serwis to naprawia i w jakim stopniu.
 
 
jarino 
Nowy


Posty: 7
Skąd: Świdnica / Wrocłąw
Wysłany: Pon 08 Cze, 2009   

zakupilem obiektyw na allegro, gdzie mily Pan napisal: ' oczywiście w pełni sprawny '

Nikt z moich znajomych nie ma puszki 50D lub innej z tej półki, mam prosbe do kogos z Wroclawia lub Świdnicy - jak z okolic to nawej moge podjechac.

Potrzebowalbym sprawdzic moj obiektyw na body 50D lub w tej klasie.
Pasowaloby mi jutro lub piatek (we wro) ew. next tydzien, do miejsca juz sie dostosuje.
w swidnicy lub okolice mi pasuje od jutra do niedzieli.

do tego czasu bede walczyl ze sprzedajacym.

pozdr.
tomek.
Ostatnio zmieniony przez Wujek_Pstrykacz Wto 09 Cze, 2009, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
candy 
Maniak
óć



Pomógł: 16 razy
Posty: 984
Wysłany: Pon 08 Cze, 2009   

no to moze byc kicha jak kupiles od jakiegos milego jegomoscia z Allegro,w najgorszym przypadku bedzie tylko wojna slowna i skonczy sie na tym ze zostaniesz sam na sam z d***ietym szklem,chyba ze facet okaze sie ucziwy i chetny do wspolpracy

czy zdjecia byly nieostre od razu jak zalozyles go na aparat?
 
 
jarino 
Nowy


Posty: 7
Skąd: Świdnica / Wrocłąw
Wysłany: Pon 08 Cze, 2009   

obiektyw dopiero zalozylem 2 tygodnie po tym jak go dostalem - zeszla sobota - bo mialem pilny wyjazd sluzbowy i dopiero znalazlem czas, bylem na weselu znajomej. wczesniej juz podejrzewalem ze cos jest nie tak i zrobilem zdjecie kartki z tekstem, potem to juz na prawde bylem lekko zdruzgotany.

Takie bicie piany bedzie, a strone z aukcjami ze tak powiem, raczej nei bedzie to interesowalo eh...

heh...
zobaczymy co mi odpisze mily Pan, jak bedzie sie upieral przy swoim, zglosze ta sprawe do serwisu.
albo co ? mam sie tak samo zachowa jak ten mily Pan ? sprzedac obiektyw niby nigdy nic... tylko ze sumienie troche tak nie bardzoby to wytrzymalo...
 
 
candy 
Maniak
óć



Pomógł: 16 razy
Posty: 984
Wysłany: Pon 08 Cze, 2009   

znajomy utopil tak 2K euraskow na ebay'u :evil:
niech by padli na rzerzaczke wszyscy tacy "uczciwi" sprzedawcy...
 
 
jarino 
Nowy


Posty: 7
Skąd: Świdnica / Wrocłąw
Wysłany: Pon 08 Cze, 2009   

czyli co ? ktos moze sobie pisac ze obiektyw jest sprawny a w rzeczywistosci sprzedaje kupe ? gdzie tutaj sprawiedliwosc i ochrona praw konsumenta eh...

no coz sprawiedliwosc umarla na krzyzu jak to ktos kiedys madry powiedzial ;)
 
 
candy 
Maniak
óć



Pomógł: 16 razy
Posty: 984
Wysłany: Pon 08 Cze, 2009   

no nie mowie ze to w porzadku,jak najbardziej nie..
tyle tylko ze trudno moze byc egzekwowac swoje prawa przeciwko jakiemus "tajemniczemu" komus...
niestety sprawdza sie moja zasada o niekupowaniu sprzetu od "pana X",lepsze sa sklepy internetowe(chociaz nie mowie,naciac mozna sie nawet w sklepie jaknajbardziej realnym,ale to inna sprawa)

mam nadzieje ze uda ci sie odzyskac pieniadze
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19880
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 08 Cze, 2009   

Jestem z Wrocławia, mam 40D i jutro trochę wolnego czasu. Napisz maila na adres który znajdziesz w profilu to się możemy umówić na krótkie spotkanie. W piątek też może być, ale to sobie ustalimy mailowo.
 
 
jarino 
Nowy


Posty: 7
Skąd: Świdnica / Wrocłąw
Wysłany: Sob 20 Cze, 2009   

witam witam :)

wiec obiektyw zwrocilem, kasa jest juz na moim koncie uff.... :)

wlasciciel i tak sie nie przyznal ze obiektyw ma wade no coz... szanuje to, ja juz sie nie dam nabrac.

dziekuje Ci komor za pomoc i wsparcie !!

teraz bede polowal na jakis inny w lepszym stanie :P :D
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Sob 20 Cze, 2009   

jarino, dobrze, że udało ci się kasę odzyskać, ze swojej strony mogę ci powiedzieć, że bawiłem się tym szkiełkiem na 400D i nie było żadnych kłopotów, kolega go używa na staruszku 300D i robi nim całkiem przyzwoite foty.
 
 
trefies 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Wto 07 Lip, 2009   

Jaką skalę odwzorowania ma ten obiektyw? Chciałem policzyć skalę odwzorowania dla kilku alternatywnych akcesoriów do makro.
 
 
MasterB 
Maniak



Pomógł: 14 razy
Posty: 864
Wysłany: Wto 07 Lip, 2009   

trefies,

1:5,26

http://www.optyczne.pl/in...=36&typ=0&moc=0
 
 
trefies 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Wto 07 Lip, 2009   

Dzięki, nie byłem pewien co do tego parametru. I teraz moje pytanie. Chcę policzyć skalę odwzorowania po zastosowaniu pierścieni(w sumie 64mm). Podają wzór S=d/f, podstawiając f=135mm(maksymalna ogniskowa) wyjdzie mi jakieś 1:2. A jak się ma ten parametr 1:5,26 do takich obliczeń? Czy to oznacza, że każdy obiektyw z ogniskową 135mm ma taką samą skalę odwzorowania, czy bierze się to z czegoś innego?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 16