Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
AF 50mm 1,8D nie pasuje do D3100?????????????????????
Autor Wiadomość
fotka123 
Uczestnik


Posty: 53
Wysłany: Pią 13 Sty, 2012   AF 50mm 1,8D nie pasuje do D3100?????????????????????

witam,
wiedziałam, że13-go w piątek zakupów sie nie robi :cool:
przeczytałam mnóstwo info nt w/w obiektywu i napotkałam sie tylko z jednym problemem (dla mnie to nie problem), że nie ma silniczka i na moim d3100 bede musiała ustawiać ostrość ręcznie

poszłam do sklepu, podpięłam obiektyw i....wyskoczyła info ze należy zablokować obiektyw (na takim czerwonym guziczku na obiektywie) na najwyzszej wartości przysłony...w tym wypadku na f22. zablokowaliśmy i okazuje sie , że tylko na takiej przysłonie spust migawki działa....ale wybierając programy manualne i przekrecając pokrętłem na aparacie, moge regulowac juz normalnie zakres od 1,8 do 22...sprzedawca robi oczy, bo nie wie dlaczego...zasugerował, że moze trzeba przekłamac aparat i nie zważać na tą blokade

czy ktoś sie z tym spotkał, czy ktos ma d3100 i może 50tk AF....???

HELP!!!!!!!!!!!!
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






moronica 
Temu Panu już podziękujemy



Pomogła: 106 razy
Posty: 7414
Skąd: BN3
Wysłany: Pią 13 Sty, 2012   

fotka123, owszem, przyslone na obiektywie nalezy zablokowac ale to nie znaczy, ze tylko na tej przyslonie obiektyw bedzie dzialal. po prostu jak juz obiektyw zablokujesz to bedziesz mogla sterowac wartoscia przyslony z poziomu korpusu

w obiektywach manualnych brak jakiejkolwiek komunikacji miedzy obiektywem i korpusem wiec nie da sie sterowac przyslona w korpusie i dlatego pozostaje manipulowac pierscieniem

sterowanie przyslona z korpusu ma jedna ogromna zalete - mozesz ja zmieniac o 1/3 lub 1/2 dzialki a nie tylko tak jak pozwala na to obiektyw (czesto jest to o pelna dzialke przyslony)

z tym silniczkiem to oczywiscie prawda, AF dzialac nie bedzie
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Pią 13 Sty, 2012   

Tak ma być.

[ Dodano: Pią 13 Sty, 2012 12:26 ]
fotka123 napisał/a:
sprzedawca robi oczy, bo nie wie dlaczego...zasugerował, że moze trzeba przekłamac aparat i nie zważać na tą blokade
Blokadę? Co to za sklep? :razz:
 
 
maput 
Optyczny



Pomógł: 24 razy
Posty: 1492
Skąd: Katowice
Wysłany: Pią 13 Sty, 2012   

To całkowicie normalne i typowe. Sprzedawca się nie popisał... Fotojoker ? MM ? Saturn ?

A do D3100 weź 50/1.8 G
 
 
fotka123 
Uczestnik


Posty: 53
Wysłany: Pią 13 Sty, 2012   

moronica "owszem, przyslone na obiektywie nalezy zablokowac ale to nie znaczy, ze tylko na tej przyslonie obiektyw bedzie dzialal"
i ty to wiesz, a sprzedawca w sklepie foto nie :evil: no wiesz, mnie to mogło zaskoczyć, ale jego :roll:

jaad75 , maput dobrze typowałeś :cool: "F" :lol:

dlaczego D a nie G? ale G to pwenie AF-sjak tak, to kaski mi nie starczy chyba :roll:

G tez chyba był
Ostatnio zmieniony przez fotka123 Pią 13 Sty, 2012, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Pią 13 Sty, 2012   

fotka123, z G miałabyś AF...
 
 
fotka123 
Uczestnik


Posty: 53
Wysłany: Pią 13 Sty, 2012   

właśnie dopisałam...budzet napięty
 
 
moronica 
Temu Panu już podziękujemy



Pomogła: 106 razy
Posty: 7414
Skąd: BN3
Wysłany: Pią 13 Sty, 2012   

fotka123, sprzedawca to sprzedawca, nie musi wiedziec takich niuansow (tzn powinien ale realistycznie na to patrzac wcale nie dziwi, ze nie wie). ja wiem bo posiadam obiektywy AF i AF-D

w kazdym razie sie nie martw, wszystko dziala poprawnie
 
 
jozchr49 
Początkujący
jozchr49


Pomógł: 1 raz
Posty: 39
Skąd: Prudnik
Wysłany: Pią 13 Sty, 2012   

fotka123,jeśli to jest obiektyw 50 mm 1:1,8 D to żeby ustawiać przysłonę z poziomu korpusu musisz zablokować pierścień przysłony tym czerwonym guziczkiem. Wszystkie starsze obiektywy z literką " D " nie posiadają silnika AF-u jak i korpusy E-L jak D3100 i D5100 też są pozbawione silnika do napędu A-F u = ostrzenie ręczne :cry: .Do Twojego korpusu to tylko obiektywy z silnikiem oznaczone literą " G " obiektywy te nie posiadają już pierścienia przysłon, przysłona jest ustawiana z poziomu korpusu no i działa A-F :wink:
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Pią 13 Sty, 2012   

fotka123 napisał/a:
właśnie dopisałam...budzet napięty
Tyle, że Ty kupujesz obiektyw AF, tyle, że ten AF nie działa z Twoim korpusem... Skoro budżet aż tak napięty, to kup coś całkowicie manualnego, będzie Ci się lepiej ostrzyć i wyjdzie taniej...
 
 
fotka123 
Uczestnik


Posty: 53
Wysłany: Pią 13 Sty, 2012   

jozchr49 napisał/a:
Do Twojego korpusu to tylko obiektywy z silnikiem oznaczone literą " G " obiektywy te nie posiadają już pierścienia przysłon, przysłona jest ustawiana z poziomu korpusu no i działa A-F :wink:


TO TYLKO - w sensie wygody, bo przecież D też bedzie dzialał, tylko sie pomęczę z ostrzeniem :cool:
 
 
moronica 
Temu Panu już podziękujemy



Pomogła: 106 razy
Posty: 7414
Skąd: BN3
Wysłany: Pią 13 Sty, 2012   

jaad75, tyle ze wtedy pomiaru swiatla rowniez nie bedzie miala
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Pią 13 Sty, 2012   

moronica, fakt, systemy mi się pomyliły... :wink:
 
 
fotka123 
Uczestnik


Posty: 53
Wysłany: Pią 13 Sty, 2012   

jaad75 napisał/a:
fotka123 napisał/a:
właśnie dopisałam...budzet napięty
Tyle, że Ty kupujesz obiektyw AF, tyle, że ten AF nie działa z Twoim korpusem... Skoro budżet aż tak napięty, to kup coś całkowicie manualnego, będzie Ci się lepiej ostrzyć i wyjdzie taniej...


a co proponujesz? zależy mi na tym by był jak najjaśniejszym ob. (portret, reportaż)
wychodzi na to, że kupuje tylko jasność 1,8 -reszta nie bedzie u mnie działać, tak? :oops:

a jak nie to... uśmiechne sie do męża i może kupie ten AF S 1,8D :cool:
Ostatnio zmieniony przez fotka123 Pią 13 Sty, 2012, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Pią 13 Sty, 2012   

Cytat:
wychodzi na to, że kupuje tylko jasność 1,8 -reszta nie bedzie u mnie działać, tak? :oops:
Nie no, będzie działał wspomniany wyżej pomiar światła - to już coś...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 15