Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Obiektyw do portretu
Autor Wiadomość
porto
Początkujący


Posty: 41
Wysłany: Pią 27 Kwi, 2007   Obiektyw do portretu

Zastanawiam sie ktory obiektyw do portretu jest najlepszy - 85/1.8,100/2.0 czy 135/2l? Podobno 100/2 ma ladniejszy bokeh niz 85/1.8.Slyszalem tez ze ten 135/2l to rewelacja...Bardzo interesuje mnie portret wiec zalezy mi na konkretnych wnioskach.Potrzebuje najlepszego dostepnego szkla do portetu.Opinie typu wszystkie sa dobre prosze zachowac dla siebie bo to wiem.Moze jest na forum ktos kto zajmuje sie profesjonalnie portretem i moze udzielic mi rady?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 28 Kwi, 2007   

Jak masz body z cropem to bierz 85/1.8, jak 5D to 135/2L.
 
 
Adalbercik
Uczestnik


Posty: 97
Wysłany: Sob 28 Kwi, 2007   

Do jakiego aparatu to chcesz podpiąć??
MM słusznie zauważył, co innego dla FF, co innego dla cropa 1,5x.
Przede wszystkim jaka marka aparatu - inne są szkła do Nikona, inne do Canona, a jeszcze inne do Pentaxa, czy Sony/Minolty.
Takie 85/1,8 nie zawsze znaczy to samo:)
 
 
R.Roobs 
Rozmowny



Posty: 251
Skąd: Bezdomny
Wysłany: Sro 23 Lip, 2008   

...ja np do D 300 , tak w cenie do 3 tyś ...choć rozważam też większy wydatek jeśli będzie sensowny :)
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 23 Lip, 2008   

R.Roobs napisał/a:
...ja np do D 300 , tak w cenie do 3 tyś ...choć rozważam też większy wydatek jeśli będzie sensowny :)


W domyśle też do portretu? Bo jakoś koledze z trudnością przychodzi napisanie pytania pełnym zdaniem :evil:
 
 
R.Roobs 
Rozmowny



Posty: 251
Skąd: Bezdomny
Wysłany: Sro 23 Lip, 2008   

...oj zaraz draka :razz: .Nie ma co sie krzywić ...te "pólpytanie" odnosiło sie do tematu ale rozumiem ze nie wszyscy rozumieją myśli innych :mrgreen:
Kcem kupić obiektyw do portretów jak wspomniałem za około 3 tysiaki ale jeśli będzie uzasadniona zwyżka w wydatku to też dam się nakręcić :razz:
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Sro 23 Lip, 2008   

Do D300, to kup sobie Nikkora 85/1.4. Będzie się dobrze z 18-200 komponował... :twisted:
 
 
R.Roobs 
Rozmowny



Posty: 251
Skąd: Bezdomny
Wysłany: Czw 24 Lip, 2008   

...18-200 to już raczej nie będę miał ,w planach jest zakup 70-200 nikora
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 24 Lip, 2008   

R.Roobs napisał/a:
...18-200 to już raczej nie będę miał ,w planach jest zakup 70-200 nikora


Skoro tak to na początek do portretu ten obiektyw jest aż nazbyt dobry.
 
 
R.Roobs 
Rozmowny



Posty: 251
Skąd: Bezdomny
Wysłany: Czw 24 Lip, 2008   

...to dopiero za 3-4 miesiące ten 70-200 , w następnym roku jeszcze coś do "szybkiego sportu" i też z samej góry,natomiast teraz chcę kupić "coś" co w pewnym stopniu uzupełni mi 70-200 i nie urwie szyi :wink:
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Czw 24 Lip, 2008   

nie - 85/1.4 do portretu, ewentualnie 50/1.4 i 135/2 DC... bez przesady z tym 70-200VR <- nie ma to tragicznego bokehu, ale w sumie jak dla mnie szkło nie warte nawet 4k :P
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 25 Lip, 2008   

mavierk napisał/a:
nie - 85/1.4 do portretu, ewentualnie 50/1.4 i 135/2 DC... bez przesady z tym 70-200VR <- nie ma to tragicznego bokehu, ale w sumie jak dla mnie szkło nie warte nawet 4k :P


Zapewne setki zdjęć zrobiłeś tym 70-200/2.8 VR?
Jak ktoś szuka czegoś uniwersalnego to ten zoom nadaje się świetnie do portretu. Na początek wystarczy zwykły 85/1.8.
 
 
R.Roobs 
Rozmowny



Posty: 251
Skąd: Bezdomny
Wysłany: Sob 26 Lip, 2008   

MM tylko z których tych trzech wybrać...
-MF 85mm f/1.4
-AF 85mm f/1.8D
-MF 85 mm f/1.4DIF
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 26 Lip, 2008   

Nie wiem jakie masz ambicje, ale moim zdaniem wersja 1.8 wystarczy.
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Sob 26 Lip, 2008   

MM napisał/a:
Zapewne setki zdjęć zrobiłeś tym 70-200/2.8 VR?
Wystarczyło mi 40, żeby ręka zaczęła więdnąć. Zaiste - super obiektyw do portretów za 5k, podczas gdy można kupić dwa szkiełka 10x do tego lepsze za taką cenę..
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 11