Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Test obiektywu Nikkor AF 80-200mm f/2.8D ED
Autor Wiadomość
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 27 Lis, 2006   Test obiektywu Nikkor AF 80-200mm f/2.8D ED

Zapraszamy do działu TESTY i lektury!
Arek
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 27 Lis, 2006   

W końcu jakiś kultowy obiektyw :)
Teraz poproszę coś w tym style ze stajni Canona. Może być z IS ;)
 
 
cyklista
Nowy


Posty: 13
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 27 Lis, 2006   

dzięki za test Arek...
poruszyłeś ciekawy problem o którym nie często się mówi -
- balans, dopasowanie obiektywu (jego wielkości i wagi) do aparatu. Nigdy nie fotografowałem z obiektywem cięższym niż 800g - -jak pracuje się takim NIkkorem na body klasy amatorskiej (D70, D80)?
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 28 Lis, 2006   

To kwestia bardzo indywidualna. Ja mam duże ręce więc jak ognia unikam czegoś klasy 350/400D czy tego najnowszego Olka. Pamiętam, że przy teście Sigmy 70-200 f/2.8, która jest takich samych gabarytów jak Nikkor, nawet w połączeniu z 20D, po dwugodzinnej sesji (aparat non-stop w ręku) zaczęły mnie łapać skurcze w dłoni.

Arek
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 28 Lis, 2006   

Hehe, no to pomyśl sobie o pokazach i zestawie 20D + 100-400L przez 10 godzin w łapkach, albo 5D z gripem + 24-105 + lampa i reportarz ślubny przez równie długi czas. Jak ktoś nie jest przyzwyczajony to na początku będzie boleć. Trzeba nauczyć się odkłądać sprzęt na jakiś czas, odpowiednio go trzymać (ja często jak tylko nie focę zestaw z 100-400L trzymam za odrócone o 180 stopni mocowanie statywowe), korzystać czasem z monopodu, generalnie dawać co jakiś czas rękom odpocząć, bo potem zaczynają się trząść i nawet stabilizacja przestaje pomagać. Za to jeżeli ręcę są "świeże" to taki ciężki zestaw jest niesłychanie stabilny i bez stabilizacji zrobi się nim ostre zdjęcie na dłuższym czasie niż czym lekki
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Wto 27 Lut, 2007   

A jak wypada to szkło w porównaniu do Sigmy 70-200/2.8 HSM?

Zastanwiam się nad kupnem jednego z nich i pojęcia nie mam, co wziąć (kasa ta sama)? Jeśli każdy jest do czego innego, to chcialbym wiedzieć, jaka jest ich specjalizacja :-)

Pozdrawiam
 
 
adp007
Bywalec


Posty: 139
Skąd: wawa
Wysłany: Sro 28 Lut, 2007   

wiesz, zastanawiałem się nad podobną rzeczą. Sigma vs. Nikkor.
Zastanawialem się jeszcze nad Sigmą 100-300 HSM. Miałem wszystkie trzy szkła w rękach, moglem troszkę postrzelać. Zawsze były to warunki kiepskiego światła (widac co mamy za oknem).

Po dyskusji z MM (ukłony) wybrałem Nikkora.
I nie żałuję swojej decyzji.
Szkło jest naprawdę pancerne, ostrzy szybko. Jeśli zastanawiasz się nad Sigmą ze względu na HSM: aż tak ogromnej różnicy nie ma.
W pracy AF na śrubokręt jest ogromna różnica jesli weźmiesz do ręki popularny zoom (np Sigma 70-300) vs Nikkor.

O kolorach, odwzorowaniqach, wrażeniach czysto estetycznych jeszcze się nie wypowiadam, za krótko mam ten obiektyw.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14