Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Test obiektywu Sigma 20 mm f/1.8 EX DG Aspherical RF
Autor Wiadomość
kostek 
Początkujący



Posty: 44
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 28 Maj, 2009   

0xDEADBEEF A jak tam AF u Ciebie działa? Byłem dziś w sklepie sprawdzić tą 20tke i nie było tak źle jak piszą na forach..
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






0xDEADBEEF 
Uczestnik
[CHIKEN]



Posty: 84
Skąd: SF Bay Area
Wysłany: Czw 28 Maj, 2009   

AF dziala spoko. Tzn jak na Pentaxa, bo wszyscy mi mowia ze inne systemy sa lepsze od Pentaxa ale ja jakos nie narzekam. No i przy 20mm glebia ostrosci jest dosyc duza.

Konik 1/160 f/2.4


Miasto 1/350 f/8


F360 1/90 f/2.8


Okno 1/90 f/3.5


Kosciol w Stanford 1/180 f/4.5


Prawie macro 1/500 f/8



Rzezba Rodina 1/180 f/5.6


No i jak? Mi w sumie obiektywik sie podoba i calkiem lubie i jasnosc i kat widzenia.
W sumie przez ostatnie pol roku uzywalem glownie albo 20/1.8 albo 70-200/2.8.
30/1.4 i 50/1.4 jakos leza zapomniane. a tego rokinona 85/1.4 to poza testowa przechadzka jakos nie mialem okazji uzyc w ogole jeszcze.
 
 
0xDEADBEEF 
Uczestnik
[CHIKEN]



Posty: 84
Skąd: SF Bay Area
Wysłany: Czw 28 Maj, 2009   

A tak przy okazji to moja 20/1.8 to jest druga kopia. Kupilem pierwsza ze sklepu na eBayu to strasznie mydlana szeroko otwarta byla. Wyslalem do Sigmy w ramach gwarancji i po kilku tygodniach przyslali mi zupelnie inna kopie ktora byla juz calkiem fajna. Wiec polecam sprobowac w sklepiej kilka kopii i wybrac najlepsza jak sie da.
 
 
kostek 
Początkujący



Posty: 44
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 28 Maj, 2009   

Dzięki za odp.
 
 
kostek 
Początkujący



Posty: 44
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 28 Maj, 2009   

0xDEADBEEF, No ostrośc niezła, zwłasza na tym kwiatku. A masz coś bliskiego z 1.8 ? Chodzi mi o coś w stylu bardziej portetu niż krajobrazu, ale znowu nie makro:)
 
 
as... 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 730
Wysłany: Czw 28 Maj, 2009   

całkiem niezła ta sigma :shock:
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19880
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 30 Maj, 2009   

0xDEADBEEF, w Polsce, w tym kontekście, nie używamy słowa kopia tylko egzemplarz. :)

Greetz! :)
 
 
0xDEADBEEF 
Uczestnik
[CHIKEN]



Posty: 84
Skąd: SF Bay Area
Wysłany: Nie 31 Maj, 2009   

Dzieki komor ;-) fotografia zaczalem sie interesowac po wyjezdzie wiec wiekszosc slownictwa podlapalem na anglojezycznych www i forach internetowych. Obiecuje poprawe ;-)
Kostk, z portretami to troche gorzej bo mimo ze troche narobilem to malzonka nie lubi zeby jej zdjecia na internecie wystawiac. 20mm tak srednio sie do portretow nadaje, perspektywa jest dosyc dramatyczna i ludzie wygladaja troszke nienaturalnie. Mi sie to podoba ale np malzonce nie ;-)
 
 
ilDottore 
Bywalec



Posty: 114
Skąd: Irlandia
Wysłany: Pon 01 Cze, 2009   

Jak dla mnie - git!
Sympatyczne szkło...
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19880
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 01 Cze, 2009   

0xDEADBEEF, a jak w praktyce sprawuje się ten durnowaty sposób przełączania AF/MF? Da się z tym żyć? Przesunięcie pierścienia powoduje zmianę ustawienia odległości ostrzenia?
 
 
0xDEADBEEF 
Uczestnik
[CHIKEN]



Posty: 84
Skąd: SF Bay Area
Wysłany: Wto 02 Cze, 2009   

komor
Dużo nie przełączam miedzy AF i MF wiec specjalnie się tym nie przejmujęl. Pierścien ostrzenia można przesunac do przodu i do tyłu.
Gdy jest przesunięty do przodu w tryb AF, pierscien sie obraca prawie bez oporu i w ogóle nie zmienia ostrzenia.
Gdy się pierścien przesunie do tylu w tryb MF, wtedy ten wewnętrznie sprzęgło miedzy pierścienem a ukladem ostrzenia zazębia i można pierścieniem zmieniać ostrość. Na Pentaxie, jezeli w tym momencie użyjemy AF z body to będziemy widzieli jak się pierścień ostrzenia sam rusza ponieważ jest połączony z calym mechanizmem AF.
Celem tego calego cyrku jest to żeby silnik z body nie ruszał calym pierścieniem tylko układem optycznym wewnątrz obiektywu - mniejsza masa, mniejsze opory = szybsze AF. Poza tem umożliwia to trzymanie obiektywu za pierścień ostrzenia podczas uśywania AF. W przeciwnym razie silnik AF by ruszał ręką ;-)
Podobny system jest uzywany w mojej Sigmie 70-200/2.8.

Pare zdjec z Maker Faire
Nixie 1/20 f/2.4


Skrzydła 1/350 f/8


Robot 1/20 f/2.4


Pancernik 1/30 f/2.4
 
 
dragossani 
Entuzjasta



Pomógł: 13 razy
Posty: 710
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 03 Cze, 2009   

Po fotkach widać, że przy f/8 jest ostro, a przy f/2.4 jest już wyraźnie miękko. Tyle że ta Sigma otwiera się do f/1.8 i istnieje podejrzenie, że tam może być już całkiem mydło. Dysponuje ktoś fotkami przy f/1.8?

Przyglądając się jasnym (<=f/2) stałkom o zakresie 20-30mm łatwo zauważyć, że to chyba wyjątkowo trudne do skonstruowania instrumenty. Tutaj poruszałem ostatnio ten temat. Mam wrażenie, że oprócz Nikkora 28mm f/1.4, wszystkie stałki z tego segmentu są nieostre na pełnej dziurze. Pewnie dlatego 8K zł za tego Nikkora to okazja :)
 
 
ilDottore 
Bywalec



Posty: 114
Skąd: Irlandia
Wysłany: Sro 03 Cze, 2009   

Jest jeszcze Distagon... :cool:
 
 
dragossani 
Entuzjasta



Pomógł: 13 razy
Posty: 710
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 03 Cze, 2009   

Tyle że Zeiss jest o cały 1EV ciemniejszy od Nikkora i nie ma AF. Mimo to jest rzeczywiście chyba jedyną alternatywą. Ktoś zna inne?
 
 
ilDottore 
Bywalec



Posty: 114
Skąd: Irlandia
Wysłany: Sro 03 Cze, 2009   

Przy takiej ogniskowej to (jak napisałem wyżej) ja bym się światłem mało przejmował. Dużo ważniejsze są inne właściwości optyczne. Ale oczywiście mając wybór jasne/ciemne szkło to zawsze nalezy brać jasne. :)
Poza tym 28mm to IMO nie jest jeszcze szeroki kąt. :D
NAPRAWDĘ szerooooooooooki kąt jest IMO poniżej 15mm na FF... :) Uwielbiam te hektary... :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 9