Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Canon 200/2.8 L USM
Autor Wiadomość
Elian
Bywalec


Posty: 117
Wysłany: Pon 03 Mar, 2008   Canon 200/2.8 L USM

Lub Canon 200/2.8 L USM II czy ktos miał przyjemność z tym obiektywem ? Proszę o jakieś doświadczenia sugestie.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






novy 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 399
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw 18 Gru, 2008   

No właśnie. Czy ktoś coś wie na temat tego obiektywu? Zastanawiam się nad C70-200L f/4 no ale on jest trochę ciemny, C70-200L f/2.8 jest fajny ale kolosalnych rozmiarów, no i jest jeszcze właśnie C 200/2.8 L USM który jest jasny, dość tani no i bardzo mały w porównaniu do dwóch wcześniej wymienionych.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 18 Gru, 2008   

Co to znaczy "coś wie"? Dobra i jasna stałka bez stabilizacji. Co tutaj tłumaczyć?
 
 
novy 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 399
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw 18 Gru, 2008   

"Dobra" - no to już jakiś tam ograniczony opis jest :wink: A coś więcej może ktoś z takiego obiektywu kożystał i może coś powiedzieć więcej, jakieś wrażenia z użytkowania. Patrząc na różne fora wygląda na to że ten obiektyw jest mało popularny - dlaczego?
 
 
davaeorn 
Entuzjasta
Uszczęśliwiony :)



Pomógł: 9 razy
Posty: 565
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 18 Gru, 2008   

pewnie dlatego że większość osób które chce mieć 200mm ze światłem 2.8, kupuje 70-200/2.8 IS... ze względu na większą uniwersalność...
 
 
AM 
Maniak


Pomógł: 8 razy
Posty: 759
Wysłany: Czw 18 Gru, 2008   

Na technicznych aspektach sie nie znam, ale slyszalem, ze konstrukcja optyczna podobna do 135L. Fakt, faktem. Korzystalem z obu szkiel i jedyna roznica, ktora jest widoczna to bokeh. 135-tka ma jakby spokojniejszy, co lepiej wplywa na odbior i ocene plastyki. Ostrosc juz rozni sie nieznacznie. Moze przy 100% cropie widac - ja na 5d nie rozpoznaje od razu, ktore to szklo. Z kolei 70-200L odroznie.

Dlaczego wybralem 200 zamiast zooma? I tak musialem miec 85/1.8 i 135L, bo kazdy f-stop byl mi potrzebny. Zoom jest wielki i bialy. Kwestia roznicy ostrosci w stalce i zoomie byla dla mnie mniej kluczowa, ale utwierdzily mnie w przekonaniu, ze 200/2.8 jest dla mnie.

Niezle sobie radzi z konwerterem 1.4. Takie budzetowe 300 z nienajgorszym swiatlem. Stalek 300 oczywiscie nie pobije. Nie porownywalem bezposrednio, a pamiec zawodna, ale zoomy canona okazywaly sie gorsze. Wlacznie z pompka. Ale to mi sie wydaje i nie bede sie klocil jak mnie ktos zasypie cropami i kaze wybierac ;) Z TC 2 nigdy nie sprawdzalem bo widzialem wczesniej w akcji 400/5.6 i nie widzialem sensu porownan.
 
 
novy 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 399
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw 18 Gru, 2008   

davaeorn napisał/a:
pewnie dlatego że większość osób które chce mieć 200mm ze światłem 2.8, kupuje 70-200/2.8 IS... ze względu na większą uniwersalność...


Różnica w wielkości i w wadze jest nie do pominięcia, cena zresztą też.

AM, Wielkie dzięki za obszerną odpowiedź.

[ Dodano: Czw 18 Gru, 2008 23:08 ]
Mam pytanie do użytkowników C70-200 - ile procent zdjęć robicie na ogniskowej 200mm?
 
 
jutomi 
Bywalec



Pomógł: 3 razy
Posty: 171
Skąd: Daszewice
Wysłany: Sro 24 Gru, 2008   Re: Canon 200/2.8 L USM

Elian napisał/a:
Lub Canon 200/2.8 L USM II czy ktos miał przyjemność z tym obiektywem ? Proszę o jakieś doświadczenia sugestie.


Od pół roku jestem zadowolonym użytkownikiem 200/2,8.
To moja pierwsza L-ka, więc może jestem za mało krytyczny ale:
- to świetny "podręczny" teleobiektyw, nadający się do robienia zdjęć z ręki (oczywiście z czasami poniżej 1/200s),
- jest wielofunkcyjny: fotografia przyrody, dalekie panoramy, świetne "portrety szpiegowskie" ludzi w naturalnych pozach z 5-10metrów,
- ma prawie nieomylny AF,
- ma USM, czyli "nawet nie wiesz, kiedy już masz ostrość",
- to chyba najtańsza L-ka tele - wersja I bywa tańsza od Canona 70-200/4
- aberrka zauważalnie mniejsza niż w Canonie 70-200/2,8 - w końcu to stałka.

Wady:
- szkoda, że nie ma funkcji makro 1:1, wtedy to byłby prawie ideał wielofunkcyjności :roll:
- zintegrowana, wysuwana osłona przeciwsłoneczna mogłaby być ze 3cm dłuższa,
- do fotografi przyrodniczej często 200mm to za mało -nie przetestowałem go jeszcze z żadnym konwerterem.
 
 
novy 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 399
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro 24 Gru, 2008   

Dzięki jutomi.
Poczytałem trochę o tym obiektywie na anglojęzycznych forach i wszyscy wypowiadają się o nim w samych superlatywach. Teraz już wiem że to będzie mój następny obiektyw, oczywiście przede mną jeszcze długa droga zbierania kasy :wink: ale i tak nie tyle co na 70-200 f/2.8 zresztą odkąd posiadam 85 f/1.8 jakoś nie mam parcia na Zoom'y - stałki mnie bardziej kręcą :wink:
Pozdrawiam Wszystkich i życzę Wesołych Świąt.
 
 
tthomass0 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Posty: 50
Wysłany: Sro 24 Gru, 2008   

Mi też się podoba ten 200 2,8 -->>stałka - 2,8 - i czarna(biały kolor niepotrzebnie rzuca się w oczy)
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Sro 24 Gru, 2008   

Moim zdaniem 50/1.4 + 85/1.8 + 135/2L + 200/2.8L >>> 70-200/2.8 :)
Zwłaszcza, że można to w czasie finansowo rozłożyć (najdroższa jest 135tka za 2,7k)
 
 
jutomi 
Bywalec



Pomógł: 3 razy
Posty: 171
Skąd: Daszewice
Wysłany: Sro 24 Gru, 2008   

mavierk napisał/a:
Moim zdaniem 50/1.4 + 85/1.8 + 135/2L + 200/2.8L >>> 70-200/2.8 :)
Zwłaszcza, że można to w czasie finansowo rozłożyć (najdroższa jest 135tka za 2,7k)


Zawsze możesz 135/2L zastąpić 100/2,8 macro za 1,4k - wyjdzie dużo taniej a i świat makrofotografii staje otworem...
 
 
Monastor 
Optyczny



Pomógł: 49 razy
Posty: 3809
Wysłany: Sro 24 Gru, 2008   

jutomi, ale to już nie ta sama plastyka :-)
 
 
xneon
[Usunięty]

Wysłany: Sro 24 Gru, 2008   

mavierk nie przesadziłeś wstawiając pięćdziesiątkę do tego zestawu? ;)
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Sro 24 Gru, 2008   

W sumie to racja, troche przesadziłem, ale na początku była na tej liście jeszcze 35tka ;) Z drugiej strony zawsze lepiej mieć, niż nie mieć 50tkę :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 16