Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Nikon d5100 + obiektyw M42
Autor Wiadomość
pietiagoras1974 
Uczestnik


Posty: 81
Wysłany: Sob 13 Kwi, 2013   Nikon d5100 + obiektyw M42

Witam,
chce dokupić przejściówkę do d5100 i 2 obiektywy szeroki i teleobiektyw.
Przejściówkę można kupić ze szkłem np:
http://allegro.pl/adapter...3162447524.html
lub samą ale tym co chce to chyba musi być.
Czy ktoś próbował takiej kombinacji?
Na co zwrócić uwagę oprócz jasności przy wyborze obiektywu, czy są jakieś znane i sprawdzone obiektywy, które można kupić na allegro np?
Pozdrawiam
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






moronica 
Temu Panu już podziękujemy



Pomogła: 106 razy
Posty: 7414
Skąd: BN3
Wysłany: Sob 13 Kwi, 2013   

pietiagoras1974, m42 i nikon to kiepski pomysl jako ze przejsciowka musi miec dodatkowa soczewke, ktora jakosci obrazu z pewnoscia nie pomoze. lepiej rozejrzyj sie za jakimis manualami z mocowaniem F, czy to beda Nikkory czy chociazby jakis Tamron Adaptall
 
 
pietiagoras1974 
Uczestnik


Posty: 81
Wysłany: Sob 13 Kwi, 2013   

Czy do Tamrona nalezy dokupić przejściówkę bo on ma wymienne części? Czy tamron ma obiektyw, który sprawdza sie w Nikonie?
Jeszcze jedno pytanie czy przy zamontowaniu obiektywu działa w nim np. pomiar światła?
Z góry dzięki za pomoc.
 
 
moronica 
Temu Panu już podziękujemy



Pomogła: 106 razy
Posty: 7414
Skąd: BN3
Wysłany: Sob 13 Kwi, 2013   

nie przejsciowke, te tamrony maja wymienne mocowanie wiec albo obiektyw znajdziesz z mocowaniem F w komplecie albo bedziesz je musial dokupic

pomiaru swiatla miec nie bedziesz, bedziesz mial za to potwierdzenie ostrosci i mozliwosc ostrzenia i kadrowania na otwartej przyslonie (przyslona jest przymykana dopiero w momencie wyzwalania migawki)
 
 
pietiagoras1974 
Uczestnik


Posty: 81
Wysłany: Sob 13 Kwi, 2013   

znalałem 2 sztuki, czy warto sie pochylić nad którąś z nich?

http://allegro.pl/obiekty...3162288759.html

http://allegro.pl/nikon-t...3158567773.html

pierwszy jest trochę jaśniejszy ale jakie fotki robią?

Znalazłem jeszcze jeden:

http://allegro.pl/tokina-...3158867557.html

Poproszę o opinię.
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Nie 14 Kwi, 2013   

Jeśli Nikon, to obiektywy średnioformatowe z bagnetem np. P-Six.
Polecam Sonnar 180 2.8, 300 f4, czy ruską Volnę 80 2.8, Mir'a 65 3,
Zeiss Biometar 80 2.8, czy 120 2.8.
 
 
moronica 
Temu Panu już podziękujemy



Pomogła: 106 razy
Posty: 7414
Skąd: BN3
Wysłany: Nie 14 Kwi, 2013   

pietiagoras1974, bedziesz musial poszukac jakichs opinii w necie
jednakze zamiast Tokiny 28-70mm wez nowego taniego Nikkora 18-55VR, swiatlo takie samo a kat szerszy. poza tym kiedys zoomy jakoscia bardzo odstawaly od stalek, teraz nawet tanie plasticzaki optycznie sa bardzo zadowalajace

z Tokina 70-210 nie bedziesz mial AF na swoim korpusie mimo ze to obiektyw AF (polega na silniku wbudowanym w korpus, ktorego d5100 nie posiada)
 
 
pietiagoras1974 
Uczestnik


Posty: 81
Wysłany: Nie 14 Kwi, 2013   

Posiadam Nikora 18-55, 18-105 i 50 1.8, chciałem przyjrzeć się starszym szkłom. myśle o tym Sonnarze 180 2.8 nawet na allegro coś wyszukałem do tego będzie to 180x1.5 czyli 270mm ja k dobrze policzyłem dobre światło w porównaniu do Nikkora 55-300mm to chyba lepszy wybór? Do tego musiałby być adapter z tym nieszczęsnym dodatkowym szkłem?
 
 
lotofag 
Optyczny
*******



Pomógł: 41 razy
Posty: 1974
Skąd: WA-WA
Wysłany: Nie 14 Kwi, 2013   

pietiagoras1974 napisał/a:
Posiadam Nikora 18-55, 18-105

Te dwa obiektywy razem raczej nie mają sensu, spokojnie możesz się pozbyć 18-55 ;)
Druga sprawa - zostaw w spokoju stare zómy w rodzaju 28-70 i podobne o równie kiepskim świetle...
pietiagoras1974 napisał/a:

myśle o tym Sonnarze 180 2.8 nawet na allegro coś wyszukałem do tego będzie to 180x1.5 czyli 270mm ja k dobrze policzyłem

Nie, nadal będzie to 180mm. Ogniskowa to fizyczny parametr obiektywu. Zmieni się za to kąt widzenia i stąd czasem stosuje się te przeliczenia i dla wygody "ekwiwalenty ogniskowych" a nie wartości kąta w stopniach.
pietiagoras1974 napisał/a:

dobre światło w porównaniu do Nikkora 55-300mm to chyba lepszy wybór?

Obiektyw to nie tylko "światło" ;)
 
 
pietiagoras1974 
Uczestnik


Posty: 81
Wysłany: Nie 14 Kwi, 2013   

18-55 mam jeszcze ze starą d50 i trzymam do allegro itp. Czy ta 180 będzie odpowiadała kątowi widzenia do 270 sprzedawanej dla cyfrowej fotografii?
Do starych stałek chyba można stosować adaper bez dodatkowego szkła?
 
 
moronica 
Temu Panu już podziękujemy



Pomogła: 106 razy
Posty: 7414
Skąd: BN3
Wysłany: Nie 14 Kwi, 2013   

pietiagoras1974 napisał/a:
Do tego musiałby być adapter z tym nieszczęsnym dodatkowym szkłem?

nie, tylko przejsciowka (tu chodzi o to, ze zachowana musi byc konkretna odleglosc mocowania obiektywu od matrycy/filmu a w aparatach sredniofotmatowych jest ona wieksza niz w twoim aparacie wiec jest sporo miejsca by zmiescic tam przejsciowke). tyle ze szkla srednioformatowe sa sporo wieksze od obiektywow pod maly obrazek, ten 300mm f/4 to juz 2kg. ciezko moze byc ostrzyc manualnie z reki i potrzebny bedzie statyw, najlepiej taki nie za 200zl. do tego jeszcze lustrzany wizjer d5100 nie ulatwi ci zadania. jesli naprawde chcesz sie pobawic w starsze obiektywy to poszukaj opinii o tej tokinie 28/2.8 wymienionej w pierwszym poscie albo pobaw sie w jakies inne obiektywy manualne z zakresu 20-60mm, moze wyhaczysz cos ze swiatlem f/2 lub lepszym

skoro masz 18-55 i 18-105 (tez sie zastanawiam, po co ci oba) to nawet nie patrz na takie stare zoomy w podobnym zakresie tylko po to, by miec cos starszego. no chyba ze chodzi wylacznie o punkty do lansu

a w ogole jaki masz budzet?

[ Dodano: Nie 14 Kwi, 2013 13:55 ]
pietiagoras1974 napisał/a:
18-55 mam jeszcze ze starą d50 i trzymam do allegro itp. Czy ta 180 będzie odpowiadała kątowi widzenia do 270 sprzedawanej dla cyfrowej fotografii?
Do starych stałek chyba można stosować adaper bez dodatkowego szkła?

ogniskowa to cecha szkla. poza tym "cyfrowa fotografia" to nie tylko matryce o rozmiarze tej, ktora posiada twoj aparat. porownujesz jedynie kat widzenia i tak, na DX obiektyw 180mm bedzie dawal taki kat widzenia jak 270mm na FX

co za roznica czy stalka czy zoom? chodzi o to, czy dana przejsciowka fizycznie zmiesci sie miedzy bagnetem i korpusem by nie zwiekszac odleglosci, w jakiej szklo ma byc zamontowane od matrycy
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 15