Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Konwertery do Canona na inne mocowania
Autor Wiadomość
edmun 
Optyczny
Niemarkowy



Pomógł: 46 razy
Posty: 4761
Skąd: UK
Wysłany: Pią 14 Lis, 2008   Konwertery do Canona na inne mocowania

Jak to zwykle bywa nie minęło kilka dni odkąd odebrałem mojego 40D, a tu pojawił się kłopot bo jestem totalnie zielony jeśli chodzi o obiektywy.
O ile wiem, że do Canona 40D można podpiąć obiektywy EF i EF-S sygnowane logiem Canona, to nie mam zielonego pojęcia o tym, jakie inne obiektywy można mocować.
Co z mocowaniem FD? Czy jest to tylko dla starych lustrzanek Canona?
Jakie mocowania mają Nikkory/Sigmy/Tamrony i inne ?
Czy można je zamontować do 40D?
Jak szukać konwerterów? Jak można zamontować szkła Heliosa i czy one mają mocowanie M42? Jak zamontować takie M42 za pomocą przejściówki ?

Potrzebuje jakiegoś wytłumaczenia, albo linka gdzie można znaleźć informację na te pytania.
Niestety nie wiem nic na temat obiektywów i nie wiem czy FD będzie działać na aparacie z EF i EF-S itd.
Ostatnio zmieniony przez goltar Sro 11 Lut, 2009, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






piotrmkg 
Optyczny



Pomógł: 11 razy
Posty: 1782
Skąd: M. St. Warszawa
Wysłany: Pią 14 Lis, 2008   

aby zalozyc obiektyw nikkora na kanona potrzebujesz czegos takiego:
http://www.16-9.net/nikon_g/

co do m42, kupujesz przejscowke M42->canon EF, nakrecasz na obiektyw, zakladasz na body jak zwykly obiektyw EF.

aby zalozyc manualnego canona fd potrzeba czegos takiego/podobnego:
http://www.bobatkins.com/...s_adapters.html
 
 
belkot77 
Rozmowny


Pomógł: 8 razy
Posty: 490
Skąd: Miasto świętej wieży
Wysłany: Pią 14 Lis, 2008   

Jesli chodzi o przejsce z M42 na canona to oczywiscie AF ci nie bedzie dzialal :)
Mam taka przejsciowke bo zakladalem heliosa 50mm. Zdjecia oczywiscie o niebo lepsze od kita 17-55 ale za 300 zl mozesz kupic Canona 50mm 1.8 ktory jest lepszy od heliosa (i ma AF)
 
 
edmun 
Optyczny
Niemarkowy



Pomógł: 46 razy
Posty: 4761
Skąd: UK
Wysłany: Pią 14 Lis, 2008   

posiadam kilka szkieł które używałem do zenitha, a co do af to akurat nie problem, ręczne ostrzenie też jest miłe.
jak w przypadku sigmy czy tamrona? tam też są potrzebne jakieś przejściówki ?

czy przy obiektywach FD jest AF czy również ręczne ostrzenie ?

Nie ukrywam że cena obiektywów z mocowanie FD jest naprawdę niska, a jak dla amatora któremu AF przy kwiatkach czy krajobrazach nie jest potrzebne, nie wiem czy się nie połakomić.

Jak wygląda sprawa jakości takich szkieł? Czy oprócz samego AF dużo tracimy montując obiektywy o innych mocowaniach ?

P.S. Czy opisane "wielkimi literami" w instrukcji polecenie że nie wolno zakładać obiektywów innych niż EF i EF-S bo może to doprowadzić do uszkodzenia aparatu jest w tym momencie prawdziwe czy też przesadzone ? (podejrzewam że przesadzone)
 
 
belkot77 
Rozmowny


Pomógł: 8 razy
Posty: 490
Skąd: Miasto świętej wieży
Wysłany: Pią 14 Lis, 2008   

Tamron, sigma, tokina wszystkie te firmy maja wybor obiektywow z mocowaniem canon. Wielu uzytkownikow ich uzywa.... W tym przypadku nie potrzeba przejsciowek

Co do FD masz odpowiedz powyzej

EF-s oznacza obiektywy tylko do cropa (ogniskowa razy 1.6) EF oznacza obiektywy do pelnej klatki i do kropa. Obiektywow Ef-s nie mozesz stosowac do analogowych canonow i pelnej klatki (np 5D).

Proponuj zajrzec tu http://www.optyczne.pl/obiektywy.html i wybrac opcje Typ mocowania - canon.
 
 
edmun 
Optyczny
Niemarkowy



Pomógł: 46 razy
Posty: 4761
Skąd: UK
Wysłany: Pią 14 Lis, 2008   

ciekawe rzeczy wyczytałem. otóż stosując przejściówkę z FD na EF i EF-S, niestety poważnie musimy sobie odmówić jakikolwiek szeroki kąt, jeśli już chcemy kupować jakikolwiek obiektyw FD i montować go na EF to patrzymy tylko na obiektywy tele i ostrzymy dopiero od przysłony 4,5 - 5,6 w górę, inaczej wyjdzie nam mydło, więc nawet super jasne szkło FD będziemy musieli przymykać i tracić jego właściwości.
Nie mówiąc że musimy ogniskową mnożyć x 1,47 do 1,5 więc wychodzi nam to samo co normalnie 1.6 (przy Canonie 40D).
ehh... już wiem czemu nikt się na te FD nie rzuca :D
eureki pewnie nie odkryłem.

muszę sprawić sobie najwyżej przejściówkę z M42 na EF... później właśnie dokupić tą stałkę 50 mm na 1/8.

(p.s. a jutro kończy się aukcja 50mm na 1/4 w cenie 400 zł... aż żal płacić 250 zł za używaną 1.8 jeśli można 100 zł dorzucić za jaśniejszy obiektyw... zobaczymy za ile jutro pójdzie)
 
 
piotrmkg 
Optyczny



Pomógł: 11 razy
Posty: 1782
Skąd: M. St. Warszawa
Wysłany: Pią 14 Lis, 2008   

edmun, bo do szkiel FD warto zakupic sobie takie cos jak Canon T90 :D
 
 
edmun 
Optyczny
Niemarkowy



Pomógł: 46 razy
Posty: 4761
Skąd: UK
Wysłany: Pon 17 Lis, 2008   

jeszcze jedno szybkie pytanie
http://www.allegro.pl/ite...producenta.html

coś takiego.
rozumiem że kupuję taki adapter i mogę spokojnie mocować taki obiektyw od Zenitha (55mm 1/6) i będzie działał?
Wnioskuję również że bedzie brak AF, co z przysłoną? Sterowana ręcznie na obiektywie, a o co chodzi w opisie aukcji że "z blokadą kołka automatyki"
?
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Pon 17 Lis, 2008   

edmun napisał/a:
Wnioskuję również że bedzie brak AF, co z przysłoną? Sterowana ręcznie na obiektywie, a o co chodzi w opisie aukcji że "z blokadą kołka automatyki"
będzie brak czegokolwiek związanego z AF (potwierdzenia również), przysłona - jest bolec do blokowania - czyli jak dasz na F 16, to przymknie Ci do tejże przysłony (u mnie zostaje na F2, ale mam przełącznik, jakże wygodny) :)

No a światło, chociaż niecelnie, ale mierzy :) No i do wygodnej zabawy z manualami warto kupić przejścióweczkę z Dandelionem - wtedy dochodzi potwierdzenie ostrości :)
 
 
edmun 
Optyczny
Niemarkowy



Pomógł: 46 razy
Posty: 4761
Skąd: UK
Wysłany: Pon 17 Lis, 2008   

mavierk, czy mozesz mi doglebniej wytlumaczyc ten bolec do blokowania ?
chcesz powiedziec ze ustawiam recznie przyslone na obiektywie, wciskam jakis bolec ktory mi blokuje ta przyslone i dopiero robie zdjecie ?
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Pon 17 Lis, 2008   

odkręć sobie obiektyw od zenitka i zobaczysz tam taki wystający dzyndzelek - naciśniesz, to przysłona się zamknie do wybranej działki z poziomu pierścienia :) To jest popychacz przesłony (a właściwie dźwignia, która popycha ten dzyndzel w trakcie robienia zdjęcia :) )
 
 
edmun 
Optyczny
Niemarkowy



Pomógł: 46 razy
Posty: 4761
Skąd: UK
Wysłany: Pon 17 Lis, 2008   

kurcze ile ja musiałem się namyśleć. mam nadzieję że dochodzę już do poprawnych wniosków.

Ok... mam ten bolec. Faktycznie, po naciśnięciu go dostaję zamkniętą przysłonę zgodnie z wyborem za pomocą pierścienia.

Teraz tak. Jak podepnę go takim adapterem to mam na stałe przymkniętą przysłonę (przesłonę?) zgodnie z pierścieniem czy też Canon ją jakoś przymyka?

Wybacz za te durne pytania ale jestem kompletnie zielony.
(choć podobno nie ma głupich pytań)
 
 
lupo57 
Optyczny
wiem że nic nie wiem



Pomógł: 18 razy
Posty: 1523
Skąd: Milanówek
Wysłany: Pon 17 Lis, 2008   

Witam ja mam małą podpowiedź. tylko nie kupuj oksydowanego :!: miałem taką przejściówkę i :brudziła ręce i gwint :!:
lepiej coś takiego kup:

http://www.allegro.pl/ite...0d_30d_20d.html

pozdrawiam
 
 
belkot77 
Rozmowny


Pomógł: 8 razy
Posty: 490
Skąd: Miasto świętej wieży
Wysłany: Pon 17 Lis, 2008   

Do zenitha byly dwa typy obiektywow.

1. Z przeslona zamykana pierscieniem
2. Z przeslona zamykana bolcem podczas naciskania spustu migawki.

Oba rozwiazania byly po to ze trudno ustawic ostrosc z przymknieta przeslona bo jest ciemno w obiektywie. Pierscien ktory chcesz kupic blokuje przeslone w obiektywie gdyz nie ma mozliwosci zamykania przeslony canonem podczas naciskania spustu migawki. Ja mam dokladnie taki czasrny pierscie i zadna farba z niego nieodchodzi ani rak nie brudzi....
 
 
edmun 
Optyczny
Niemarkowy



Pomógł: 46 razy
Posty: 4761
Skąd: UK
Wysłany: Pon 17 Lis, 2008   

kurcze głupi jestem. przecież mogę rozebrać swojego C40D i sprawdzić czy jest popychadełko czy też nie ma :)
...
ehh... i tak jestem zielony w te klocki
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12