Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Jaki obiektyw najlepszy do Canona 400D?
Autor Wiadomość
dave.djd
Nowy


Posty: 17
Wysłany: Wto 13 Lut, 2007   Jaki obiektyw najlepszy do Canona 400D?

Witam.

Niedawno kupiłem Canona 400D. Mam w nim kitowe szkło 18-55...
Przydało by się coś lepszego i mam właśnie problem z wyborem najlepszego obiektywu do niego. Naczytałem się już tyle testów, że mam totalny mętlik w głowie...
Zastanawiałem się nad takimi opcjami:
-Canon EF-s 17-85 f/4-5.6 IS USM
-Tamron 17-50 f/2.8
-Tamron 28-75 f/2.8

i do tego tele:
-sigma 70-200 f2.8
-sigma 100-300 f/4

Ewentualnie Canon EF 24-105 f/4 L + jakiś szeroki kąt

Chciałem wybrać jakiś zestawik 2 obiektywów - od szerokiego kąta do tele...

Pozdrawiam.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 14 Lut, 2007   

A kolega to się już nie pytał przypadkiem o to na fotopolis? :lol:
 
 
dave.djd
Nowy


Posty: 17
Wysłany: Sro 14 Lut, 2007   

A pytał się, pytał... :D :twisted: :wink:
Czyli mam rozumieć, że tu nie potrzebnie bo tu i tak wszyscy siedzą ci sami co na fotopolis :wink: :p...
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 14 Lut, 2007   

Tutaj jest bardziej fachowo i merytorycznie :wink:
 
 
dave.djd
Nowy


Posty: 17
Wysłany: Sro 14 Lut, 2007   

Dobrze, dziękuje za info :)
Więc po przeczytaniu wielu testów, opinii etc, etc... doszedłem do wniosku, że dobrym dla mnie obiektywem będzie Canon EF 24-105 f/4 L IS USM
Po cropie 1,6 będę miał 38-168 więc do tego tylko dokupię jakiś szeroki kąt (Sigma lub Tamron 17-35... ewentualnie coś jeszcze "szerszego")
Jak będę miał znowu kiedyś kasę to zastanowię się nad 70-200 z Canonowskich "L"-ek....

A co Wy sądzicie o tym?
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 14 Lut, 2007   

Dobry wybór. Ewentualnie jak chcesz inaczej to możesz wejść w zestaw coś ultraszerokiego plus Canon EF 28-135 IS.

Arek
 
 
dave.djd
Nowy


Posty: 17
Wysłany: Sro 14 Lut, 2007   

A jakie ultra szerokie obiektywy polecacie? (do mojego 400D)

Sigma 10-20,
Tokina 12-24
i Canon 10-22 z tego co wiem to z tego chyba należało by wybrać...

Jak wypada ta Tokina i Canon względem siebie?
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 14 Lut, 2007   

Wszystkie te szkiełka są przez nas przetestowane, więc możesz porównać. Jak kasa nie jest ważna bierz Canona. Fajny zakres, USM, dobra ostrość w centrum i na brzegu. Sigma też jest fajna, wyraźnie tańsza, ale ciemniejsza i gorzej wypada na brzegu. Tokina 12-24 mm ma groszy zakres dla mnie (10 a 12 mm - widać różnicę) i dużą aberrację chromatyczną.
 
 
RAF
Bywalec


Posty: 116
Wysłany: Sro 14 Lut, 2007   

Będąc w systemie Canona, nawet bym nie spojrzał na tokinę i brałbym 10-22. Nikon ma wprawdzie 12-24, ale zdecydowanie za drogiego.
Co do "fajności" zakresu Arku to kwestia zastosowania, 24 na długim końcu czyni ten obiektyw bardziej uniwersalnym. 36 (38,4) po cropie daje natomiast fajny zakres reporterski.
 
 
adp007
Bywalec


Posty: 139
Skąd: wawa
Wysłany: Sro 14 Lut, 2007   

No i Tokina jasniejsza... ale aberracja jest, a jakże ;)
 
 
dave.djd
Nowy


Posty: 17
Wysłany: Pią 16 Lut, 2007   

Wczoraj zamówiłem 24-105... Dzisiaj już 9:30 kurier dostarczył mi paczuszkę. Chcieli byście widzieć jego minę jak zacząłem odpakowywać obiektyw... - "za takie coś tyle pieniędzy???????"... hehe.. będzie miał temat do rozważań... dlaczego taka puszeczka kosztuje kolo 3800 zł (bo za tyle ją kupiłem)...

szkiełko jest normalnie piękne... nawet większe od tego EOSika :D :D
Ostrzy szybko i jak narazie nie zauważyłem żadnego FF czy BF... pogoda troche na polku u mnie się poprawi to zaraz śmigam testować :) ...

Jak dla mnie - cudo.

Teraz czekam jeszcze na Gripa...

W najbliższym czasie planuje jeszcze zakup jakiegoś szerokiego kąta.. i nad tym muszę jeszcze się zastanowić ale na to jeszcze mam troche czasu... znowu tak szybko go nie kupię.. a w przyszłym roku jakieś tele.. i raczej będzie to coś z Canonowkich L-ek :) Jak wydawać kase to wg. mnie na coś konkretnego.

Pozdrawiam wszystkich.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 16 Lut, 2007   

dave.djd napisał/a:
Jak wydawać kase to wg. mnie na coś konkretnego.


Bardzo słusznie! Do tego Canon 10-22 i Canon 70-200 f/2.8 z ISem lub bez i masz wszystko co Ci trzeba :) No chyba, że lubisz focić ptaki to wtedy jeszcze tylko jakiś 4/300 lub 5.6/400 :)

Arek
 
 
RobertO 
Administrator



Pomógł: 6 razy
Posty: 1150
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Pią 16 Lut, 2007   

dave.djd napisał/a:


szkiełko jest normalnie piękne... nawet większe od tego EOSika :D :D
Ostrzy szybko i jak narazie nie zauważyłem żadnego FF czy BF... pogoda troche na polku u mnie się poprawi to zaraz śmigam testować :) ...



tylko nie zapomnij dodac opinii w naszej bazie jak juz ochloniesz i potestujesz :-)

pozdrawiam
 
 
dave.djd
Nowy


Posty: 17
Wysłany: Wto 20 Lut, 2007   

No na razie koniec kasy. Kupiłem gripa i ten obiektyw, baterie, UV....
Teraz muszę jeszcze kupić jakas torbe (plecaczek?) i pewnie cos jeszcze tam...

Odnośnie obiektywów - na pewno kiedyś kupie jakiś szeroki kąt jeszcze, na pewno kupie jeszcze jakieś tele.. ale jeszcze nie wiem jakie. Mniejsza na razie z tym. Rzecz w tym, że miałem możliwość taniej kupić pierścienie pośrednie... jakieś Kenko japońskie (12mm, 20mm, 36mm -zestaw).. zamontowałem to z tym obiektywem co kupiłem... no i spoko.. jakieś statyczne obiekty zrobie - kwiatek czy cos tam w domu... spoko, ładnie to wychodzi tylko długi czas naświetlania trzeba dawać (na przesłonie 4 juz)
i teraz zastanawiałem się czy prędzej by nie kupić jakiejś stałki do tego z dobrym światłem. Makro ja bardzo zawsze lubiłem robić, a te pierścienie dają mi teraz większe możliwości. Myślałem o obiektywie Canon EF 100 mm f/2.0 USM - który nie kosztuje aż tak strasznie... lub Canon EF 135 mm f/2L USM - drogi ale na pelnej klatce potem miałbym świetną portretówke... Tu też im większy zoom tym z dalsza moge zrobic duze przybliżenie... teraz po cropie 1.6 mam kolo 160 wiec na max zoomie to z paru-dziesieciu centymeterków zrobie fajne makro....
A co Wy o tym sądzicie ?

PS: Za jakis czas napisze jakas opinie w Waszej bazie ;) ;)
Pozdrawiam,
Dawid.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 21 Lut, 2007   

Ale nygusek z Ciebie. Ten sam tekst już gdzieś czytałem... :lol:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 10