Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Test obiektywu Tokina AT-X M100 AF PRO D AF 100 mm f/2.8
Autor Wiadomość
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 05 Mar, 2007   Test obiektywu Tokina AT-X M100 AF PRO D AF 100 mm f/2.8

Zapraszam do lektury naszego najnowszego testu:
http://www.optyczne.pl/in...tywu&test_ob=68

Arek
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






kraqsek 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Pon 05 Mar, 2007   

no to teraz mam problem. co tu wybrać. tokine czy tamrona...oba obiektywy w teście wybadły identycznie. za tokina przemawia solidniejsza obudowa a za tamronem...???

poczekam na opinie użytkowników tokiny :)
 
 
vip321
Uczestnik


Posty: 97
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 06 Mar, 2007   

tokina juz jest ale kurcze nadal sie nie moge doczekac z nikkorami kiedy sie ujawnią te testy ?
 
 
Adalbercik
Uczestnik


Posty: 97
Wysłany: Sro 14 Mar, 2007   

Kupiłem tę Tokinę (zasugerowany testem na "optycznych") i powiem, ze na Nikonie D70s pracuje porównywalnie z wynikami Waszego testu. Nawet lekki frontfocus sie ujawnił. Na F/2,8 dyskretne (ale nie uciążliwe) "mydełko", potem aż do F/11 żyleta. Tamron, z tego co czytałem (również na innych portalach) "obrósł" sławą superżylety. Myślę, że nie ma co dużo deliberować nad wyborem, tylko brać, co tańsze. Pzdr
 
 
misiaczekm 
Nowy



Posty: 21
Wysłany: Sro 24 Lip, 2013   

Postanowiłem odświeżyć temat... Czy ktoś z forumowiczów ma ten obiektyw i mógłby coś o nim napisać?
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Sro 24 Lip, 2013   

O ile mnie pamięć nie myli, to Wujek_Pstrykacz ma chyba to szkło. Zapytaj go na PW.
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Sro 24 Lip, 2013   

Cytat:
Czy ktoś z forumowiczów ma ten obiektyw i mógłby coś o nim napisać?
_________________

Ja mam.
Rewelacyjna budowa (i wygląd).
Obiektyw wygląda jakby do pracy w trudnych warunkach został stworzony...
Bardzo wolny i głośny AF. Czy celny - nie ma to znaczenia przy takiej szybkości działania, bo w makro głównie wykorzystuje się MF.
Ostry od 2.8 (na pewno ostrzejszy od Tamrona 90 2.8 przy 2.8)- ale podejrzewam, że najlepiej matryca z większą ilością pikseli dodałaby skrzydeł temu szkłu. Na innych przysłonach - ostrość oczywiście bardzo wysoka.
Bokeh... hmm, w sumie nie sprawdzałem.

Mimo wolnego AF, portrety wychodzą ... rzekłbym: lepsze niż z 85 1.8 USM.

Niezdecydowanym - polecam.
 
 
cybertoman 
Optyczny
AmatorFotografowania



Pomógł: 11 razy
Posty: 2906
Wysłany: Sro 24 Lip, 2013   

muzyk napisał/a:
portrety wychodzą ... rzekłbym: lepsze niż z 85 1.8 USM.
pokazesz jakis?
 
 
misiaczekm 
Nowy



Posty: 21
Wysłany: Sro 24 Lip, 2013   

muzyk napisał/a:


Niezdecydowanym - polecam.


Dziękuję za odzew muzyk

[ Dodano: Sro 31 Lip, 2013 21:34 ]
Z nią będzie pomiar światła... rozumiem, że ostrzenie tylko manualne?

[ Dodano: Sro 31 Lip, 2013 21:37 ]
Chodzi o D3100...

[ Dodano: Wto 06 Sie, 2013 15:17 ]
Nie działa AF na D3100... Szkoda, że nikt mnie wyraźnie nie ostrzegł... :(
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Pon 12 Sie, 2013   

Ja juz dawno tego szkła nie mam
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Wto 13 Sie, 2013   

muzyk, jak to jest ta tokina(wiem ze to ta :wink: ), którą miałem z Tobą na uzdrowisku, to boke ma delikatnie mówiąc niefajny ale jak to mówią to jest kwestia względna.

muzyk napisał/a:
Mimo wolnego AF, portrety wychodzą ... rzekłbym: lepsze niż z 85 1.8 USM.


Ostrzejsze to nie znaczy lepsze, na "lepszość" nie tylko składa się to czy szkło jest ostre.
Ja tam zdecydowanie do portretu wole 85/1.8
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14