Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Sony 70-400 mm f/4-5.6 G SSM
Autor Wiadomość
goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie 22 Mar, 2009   Sony 70-400 mm f/4-5.6 G SSM

Przykładowe zdjęcia.
Dziś już mogę napisać że wróbelek z mojej galerii był robiony tym obiektywem z korpusem A900 :)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Nie 22 Mar, 2009   

goltar, a tak "prywatne" zdanie o połączeniu f5.6/400mm i czułości 800 /dodatkowo/ ?

[ Dodano: Nie 22 Mar, 2009 11:30 ]
bo do f7.1 to chyba ciężko mieć jakiekolwiek zastrzeżenia..

a i jeszcze jedno - jakie jest rzeczywiste rozłożenie f w stosunku do ogniskowej...

no i oczywiście porównanie do 100-400 canona?
 
 
goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie 22 Mar, 2009   

krisv740 napisał/a:
jakie jest rzeczywiste rozłożenie f w stosunku do ogniskowej...
f/4 70mm
f/4.5 100-135mm
f/5 200mm
f/5.6 od 230mm
Ogólnie oceniam że szkiełko jest optycznie lepsze od 100-400, na 400mm porównywalne, ale bez tablicy trudno na 100% powiedzieć. Nie mam w tej chwili dostępu do FF Canona więc nie mogę bezpośrednio porównać.
Jedna cecha mnie denerwuje, mianowicie sposób zoomowania. Pierścień działa ze sporym oporem. Jak jedną ręką zoomujesz, a drugą trzymasz rękojeść body to powstaje moment skrętny który przekłada się na bagnet. Obawiam się że z czasem może to mieć wpływ na powstawanie na nim luzu. Dodatkowo taki sposób zoomowania jest wolniejszy. Pod tym względem o wiele bardziej wolę 100-400.
Druga cecha to korpus jest wykonany częściowo z plastiku. Tu L-ka jest solidniejsza.
AF Sony jest cichy i celny, za to w Canonie wydaje się trochę szybszy (przebieg całego zakresu w Sony w trybie full trwa ok 3 s).
Sony wydaje się lepiej zachowywać pod światło.
Ogólnie bardzo udany obiektyw.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 22 Mar, 2009   

Nie mam jeszcze takiego doświadczenia z nowymi dużymi matrycami na FF, ale na 5D jakość ze 100-400L na cropie wydaje się być jednak zdecydowanie lepsza (taki crop wygląda jak normalne dobre zdjęcie a nie jak crop). No ale to na starym 5D z jego pikselami i w takiej wielkości A900 jest bez szans. Musiałbym sprawdzić na nowym 5D. Nowe Sony wydaje się mieć sporo mniejszą winietę na FF od 100-400L. Światło miałeś chyba raczej dobre, więc warunki do focenia uznaję za pozytywne.
Jeżeli AF i zoomowanie jest takie jak piszesz to dla spottera jednak lekka porażka. Typowy amator będzie zadowolony.
 
 
Marian 
Optyczny


Posty: 1467
Wysłany: Nie 22 Mar, 2009   

Goltar kiedy spodziewać się testu?
 
 
goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie 22 Mar, 2009   

MM w trybie ograniczonym AF działa szybko, porównywalnie ze 100-400.
Marian w temacie testu pytaj Arka.
Ostatnio zmieniony przez goltar Nie 22 Mar, 2009, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
davaeorn 
Entuzjasta
Uszczęśliwiony :)



Pomógł: 9 razy
Posty: 565
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 22 Mar, 2009   

goltar, a jak wygląda sprawa zmiany rozmiarów w trakcie zoomowania?? i ewentualne problemy z czystością :) bo z tego co dalo się przeczytać w teście 100-400 to miał z tym problem...
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Nie 22 Mar, 2009   

davaeorn, zanieczyszczenia w 100-400 są lekko demonizowane...
mam to szkło prawie już rok /o cholerka - jak ten czas leci/ i pętałem się w deszczu,pyle,piachu - tak normalnie , nie uważąjąc zbytnio na szkło i niczego w nim nie widzę - matryca też nie wygląda gorzej przy używaniu tego szkła...

[ Dodano: Nie 22 Mar, 2009 16:10 ]
goltar - dzięki za opinię ...
czytałem uwagi użytkowników na bodajże freemiranda - są stonowane i bardzo podobne do twoich...
 
 
davaeorn 
Entuzjasta
Uszczęśliwiony :)



Pomógł: 9 razy
Posty: 565
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 22 Mar, 2009   

krisv740 napisał/a:
davaeorn, zanieczyszczenia w 100-400 są lekko demonizowane...


możliwe - opieram się tylko na opinii z testów optycznych...
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Nie 22 Mar, 2009   

davaeorn,
ja też myslałem długo nad tym szkłem, ale.....
od '89 roku uzywam szkła promaster /jest to sigma, albo tamron - juz nie pamietam dokładnie/ 80-200 właśnie push-pull na bagnecie yashica i muszę ci powiedzieć,że po tylu latach uzywania,naprawdę w różnych warunkach i pustynia , i bardzo wilgotne/parne okolice, brak jest zanieczyszczeń w tym szkle, a cenowo jes to chyba 0,5% wartości 100-400 - więc naprawdę.....
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Nie 22 Mar, 2009   

Juz pare miesiecy temu mialem przyjemnosc z tym szklem i zrobilo na mnie spore wrazenie. Pozytywne oczywiscie. Jesli chodzi o zoomowanie to absolutnie nie moge sie z goltarem zgodzic, bo wszystko chodzilo bardzo wygodnie i z nalezytym oporem. No i przede wszystkim nie jest to pompka.. Moze kwestia konkretnej sztuki? A jesli chodzi o ostrosc, to nie mozna miec zastrzezen.
davaeorn napisał/a:
jak wygląda sprawa zmiany rozmiarów w trakcie zoomowania??

No zmienia rozmiar :razz:
 
 
davaeorn 
Entuzjasta
Uszczęśliwiony :)



Pomógł: 9 razy
Posty: 565
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 22 Mar, 2009   

MC napisał/a:
No zmienia rozmiar


ale jak bardzo?? ;P
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Nie 22 Mar, 2009   

goltar, znaczy zostaniesz SonoNik'iem........?

jak się ogląda te fotki można stwierdzić, że szkiełko całkiem przyzwoite .....
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Nie 22 Mar, 2009   

davaeorn, ciezko powiedziec, bo nie mierzylem. Mialem zalozona oslone p-sloneczna, wiec z cala pewnoscia nie dwukrotnie :wink:
A kupic to szkielko mozna bez problemu. Przy obecnych cenach 5999PLN nie wydaje sie byc jakims strasznym pulapem. Gdyby nie szalone kursy, to pewnie by wyszla ponizej 5k.
 
 
goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie 22 Mar, 2009   

davaeorn obiektyw rośnie o ok 1/2 długości. Co do zasysania zanieczyszczeń podczas zdjęć próbnych nie stwierdziłem, ale raczej będzie się lepiej zachowywał od 100-400.
MC może z czasem obiektyw się wyrabia i zoomuje się lżej, ale w tym był znaczny opór.
kozidron jak to na wojnie, warto wiedzieć co potrafi przeciwnik :razz: . Przesiadki na Sony na razie nie planuje :wink: ale chętnie bym takie szkiełko widział u Nikona w wersji z VR.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 15