Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Test obiektywu Canon EF-S 15-85 mm f/3.5-5.6 IS USM
Autor Wiadomość
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Pią 11 Gru, 2009   

W FJ już 2648pln:
http://www.e-fotojoker.pl...5-85-mm-is-usm/
Baku napisał/a:
Jeśli cena tego obiektywu zacznie oscylować wokół 2000-2300 zł to w końcu canonierzy nie będą musieli oglądać się na Sigmy i Tamrony

Też tak uważam-jeżeli jako kit w komplecie z aparatem będzie kosztować w okolicach 2000pln/sam obiektyw/, to kupno zamienników będzie miało znacznie mniejszy sens niz obecnie.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






as... 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 730
Wysłany: Pią 11 Gru, 2009   

jestem zszokowany tym obiektywem... :shock:
jednak canon potrafi :grin:
 
 
dr11 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 3810
Wysłany: Pią 11 Gru, 2009   

Jakbym się interesował zoomami i APS-C, z pewnością ten obiektyw stałby się numero uno na liście zakupowej. Brawo :)
 
 
ketof 
Nowy


Posty: 21
Wysłany: Pią 11 Gru, 2009   

Sunders napisał/a:
W FJ już 2648pln:
http://www.e-fotojoker.pl...5-85-mm-is-usm/
Baku napisał/a:
Jeśli cena tego obiektywu zacznie oscylować wokół 2000-2300 zł to w końcu canonierzy nie będą musieli oglądać się na Sigmy i Tamrony

Też tak uważam-jeżeli jako kit w komplecie z aparatem będzie kosztować w okolicach 2000pln/sam obiektyw/, to kupno zamienników będzie miało znacznie mniejszy sens niz obecnie.


Wcale tak być nie musi, jeżeli nowa sigma 17-70 okaże się przynajmniej niewiele gorsza to wróże jej sukces, bo lepsze światło i cena może kusić.
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Pią 11 Gru, 2009   

Cytat:
jeżeli nowa sigma 17-70 okaże się przynajmniej niewiele gorsza to wróże jej sukces, bo lepsze światło i cena może kusić.

Roznica 15mm na koncu jest praktycznie pomijalna. Ale 2mm na poczatku to juz duzo, szczegolnie przy cropie 1,6. Poza tym przy Canonie jest znikoma szansa na problemy z AFem.
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Pią 11 Gru, 2009   

ketof napisał/a:
jeżeli nowa sigma 17-70 okaże się przynajmniej niewiele gorsza to wróże jej sukces, bo lepsze światło i cena może kusić.

Tak, ale
MC napisał/a:
2mm na poczatku to juz duzo

i
Baku napisał/a:
w końcu canonierzy nie będą musieli oglądać się na Sigmy i Tamrony i wznosić modlitw do "św. Aefa"...

:smile:
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Pią 11 Gru, 2009   

Nawet przy obecnej cenie jest to IMO atrakcyjny obiektyw.
Porównajmy z innym systemem... Cena odpowiada poziomowi Zeissa 16-80, efekty działania conajmniej też. Jest ciemniejszy, ale nie aż tak strasznie. Czy 4.5 czy 5.6- coż konkurencją dla Tamiego 2.8 nie jest jeśłi komuś tego 2.8 naprawdę potrzeba. Wydaje sie być pozbawiony kilku wad tańszej 16-105. O ile wiem w S oba obiektywy się sprzedaja mimo ich ceny i konkurencji Sigmy i Tamrona..., Mimo tego, że owe Sigmy i Tamrony jakoś chyba lepiej działają z AF tego systemu niż z Canonowym. Czemu to miałoby byc za dużo jak na system Canona? Jak ktoś chce budżetowo to alternatywa do tego przecież jest.
Dla moich zastosowań obiektyw (prawie) idealny. Naprawdę dobry podstawowy obiektyw do niezobowiazujących (bo mała klatka) zdjeć około-krajobrazowych. System C znacznie podniósł swą atrakcyjność dla mojej skromnej osoby.
 
 
ketof 
Nowy


Posty: 21
Wysłany: Pią 11 Gru, 2009   

Prawda, AF sigmy przy współpracy z canonem zawsze stanowi zagadkę. A te dodatkowe 2mm to wolę zamienić jednak na lepsze światło które jest w sigmie, ale oczywiście priorytety są różne, dla mnie 17 mm na początku jest już ok. :wink:
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 11 Gru, 2009   

Te 15 mm zamiast 17 mm jest naprawdę ważne. Przynajmniej dla mnie. Bo może się okazać, że dzięki nim nie będę musiał zabierać na wakacje ultraszerokiego kąta, bo na 15 mm w znacznej większości sytuacji sobie poradzę czy to z fajnym krajobrazem, czy to z architekturą czy fotografią we wnętrzach.

Dlatego żałuję, że ani Sigma ani Tamron nie mają czegoś zaczynającego się od 15 mm. Nie musi dochodzić do 85 mm, może spokojnie kończyć się na 55-70 mm. Ot takie 15-65 mm jeszcze ze stałym światłem f/4.
 
 
ketof 
Nowy


Posty: 21
Wysłany: Pią 11 Gru, 2009   

Nie przeczę 15 mm na początku to zawsze miło, ale dystorsja na poziomie −4.52% trochę zniechęca, jednak jak to w życiu bywa, nic za darmo.
 
 
MasterB 
Maniak



Pomógł: 14 razy
Posty: 864
Wysłany: Pią 11 Gru, 2009   

No taaaak... Ale jaka ciemnica... Nie wiem czy bym się zdecydował przesiąść z Tamrona 17-50. IS nie zastąpi mi światła f/2.8 na długim końcu.
No dobra, marudzę, pewnie jak cena spadnie poniżej 1500 a mój Tami dożyje końca swych dni to może go kupię ;)
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Pią 11 Gru, 2009   

dr11 napisał/a:
Jakbym się interesował zoomami i APS-C, z pewnością ten obiektyw stałby się numero uno na liście zakupowej. Brawo :)


a ja wolałbym dopłacić 1200 do 17-55 IS, bez dwóch zdań :razz:
 
 
konczako 
Entuzjasta



Pomógł: 3 razy
Posty: 699
Skąd: Koło
Wysłany: Pią 11 Gru, 2009   

kozidron napisał/a:
dr11 napisał/a:
Jakbym się interesował zoomami i APS-C, z pewnością ten obiektyw stałby się numero uno na liście zakupowej. Brawo :)


a ja wolałbym dopłacić 1200 do 17-55 IS, bez dwóch zdań :razz:

Oj 1200zł?? Do 17-55IS wystarczy dołożyć góra 600, 700zł :wink: . Ja tez bym wolał dopłacic :wink: .
 
 
oranżewski 
Optyczny



Pomógł: 15 razy
Posty: 1202
Wysłany: Pią 11 Gru, 2009   

ostry!!! :shock:
 
 
ted 
Uczestnik



Pomógł: 1 raz
Posty: 79
Wysłany: Pią 11 Gru, 2009   

Dzięki za test.
Faktycznie szkło ostre,widać soczewki w oczkach modelki na zdjęciach :wink: prawie tak jak w testowanym niedawno C100f2,8L MACRO
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 9