Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Test obiektywu Canon EF-S 15-85 mm f/3.5-5.6 IS USM
Autor Wiadomość
Marek_N 
Uczestnik



Pomógł: 2 razy
Posty: 69
Wysłany: Pią 20 Maj, 2011   

Czy tytułowy obiektyw jest parafokalny? Tzn. czy raz ustawiona ostrość jest stała w całym zakresie ogniskowych (od 15 do 85mm) czy należy ją ustawić ponownie po każdej zmianie ogniskowej?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






pitras 
Entuzjasta
i Fotopsuj



Pomógł: 3 razy
Posty: 537
Skąd: Italia/Legnica
Wysłany: Sob 21 Maj, 2011   

Marek_N, po każdej zmianie ogniskowej trzeba ustawiać ponownie.
 
 
jacenty 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Posty: 77
Wysłany: Nie 29 Maj, 2011   

W każdym razie,to szkiełko jest ostre,bardzo ostre.Wręcz przy szerokim kąccie za ostre,może to dziwnie zabrzmi,ale tak tak jest wolę chodzić z tamim.
 
 
B o g d a n 
Optyczny
obserwator


Pomógł: 125 razy
Posty: 3421
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie 29 Maj, 2011   

Cytat:
W każdym razie,to szkiełko jest ostre,bardzo ostre.Wręcz przy szerokim kąccie za ostre
To szkło może być "za ostre"? :shock:

jacenty napisał/a:
wolę chodzić z tamim
Tak dla ścisłości, z którym tamim ?
 
 
dr11 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 3810
Wysłany: Nie 29 Maj, 2011   

jacenty napisał/a:
Wręcz przy szerokim kąccie za ostre
Jak coś, to możesz podesłać do mnie, mogę temu zaradzić ;)
 
 
moronica 
Temu Panu już podziękujemy



Pomogła: 106 razy
Posty: 7414
Skąd: BN3
Wysłany: Nie 29 Maj, 2011   

skoro sa kobiety, ktore narzekaja ze sa zbyt ladne, to i obiektyw moze byc za ostry ;)
 
 
B o g d a n 
Optyczny
obserwator


Pomógł: 125 razy
Posty: 3421
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie 29 Maj, 2011   

dr11 napisał/a:
Jak coś, to możesz podesłać do mnie, mogę temu zaradzić ;)
A masz go jeszcze do czego dopiąć? :grin:

moronica napisał/a:
skoro sa kobiety, ktore narzekaja ze sa zbyt ladne, to i obiektyw moze byc za ostry ;)
A do tego kobiety też mogą być "za ostre". :grin:
 
 
dr11 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 3810
Wysłany: Nie 29 Maj, 2011   

B o g d a n napisał/a:
dr11 napisał/a:
Jak coś, to możesz podesłać do mnie, mogę temu zaradzić ;)
A masz go jeszcze do czego dopiąć? :grin:
Mam, nie pozbyłem się cropa :) Ale nie o to mi chodziło, myślałem o delikatnym papierze wodnym ;)
W zasadzie to mogę pomóc zdalnie. Rada jest taka, kupić beznadziejny filtr UV :)

moronica napisał/a:
skoro sa kobiety, ktore narzekaja ze sa zbyt ladne
Nie no, że obiektyw za ostry to jeszcze jakoś jestem w stanie sobie wyobrazić, chodź niezwykle trudno, ale tej drugiej części.... :D
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Pon 30 Maj, 2011   

co się na tym forumie dzieje.... :lol: szkło jest za ostre :razz: :shock:

jacenty, weź się za robienie zdjęć, nie przejmuj się "pikselizacją" i tym że szkło jest za ostre ..... :roll:
 
 
jacenty 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Posty: 77
Wysłany: Pią 03 Cze, 2011   

Dzięki Komor,za radę.Wytłumacz, jeszcze Wszystkim jak mamy tu wstawić zdjątka.
 
 
ophiuchus 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 2275
Skąd: Zamość
Wysłany: Pią 03 Cze, 2011   

jacenty, ale wszyscy już wiedzą jak mamy tu wstawiać zdjęcia ;) efekty możesz zobaczyć w dziale o jakże mylącej nazwie "Nasze zdjęcia" :d a tak serio... najprościej jest tak:
1. wrzucasz plik na serwer hostujący; np. imageshack, flickr, photobucket, fotosik lub inne takie.
2. pobierasz z tegoż serwera link do fotki - powinny być tam opcje generujące gotowy sznurek do wklejenia na forum zdjęcia w różnych rozmiarach (tutaj jest przyjęte 800 pikseli na dłuższym boku); wklejasz tenże link do posta, który przygotowujesz, poprzedzając każdą fotkę odpowiednim numerem, coby oglądający mogli się z łatwością do Twojej fotki odnieść w komentarzach (szczegółowe informacje masz w regulaminie)
2a. dla hardkorów - kopiujesz link do obrazka po wgraniu na serwer i wklejasz na forum ubierając w znaczniki [img]link_do_zdjęcia[/img]; oczywiście dodając kolejny numer wklejonego zdjęcia
3. cieszysz się z zachwytów współforumowiczów lub wyciągasz wnioski z konstruktywnej krytyki ;)
 
 
pitras 
Entuzjasta
i Fotopsuj



Pomógł: 3 razy
Posty: 537
Skąd: Italia/Legnica
Wysłany: Pią 03 Cze, 2011   

ophiuchus napisał/a:
...tutaj jest przyjęte 800 pikseli na dłuższym boku)

ophiuchus widzę, że dawno Cię nie było, teraz jest 1024x1024 :mrgreen:

ophiuchus napisał/a:

cieszysz się z zachwytów współforumowiczów lub wyciągasz wnioski z konstruktywnej krytyki ;)

:twisted:
 
 
ophiuchus 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 2275
Skąd: Zamość
Wysłany: Pią 03 Cze, 2011   

pitras, nie tak dawno, nowe zasady raptem 3 dni obowiązują ;P a gdzie vacatio legis? :D
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Pią 03 Cze, 2011   

Vacatio legis nie jest instytucją obowiązkową dla aktu prawnego. Poza tym - nie jest to nakaz a ograniczenie, które zostało złagodzone...
 
 
jurand 
Bywalec
Kanonier - bo tak



Pomógł: 7 razy
Posty: 192
Skąd: Żeszuf
Wysłany: Pią 03 Cze, 2011   

Wakcjo już bliziutko :wink:
A legis ........... oj to może się zdarzyć jutro :???: wszak łykend się zaczyna.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 9