Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Co można jeszcze poprawić w cyfrowych lustrzankach ?
Autor Wiadomość
bambo1983 
Początkujący


Posty: 28
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 09 Kwi, 2011   

Oj, oj.. :) Polikon, spokojnie... rzeczywista szybkość zapisu na karcie jest uzależniona od wielu czynników. Są karty SD które mogą zapisać 45MBps, CF które mogą zapisać 90MBps (mówię o dostępnych w rozsądnych cenach poniżej 1000zł). Aparat nie czeka na kartę, najpierw zapełnia się bufor i stąd spowolnienie po pewnej ilości wykonanych zdjęć, a później jednak nie wydajność karty, a procesora i mostka. Pamiętaj również, że to zapis pakietowy z procesora typu RISC jednowątkowego, niestety nie strumieniowy, więc zapisuje pokolei, a nie równolegle. Bufor czeka aż proc i mostek zapiszą na kartę, czas dostępu do karty to 0.1ms (średnio), stąd też w najwyższych modelach większy bufor, lepszy procesor i mostek, a niejednokrotnie więcej niż jeden procesor.

A co do pojemności kart, to więcej niż proste... jeśli aparat obsługuje karty SDHC to maksymalna jakiej możesz użyć to właśnie SDHC 32GB, jeśli natomiast obsługuje SDXC to możesz wykorzystywać te karty o pojemności powyżej 32GB, a informacje nt. rodzaju obsługiwanych kart są w specyfikacjach :)

Uwierz, sądzę, że przed testowaniem zapisu serii zdjęć karta jest formatowana w danym aparacie, to chyba dosyć logiczne.
No i sądzę, że producenci liczą na wymianę co 2-3 lata.. mowa oczywiście o amatorskich i semi-pro.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Morpheus 
Uczestnik


Posty: 68
Skąd: Reda
Wysłany: Pon 11 Kwi, 2011   

Najlepszym rozwiązaniem byłoby wypuszczenie na światło dzienne następcy 5D II, lub jak plotka niesie 6D i 3D i wtedy zobaczymy, co będzie nowego i co trzeba będzie poprawić

[ Dodano: Pon 11 Kwi, 2011 09:07 ]
Jak piszą w najnowszych plotkach ma to nastąpić już albo dopiero latem
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19880
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 11 Kwi, 2011   

Janusz W. napisał/a:
Najlepszym rozwiązaniem byłoby wypuszczenie na światło dzienne następcy 5D II

Tak, 40mpix i ten sam AF co w poprzednim modelu. :)
 
 
Morpheus 
Uczestnik


Posty: 68
Skąd: Reda
Wysłany: Pon 11 Kwi, 2011   

No to mnie zawiodą, jeśli ma być ten sam AF to chyba skuszę się na 7D

[ Dodano: Pon 11 Kwi, 2011 10:33 ]
Od tych spekulacji to głowa boli – najwyższy czas pokazać to cudo [ nowe XD] a wtedy będę wiedział, co dalej

[ Dodano: Pon 11 Kwi, 2011 10:36 ]
Jeśli ma być tak jak pisze „komor” to niepotrzebnie czekam i będę musiał skłonić się ku 7D
 
 
Polikon 
Nowy


Posty: 13
Wysłany: Nie 17 Kwi, 2011   

bambo1983
Jeszcze nie słyszałem takiej teorii, aby karta czekała na dane z mostka.
Możesz mi wskazać, które karty SD mogą zapisywać dane z prędkością 45MB.
Szukam szybkiej karty. I najszybsze wyciągają najwyżej 16MB podczas zapisu, i to tylko teoretycznie. Bo w praktyce bywa całkiem inaczej.
 
 
Anfindil 
Nowy



Posty: 21
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 17 Kwi, 2011   

@Polikon
W sprawie karty (pozwolę sobie wyręczyć bambo1983) to np. SanDisk Extreme Pro.
O ta:
http://www.fotorimex.pl/p...45_mbs_300x.htm

W sumie to nie znalazłem innej ... ale innej niż SanDiska nie potrzeba :razz: .
 
 
Polikon 
Nowy


Posty: 13
Wysłany: Nie 17 Kwi, 2011   

No fajna karta.
A masz może linka do jakiś rzeczywistych testów tej karty.
Zwróć uwagę na dopiski odnośnie transferów tej karty.
Odczyt/Zapis maksymalnie 45MB/s i ten nieszczęsny ptaszek *
*Szybkość odczytu/zapisu do 45 MB/s (300X). Na podstawie wewnętrznych testów firmy SanDisk
Raczej w normalnych warunkach nie do osiągnięcia.
Po za tym widziałeś jakąś kartę, dysk twardy czy dysk SSD, aby miał taki sam transfer zapisu i odczytu.
Moim zdaniem w sprzyjających warunkach jak uzyskasz 25MB/s ciągłego zapisu, to będzie dobrze.
Typowa reklama. To tak samo jak Nikon reklamuje D7000 sześć fotek na sekundę, tylko zapomnieli napisać, że tylko sześć pierwszych fotek uzyska taką prędkość.
 
 
Anfindil 
Nowy



Posty: 21
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 18 Kwi, 2011   

Tego Extreme Pro niedawno kupiła moja narzeczona, nie miałem okazji porównać jego osiągów z innymi kartami (pewnie za jakiś czas to zrobię). Jego testów nie znam.

Jednak generalnie różnice pomiędzy kartami są faktem. Kiedyś testowałem kilka CFów (Extreme3, Ultre, Ultre2, parę Kingsotonów, Perteca i Transcenda) i były niewielkie, choć zauważalne różnice w ilości zdjęć w „długiej serii” i czasie oczekiwania na „zgaśnięcie lampki”. Nie zawsze te różnice pokrywały się z deklarowaną szybkością karty, ale na ogół tak, poza tym widać było zależność mniejsza pojemność karty – większa szybkość.

Tutaj: http://www.robgalbraith.c...p?cid=6007-9597 są dość wiekowe, ale robiące wrażenie rzetelnych, testy kart na konkretnych korpusach.

Nawiasem mówiąc to chyba schodzimy z głównego tematu.
 
 
lolek88 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 237
Wysłany: Pon 18 Kwi, 2011   Re: Co można jeszcze poprawić w cyfrowych lustrzankach ?

Josef Maas napisał/a:

Drugi problem – klapiące do wtóru migawki lustro. Czy nie ma możliwości popracować nad półprzepuszczającymi lustrami? Lub połączyć takie półprzepuszczalne lustro z elektroniczną migawką LCD?

Tak sobie przeczytałem ten temat raz jeszcze i jakby nie patrzeć, ten postulat został spełniony :D
 
 
Polikon 
Nowy


Posty: 13
Wysłany: Pon 18 Kwi, 2011   

Oczywiście każda karta pracuje inaczej.
To, co piszą producenci o szybkościach swoich kar ja dzielę przez 2. Po za tym w raz z np. fotką przesyłane są też inne dane związane z zapisem tej fotki. Więc transfer spada.
I jest bardzo ważne czy mamy kartę po wykasowaniu plików czy po pełnym formacie.
 
 
bambo1983 
Początkujący


Posty: 28
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 18 Kwi, 2011   

Polikon, ja używam SanDisk Extreme III, ma 30MBps na zapisie i 30 na odczycie.
Testowałem SiSoftem, CrystalDiskMarkiem, HD Tune, HD Tach i bez problemu uzyskuje te prędkości :)
Dane o których mówisz zapisane bezpośrednio w pliku, nie ma to wpływu na szybkość zapisu zdjęcia. Jedynym ograniczeniem jest szybkość procesora. Dlatego tak jak napisałem trochę wcześniej, w profesjonalnych rozwiązaniach stosuje się lepsze procesory, a czasem kilka procesorów.

Co więcej, nie wiem jakiego komputera używasz i gdzie widzisz problem w osiągnięciu 45MBps przez dysk twardy ? Przy okazji przyjrzyj się na karty firmy Patriot seria LX, jak dobrze poszukasz to znajdziesz testy gdzie karty osiągają 50MBps.

P.S. Mój dysk ma wyższy zapis niż odczyt, typowe przy dobrym kontrolerze i buforowaniu zapisu danych, zwłaszcza uwydatnia się przy zapisie mniejszych bloków 512KB/4KB. Na serwerze mam dyski spięte w RAID5 i kontroler z 4GB buforem, tam dopiero by można odnieść wrażenie, że coś jest nie tak gdy odczyt 3-4 krotnie jest niższy od zapisu :)
 
 
grzegorz_maj 
Początkujący


Posty: 37
Wysłany: Pią 22 Kwi, 2011   

bambo1983 napisał/a:
Oj, oj.. :) Polikon, spokojnie... rzeczywista szybkość zapisu na karcie jest uzależniona od wielu czynników. Są karty SD które mogą zapisać 45MBps, CF które mogą zapisać 90MBps (mówię o dostępnych w rozsądnych cenach poniżej 1000zł). Aparat nie czeka na kartę, najpierw zapełnia się bufor i stąd spowolnienie po pewnej ilości wykonanych zdjęć, a później jednak nie wydajność karty, a procesora i mostka. Pamiętaj również, że to zapis pakietowy z procesora typu RISC jednowątkowego, niestety nie strumieniowy, więc zapisuje pokolei, a nie równolegle. Bufor czeka aż proc i mostek zapiszą na kartę, czas dostępu do karty to 0.1ms (średnio), stąd też w najwyższych modelach większy bufor, lepszy procesor i mostek, a niejednokrotnie więcej niż jeden procesor.


Myślisz, że te wszystkie Venus Engine, True Pic itd to jeden Procesor RISC? W dyskach twardych stosuje się wielokorowe army. Sigma SD14 jako ostatni aparat korzystała z procesorów i logiki programowalnej:
http://www.eetimes.com/de...-heart-of-DSLR/
To, że dane są zapisywane po kolei tzn bit po bicie a nie równolegle wynika ze specyfikacji kart SD. I nawet jeśli jest tam gdzieś po drodze procesor, to na pewno wykorzystuje się DMA, a w tym już procesor nie uczestniczy.
 
 
bambo1983 
Początkujący


Posty: 28
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 23 Kwi, 2011   

grzegorz_maj, nie stwierdziłem, że to jeden procesor RISC (z zewnątrz widziany jest jako jednowątkowy i tak go widzi mostek). Dużo bliżej im architekturą do CISC - wbrew pozorom, choć gdyby taka architektura była rzeczywiście to wiele mogłoby się zmienić na korzyść użytkowników.

ARM, jak dobrze wiesz to architektura RISC :> domyśl się jak zewnętrznie jest widziany... eh.

To, że dane są zapisywane pakietowo nie wynika ze specyfikacji kart SD! (w innym wypadku bardzo byś się zdziwił jak wygląda zapis na kartach xD i MS). A z użycia odpowiedniego mostka, który zwyczajnie inaczej nie zapisze danych, dla podpowiedzi.. ten sam mostek sprawia, że jak podepniesz aparat przez USB to system może go zobaczyć jako urządzenie pamięci masowej USB.
 
 
Polikon 
Nowy


Posty: 13
Wysłany: Czw 28 Kwi, 2011   

bambo 1983
Poczytaj tutaj jak karta czeka na mostek czy bufor. http://forum.nikoniarze.p...t=178605&page=2
Chłopaki testowali sypkości robionych fotek seryjnych z różnymi kartami.


Przy takich zaawansowanych puszkach mogliby zacząć stosować ekraniki o wyższych rozdzielczościach
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 28 Kwi, 2011   

Polikon napisał/a:
Przy takich zaawansowanych puszkach mogliby zacząć stosować ekraniki o wyższych rozdzielczościach
Możesz rozwinąć tą myśl?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 9