EIZO FlexScan EV2456 i FlexScan EV2451
Firma EIZO wprowadzi wkrótce na rynek dwa nowe modele monitorów FlexScan, które charakteryzują się m.in. cienkimi ramkami (o szerokości 1 mm) u góry i po bokach.
Informacja prasowa
EIZO wprowadza na rynek dwa nowe monitory. 24.1” FlexScan EV2456 i 23.8” FlexScan EV2451 przeznaczone są do zastosowań w biurach, na stanowiskach tradingowych i w centrach kontroli. Nowe monitory charakteryzuje bezramkowa konstrukcja i unowocześniona, ergonomiczna stopka zapewniająca maksymalny komfort pracy z monitorem.
FlexScan EV2456 ma rozdzielczość 1920 x 1200, a FlexScan EV2451 1920 x 1080. Obydwa modele mają panele IPS z podświetleniem LED, szerokimi 178°/178° kątami widzenia i współczynnikiem kontrastu 1000:1. Typowa jasność dla EV2456 to 350 cd/m2, natomiast dla EV2451 to 250 cd/m2.
Ekrany nowych modeli otaczają niezwykle cienkie ramki o szerokości 1 mm, tylko dolna część jest nieco szersza i mierzy 4.6 mm. Umieszczono tam elektrostatyczne przełączniki do nawigacji po menu OSD monitora. Monitory są całkowicie płaskie, dzięki czemu w środowiskach dwu- lub wieloekranowych tworzą jednolitą powierzchnię.
Nowo opracowana stopka umożliwia:
- regulację w pionie w zakresie 158.6 mm (EV2456) i 172.7 mm (EV2451) – to 20% więcej niż w przypadku starszych modeli
- odchylenie ekranu w pionie w zakresie 40° (5° w dół, 35° do góry), obrót w płaszczyźnie poziomej o 344°, obrót o 90° do pracy w trybie portretowym
- posiada również mocowanie umożliwiające szybkie odłączenie ekranu od stopki i umieszczenie go na dowolnym ramieniu zgodnym ze standardem VESA oraz prosty uchwyt pomagający zapanować nad plątaniną kabli
Przyczyną widzianego przez wielu użytkowników migotania obrazu, powodującego szybkie zmęczenie oczu, jest wykorzystywana w konwencjonalnych monitorach metoda podświetlenia ekranu diodami LED. Modele FlexScan z serii EV wykorzystują autorską hybrydową technologię eliminującą migotanie, przy równoczesnym zachowaniu stabilności koloru. Co więcej, możliwe jest obniżenie jasności monitora do poziomu 1 cd/m2, co stanowi poniżej 1% nominalnej wartości. Funkcja ta jest przydatna w miejscach, gdzie monitory pracują w ciemnych pomieszczeniach EIZO wykorzystuje wiele autorskich technologii, m.in.: EcoView do obniżenia poboru mocy. Funkcja EcoView Optimizer 2 zmniejsza pobór mocy redukując jasność podświetlenia i jednocześnie zwiększając kontrast przy wyświetlaniu ciemnych obrazów. Funkcja Auto EcoView automatycznie reguluje jasność ekranu w zależności od oświetlenia otoczenia, w ten sposób nie tylko obniżany jest poziom poboru energii, ale również zmniejszone jest zmęczenie oczu użytkownika.
Dzięki wykorzystaniu tych technologii typowy pobór energii jest na poziomie zaledwie 11W dla EV2456 i 13W dla EV2451. W efekcie, modele te według europejskiego standardu efektywności energetycznej EU Energy Label zakwalifikowano do klasy A++.
Wraz z modelami FlexScan EV2456 i FlexScan EV2451 premierę ma autorskie oprogramowanie EIZO o nazwie Screen InStyle. Pozwala ono użytkownikowi dostosować parametry ekranu: określić dobowy cykl zmian jasności i temperatury barwowej bieli obrazu oraz parametry zasilania. Ustawienia mogą być zastosowane do wszystkich monitorów w instalacjach wieloekranowych, bez potrzeby dokonywania ręcznych regulacji dla każdego monitora oddzielnie. Aplikacja serwerowa Screen InStyle pozwala administratorom kontrolować ustawienia wszystkich kompatybilnych monitorów z centralnej lokalizacji. Jest to szczególnie przydatne w firmach, które dbają o komfort swoich pracowników i przywiązują wagę do ekologii.
Dodatkowe cechy:
- po jednym wejściu: DisplayPort, HDMI, DVI-D i D-Sub
- hub USB 3.0 z jednym portem upstream i dwoma portami downstream
- dwa 1W głośniki oraz wejście słuchawkowe
- domyślne tryby pracy: sRGB, Movie, Paper, DICOM oraz 2 tryby, które mogą być zdefiniowane przez użytkownika
- zerowy pobór energii po wyłączeniu głównego wyłącznika zasilania
- układ overdrive, skracający czas reakcji matrycy szary-do-szarego do zaledwie 5 ms, zapewniając płynne wyświetlanie ruchomych obrazów.
- zgodność z normami Energy Star 6 i TCO Certified Displays 7
- kompatybilność z oprogramowaniem EIZO Monitor Configurator, które pozwala administratorom systemu przenieść ustawienia z jednego do innych monitorów poprzez port USB lub firmową sieć
Monitory dostępne będą w czarnych i białych obudowach i z odpowiednimi dla nich kablami.
Monitory dostępne będą od grudnia 2016 r. Więcej informacji o produktach EIZO można znaleźć na stronie www.eizo.pl.
Komentarz można dodać po zalogowaniu.
Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
"Firma EIZO wprowadzi wkrótce na rynek dwa nowe modele monitorów FlexScan, które charakteryzują się m.in. cienkimi ramkami (o szerokości 1 mm) u góry i po bokach"
To jakie będą u dołu?
Patrząc na grafiki, to wyglądają one na grubsze niż 1mm.
Czy będą dostępne w Korei Południowej?
jaki najlpeiej kupic monitor do ok 1000-1500zl?
ten 1 mm raczej trzeba pomnożyć razy 7 może 8?
zreszta co za roznica czy bezel ma 1mm czy 10mm??????????
Jak rozumiem nikt nie zadał sobie trudu i nie podjął się wyczerpującego zadania polegającego na przeczytaniu całości notatki prasowej?
Dobra informacja - zrobiłem to za Was:
"Ekrany nowych modeli otaczają niezwykle cienkie ramki o szerokości 1 mm, tylko dolna część jest nieco szersza i mierzy 4.6 mm. "
Monitor bezramkowy raczej wyklucza mocowanie do niego kamerki internetowej.
@gamma
a do czego ci ten monitor? Bo generalnie, ja bym kupił w sklepie....
O ile rozumiem sens zamieszczania na tym portalu informacji o monitorach (foto)graficznych, to jaki ma sens news o monitorach typowo biurowych? Bo to Eizo, które produkuje _też_ monitory graficzne?
Ja kupiłem sobie w robocie biurowego Della U2715H za 1700 zł i polecam. Też bezramkowy, więc zawsze trochę miejsca się oszczędzi. Rozdzielczość 2560 x tysiąc cośtam akurat przy 27'', tutaj taka byłaby za duża.
Ja kupiłem na początku roku Dell UP2516D za 2200 - bardzo dobry zakup!
@sloma_p
Zamiast wyczerpująco analizować tekst reklamy, lepiej sięgnąć do źródeł:
link
Boczne ramki mają po 6,3 mm, dół 11,7 mm.
link
PS. Może nie tyle ramki, co "non-display area". Po prostu odsłania się nie wyświetlającą obrazu część matrycy, by móc napisać, że sama ramka ma 1 mm.
idąc dalej, jeżeli nazwiemy ramką "nie wyświetlająca obrazu część matrycy" i dodatkowo umówimy się że 1 mm to praktycznie to samo co 0 mm, to możemy nawet napisać w reklamie że jest to przełomowy monitor nie mający w ogóle ramek.
czekamy na monitor EIZO z ramkami o ujemnej grubości - język reklamy zniesie wszystko!
Ja ostatnio zainwestowałem w EIZO 30" FlexScan 3031, 3-letni poleasingowy, 1600 zł., gamut 97% AdobeRGB. Na razie super.
A ja nabyłem UP2716D powystawowy za 1999zł + x-rite i1 pro, na razie pracuje się super na nim. Najważniejsze, że jest gwarancja 3 lata. Tylko muszę się nauczyć ogarniać kalibrator.
@TS - a co ma brak ramek do oszczędzania miejsca? Myślisz, że ten 1 cm łącznie robi jakąkolwiek różnicę? Cienkie ramki przydają się przy łączeniu wyświetlaczy, ale przede wszystkim sprawiają wrażenie większych. To proste złudzenie, ale naprawdę się sprawdza. Stawiając obok siebie monitor z cienkimi ramkami oraz taki z grubszymi, ten pierwszy będzie wydawał się większy przy tej samej przekątnej.
Ale przyznasz, że bezramkowy wygląda fajnie :) Kiedyś kupię sobie taki sam, ale graficzny i właśnie Eizo, bo teraz dobijam prawie 10-letniego Flexscana S1931. Tylko koszt x3...