Fujifilm instax mini 9
W ofercie firmy Fujifilm pojawił się nowy aparat z serii instax przeznaczony do fotografii natychmiastowej. Model oznaczony jako instax mini 9 wyposażono m.in. w lusterko do selfie.
Informacja prasowa
5 nowych kolorów z lusterkiem do selfie i obiektywem do zbliżeń.
![]() |
Firma FUJIFILM Corporation (prezes: Kenji Sukeno) ogłosiła wprowadzenie na rynek nowego aparatu natychmiastowego instax mini 9. Model mini 9 charakteryzuje się tym samym co poprzednik, instax mini 8, kultowym wzornictwem i prostotą obsługi.
![]() |
Odświeżona gama została wyposażona w lusterko do selfie i obiektyw do zbliżeń. Szereg cech znanych z mini 8, takich jak automatyczny pomiar ekspozycji w celu dobrania właściwej przysłony oraz tryb jasnej tonacji, umożliwia wykonywanie jaśniejszych zdjęć – idealne rozwiązanie dla fotografii portretowych.
Stylowy i poręczny jest idealnym narzędziem na imprezy, festiwale, przyjęcia i wypady za miasto, pozwalającym uchwycić najlepszy moment i wydrukować odbitki retro jednym ruchem aparatu. Instax mini 9 jest dostępny w pięciu modnych kolorach: „flamingowy różowy”, „limonkowy”, „kobaltowy”, „przydymiona biel” i „zimny błękit” i zaprojektowany z myślą o gustach wrażliwych na design młodych ludzi, zaczynających przygodę z fotografią.
![]() |
W ostatnich latach fotografia natychmiastowa przeżywa swoisty renesans, a instax podoba się wszystkim, niezależnie od wieku. Pojedyncza odbitka, która uwiecznia niepowtarzalny moment, zyskuje coraz większe uznanie w zalewie zdjęć cyfrowych.
Instax mini 9 dołącza do różnorodnej rodziny produktów: aparatów mini 70, mini 90, WIDE 300 oraz drukarki do smartfonów – instax SHARE SP-2. Aparaty „instax mini” wykorzystają wkłady z filmem światłoczułym „instax mini”, w tym nowy wkład monochromatyczny.
![]() |
Najważniejsze właściwości
Lusterko do selfie – ciesz się robieniem zdjęć selfie!
Lusterko znajdujące się tuż obok obiektywu umożliwia sprawdzenie kompozycji kadru.
Przystawka do zbliżeń
Umożliwia fotografowanie już z odległości 35 cm.
Regulacja jasności
Tryb jasnej tonacji. Łatwe wykonywanie zdjęć w jasnej tonacji. Po ustawieniu pokrętła regulacji jasności na tryb jasnej tonacji uzyskane zdjęcia będą bardziej świetliste.
Prosta obsługa i natychmiastowe zdjęcia
Aby włączyć aparat, należy nacisnąć przycisk obok obiektywu i obrócić pokrętło na podświetloną opcję, a następnie zrobić zdjęcie.
Pokrętło regulacji jasności
Instax mini 9 automatycznie określa oświetlenie danego zdjęcia i podświetla najwłaściwsze ustawienie, odpowiadające zastanym warunkom. Należy obrócić pokrętło regulacji jasności na wskazane ustawienie.
Czas otwarcia migawki 1/60 s (stały)
Opis oznaczeń:
- wnętrza, noc F12.7
- pochmurno, cień F16
- słonecznie, lekkie zachmurzenie F22
- słonecznie i jasno F32
![]() |
Lampa błyskowa
Wyzwalana za każdym razem.
Specyfikacja
- Produkt: instax mini 9
- Film światłoczuły: FUJIFILM instax mini
- Format zdjęcia: 62 mm × 46 mm
- Obiektyw: 2 komponenty, 2 elementy, f=60 mm, 1:12,7
- Wizjer: Wizjer optyczny (Real image), 0,37× z regulacją punktu docelowego
- Ogniskowanie: 0,6 m i więcej
- Prędkość migawki: 1/60 s
- Kontrola ekspozycji: System przełączany ręcznie (wskaźnik LED w światłomierzu)
- Odwijanie filmu: Automatyczne
- Czas wywoływania filmu: Około 90 sekund (w zależności od temperatury otoczenia)
- Lampa błyskowa: Błysk ciągły (automatyczna regulacja światła); czas ładowania: 0,2 s do 6 s (z nowymi bateriami)
- Efektywny zasięg błysku: 0,6 m – 2,7 m
- Zasilanie: Dwie baterie alkaliczne typu AA 1,5 V
- Pojemność 100 zdjęć (około 10 wkładów po 10 arkuszy filmu światłoczułego INSTAX mini, przy nowych bateriach AA)
- Czas automatycznego wyłączenia: 5 min
- Inne: Licznik odbitek (liczba nienaświetlonych filmów), okienko podglądu wkładu z filmem
- Wymiary: 116 mm × 118,3 mm × 68,2 mm
- Masa: 307g (bez baterii, paska i wkładu z filmem)
![]() |
Komentarz można dodać po zalogowaniu.
Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
Ciekawe czy uda się im przekonać większą rzeszę ludzi do wysyłania selfików pocztą?
^Pocztą Polską [lub konkurencją].
Ale dziwoląg ;)
@LiSzajFuj: o ile mi wiadomo, Fuji ma większy zysk z aparatów Instax niż z bezlusterkowców FujiFilm X...
Dziwoląg ale...robi , rzeczywiste czyli realne zdjęcia.
Dziwoląg to jest Instax Hello Kitty, powyższy nie odbiega "dziwnością" od pozostałych Instaxów. Niestety pod innymi względami też niewiele wnosi. Zaawansowanego Instaxa wciąż brak - modele 90 i 50s dają tylko trochę więcej, a pod względem prostoty obsługi nic nie przebije Instaxa 7.
Ile to o takim gównie można napisać..Jakiś marketingowiec musiał się nieźle nagłowić:)
Akurat powyższy tekst jest bardzo odległy od typowego marketingowego bełkotu. Wnosi napewno więcej niż ostatni komentarz.
Nie wiem dlaczego nikt nie wpadł jeszcze na zrobienie uniwersalnej drukareczki podobnego formatu który można było by podłaczyć do każdego aparatu ( transmisja NFC wystarczy )
Wpadli na to, jest np. drukarka na wkłady Instax do smartfonów. Wcześniej były aparaty Polaroid z możliwością drukowania, ale to wszystko bez sensu. Jest przepastna różnica pomiędzy analogowym zdjęciem fotografii natychmiastowej i takim, które można wydrukować po wcześniejszej obróbce, selekcji itp. Nie o to chodzi w całej tej zabawie.
A czy ktoś wie, czy te zdjęcia są takiej okropnej jakości (tak wiem, tak ma być) z powodu optyki czy też sam ten materiał światłoczuły nie wyciąga więcej?
@Lipen to jak piszesz "gówno" to realne "gówno" a nie jedynie sztuczna podróba "gówna" jaką są wszystkie aparaty cyfrowe.
Patrzę na parametry i stwierdzam, że to G. Obiektywnie. Subiektywnie dla kogoś kto nie ma pojęcia o sprzęcie i fotografii, czyli dla 90% ludu to będzie coś. Ja bym tego za darmo nie chciał. Tzn. bym wziął i sprzedał:)
@Lipen patrzysz na parametry i przykładasz do tego miarę oceny jaką stosujesz do sprzętu cyfrowego. To nie jest obiektywne.
Dla amatorskich zastosowań parametry są tu w pełni wystarczające. Uwagi można mieć co do niektórych rozwiązań, np. Instaxa 7 włączało się znacznie sensowniej, ale ta różnica nie zmienia zbyt wiele.
@Lipen, bardzo fajne zdjęcia można robić puszką po piwie tylko trzeba mieć pojęcie o sprzęcie i fotografii. Parametry techniczne w tym przypadku jakieś są ale raczej trudno je określić. Trzeba mieć pojęcie. Akurat przedmiotowy aparat robi zdjęcia, które są fizyczne, można je pokazywać, dotykać i pozornie wierniej oddają rzeczywistość od najlepszych cyfrowych aparatów.
Aparaty cyfrowe o wyszukanych parametrach nie robią zdjęć tylko zbiory, które po męczarniach modyfikacji czyli tzw. "obróbki" mogą stać się zdjęciami.
@bladyrunner
@Janusz.Z
No więc ruska Smiena miała lepsze parametry, a był to gniot. Ale kosztował grosze." Akurat przedmiotowy aparat robi zdjęcia, które są fizyczne, można je pokazywać, dotykać i pozornie wierniej oddają rzeczywistość od najlepszych cyfrowych aparatów" Twoje zdanie można odnieść idealnie do Smieny. To też nie była cyfra. Fakt nie był to aparat typu Polaroid. Ale parametry miał lepsze niż ten gniot:)
Smiena 8M:
Format klatki - 24x36 mm
Rodzaj materiału światłoczułego - film 35 mm
Obiektyw T-43, 40 mm 1:4
Wartość przysłony - od 1:4 do 1:16
Czas otwarcia migawki - od 1/15 s. do 1/250 s i B
Zakres ustawiania ostrości - od 1 m do nieskończoności
Gwint filtra - M35,5 x 0,5[2] (wczesne wersje - M43)
Instax leży i kwiczy:) O cenie nawet nie wspomnę.
@Lipen Ty kompletnie nie łapiesz o co chodzi. Parametry nie mają tu żadnego znaczenia.
A co do aparatu Smiena to obecnym jego odpowiednikiem jest Sony A7. Tylko Smiena miała charakter i niepowtarzalność i oczywiście robiła zdjęcia.
Parametry nie mają żadnego znaczenia? To po co w ogóle je podają?Masz rację, że nie łapię. Chyba, że to forum wizaż.pl. No tam to rzeczywiście parametry aparatu mogą nie mieć znaczenia. Dla wielu widocznie nie mają, a dla mnie mają bardzo duże. I powtarzam. Smiena, ruski gniot za grosze zł miał o wiele lepsze parametry, lepszy obiektyw i robił niepowtarzalne zdjęcia:)
Lipen@
Przyjmując Twój punkt widzenia potwierdzam. Fotografia nie ma znaczenia, to wszak niemiarodajne jakieś i jeszcze do estetyki sie odwołujące, istny wizaż. Tylko parametry mają znaczenie.