W bazie znajduje się 2168 obiektywów i 9741 ocen.
Możesz też zrobić
własne porównanie obiektywów
Proszę podać interesujące Cię parametry
Canon EF 24-70 mm f/4L IS USM - specyfikacja i opinie
Producent | Canon |
---|---|
Model | EF 24-70 mm f/4L IS USM |
Typ obiektywu | Uniwersalny zoom |
Ogniskowa | 24 - 70 mm |
Światłosiła | f/4 |
Pole widzenia | 84 - 34.3 o |
Ostrość od | 0.38 m |
Maksymalne powiększenie | 1:1.4 |
Maksymalna wartość przysłony | 22 |
Liczba listków na przysłonie | 9 |
Mechanizm autofokusa | USM |
Konstrukcja | 15 elementów / 12 grup |
Rozmiar filtra | 77 mm |
Tryb Makro | Tak |
Stabilizacja | Tak |
Dostępne mocowania | Canon EF |
Wymiary | 83 x 93 mm |
Waga | 600 g |
Dodatkowe informacje | Premiera: 06.11.2012 2 soczewki asferyczne 2 soczewki ze szkła UD |
Ocena ogólna
Użytkuje od: 2 lat
Cena zakupu: 2500
Wykorzystanie: Amatorskie
Wady: Mógłby ważyć poniżej 500g
Zalety: Znakomita jakość optyki, czyli rozdzielczość i mikrokontrast. Bardzo sprawna, cicha i wydajna stabilizacja czyni z tego obiektywu odpowiednik jasności f/1.4-1.8. Zakres ogniskowych.
Podsumowanie: Kilka lat temu zabrałem na egzotyczną wyprawę pełną klatkę i naleśnik 40/2.8 STM. Na uliczkach i bazarach był ok, ale w kościołach brakło szerokości. Czasem też oddałbym konia za 20-30mm przybliżenia. Po powrocie zacząłem szukać wyjazdowego szkła z optyką bez kompromisów. Jedynym, w miarę lekkim, okazał się ten 24-70L. Jest to najlepiej przemyślany obiektyw uniwersalny na pełną klatkę Canona. Konkurencja od Tamrona i Sigmy skoncentrowała się na wersji f/2.8 ze stabilizacją. Konkurenci ze światłem f/4 ważą po 900 gramów, co jest dyskwalifikujące. Gdyby Canon wypuścił wersję RF z wagą poniżej 600g, przeszedłbym na ten system. Ale Canon zwleka...
Ocena ogólna
Użytkuje od: 6 mies.
Cena zakupu: 2900
Wykorzystanie: Profesjonalne
Wady: Obudowa jest troszku plasticzana jak na L.
Zalety: Ostrość w centrum i na rogach przy 24mm rewelacja. Genialny na 70mm. Bardzo dobra stabilizacja. Przydatne makro. Super rozwiązana mała i blokowana osłona przeciwsłoneczna. Lekki i krótki jak na taki zoom. Idealny pod 6D.
Podsumowanie: To szkło jest milion lat lepsze od starego 24-70 2.8
Ocena ogólna
Użytkuje od: 1 mies.
Cena zakupu: 2200
Wykorzystanie: Amatorskie
Wady: Brak. Wszystko działa prawidłowo.
Zalety: Optyka, mechanika, powłoki, stabilizacja, uszczelnienia, USM na poziomie L.
Podsumowanie: Używam z 5D. Solidne uniwersalne szkło, bez słabych punktów. Nie widzę konkurencji w tej klasie.
Ocena ogólna
Użytkuje od: 2 lat
Cena zakupu: ok 3500
Wykorzystanie: Amatorskie
Wady: Ja akurat miałem pecha i musiałem wysłać obiektyw na Żytnią do regulacji. Bo z odległości 3 metrów potrafił przestrzelić obiekt o 50 cm. Teraz OK. Poza tym, wad nie zauważyłem. Nawet po regulacji w serwisie do tej pory dostaje w kość i pracuje.
Zalety: Dla mnie zaletą jest tryb makro. Czytałem w opiniach, że przy makro i zaciągnięciu przysłony ogniskowa pływa, ale u mnie jest ok. Robi fajne ostre makro. Na f4 ostry. No i uszczelniony. Po dwóch latach czyściutki a i do korpusu nie lecą śmieci.
Podsumowanie: Zobaczyłem, że Canon zwraca sporą część przy zakupie obiektywu i postanowiłem skrobnąć kilka słów dla myślących o zakupie tego szkła. Konstrukcja solidna. Fajnie działa stabilizacja. Robiłem wodospady na 1/10 z ręki i dawał radę. Mimo f4 polecam. Dobre szkło.
Ocena ogólna
Użytkuje od: 3 mies.
Cena zakupu: 2750 (cash
Wykorzystanie: Półprofesjonalne
Wady: Cóż... Można by napisać że f4 to wada, ale jednak jest to specyfikacja produktu a nie jego wada. Zresztą, w dobie dzisiejszych matryc nie jest to żaden problem w "ciemnych pomieszczeniach", a do pięknego bokehu i rozmycia tła są stałki. Świadomie nie wpisuję "winieta" bo dla mnie to żadna wada, jeszcze nigdy jej nie usuwałem, a prawie zawsze dodaję w obróbce. Także, odpukać, wad nie ma :)
Zalety: Ostrość od pełnej dziury, piękne oddanie kolorów, zadziwiająco ładny bokeh jak na "standardowy" zoom, plastyka obrazu (może to jego urok, a może pełna klatka), jakość wykonania. Stabilizacja robi robotę i to porządnie, tryb macro, który tutaj jest przecież tylko dodatkiem zmusza do zbierania szczęki z podłogi :) W porównaniu do bezpośredniego konkurenta z tej samej stajni, czyli 24-105 - obiektyw przede wszystkim współczesny, a więc całkowicie inaczej zachowujący się z nowymi matrycami, mniejsza dystorsja, ostrzejsze brzegi (mało tego, ostrzejsze nawet od dwukrotnie droższego 24-70 II)
Podsumowanie: jeżeli powyższe ramki ktoś podsumowuje tl;dr to w skrócie - gorąco polecam
Ocena ogólna
Użytkuje od: 3 mies.
Cena zakupu: 1050 EUR
Wykorzystanie: Amatorskie
Wady: wytykana temu obiektywowi w testach dystorsja przy 24mm dla mnie nie jest jakims problemem w fotografii krajobrazowej. widze ja sporadycznie przy zdjeciach podroznicych, ale nie jest na tyle wielka, zeby stanowila problem. w porownaniu z 24-105 na pewno brakuje zakresu 70-105, a cena jest nadal wyzsza
Zalety: w porownaniu z 24-105/4, ktory uzywalem 6 lat: nieskonczenie wrecz lepsze zachowanie przy 24mm - mniej paskudnej dystorsji w rogach i brak tego masakrycznego upadku ostrosci w katach kadru. poza tym - 24-70/4 ma bardzo przyjemny bokeh, zadziwiajaco dobry jak na standardowy zoom o tym swietle. w polaczeniu z niezlym trybem makro daje to swietne narzedzie do focenia zblizen. podoba mi sie tez odwzorowanie kolorow - podobnie jak 16-35 czy 70-300 L ten 24-70/4 ma "nowe" canonowskie kolory - mniej zielone, a bardziej uwypuklajace blekity i czerwienie
Podsumowanie: zachecony cashbackiem szarpnalem sie, bo 24-70/4 zastepuje mi tak naprawde 24-105/4 i Tamrona 90 VC i rozwiazuje w ten sposob moje trzy bolaczki z powyzsza kombinacja: masakrycznie podle 24mm i paskudny bokeh 24-105 oraz wielkosc i wage dodatkowego szkla (90 macro)
Ocena ogólna
Użytkuje od: 1 mies.
Cena zakupu: 3100
Wykorzystanie: Półprofesjonalne
Wady: Większych nie stwierdziłem. Mogę się przyczepić tylko do tego że mój tulipan po założeniu ma delikatny luz. Reszta bez zarzutu.
Zalety: Ostrość od f/4 - co jest bardzo przydatne (użytkuję z eos 5d mark II), nowa lekka konstrukcja, bardzo przydatny tryb makro, już nie muszę zmieniać obiektywu aby zrobić fajne zbliżenie,
Podsumowanie: Polecam przesiąść się z 24-105 /4, gdyż 105 ma dużo gorszą ostrość przy f/4 po bokach. Wiem bo sam się przesiadłem. Ogólnie wielozadaniowy czołg, kto się nim pobawi godzinę, będzie chciał mieć go wciąż przypiętego do body.
Ocena ogólna
Użytkuje od: 1 rok
Cena zakupu: 3500
Wykorzystanie: Amatorskie
Wady: Brak?
Zalety: Mały, lekki kitowy zoom pod FF, ostry od f4, piękne kolory, stabilizacja.
Podsumowanie: Polecam choćby, ze względu na wagę teraz koszt coś koło 3tyś,
Ocena ogólna
Użytkuje od: 1 mies.
Cena zakupu: 3000
Wykorzystanie: Półprofesjonalne
Wady: Nie widzę, nie słyszę
Zalety: Bardzo dobra ostrość w centrum i na brzegach przy całym zakresie, bardzo dobra praca AF, plastyka - ideał, miałem 17-40 na cropie - nie umywa się,
Podsumowanie: Świetna współpraca z 6D, polecam, bardzo dobra jakość do ceny Polecam
Ocena ogólna
Użytkuje od: 1 mies.
Cena zakupu: 3295
Wykorzystanie: Półprofesjonalne
Wady: Wystarczy sprawdzić winietowanie przy FF...i już wszystko jasne
Zalety: Dobra stabilizacja, ostry
Podsumowanie: Ciekawa propozycja ale nie do FF
Ocena ogólna
Użytkuje od: 1 mies.
Cena zakupu: KIT
Wykorzystanie: Amatorskie
Wady: Zakup był bardzo świadomy więc żadne wady mnie nie rozczarowują. Wręcz przeciwnie, wszystkie wątpliwości zostały zweryfikowane na korzyść tego obiektywu.
Zalety: Niesamowita wręcz ostrość w całym przedziale ogniskowych. Rewelacyjna plastyka zdjęć. Naprawdę świetnie działająca stabilizacja, bo fotki z ręki dla 1/25 są ostre jak ze statywu. Konstrukcja i użyte materiały najwyższej jakości. Elementy znakomicie spasowane i pracujące z eleganckim oporem. Kapitalna blokada wysuwu na okoliczność noszenia na pasku.
Podsumowanie: Naprawdę znakomity zoom. Sprawdzi się w każdych okolicznościach. Stabilizacja i uszczelnienia czynią ten obiektyw więcej niż uniwersalnym. Pozycja dla FF obowiązkowa. Naprawdę znakomita jakość zdjęć. Mam bezpośrednie porównanie z 24-105 i od razu widać wyższość wykonania i pracy "siedemdziesiątki". Polecam zdecydowanie.
Ocena ogólna
Użytkuje od: 6 mies.
Cena zakupu: 4700 zł
Wykorzystanie: Profesjonalne
Wady: na F/4.0 czasami notuje spadek ostrości ( tylko na felernych zakresach ogniskowania co wynika z ułożenia samych soczewek ) przy F/5.6 jest ok
Zalety: cena bardzo OK, nie jest ciemny z 5dmark III ani z canon 6d
Podsumowanie: taki powinien być kitowy uniwersalny zoom ( 24-105 jest jakiś dziwny - do 24-70 nie mam sie do czego przyczepić ) Polecam każdemu
Ocena ogólna
Użytkuje od: 1 mies.
Cena zakupu: 3000
Wykorzystanie: Amatorskie
Wady: Hmm czasem mydli przy f/4
Zalety: Super lekki spacerzoom, macro, ostry przy lekkim domknięciu, ładnie rysuje, ładne kolorki
Podsumowanie: Teraz jest cashback od Canona i przy zakupie 3800zł - 820zł zwrotu to warto mieć to szkiełko za 3000zł. Myślę że jest wart tej ceny. Polecam
Ocena ogólna
Użytkuje od: 3 mies.
Cena zakupu: 4900
Wykorzystanie: Amatorskie
Wady: dla mnie brak, choć można znaleść porównania do 24-105L gdzie przy 50mm fotografując jakieś cyferki stopiątka jest bardziej ostra. Miałem 24-105L 6 lat i tego nie potwierdzam.... w codziennej fotografii, a nie testy.
Zalety: Bardzo wydajna stabilizacja....w 24-105L była wydmuszka. Bardzo użyteczny tryb Marko, dla mnie do tego stopnia że sprzedałem Tamrona 90mm. Lekki (60 gram mniej od 24-105L) i dobrej jakości....L, choć tworzywo, 24-105L był ze stopu magnezu. Mniejsza Aberracja od 24-105L. I najważniejsze ....dla tego sprzedałem 24-105L... BARDZO ostry w całym zakresie, zarówno w centrum jak i na BRZEGACH!!! (24-105L pod FF brzegi kadru to żenada).
Podsumowanie: Użytkuję z 5D mkIII. 5D+24-70 jest lepiej wyważony od 5D+24-105, aż się chce go trzymać. POLECAM z trzech powodów: 1. Ostość bardziej wyważona, w centum ostro i na brzegach ostro. 2. Super wydajna stabilizacja. 3. Bardzo użyteczne MAKRO. JEDYNY ZOOM NA ŚWIECIE dający takie zbliżenie. Dlatego właśnie za ten obiektyw trzeba zapłacić ok. 5000zł.
Ocena ogólna
Użytkuje od:
Cena zakupu: 4999
Wykorzystanie: Półprofesjonalne
Wady: Proszę sobie wpisać w wyszukiwarce Google słowa-klucze "Canon EF 24-70mm f/4 L IS USM Lens Image Quality The-Digital-Picture" (bez cudzysłowów), i kliknąć na trzeci link licząc od góry. Ja jako drugi obiektyw do porównania wybrałem ten, który również posiadam czyli Canon EF 70-200mm f/4 L USM. Wydaje mi się, że za cenę prawie 5000 zł w przypadku tego 24-70mm f/4 L IS USM, powinniśmy przy F4 otrzymać lepszą lub przynajmniej taką samą ostrość w centrum kadru, niż w kosztującym o co najmniej połowę mniej 70-200mm f/4 L USM. I zdecydowanie widać, iż ten 24-70mm f/4 L IS USM raczej powinny omijać osoby posiadające body z niższych linii Canonów (dwu i trzy cyfrowych). Umiejscowienie przycisku od makro/blokowania tubusa to nie jest mistrzostwo ergonomii, myślę że można by to było rozwiązać nieco lepiej.
Zalety: Całkiem ładnie trzyma ostrość w brzegach kadru, na pewno zdecydowanie lepiej niż koszmarna Sigma 17-70 F2.8-4 DC MACRO OS HSM, którą używałem ze dwa lata temu razem z Canon EOS 500D, i która wyleczyła mnie skutecznie na długi czas z posiadania jakichkolwiek zoomów w zakresie do 70mm. Jakość wykonania. Jakość rejestrowanego obrazu, zwłaszcza jeżeli chodzi o kolory jest genialna (oczywiście duża w tym także zasługa body pod które podpięty jest 24-70mm f/4 L IS USM). Bardzo użyteczny tryb makro, należy tylko pamiętać o odpowiednim oświetleniu przedmiotu. Ponieważ jeżeli chcemy zrobić zdjęcie z ultra bliskiej odległości, to możemy (ale nie musimy) sobie zasłonić swoim ciałem światło dochodzące do obiektywu. Przykłady makro z 24-70mm f/4 L IS USM (zdjęcia prosto z aparatu, zrobione przez mnie): http://i42.tinypic.com/1zx9yme.jpg plus http://i42.tinypic.com/2khhs5.jpg plus http://i44.tinypic.com/2n7e88o.jpg
Podsumowanie: Jest 31 lipca 2013 roku, obiektyw posiadam raptem dwa dni. Mam go podpiętego pod Canon EOS 6D, i coś czuję, że długo go nie będę odpinał. :) Jedno z drugim zgrywa się bardzo dobrze. Oczywiście nie ma żadnych problemów z kompatybilnością, jest bez problemów wykrywany przez firmware aparatu. Na moje oko, mój egzemplarz tego obiektywu nie wykazuje żadnych BF/FF, czy co gorsza jakichś bocznych odchyleń co do fokusa (robiłem testy z planszą Tima Jacksona). A jeśli moje oko się myli, to zawsze mogę wprowadzić jakąś niewielką korektę z poziomu aparatu. Szkoda tylko, że Polska to nie USA, gdzie w jednym z bardzo znanych i szanowanych fotograficznych sklepów internetowych, można nabyć nowy obiektyw 24-70mm f/4 L IS USM w cenie 1200 dolarów tj. około 4000 zł. Zły dotyk boli przez całe życie, stawka VAT 23% plus opłaty celne również - dziękujemy Ci Unio Europejsko. :(
Ocena ogólna
Użytkuje od: 1 mies.
Cena zakupu: 4900.
Wykorzystanie: Amatorskie
Wady: Jak na razie nie znalazłem.
Zalety: Świetna ostrość i rysunek, mechanicznie zwarty, bez żadnych luzów, szybki AF, Stabilizacja optyczna...Naprawdę się postarali . Użyteczny i funkcjonalny przełącznik Makro. Wszystkie zalety serii "L", zabezpieczenie przed przypadkowym wysuwaniem się tubusu.
Podsumowanie: Używam go z Canonem 500D , mam już kilka obiektywów z serii L, ale ten okazuje się wyjątkowy. Nie wiem czy to przypadek, ale już pierwsze podłączenie do korpusu i pierwsze zrobione zdjęcia na f/4 pokazały wybitne właściwości jeżeli chodzi o ostrość i rysunek. Co ciekawe daje lepszy obrazek niż np. EF 70 - 200L f/2.8 (wersja I).
Ocena ogólna
Użytkuje od: 3 mies.
Cena zakupu: 4800
Wykorzystanie: Amatorskie
Wady: Chyba nie ma, ewentualnie f 4.
Zalety: Nowa generacja, cichy i szybki AF, plastyka bajka, stabilizator szybki, nawet jest tryb makro, lekki i dobrze uszczelniony.
Podsumowanie: Obiektyw uniwersalny, reporterski, na ulice, na wesela. Polecam.