Filtry ochronne Nikon Arcrest
W ofercie firmy Nikon pojawiła się nowa linia filtrów ochronnych nakręcanych na obiektyw o nazwie Arcrest, ze szkłem o grubości 2 mm.
Filtry Arcrest dostępne są w rozmiarach 67, 72, 77, 82 oraz 95 mm. Zapewniają one ochronę przedniej soczewki obiektywu przed niekorzystnymi warunkami zewnętrznymi, takimi jak woda, oleje czy pyły oraz przed uszkodzeniami mechanicznymi.
![]() |
Filtry można kupić m.in. na stronie japońskiego oddziału Amazona. Na razie nie ma informacji o tym, czy będą dostępne poza Japonią. Dodatkowe informacje na ich temat są dostępne tutaj (włączony jest Google Translate).
Komentarz można dodać po zalogowaniu.
Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
Nie chcę być złośliwy, ale nikon zmienia profil na mniej hi-tech, w kierunku producenta szkła okiennego i elewacyjnego a w przyszłości maszyn prostych: nożyczek, kołowrotków, zawiasów?
Piszę to ze smutkiem, jako nikono-talib.
LarsikOwen
2 czerwca 2017, 12:04
Nie chcę być złośliwy, ale nikon zmienia profil na mniej hi-tech, w kierunku producenta szkła okiennego
----------------------------------------------
#
jak to nie chcesz byc zlosliwy skoro jestes?
´Skoro jestes- to widocznie chcesz
lub nie chcesz , a pisze sie samo tak bez udzialu swiadomosci..
Skoro pisze sie bez udzialu swiadomosci , tzn ze rowniez bez udzialu mysli.
Jesli jest napisane bez udzialu mysli , tzn wysleles post bezmyslny.
Nikon nie zmienia profilu , tylko poszerza game swoich produktow o nastepny , bardzo przydatny w okreslonych warunkach.
Pokoradlasztuki - nie uczyli w szkole, że jest coś takiego we wszechświecie jak figury i zwroty retoryczne? No więc coś takiego występuje i nie trzeba tworzyć ciągów logicznych do zrozumienia cudzych wypowiedzi.
@LarsikOwen
Trochę dziwna opinia. Dwa dni temu Nikon zaprezentował 3 obiektywy i kompakt a dziś filtry. Rozumiem gdy wypuścili ostatni aparat/obiektyw rok temu a dzisiaj toster. Chyba trochę przesadzasz.
@bbj688
Oczywiście, przesadzam. Po kupnie D300 czekałem tylko 8 lat na D500.
Jestem zwykłym histerykiem.
A tanie UWA pod APS-C jest wypuszczone nie DLA użytkowników tylko PRZECIW konkurencji.
Wcześniejsze konstrukcje 12-14 i 10-24 DX to była jakaś ponura groteska.
Nowego makro długiego nie ma od 20-tu lat.
Co Cię powstrzymywało przed zmianą systemu przez te ponure lata?
To samo, co wszystkich innych przed zmianą samochodu, banku czy pracy: lenistwo.
Żaden z producentów aparatów nie odświeżył w ostatnich latach tak gamy obiektywów jak Nikon.
Popatrz na Canona i starocia EF: 20/2.8, 28/1.8, 50/1.4, 85/1.8.
Nikon miał koncepcję. Zaprezentował całą paletę stałoogniskowych obiektywów f/1.8 od 20 do 85mm.
Canon wyrzeźbił jakieś dziwne 24 i 28 //2.8 IS.
LarsikOwen: " Po kupnie D300 czekałem tylko 8 lat na D500".
Kupiłeś i od następnego dnia czekałeś na następcę?
Nie było potrzeby wcześniejszej emisji D500, ponieważ poprzednik to doskonały aparat - także dzisiaj.
@LarsikOwen
Wygląda na to że Nikon ze swoim systemem zupełnie nie spełnia Twoich oczekiwań i nie zaspokaja potrzeb. Skoro dzieje dzieje się to od tylu lat to pewnie się to już nie zmieni. Nie ma wyjścia trzeba to zaakceptować. W życiu są rzeczy nie do przeskoczenia.
westberg
2 czerwca 2017, 12:58
Pokoradlasztuki - nie uczyli w szkole, że jest coś takiego we wszechświecie jak figury i zwroty retoryczne?
-----------------------------------------
z cala pewnoscia ktokolwiek i kiedykolwiek nie uczyl mnie bezsensownego poslugiwania sie figurami retorycznymi .
@uzurpator: Do przyczyn niezmieniania systemu dołożę jeszcze jedną, jakże trywialną -- brak kasy :P
@PDamian: Linia stałek f/1,8 faktycznie przemyślana, ale tylko dla fotografów -- do wideo nie za bardzo się nadają, ale co z obiektywami dedykowanymi "pod" DX?
Nowa 10-20 jest nie dla mnie -- AF-P z serią D5XXX działa dopiero od D5500, z serią D3XXX nie jest lepiej :P
Gdzie stałki 1,8-2/55-60 DX AF-S (i nie 1,8/50 AF-S -- to nie ta perspektywa) i 1,8-2/24 DX AF-S? Gdzie stałka UWA 3,5-4/14 DX (10-24 czy 12-24 są za duże i za dużo w nich kompromisów, a 10-20, to AF-P)?
O wspólnym rozmiarze filtra już nawet nie wspomnę -- teraz mamy 72, 55 i 58 na trzech podstawowych zoomach AF-P. No rewelacja... :P
@Z_photo: D300 przestał być wystarczający już po pojawianiu się D7100; D7200 i ostatnio D500 tylko bardziej uwidoczniły braki D300 do czołówki korpusów APS (wszystkich producentów).
@bbj688: Ja rozumiem frustrację @LarsikOwen, bo ją (fakt, z innych powodów) podzielam, ale faktycznie, trzeba albo zaakceptować, albo przerzucić się na smartfona :P
@LarsikOwen
A ja jestem zadowolony z oferty Nikona. Nie powiem, że niczego mi nie brakuje, ale konkurencja wcale nie ma lepszej oferty.
@knieszporek
Mi też bardzo brakuje obiektywów DX. Najbardziej 10-200 f/1,2 i 500-100 f/4 ważących pół kilo!
Może spróbuj obejrzeć jakąś dobrą komedię. Mi to na frustrację bardzo pomaga. Pozdrawiam serdecznie!
500-1000 oczywiście ;P
Transmisja 100% w jedną czy (w sumie) w obie strony?
transmisja w obie strony? będziesz to też przykręcał do latarki? ;-)