Hoya PRO ND 100000
W ofercie marki Hoya pojawił się nowy filtr szary z serii PRO - model ND100000 obniżający ekspozycję o 16 i 3/5 EV. Filtr wyposażony został m.in. w cienką aluminiową oprawkę, pozwalającą na jego stosowanie także z obiektywami szerokokątnymi.
Informacja prasowa
Firma Next77 – wyłączny dystrybutor marki Hoya informuje o rozszerzeniu serii filtrów PRO ND o nową gęstość ND-100000. Filtry z serii PRO ND to obecnie najbardziej zaawansowane technologicznie filtry szare dostępne na rynku. Do ich produkcji wykorzystano nowatorską metodę polegającą na obustronnym pokryciu filtra powłoką antyrefleksyjną ACCU-ND. Gwarantuje to, że rejestrowany obraz wiernie zachowuje kolorystykę. Filtry przeznaczone są nie tylko dla fotografów – doskonale sprawdzą się też na rynku video HDSLR.
![]() |
Filtr Hoya PRO ND 100000 redukują ilość światła docierającego do matrycy o 16 i 3/5 działek przysłony (ND5.0) , a ich transmisja to 0,001%. Wysoka jakość szkła optycznego filtrów serii PRO ND w połączeniu z technologią ACCU-ND zapewnia wyjątkowy komfort użytkownikom – zarówno fotografom, jak i operatorom ka mery video. Podczas rejestracji zdjęć w dynamicznie zmieniających się warunkach oświetleniowych, wymagających zastosowania filtrów o różnym stopniu przepuszczalności, nie trzeba korygować balansu bieli w aparacie ani stosować dodatkowej obróbki cyfrowej zdjęć i filmów, by skorygować barwy obrazu, co często zdarza się przy użyciu tańszych filtrów szarych innej produkcji.
Filtry serii PRO ND posiadają cienką aluminiową oprawkę typu Low-Profile Frame. Pozwala to uniknąć zjawiska winietowania. Filtry mogą współpracować nawet z obiektywami super szerokokątnymi. Dostępne są w następujących rozmiarach i cenach:
- 58mm – 285 PLN
- 67mm – 375 PLN
- 77mm – 460 PLN
- 82mm – 525 PLN
Komentarz można dodać po zalogowaniu.
Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
Mam wersję 1000 tej firmy, bo ND 2-400 od Chińczyka, to za mało i powyżej 200 robi się lipa, ale 100 000, to chyba tylko do fotografowania słońca się przyda?
Czasami w jasny słoneczny dzień jest potrzeba użycia czasu 30 sekund, aby rozmazać ruch, wtedy taki filtr się przyda
Pytanie do zorientowanych - czy da się tym sfotografować tarczę Słońca powiedzmy w zenicie?
Na moje oko powinno być spoko...
Tak czy inaczej między ekspozycjami i tak bym zasłaniał obiektyw nie ma co ewentualnie grzać wnętrza aparatu.
Fajny filterek w dzień można zrobić noc...
No i świetnie. Sprawdzę w górach, w sezonie :)
No i ta technologia. ACCU-ND. Było o niej w Star Treku, ale przecież to była
tylko czysta fantazja. A tu proszę 2018 rok, a technologia rodem z kosmosu
ACCU-ND zawitała pod strzechy. I to polskie strzechy. Jestem pewien, że filtry te sprawdzą się wyśmienicie na rynku video HDSLR. Konkurencja ma teraz ogromny problem.