Nowe lampy LED od Fomei ze światłem ciągłym - do filmowania i fotografii
Firma Fomei wprowadziła do oferty dwa nowe modele lamp LED - Wifi 100B oraz Wifi 210B, wyposażone m.in. opcję bezprzewodowego sterowania, regulację temperatury barwowej w zakresie 3000-8000K oraz możliwość montażu softboxów i reflektorów.
Informacja prasowa
Fomei wprowadza do oferty 2 nowe modele lamp LED z możliwością montażu softboxów i reflektorów. Lampy LED Wifi 100B i LED Wifi 210B posiadają wysokie CRI 95, bezprzewodowe sterowanie WiFi, regulację temperatury barwowej w szerokim zakresie 3000-8000K i są kompatybilne z pozostałym oświetleniem LED czeskiego producenta.
![]() |
Lampy LED Wifi 100B i LED Wifi 210B są pierwszymi lampami światła ciągłego typu LED w ofercie FOMEI, do których można zamontować akcesoria modelujące światło takie jak reflektory i softboxy. Połączenie lamp z ponad 40 różnymi modyfikatorami FOMEI pozwala wykreować dowolnie pożądany efekt. LED Wifi 100B i LED Wifi 210B dedykowane są zarówno do filmu jak i do fotografii. Zastosowanie nowoczesnego źródła światła LED w stosunku do tradycyjnego halogenu ma dużo zalet: lampy wydzielają dużo mniej ciepła, mają wyższą wydajność (moc lampy LED Wifi 210B odpowiada halogenowi około 1500W), są energooszczędne i posiadają regulację temperatury barwowej w szerokim zakresie 3000K-8000K.
Bagnet typu „Bowens”
Lampy posiadają mocowanie akcesoriów typu Bowens dzięki temu możesz korzystać z szerokiej gamy modyfikatorów światła - od prostych reflektorów, poprzez beautydish, softboksy o różnych kształtach na grandboksach kończąc i dostosowywać wiązkę i charakter światła do swoich potrzeb.
![]() |
Kompatybilność z innymi źródłami światła
Jeśli używasz lamp halogenowych, fluorescencyjnych lub innych diodowych lamp LED, nie martw się o różną temperaturę barwową światła. Bez problemu dostosujesz lampy do tych, które już posiadasz. Dzięki szerokiemu zakresowi temperatury barwowej (3000 ° K - 8000 ° K), możesz cieszyć się nowym, wydajnym i wygodnym źródłem światła, które można dopasować do istniejącego.
Bezprzewodowe sterowanie
Lampami FOMEI LED WIFI można sterować bezprzewodowo przez telefon lub tablet. Wystarczy pobrać aplikację L-control na urządzenie mobilne z systemem Android lub iOS a dzięki wbudowanemu odbiornikowi Wifi w łatwy sposób połączymy telefon z lampą. Czytelna i prosta w obsłudze aplikacja posiada wiele udogodnień przyspieszających pracę w studiu fotograficznym lub na planie filmowym. Dzięki niej z jednego miejsca można sterować każdą lampą lub poszczególną grupą lamp. Zmiana temperatury barwowej lub jasności dla całej grupy lamp trwa zaledwie kilka sekund. Dodatkowo aplikacja pozwala tworzyć indywidualne ustawienia (tzw. presety), które są zachowane w pamięci.
![]() |
Czytelny wyświetlacz
FOMEI LED wyposażone są w wygodny i czytelny ekran dotykowy prezentujący aktualną temperaturę barwową oraz stopień natężenia światła.
Wygodna obsługa
Jasność i temperaturę barwową można ustawiać przy pomocy podświetlanego ekranu dotykowego, potencjometrów lub za pośrednictwem aplikacji L-CONTROL instalowanej na urządzeniach mobilnych.
![]() |
Łukasz Marciniak, ambasador marki FOMEI:
Światło ciągłe kojarzone jest raczej z produkcją filmową, lecz ja przetestowałem je pod kątem sesji fotograficznej i efekty są przeszły moje oczekiwania. Po pierwsze podoba mi się mocowanie typu Bowens dzięki czemu mogę zmontować praktycznie dowolne modyfikatory. Po drugie światło ciągłe ułatwia pracę, gdyż od razu widzimy, jak układa się na modelce i możemy dostosować jego moc oraz kąt padania by uzyskać pożądany efekt. Po trzecie nawiązując do ustawień – te są bardzo szerokie, bo mocą możemy sterować od 0% do 100% a barwą od 3000K do 8000K. Po czwarte lampy LED wydzielają znacznie mniej ciepła wiec nadają się do użytku nawet w małych pomieszczeniach oraz nie ma obawy o poparzenia lub szukania rękawic by zmienić akcesorium modyfikujące światło.
Mój faworyt (model 210B) na moje oko świeci jak odpowiednik ponad 1.5kw halogenu, tak więc całkiem mocno. Zwróciłem uwagę na jednolitą barwę światła i tu duża pochwała należy się dobremu ułożeniu ledów - pierwszy i ostatni rząd mają taką samą barwę więc kolor światła na krawędziach nie zmienia się. Atutem jest także możliwość użycia softboxa z jedną lub dwiema dyfuzjami i nadal mam tyle światła by pracować na ISO 100-200 i bez problemu oświetlić kadr amerykański a na ISO 200 nawet całą sylwetkę.
![]() |
Więcej informacji na www.sklep.fomei.pl.
Komentarz można dodać po zalogowaniu.
Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
Ciekawe kiedy zaczną robić tego typu lampy z diodami jak w "żarówkach" typu "kolba kukurydzy". LED ułożone na płasko świecą głównie do przodu. To powoduje, że softboxy, beautydishe itp pracują jak by były napędzane reporterską lampą błyskową. Zdaje się,że na razie konstruktorzy paneli LED pracują głównie dla branży filmowej i kierują się innymi wymogami niż chcieliby fotografowie.
LED-y typu COB mają zdaje się dość szeroki zakres kątów rozsyłu, tam nie ma soczewki skupiającej. Ceny jak zwykle nie ma w informacji prasowej...
Szeroki kąt? OK. Ale do tyłu nie swiecą? ;) Palnik lampy studyjnej jest wysunięty po to by świecił szeroko na boki i nawet do tyłu. Ledy nawet jesli by świecły 180 stopni, to na bok świecą wiele mniej intensywnie niz do przodu.
Jacek_Z trafne spostrzeżenie. Ciekaw jestem jak te różnice wyglądają w praktyce.
Do tyłu na pewno nie świecą i na pewno inny jest rozkład światła. Coś za coś...
Ceny to ok. 2900 zł za mocniejszą i 1500 zł za słabszą. Pytanie jak to się sprawdza w praktyce - kilka niezaprzeczalnych zalet posiada, ale potencjalną wadę ( płaski "palnik" ) również...
Fomei posiada swoje studio referencyjne i nie ma problemów, aby na miejscu osobiście przetestować sprzęt i faktycznie sprawdzić jak sprzęt świeci. Zapraszamy...
Ciekawe przy jak szybkiej migawce zaczynają migać w video. Mam najtańsze tungsteny i 1/125 to dla nich już za dużo.
@zdebik nie migoczą :)