Lensbaby Sol 45 i 22 mm f/3.5 - nowe obiektywy tilt
W ofercie firmy Lensbaby pojawiły się nowe, relatywnie niedrogie obiektywy z mechanizmem typu „tilt”, pozwalającym na kontrolę płaszczyzny ostrości poprzez odchylenie osi optycznej i tym samym osiąganie ciekawych efektów rozmycia tła.
Obiektywy Lensbaby Sol 45 mm f/3.5 oraz 22 mm f/3.5 zostały wycenione na niecałe 200 dolarów, z tym że ten drugi model jest na razie dostępny jedynie w ramach zamówień „pre-order”. Obiektyw Sol 45 mm f/3.5 trafił z kolei do normalnej sprzedaży. Sol 22 jest obiektywem kompatybilnym wyłącznie z systemem Mikro Cztery Trzecie. Model 45 mm można z kolei używać z lustrzankami i bezlusterkowcami (systemy Canon, Nikon, Sony, Fujifilm, Pentax).
Oba obiektywy oferują kąt pochylenia do 8.5 stopni. Pole widzenia modelu 45 mm to 51.4 / 34.9 stopnia (format 35 mm / APS-C), a dla modelu 22 mm - 52.4 stopnia. W obu przypadkach mamy do czynienia z konstrukcją optyczną, na którą składają się 3 soczewki ułożone w 2 grupach.
![]() |
Dodatkowe informacje na temat obiektywów Lensbaby Sol można znaleźć na stronie producenta. Tam też można składać zamówienia.
Komentarz można dodać po zalogowaniu.
Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
Powinno być "kąt pochylania" a nie "kont"
Może sobie kiedyś kupię takie coś do zabawy.
@JacekR - dzięki za info, błąd poprawiony :)
... i jeszcze nie "i na którą składają się 3 soczewki ułożony w 2 grupach." a
"na którą składają się 3 soczewki ułożone w 2 grupach. "
Cena wydaje się przystępna.
@staryman - słusznie :)
Efekty jak z edytora video :)
w dobie bezlusterkowców to czas najwyższy już na same przejściówki TS - po co kupować specjalnie cały obiektytw ?
@focjusz
Bo obiektyw TS ma o wiele większe pole krycia. Co podłączysz do Sony7? Chyba obiektyw średnioformatowy, żeby miał krycie pełnej klatki po pochyleniu czy przesunięciu.
waldi72 Masz rację jeżeli chodzi o szerokokątne TS. Natomiast stare długoogniskowe obiektywy jak Summicron 90//2 czy Elmarit M 135/2.8 kryją dużo więcej.