Imaging Edge - nowa aplikacja Sony do łączności z aparatami
„Imaging Edge Mobile” jest następcą programu „PlayMemories Mobile”. Aplikacja pozwala na automatycznie przesyłanie zdjęć z aparatu do smartfona. Z kolei zawodowi fotografowie będą mogli skorzystać z programu o nazwie „Transfer and Tagging add-on”.
Informacja prasowa
Sony ogłasza nową aplikację mobilną „Imaging Edge” i kilka nowych funkcji w obecnych wersjach na komputery.
Firma Sony ogłosiła wydanie aplikacji mobilnej „Imaging Edge™” oraz dodanie kilku nowych funkcji do programów komputerowych „Remote”, „Viewer” i „Edit”. Otwiera to nowe możliwości przed wszystkimi użytkownikami cyfrowego sprzętu fotograficznego Sony, od sporadycznie fotografujących hobbystów po uznanych zawodowców.
Nowa aplikacja mobilna „Imaging Edge”
Nowa aplikacja „Imaging Edge Mobile”1 jest następcą aplikacji „PlayMemories Mobile”. Pozwala błyskawicznie przesyłać obrazy z fotografującego aparatu do podłączonego urządzenia mobilnego przy użyciu nowej funkcji „Automatyczne przesyłanie w tle do smartfona”2. Użytkownik może dzięki temu szybko udostępniać materiały z telefonu na platformach społecznościowych. Aplikacja mobilna ma także funkcje przesyłania filmów 4K3 i zdalnego sterowania.
Dla zawodowych fotografów firma Sony wyda aplikację mobilną „Transfer & Tagging add-on”4. Pozwoli ona błyskawicznie dostarczać materiał poprzez przesyłanie go z aparatu do urządzenia mobilnego z użyciem funkcji transmisji FTP w tle5 - bez odrywania uwagi od zdjęć. Aplikacja umożliwia także głosowe6 wprowadzanie tekstów i podpisów, co ułatwia komunikację między fotografami a innymi członkami zespołu. W przypadku połączenia z Internetem dostępna jest ponadto funkcja synchronizacji „słownika podpisów” między urządzeniami.
![]() |
Nowe aplikacje mobilne Sony „Imaging Edge Mobile” i „Transfer and Tagging add-on” będą dostępne od marca 2019 r.
Ulepszenia w programach „Remote”, „Viewer” i „Edit”
Zaktualizowane zostaną też programy komputerowe z pakietu Sony „Imaging Edge”. Jedną z nowości będzie funkcja tworzenia animacji poklatkowych7. Bardzo przyda się ona użytkownikom najnowszych aparatów Sony z wymiennymi obiektywami, które mogą pracować w trybie zapisu interwałowego. Funkcjonalność pakietu zwiększą także tryb ekranu porównania, funkcja kolekcji oraz nowy, ulepszony system obsługi.
Programy komputerowe „Remote”, „Viewer” i „Edit” w najnowszej wersji 1.4 będą dostępne w styczniu 2019 r.
Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej „Imaging Edge”: imagingedge.sony.net.
1. Następca PlayMemories Mobile. Użytkownicy PlayMemories Mobile mogą zacząć używać nowej aplikacji poprzez aktualizację aplikacji PlayMemories Mobile.
2. Zgodność z aparatem ILCE-9 z oprogramowaniem w wersji 5.0 lub nowszej. Pliki importowane przy użyciu tej funkcji mają rozmiar 2 megapikseli.
3. Zgodność z aparatem ILCE-9 z oprogramowaniem w wersji 5.0 lub nowszej oraz z aparatami ILCE-7RM3, ILCE-7M3, LCE-6400, DSC-RX10M4, DSC-RX100M6 i DSC-RX100M5A.
4. Dodatkowa aplikacja mobilna do „Imaging Edge Mobile’. Dostępność w następujących krajach: USA, Kanada, Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Hongkong, Chiny, Australia, Japonia. Z aplikacji mogą korzystać tylko zarejestrowani użytkownicy.
5. Zgodność z aparatem ILCE-9 z oprogramowaniem w wersji 5.0 lub nowszej.
6. Funkcja wprowadzania głosem w tej aplikacji wykorzystuje usługę świadczoną przez firmę Google. Brak dostępu do usług Google uniemożliwia użycie wprowadzania głosem. W takim przypadku do wprowadzania tekstu należy użyć klawiatury.
7. Dostępne są także funkcje wsadowego przetwarzania plików RAW, dodawania tekstu/muzyki i reprodukcji filmów 4K.
Komentarz można dodać po zalogowaniu.
Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
Trochę dziwne to regionalizowanie Transfer and Tagging add-on. W Hiszpanii, Włoszech czy Polsce nie działają FTP czy po prostu nie ma "zawodowych fotografów"?
no i tylko do A9 większość funkcji. Widać A7III mocno nadszarpnął przewagę A9 i trzeba jej dodawać funkcjonalność.
Tak jak Canon ma raczej słaby program do łączenia się, mocno wkurzający, tak Sony ma piramidę idiotyzmu i niefunkcjonalności, aż dziw bierze, bo to twórcy PlayStation...nie mogli się z działami dogadać czy jak?
Tylko A9 ma FTP, więc trudno aby zaczęło działać na A7.
nie, nie tylko, protokoły są w A7, nie ma tylko tak rozbudowanych funkcji :)
Czyste softwarowe ograniczenie.
@mikmac: „Tak jak Canon ma raczej słaby program do łączenia się, mocno wkurzający” – mam odmienne zdanie. Co Ci tam nie pasuje? Wg mnie działa przyzwoicie, bardzo podoba mi się funkcja szybkiego rozłączania i wyłączania WiFi z poziomu aplikacji w smartfonie, co usprawnia ten uciążliwy element. Nie wiem jak w nowszych lustrach, ale w pierwszym 6D włączenie WiFi jednak mocno drenuje baterię.
komor -->
brak odświeżania listy zdjęć jak masz właczony podgląd, trzeba wyjść do listy i włączyć najnowsze, brak prawdziwego tehteringu - najnowsze zrobione prosto na ekran pełnoekranowo z możliwością przewijania na wcześniejsze pliki. Aby właśnie w kółko nie włączać i wyłączać listę plików. Mega upierdliwe w pracy.
Zdalny pilot działa jak każdy inny - działa. Tethering jest kulawy.
Natomiast zaznaczanie, sortowanie, zgrywanie na tableta - przepaść nad sony.
No i sony non stop rozłącza połączenie, wystarczy wcisnąć spust do połowy, bardziej wkur*iającej funkcji nie mogli wyczaszkować...
„brak odświeżania listy zdjęć jak masz właczony podgląd, trzeba wyjść do listy i włączyć” – a tak, z tym zgoda.
„brak prawdziwego tehteringu - najnowsze zrobione prosto na ekran pełnoekranowo z możliwością przewijania na wcześniejsze pliki” – a to akurat da się zrobić, jak pamiętam, można na dole włączyć podgląd starszych miniaturek (malutkich), mając wyświetloną dużą miniaturkę aktualną.