W bazie znajduje się 2166 obiektywów i 9726 ocen.
Możesz też zrobić
własne porównanie obiektywów
Proszę podać interesujące Cię parametry
Canon EF 70-300 mm f/4-5.6 IS USM - specyfikacja i opinie
Producent | Canon |
---|---|
Model | EF 70-300 mm f/4-5.6 IS USM |
Typ obiektywu | Teleobiektyw zoom |
Ogniskowa | 70 - 300 mm |
Światłosiła | f/4 - 5.6 |
Pole widzenia | 34.3 - 8.2 o |
Ostrość od | 1.5 m |
Maksymalne powiększenie | 3.85 |
Maksymalna wartość przysłony | 32 |
Liczba listków na przysłonie | 8 |
Mechanizm autofokusa | USM |
Konstrukcja | 15 elementów / 10 grup |
Rozmiar filtra | 58 mm |
Tryb Makro | Tak |
Stabilizacja | Tak |
Dostępne mocowania | Canon EF |
Wymiary | 142.8 x 76.5 mm |
Waga | 630 g |
Dodatkowe informacje | Premiera: październik 2005 |
Ocena ogólna
Użytkuje od: 10 lat i wiecej
Cena zakupu: ok. 600$
Wykorzystanie: Półprofesjonalne
Wady: Nie ma. Szkoda, że kilka osób zaniżyło mu opinię. Jakie \"kręci mordką\"? Albo go nie miały, albo nie potrafią czytać symboli. Być może i jedno, i drugie.
Zalety: Mały, pancerny. Rozsądny zakres ogniskowych, skuteczna stabilizacja. Tubus z blokadą wysuwania. NIE kręci \"mordką\"! Waga adekwatna do jakości.
Podsumowanie: Obiektyw świetny do zastosowań amatorskich, ale nie tylko. Cena adekwatna do jakości, chociaż chciałoby się, żeby był tańszy. Chyba najbardziej udany zoom o dużej rozpiętości ogniskowych spoza serii L. Gdyby nie kilku dyletantów, obiektyw miałby sporo wyższą ocenę średnią. Jednak, nawet mimo ich nierzetelności, obiektyw wypada świetnie.
Ocena ogólna
Użytkuje od: 5 lat
Cena zakupu: 800
Wykorzystanie: Półprofesjonalne
Wady: Korzystałem z niego w czasach studenckich, na Akademii Fotografii, kiedy nie miałem pod ręką \"szkolnych\" Testowałem w każdych warunkach, oraz ustawieniach - niestety rozdzielczość jest tragiczna. Obiektyw rysuje bardzo miękko, o ostrych kadrach należy zapomnieć, do portretów jeszcze ujdzie. Ogniskowa powyżej 200mm jest tragiczna, obiektyw należy traktować jak 70-200, przymykanie przysłony nie pomoże, niestety nie - mydło Przynajmniej stabilizacja porządna, choć głośna. Największy minus to AF, gubi się nawet w dobrych warunkach za dnia, jest po prostu tragiczny, trzeba się nastawić na MF czasem.
Zalety: +Nie posiadasz go +Stabilizacja +Wykonanie ujdzie
Podsumowanie: -Rozdzielczość (w benchmarkach ostatnie miejsce :> ) -AF - dramat -w zasadzie to obiektyw 70-200, gdyż powyżej mydło -\"Kręcąca mordka\"
Ocena ogólna
Użytkuje od: 3 mies.
Cena zakupu: 200 EUR, u
Wykorzystanie: Amatorskie
Wady: powyzej 200mm mydlo. wolny i halasujacy AF. mocno szarpiacy IS
Zalety: do 200mm bardzo przyzwoicie, a cenowo jednak smiech na sali.
Podsumowanie: kupilem sobie jako lzejszy zamiennik 70-300L tam, gdzie moge sie obejsc z mniejszym zakresem ogniskowych a pare dekagramow luzy wagowego wykorzystam na jakas stalke. do tego celu sprawdzil sie swietnie
Ocena ogólna
Użytkuje od: 1 mies.
Cena zakupu: 900
Wykorzystanie: Amatorskie
Wady: Jedynie kręcenie przednią soczewką odbiera pełen komfort ale nie jest to wada tylko cecha więc trzeba się z nią po prostu zaprzyjaźnić. Dozbrojenie w filtr Skylight trochę poprawia "humor".
Zalety: Standardowa ale solidna dla swojej klasy konstrukcja. Wszystkie elementy chodzą bez zbędnych luzów z należytymi oporami. Ostrzy w punkt bez FF i BF szybko i precyzyjnie. Wbrew niektórym na 300 mm (480 APS-C) rewelacyjnie ostry - zapewne trafiłem w ten "udany" egzemplarz. Blokada wysuwu przydatna. Stabilizacja naprawdę skuteczna przy dłuższych czasach.
Podsumowanie: Bardzo solidna konstrukcja i jakościowo jeszcze dziś się sprawdza. Wyższość nowego modelu mark II nie mówiąc już o L-kach proporcjonalna do różnicy w cenach. Jednak ten model nadal robi dobrą robotę. Jeśli tak pozytywnie wypadł w testach na korpusie 20D to zapewniam, że na moim 50D jest po prostu wspaniale. Co ważne to o co chodzi czyli na 480 mm (APS-C) ostrość naprawdę fantastyczna - żyletek lepiej nie fotografować. Cena nowego zapewne budzi już wątpliwości ale jeśli trafi się tak dobrze zachowana używka jak mój za ok.50% to nie ma się co zastanawiać - brać fotografować.
Ocena ogólna
Użytkuje od: 1 rok
Cena zakupu: 750 zł uzy
Wykorzystanie: Profesjonalne
Wady: Brak osłony przeciw słonecznej w zestawie, bardzo głośna stabilizacja
Zalety: Atrakcyjny wygląd, obraz żyleta, stabilizacja bardzo dobrze spełnia swoja funkcję, szybki AF
Podsumowanie: Bardzo dobry obiektyw za nie duże pieniądze - jestem bardzo z niego zadowolony.
Ocena ogólna
Użytkuje od: 6 mies.
Cena zakupu: 1199
Wykorzystanie: Amatorskie
Wady: Ostrość powyżej 200mm, kręci mordką
Zalety: Jakość wykonania, ostrość w zakresie 70-200mm jest na bardzo wysokim poziomie, szybki AF, dużo listków przysłony, cena, mała waga, bardzo wydajna stabilizacja, dość małe aberracje w tej cenie
Podsumowanie: Obiektyw ten polecam dla wszystkich osób pragnących fotografować przyrodę. Na pełnej dziurze ostry w zakresie 70-200mm. Po przymknięciu do 5.6 jest jeszcze lepiej. W zakresie 200-300mm należy przymknąć do f/8, aby był bardziej użyteczny. Niemniej jednak ten zakres istnieje i można z niego w realny sposób korzystać, ale po prostu dzień musi być słoneczny, co by światełka dużo wpadło :). Jakość wykonania bardzo dobra. Metalowy bagnet, bardzo mocna obudowa, blokada tubusa. Obiektyw posiada stabilizację obrazu, to jest praktycznie kartą przetargową jeśli ktoś rozważa ten zakup. Stabilizacja jest bardzo bardzo wydajna. Spokojnie można utrzymać ogniskową 200mm przy czasie np. 1/20 sekundy. Ponadto stabilizacja ma dwa tryby: zwykły, kiedy to obraz jest stabilizowany w pionie i poziomie, jak również tryb panoramowania, który służy np. do fotografowania ptaków w locie. Genialna i przydatna sprawa. Autofocus uważam za dość szybki. Ja fotografuję nim ptaki i zdarza się, że nie nadąży, ale zazwyczaj jak zdjęcie jest spieprzone, wynika to z mojej winy, a nie szkła. Rzadko kiedy ten obiektyw psuje moje ujęcia, a to chyba najważniejsze. No i najważniejsza sprawa - cena. Nie ma drugiego obiektywu, który oferuje użyteczny zakres 70-300mm, posiada stabilizację i silnik USM. Dla tych, którzy zastanawiają się między 70-200 f/4 L a 70-300 IS USM poleciłbym zastanowić się jakie zdjęcia taka osoba zamierza robić. Jeśli dzikie zwierzęta, to jednak 300mm może się bardziej przydać. Ponadto tak wydajna stabilizacja jest naprawdę nieocenioną sprawą. Przy czym jeśli oba powyższe obiektywy przymknąć do f/5.6, to ostrość jest bardzo bardzo zbliżona, a jeśli ktoś drukuje np. zdjęcia A4 to różnica nie będzie porażająca :). Generalnie polecam ten obiektyw. Mimo, że kosztuje 1000zł, to wcale nie znaczy, że jest jakiś tandetny. Ja bynajmniej jestem zaskoczony zarówno jakością wykonania, jak i właściwościami optycznymi. Dałem 4 w obu tych kategoriach dlatego, że po prostu istnieją lepsze (i wielokrotnie droższe) szkła.
Ocena ogólna
Użytkuje od: 1 mies.
Cena zakupu: 1799 zł
Wykorzystanie: Amatorskie
Wady: powolny i niecelny AF * rotujące mocowanie filtrów * lekki spadek ostrości na ogniskowych powyżej 200 mm * brak skali ostrości na korpusie (w tej cenie mogła by już być...) * głośna praca stabilizacji * dość wysoki poziom aberracji chromatycznej, szczególnie na długim końcu
Zalety: bardzo solidna konstrukcja (chociaż plastikowa) * jeżeli AF akurat trafi to jakość zdjęć jest doskonała, nawet na 300 mm jest ok. * stabilizacja jest bardzo skuteczna (spokojnie daje radę z czasami rzędu 1/30 s na 300 mm) * na APS-C praktycznie brak winietowania
Podsumowanie: Ogólnie bardzo fajne szkiełko. W kategorii budżetowej zdecydowany lider jeśli chodzi o fotografię przyrodniczą. W porównaniu z 55-250 (miałem poprzednio) zdecydowanie lepszy pod względem jakości wykonania i minimalnie lepszy optycznie. Niestety AF prezentuje podobny poziom, jest tak samo powolny i często się myli - jedynie działa nieco ciszej (chociaż bezgłośny to on nie jest). Stabilizacja dużo lepsza. Ogólne wrażenia z użytkowania pozytywne.
Ocena ogólna
Użytkuje od: 1 mies.
Cena zakupu: 1200
Wykorzystanie: Amatorskie
Wady: Czasami obudowa lekko skrzypnie.
Zalety: Ostrość, kolory, jakość wykonania, szybkość ostrzenia, masywność, filtry na 58mm, stabilizacja obrazu, blokada pierścienia zbliżenia
Podsumowanie: Obiektyw kupiłem, ponieważ wcześniej używałem 75-300 III. Po opiniach sądziłem, że jakość zdjęć nieznacznie się poprawi. Myliłem się, ponieważ jakość poprawiła się w OGROMNYM stopniu. Zdjęcia na WSZYSTKICH zakresach są ostre jak żyleta. Po opiniach sądziłem, że ostrość kończy się na 200 mm, ale wcale tak nie jest. Nawet na 300 mm widać dokładnie strukturę np. piór u ptaków. Dostałem znacznie więcej niż się spodziewałem. Stabilizacja bardzo wydajna i pozwala robić naprawdę ostre zdjęcia w trudniejszych warunkach. Jakość wykonania jest bardzo zadowalająca. Daje się odczuć, że to porządny obiektyw. Wahałem się między tym obiektywem i Lką 70-200 f/4 bez IS. Zdecydowałem się na 70-300 IS i nie żałuję. Jakość obrazu jest powalająca. Oglądałem cropy z L-ki i to jest w 90% to samo. Praktycznie żadnej różnicy. Ostrzenie wystarczająco szybkie. Może mi się trafił jakiś dobry egzemplarz, ale na 300mm zdjęcia są ostre jak żyleta. Cena tego obiektywu używanego to ok. 1000-1200zł. Jeśli jesteś amatorem i nie potrzebujesz szkła ze stopu magnezowego, to wybierz ten obiektyw. Na pewno się nie zawiedziesz, o ile kupisz sprawny egzemplarz. W Elce tak naprawdę zyskuje się stałe światło, szybszy AF i magnezową obudowę, ale jest to kosztem stabilizacji, ogniskowej oraz ceny. Obecnie nie zamieniłbym tego szkła na 70-200 f/4 L (mając APS-C).
Ocena ogólna
Użytkuje od: 2 lat
Cena zakupu: 1800
Wykorzystanie: Półprofesjonalne
Wady: Wady nie są uciążliwe, ale jest ich kilka: 1. Obrotowa "mordka", co nie pozwala korzystać sensownie z filtra pol. 2. Nieuszczelniony tubus, co prowadzi do zaciagania paprochow, ktore dostaja się niestety również do mechaniki. 3. Brak osłony przeciwsłonecznej w komplecie fabrycznym. 4. Trochę słabe światło. 5. Powyżej ogniskowej 200 spadek jakosci i lekkie mydło.
Zalety: Bez wątpienia świetna, po przymknięciu nawet doskonała jakość obrazu, odwzorowanie kolorów i rozdzielczość do ogniskowej ok. 200. Bardzo wydajna i przydatna stabilizacja obrazu. Zwarta, kompaktowa obudowa.
Podsumowanie: Swietny stosunek jakosci do ceny. Wymienione wady sa do przezycia przy tej cenie. Szkoda, ze swiatlo slabe, bo mozna by mowic o eLce dla amatorow.
Ocena ogólna
Użytkuje od: 1 mies.
Cena zakupu: 1799
Wykorzystanie: Amatorskie
Wady: Troszkę mało ostry na AF nie zawsze trafia ale kwestia wprawy i trzeba robić po kilka fotek. Na MF super da się extra trafi. Troszkę głośny ale nie jest to jakoś strasznie przeszkadzające jak dla amatora.
Zalety: Na MF super da się extra trafić fotki i wszystkie są ostre. Piękne kolory. Zarąbista głębia ostrości i pięknie rozmyte tło. Stabilizacja zarąbista tym bardziej przy 300mm super się sprawdza i nie wyobrażam sobie tego obiektywu bez stabilizacji.
Podsumowanie: Na samym początku jak go kupiłem nie byłem do końca zadowolony ale jak pocykałem bardziej skupiłem uwagę na ustawieniach aparatu to fotki są powalające. Oczywiście najlepiej bawić się na manual wszystko obiektyw i aparat wtedy wszystkie fotki są extra i zadowalające. Świetnie sprawdza się w cykaniu natury, portrety i imprezy na otwartej przestrzeni ( wiadomo 70-300 w domu nie da rady). Mały przykład http://www.nowe.artdd.eu/projekty/fotki/fotki.rar po pierwszych kilu dniach.
Ocena ogólna
Użytkuje od: 1 mies.
Cena zakupu: 2500
Wykorzystanie: Amatorskie
Wady: No, muszę powiedzieć, że trzeba się go dużo i długo uczyć.
Zalety: Szybki, cichy i skuteczny.
Podsumowanie: Ciężki sprzęt, ale wart swojej ceny.
Ocena ogólna
Użytkuje od: 2 lat
Cena zakupu: ok 1700
Wykorzystanie: Amatorskie
Wady: ~ Konstrukcja mało zwarta, lekko klekocząca, przez co zaciąga kurz ~ Loteryjna praca AF na 300mm, czasami wyjdzie żyleta, czasami mydło, dlatego na tej ogniskowej warto wykonać minimum trzy ekspozycje ~ Słaba praca AF pod ostre światło, oraz w ciemnościach ~ Autofokus, który na pewnien nie powinien nosić nazwy USM
Zalety: ~ Zakres ogniskowych ~ Ładny bokeh ~ Bardzo dobra ostrość obrazu w centrum ~ Przyzwoita jakość obrazu na brzegu ~ Małe winietowanie ~ Baaardzo skuteczna stabilizacja ~CENA
Podsumowanie: Canon 70-300 IS ma same zalety i dwie poważne wady. Wykonanie mogłoby być lepsze, jednak szkło na wszystkich ogniskowych zachowuje bardzo dobrą albo przynajmniej dobrą jakość optyczną. Być może będzie się to zmieniać na niekorzyść wraz ze zużywaniem się sprzętu. Bardzo skuteczna stabilizacja, kolejną zaletą tego obiektywu jest niewątpliwie waga. Do bolączek trzeba zaliczyć autofokus oraz loterię zakupową. . Praca AF z mikrosilnikiem jest powolniejsza, głośniejsza i mniej dokładna niż prawdziwych silników USM. Kiepskie oświetlenie często powoduje, że obiektyw "lata" po całym zakresie szukając ostrości, która i tak ostatecznie ustawiona jest źle. Przy zakupie tego szkła trzeba poświęcić trochę czasu i przetestować dany egzemplarz, ponieważ można trafić na model, który bedzie zawierał całe zło pracy autofokusa a dodatkowo może mydlić już od 100 mm. Jednak jeśli mamy szczęście, trafi się nam naprawde dobry instrument, ostry w całym zakresie i to od pełnej dziury. Taka ukryta w czarnym plastiku eLka :)
Ocena ogólna
Użytkuje od: 2 lat
Cena zakupu: nie pamięt
Wykorzystanie: Amatorskie
Wady: mógłby być trochę pancerniejszy - nic się nie psuje, ale spokojniej by się go używało. światło też mogłoby być odrobinę lepsze, ale i tak nie jest najgorzej.
Zalety: Poza wymienionymi wadami, właściwie same zalety.
Podsumowanie: Bardzo dobry obiektyw dla amatora, dobra jakość ceny do tego co się za nią dostaje.
Ocena ogólna
Użytkuje od: 3 mies.
Cena zakupu: 1800
Wykorzystanie: Amatorskie
Wady: AF wolniejszy niż w C15-85, ale wyraźnie szybszy niż w zuiko 70-300
Zalety: Dobra ostrość i jakość wykonania. Po upadku na asfalt z wysokości ok 1,2 m działa dalej, obudowa też wytrzymała bez większego uszczerbku.
Podsumowanie: Moim zdaniem dobra cena i możliwości (oczywiście w amatorskim użytkowaniu)
Ocena ogólna
Użytkuje od: 3 mies.
Cena zakupu: 2000
Wykorzystanie: Amatorskie
Wady: AF jest słaby, wolny, pudłuje, na 300 mm słaba jakość
Zalety: Tani, solidny, do 200mm okej, mała średnica filtra
Podsumowanie: Warto go mieć, za tą cenę dobre szkło, jak ktoś potrzebuje coś lepszego to albo krótkie L 70-200 lub L 100-400 ale to inna półka cenowa
Ocena ogólna
Użytkuje od: 3 lat
Cena zakupu: 2300
Wykorzystanie: Amatorskie
Wady: zbyt szybki AF (200-300m), nieszczelna, ruchoma, chwiejna i delikatna konstrukcja, brak prawdziwego USM, niełatwy w obsłudze pierścień ostrości, konieczność dotykowego nadzorowania pierścienia ostrości pomimo AF (200-300mm), jakość obrazu (200-300mm), kolor, dekielek, brak osłony słonecznej w zestawie, przeciętne macro, krótka gwarancja (1 rok)
Zalety: wybitny IS (pominąwszy jego trwałość), cena/jakoś i ostrość (70-200mm), lekkość, wygodny pierścień zooma i jego blokada (70mm), AF działa pewnie z plolarem (70-200mm, za dnia), dobra praca pod światło, kontrast
Podsumowanie: Ten 70-300 4-5.6 należy traktować jak obiektyw 70-200 4-5.0! Gdy się z tym pogodzimy, można dojść do wniosku, że pod względem ostrości to bardzo udany obiektyw. W przeciwnym razie zakres 200-300 i jego skuteczność AF może drastycznie obniżyć ogółną ocenę. Niewątpliwie kadrowanie cyfrowe 200mm daje lepsze i bardziej zrównoważone na całej powierzchni zdjęcia rezultaty niż optyczne 300mm. Przy 300mm ale tylko w centrum można czasem osiagnąć dość ostry obraz pod warunkiem, że przymniemy do f/8, obiekt jest wystarczająco kontrastowy (co często wyklucza odległy horyzont), trzymamy lekko w tym czasie pierścień ostrości (żeby nie przeleciał za daleko) i powtarzamy pomiar AF kilkukrotnie, znajdując w ten sposób optymalne położenie pierścienia. Niestety znalezienie tego pierścienia po omacku jest bardzo trudne i szybciej to zrobić odrywając oko od wizjera. Wyraźna delikatność przedniego tubusa oprócz innych potencjalnych dla niego zagorożeń powoduje konieczność "wkręcania" go w całości do obudowy przed schowaniem w plecaku, co wymaga wyrobienia w sobie nawyku przełączania za każdym razem AF/MF. Obiektyw przekłamuje kolory w stronę cyjanu a widać to nawet na matówce! Bardzo skuteczna stabilizacja to główny atut, niestety wady konstrukcyjnie szybko prowadzą do przetarcia taśm zasilających żyroskopy co rychło daje nam szkło bez ISa albo z ISem pracującym nieciągle. IS bardzo czuły na okoliczne (kilkanaście metrów) linie wysokiego napięcia (drżący obraz). Dekielek zupełnie niefunkcjonalny przy założnonej osłonie przeciwsłonecznej. Najlżejsza optyka o takich parametrach na pełną klatkę. Wbrew napisom na obudowie to nie jest prawdziwy USM. Owszem silnik AF do głośnych nie należy, ale już start i hamowanie prierścienia ostrości to głośny stukot (przy miernej precyzji w przedziale 200-300mm). W trudnych warunkach oświetleniowych silnik AF znaczbnie zwalnia co poprawia jego skuteczność. Gdyby w tym trybie AF działał zawsze pewnie nie byłoby problemów z precyzją AF na najdłuższych ogniskowych. Zwykle AF jest za szybki (!) jak na tak słabą konstrukcję. Często biję się z myślami przeklinając zakup tego potwora a z drugiej storny uświadamiam sobie że 3 lata temu nie było lepszego rozwiązania w podobnej cenie (gdy wymaga się stabilizacji) - chyba do dziś nie ma... :(
Ocena ogólna
Użytkuje od: 1 rok
Cena zakupu: 1900
Wykorzystanie: Półprofesjonalne
Wady: gubi af, trzeba przymykać,
Zalety: zostały wymienione poniżej , cena
Podsumowanie: Używam głównie do portretów czasami do ptaków i innych cudaczków ale głównie do portretów uważam że można zrobić nim fajne fotki i poćwiczyć pamięć ;)
Ocena ogólna
Użytkuje od: 2 lat
Cena zakupu: 2200
Wykorzystanie: Amatorskie
Wady: wady z którymi liczyłem się w trakcie zakupu: kręcenie mordką, konieczność lekkiego domykania przysłony powyżej 240 mm, średnia jasność... wady, które wyszły "w praniu": czasem w gorszym oświetleniu na pełnym zoomie af się gubi, rzadko - ale jednak - czasami af przestrzela (również na pełnym zoomie) minimalnie (nie jest to jednak aż tak widoczne)...
Zalety: w zakresie 70-200 nie ustępuje canonowskiej L-ce 4.0 o tym zakresie. do 240 cały czas super a dopiero powyżej trzeba domykać ... bardzo wydajna stabilizacja ... zdarzało mi się pstrykać z ręki na pełnym zoomie przy 1/20 s i fotki były ok, możliwość wyłączenia poziomego IS i panoramowania ... waga/rozmiary - bardzo kompaktowe, jedna z niewielu solidnych 300-tek które bez szemrania można zabrać na dłuższy wypad w góry :) dość solidne wykonanie, wygodne pierścienie zooma i ostrości. skuteczna blokada wysuwania w pozycji pionowej, niezawodny przez ostatnie 2 i pół roku ... po podłączeniu do eosa 350d mam "prawie pięćsetkę" - w sam raz na kozice w tatrach :)
Podsumowanie: do 200 mm L-ka a powyżej też naprawdę nieźle ... dobre tele dla osób ceniących dobrą optykę, wagę i rozmiary. bdb stabilizacja.
Ocena ogólna
Użytkuje od: 6 mies.
Cena zakupu: 1700 zł
Wykorzystanie: Amatorskie
Wady: Kręci mordką, trochę luźny pierścień ustawiania ostrości, miewa problemy z ostrością w okolicach 300 mm
Zalety: Rewelacyjna stabilizacja, niewielkie rozmiary i waga, duży zakres ogniskowych, dobra jakość obrazu, bardzo dobry stosunek jakość - cena.
Podsumowanie: Moim zdaniem w tym przedziale cenowym, nie ma obiektywu o takim zakresie ogniskowych, który mógłby stanowić alternatywę dla C 70-300.
Ocena ogólna
Użytkuje od: 6 mies.
Cena zakupu: 1600
Wykorzystanie: Amatorskie
Wady: AF czasami się myli
Zalety: jakość zdjęć, cena
Podsumowanie: b. dobry, wart swojej ceny
Ocena ogólna
Użytkuje od:
Cena zakupu:
Wykorzystanie: Amatorskie
Wady: Za tę cenę brak - kupiony z pełną świadomością i nie przeszkadza rotująca mordka - moje zoomy zawsze tak miały.
Zalety: Ostry, szybki, celny, IS
Podsumowanie: Zaskoczyła mnie jakość zdjęć - można powiedzieć że nie odstaje od L-ki 70-200 4 a daje dodatkowe 100mm użytecznego zoomu. Kompaktowe wymiary sprawiają ze nie zajmuje dużo miejsca w plecaku (bardziej zawadza osłona)
Ocena ogólna
Użytkuje od: 6 mies.
Cena zakupu: 1700
Wykorzystanie: Amatorskie
Wady: autofokus
Zalety: cena
Podsumowanie: jak dla amatora może być - dobrze robi mi się nim portreciki
Ocena ogólna
Użytkuje od: 3 mies.
Cena zakupu: 1700
Wykorzystanie: Amatorskie
Wady: w amatorskich poczynaniach cena do jakości jest odpowiednia przy mocno ciemnych obiektach AF jest niezdecydowany ale generalnie jestem z niego zadowolony
Zalety: jak do wykorzystania amatorskiego SAME!
Podsumowanie: dla amatora wyśmienity, waga nie powoduje przyziemienia nawet po długim czasie korzystania, godny polecenia, CICHUTKI AF!!!!
Ocena ogólna
Użytkuje od: 3 mies.
Cena zakupu: 1800
Wykorzystanie: Amatorskie
Wady: Wysuwajacy sie tubus
Zalety: Stabilizacja, optyka
Podsumowanie: Zastanawialem sie pomiedzy tym szklem, a 70-200L f4. Wybralem 70-300 ze wzgledu na IS. Jednak brak stabilizacji przy 200mm + pochmurny dzien - może być ciężko o ostrą fotę przy ISO w granicach 200. Potrzebowałem tele do portretów i musze przyznać, ze obiektyw się sprawdza. Ladny bokeh, niezla plastyka. Gdyby tylko obudowa byla bardziej pancerna - nie wszyscy uzywaja aparatu tylko na spacer, czasem trzeba przyfocic w bardziej ekstremalnych warunkach ;) Gdyby Canon zastosowal wewnetrzne ogniskowanie - bylbym w siodmym niebie ;) Jesli chodzi o optyke i obudowe w porownaniu do 70-200L f4 to 70-300 jest krok z tyłu. Stabilizacja jednak jest bezkonkurencyjna. Albo kupujesz najlepsze szklo amatorskie, albo najnizszy model polpro ;) Wiem, wiem ciężki wybór - niestac mnie niestety na Lke z IS... ;)
Ocena ogólna
Użytkuje od: 3 mies.
Cena zakupu: 1630
Wykorzystanie: Amatorskie
Wady: za wolny focus, troche za często sie myli przy słabszym świetle, rotujaca soczewka i to chyba tyle.
Zalety: poprawnie działająca stabilizacja,relatywnie nieduże rozmiary, ładnie rysuje.
Podsumowanie: chyba nie ma lepszego szkła do amatorskiego focenia przyrody za taką cene oczywiscie. mi pasi dopóki znów nie stanieje 100-400 l is na który sie szykowałem, ale nie zdążyłem przed znacznymi podwyżkami. Jak sie nie ma co sie lubi.........., życie
Ocena ogólna
Użytkuje od: 1 mies.
Cena zakupu: 1700
Wykorzystanie: Amatorskie
Wady: brak osłony przeciwsłonecznej
Zalety: bardzo dobre właściwości optyczne
Podsumowanie: W końcu jestem zadowolony z jakości zdjęć.Ostrość lepsza niz z 24-105L z którym się zmagam prawie rok
Ocena ogólna
Użytkuje od: 2 lat
Cena zakupu: 2000
Wykorzystanie: Amatorskie
Wady: Czasami występuje aberracja chromatyczna, czasami przydałaby się mniejsza minimalna odległość ostrzenia
Zalety: Zakres ogniskowych, stabilizacja, szybki i celny AF (nie ma większych problemów ze złapaniem szarego samolotu na tle szarych chmur)
Podsumowanie: Ogólnie dobrze robi się tym obiektywem zdjęcia
Ocena ogólna
Użytkuje od: 6 mies.
Cena zakupu: $450
Wykorzystanie: Amatorskie
Wady: Dosyć delikatna konstrukcja. Stabilizacja nie przetrwała lekkiego uderzenia w ziemię, a pod przednią soczewką jest już jakiś paproch. Przednia soczewka obraca się przy ostrzeniu. Brak osłony przeciwsłonecznej i futerału w zestawie.
Zalety: Do 20x30cm nie zauważyłem jeszcze problemów z jakością. Dzięki stabilizacji przy 1/60s możemy fotografować w całym zakresie ogniskowych. Bardzo lekki. Ostrzy szybko i cicho.
Podsumowanie: Na ten teleobiektyw nie szkoda, ani pieniędzy, a tym bardziej miejsca w plecaku.
Ocena ogólna
Użytkuje od: 6 mies.
Cena zakupu: 1600
Wykorzystanie: Amatorskie
Wady: Same zalety więc...
Zalety: Brak Wad
Podsumowanie: To jest to o czym marzyłam
Ocena ogólna
Użytkuje od: 6 mies.
Cena zakupu: 1800
Wykorzystanie: Amatorskie
Wady: lufa mogłaby się aż tak bardzo nie wysuwać. Ludzie krzywo patrzą jak nagla taka tuba wielka się wysuwa..
Zalety: dość dobre wykonanie, fajnie się prezentuje. Obraz bdb. Zrobiłem nim sporo fajnych fotek na euro 2008 :)
Podsumowanie: Warto mieć.
Ocena ogólna
Użytkuje od: 1 rok
Cena zakupu: 1900
Wykorzystanie: Amatorskie
Wady: - budowa obiektywu o słabym wskaźniku "pancerności" - wysuwany tubus
Zalety: - bardzo dobre zdjęcia - duży zoom - stabilizacja
Podsumowanie: bardzo fajny obiektyw, szczerze polecam - zdjęcia robi się za pomocą niego rewelacyjne.
Ocena ogólna
Użytkuje od: 1 rok
Cena zakupu: prezent
Wykorzystanie: Amatorskie
Wady: Wysuwający się obiektyw - trzeba zawsze blokować.
Zalety: Rewelacyjna stabilizacja, jak dla mnie to też jakość zdjęć jest bardzo dobra.
Podsumowanie: Bardzo fajny zomik.
Ocena ogólna
Użytkuje od: 3 mies.
Cena zakupu: 1800
Wykorzystanie: Półprofesjonalne
Wady: zmienna długość, kręci mordką, osłona do niego jest jedną z najdroższych na rynku, słaba skala odwzorowania ,"za szybko" ciemnieje - 4.5 juz przy 85mm
Zalety: optyka na przyzwoitym poziomie, bardzo wydajna stabilizacja, zakres 200-300mm choc troche mydli to jednak sie przydaje, świetny jako makroobiektyw w parze z soczewka 500D, stosunek możliwości do ceny
Podsumowanie: początkowo zastanawiałem się między nim a 70-200 4.0L, wybralem 70-300 4-5.6 i nie zaluje wyboru, "elka" z pewnościa jest ostrzejsza, ale ostrość zdjecia robionego 70-300mm zawsze mozna do pewnego stopnia podciągnąć w Photoshopie a dla stabilizacji i dodatkowych 100mm "elka" alternatywy nie ma
Ocena ogólna
Użytkuje od: 1 mies.
Cena zakupu: 1750
Wykorzystanie: Amatorskie
Wady: zmienia gabaryty ale niestety cos za cos;-)
Zalety: optyka super prawie jak L:-)wykonanie tez spoko plus super IS
Podsumowanie: xxx
Ocena ogólna
Użytkuje od: 1 mies.
Cena zakupu: 1790
Wykorzystanie: Amatorskie
Wady: Brak możliwości ręcznego doostrzania w trybie AF, rotująca przednia soczewka przy ostrzeniu.
Zalety: Rozdzielczość zdjęć bardzo dobra nawet na brzegu kadru, rewelacyjnie działająca stabilizacja (oba tryby) - działa lepiej niż się spodziewałem. Nie zauważyłem problemów z łapaniem ostrości - jest jak należy, może w słabym świetle jest inaczej, ale jeszcze nie miałem okazji w takim cykać tym obiektywem, filtr polaryzacyjny -2EV nie pogarsza pracy AF. Zero mydła, jakość wykonania bez mega-rewelacji - poprawna, o niebo lepsza niż kita ;-)
Podsumowanie: Nie żałuję ani jeden złotówki wydanej na ten obiektyw, zastanawiałem się czy nie szukać czegoś tańszego bez IS, ale dobrze zrobiłem, że kupiłem ten obiektyw - polecam.
Ocena ogólna
Użytkuje od: 3 mies.
Cena zakupu: 500 euro
Wykorzystanie: Amatorskie
Wady: wolny AF, czesto nie moze trafic, "mydlo" powyzej 200mm
Zalety: dobra stabilizacja, male wymiary i waga
Podsumowanie: jak za ta cene jako spacer zoom jest O.K.
Ocena ogólna
Użytkuje od: 1 mies.
Cena zakupu: 1618
Wykorzystanie: Amatorskie
Wady: brak
Zalety: ostry,kontrastowy,kolory bardzo sprawnie działająca stabilizacja,budowa,waga
Podsumowanie: bardzo dobry obiektyw w tym zakresie ogniskowych polecam tym którzy nie chcą dopłacać do L-ki
Ocena ogólna
Użytkuje od: 1 mies.
Cena zakupu: 1325
Wykorzystanie: Amatorskie
Wady: Kręci mordką, a szukane na na siłę to ciężki i mógłby być jaśniejszy (choć co do jasności to w porównaniu do Sigmy 18-200 jest dużo lepiej)
Zalety: Ostrość i kontrast! Świetnie działająca stabilizacja, kolory.
Podsumowanie: Bardzo dobry obiektyw w przystępnej cenie. Ja kupiłem używany i z jakości zdjęć jestem bardzo zadowolony.
Ocena ogólna
Użytkuje od: 1 mies.
Cena zakupu: 1799
Wykorzystanie: Amatorskie
Wady: Czasami się gubi pomimo ustawienia ogniskowania na punkt centralny Delikatnie "latający" tubus obiektywu Kręcącą "gęba" Nic nie mogę nic powiedzieć na temat szybkości AF gdyż nie mam do czego porównać tego jednak jak dla mnie jest to rewelacja.
Zalety: Stabilizacja - wręcz nieoceniona dla dużych ogniskowych Rozmiary - obiektyw jest relatywnie mały w porównaniu do 70-200 Niska waga obiektywu
Podsumowanie: Zastanawiałem się nad Canonem 70-200 L f4/0 jednak wybrałem to szkło. Nie sądzę abym tego żałował gdyż już pierwsze dni zabawy z tym obiektywem pokazały jak bardzo nieoceniona jest stabilizacja zwłaszcza powyżej 135 mm ... Gdy chcesz zrobić z ręki zdjęcie małego obiektu np ptaka to nie pomoże ci więcej światła i krótszy czas naświetlania - idealnie spisuje się tu stabilizacja. Jak na razie Genialnie !!!
Ocena ogólna
Użytkuje od: 1 mies.
Cena zakupu: 1620
Wykorzystanie: Amatorskie
Wady: nie stwierdzono jak ktoś pisze w wadach swiatło to ma do wyboru 70-200L 2.8 zawsze można go wybrać ale cena...
Zalety: idelnie ostrzy 70-200,prawie idealnie 200-300,stabilizacja perfekcyjna,przy takich ogniskowych obligatoryjna,solidna budowa
Podsumowanie: w grę przed zakupem wchodził jeszcze canon 70-200L ale nie ma czarnych,jest droższy i nie ma IS wersja z IS jest cena kosmos!!! dla amatora i dalej nie ma 300mm
Ocena ogólna
Użytkuje od: 1 mies.
Cena zakupu: 1800
Wykorzystanie: Amatorskie
Wady: brak w tej cenie szkła
Zalety: naprawdę super działający IS,bardzo precyzyjnie działający AF nawet przy 300mm,solidna obudowa a przy tym lekki
Podsumowanie: Polecam każdemu kto chce mieć pożytek z długiej ogniskowej(dzięki wydajnej IS),dobrą ostrość w całym zakresie i przy każdej przysłonie,a poza tym od ceny 1800zł mamy zwrot 180 co daje 1620zł a przy tej cenie to ten obiektyw nie ma konkurencji.Nareszcie mamy w miarę normalne ceny.Polecam każdemu kto się waha nad wyborem długiego szkła do CANONA.
Ocena ogólna
Użytkuje od: 2 lat
Cena zakupu: 2100
Wykorzystanie: Amatorskie
Wady: Wysuwający się tubus mógłyby być solidniej wykonany - sprawia wrażenie jakby był z inngo obiektywu . Brak wewnętrznego użytkowania i co za tym idzie problemy z polarem. Niestety bardzo wolny AF
Zalety: jakość zdjęć - nie ma się do czego doczepić. Jakość wykonania (oprócz tubusa)
Podsumowanie: Generalnie jestem zadowolny - i to jest najważniejsze .
Ocena ogólna
Użytkuje od: 1 mies.
Cena zakupu: 2100
Wykorzystanie: Amatorskie
Wady: cena, troszkę wolny AF
Zalety: super optycznie, rewelacyjna stabilizacja! przy ogniskowej 300mm udaje się czasem zrobić nieporuszone zdjęcie nawet przy czasie naświetlania 1/10 - 1/6 s.
Podsumowanie: gdyby AF był troszkę szybszy było by 5+.
Ocena ogólna
Użytkuje od: 3 mies.
Cena zakupu: 1800
Wykorzystanie: Amatorskie
Wady: brak
Zalety: same zalety
Podsumowanie:
Ocena ogólna
Użytkuje od: 3 mies.
Cena zakupu: 2300+100 o
Wykorzystanie: Półprofesjonalne
Wady: moglby lepiej ostrzyc w przedziale 200-300, pare groszy taniej niz 2400, kreci "mordka", troche kiepskawy AF- gdy ciemniej.
Zalety: niezla jakosc obrazu, mala aberacja, brak winietowania, uzyteczny i wygodny zakres, male rozmiary, niezla stabilizacja.
Podsumowanie: bardzo dobry dla amatora, niezly dla polprofesjonalisty, raczej odpada dla zawodowca z racji uniwersalnosci, bardzo poreczny i praktyczny ze wzgledu na rozmiary jakosc obrazu i uzytkowanie(stabilizacja), podobno problemy FF, ogolnie polecam - szczegolnie wloczykijom gorskim.