Sony FE 35 mm f/1.4 GM
Topowa linia obiektywów Sony noszących oznaczenie "G Master" powiększyła się o kolejny model z mocowaniem Sony FE. Tym razem jest to stałoogniskowy instrument o ogniskowej 35 mm i świetle f/1.4.
INFORMACJA PRASOWA
Sony FE 35 mm F1.4 GM
Sony wprowadza najnowszy model z serii pełnoklatkowych obiektywów G Master™: niezastąpiony FE 35 mm F1.4 GM
Firma Sony zapowiedziała wprowadzenie kolejnego pełnoklatkowego obiektywu z renomowanej serii G Master. Nowy model FE 35 mm F1.4 GM (SEL35F14GM) zapewnia pierwszorzędną jakość obrazu i piękny efekt bokeh, tworząc bogate możliwości twórczej ekspresji. Jego atutem są ponadto bardzo małe wymiary i waga. W połączeniu z korpusami Sony obiektyw ten daje zaawansowane możliwości ustawiania ostrości, będzie więc niezastąpionym narzędziem dla każdego użytkownika systemu E-mount firmy Sony. Znakomicie sprawdzi się przy utrwalaniu krajobrazów, portretów, życia ulicy i wielu innych motywów — zarówno na fotografiach, jak i filmach.
![]() |
— W Sony stawiamy sobie za cel wypełnianie świata emocjami dzięki potencjałowi kreatywności i technologii — mówi Yann Salmon Legagneur, dyrektor ds. marketingu produktu w dziale Digital Imaging Sony Europe. — Kierując się tą filozofią, opracowaliśmy obiektyw FE 35 mm F1.4 GM, idealny do utrwalania chwil, które mają pozostać z nami na zawsze. Ze względu na wyjątkową rozdzielczość, zaawansowaną technologię ustawiania ostrości i zwartą, lekką konstrukcję będzie on niezastąpiony dla fotografa, który oczekuje najwyższej jakości obrazu.
Kompaktowy obiektyw o najwyższej rozdzielczości
Zaawansowana konstrukcja optyczna i technologia produkcji firmy Sony umożliwiają uzyskanie wyjątkowej rozdzielczości, atrakcyjnego efektu bokeh i precyzji ustawiania ostrości przy pracy z obiektywem, który swobodnie mieści się na dłoni, waży jedynie 524 gramy, ma zaledwie 76 mm średnicy i 96 mm długości, a do tego pozwala używać filtrów 67 mm. Niezwykły kontrast i wysoka rozdzielczość są efektem zastosowania zaawansowanej technologii optycznej, w tym dwóch soczewek XA (extreme aspherical), dzięki którym nienaganną rozdzielczość ma cały kadr. Ten kompaktowy obiektyw jest nie tylko poręczny i wygodny w użyciu — oprócz tego znakomicie spisuje się w trudnym oświetleniu. Soczewka ze szkła ED i inne ulepszenia optyczne skutecznie kompensują aberrację chromatyczną i zapobiegają powstawaniu fioletowych przebarwień.
![]() |
Piękny efekt bokeh zapewniający bogate możliwości ekspresji
Przysłona obiektywu FE 35 mm F1.4 GM składa się z 11 listków — to rzadkość w tej klasie obiektywów — i ma kształt niemal idealnego koła. Pieczołowita kompensacja aberracji sferycznej na etapie projektowania i produkcji przyczynia się do powstania pięknego, właściwego serii G Master efektu bokeh, autentycznie eksponującego główne motywy ujęcia.
Dwie innowacyjne soczewki XA pozwalają wykonywać imponujące zdjęcia zbliżeniowe z miękkim tłem. Połączenie maksymalnej przysłony F1.4 z elastycznością przy wyborze odległości (w trybie AF minimalna odległość od obiektu wynosi zaledwie 27 cm przy maksymalnym powiększeniu 0,23×) przekłada się na najwyższy poziom kontroli i fantastyczny efekt bokeh przy fotografowaniu i filmowaniu.
Lepsze obrazy dzięki zaawansowanemu systemowi AF
Dwa silniki liniowe XD (extreme dynamic) o dużym momencie obrotowym umożliwiają dokładną pracę systemu AF i funkcji śledzenia, a w rezultacie zapewniają doskonałą rozdzielczość i dużą szybkość działania przy każdej odległości fotografowania. Aby system AF mógł działać szybko, płynnie i cicho, najnowocześniejsze algorytmy sterowania, opracowane specjalnie do tych silników, zwiększają szybkość i dokładność, a osłabiają hałas i wibracje. Zaawansowane możliwości ustawiania ostrości są dostępne także przy dużej liczbie klatek na sekundę.
System Linear Response MF idealnie sprawdza się przy twórczym manipulowaniu ostrością podczas filmowania, ponieważ gwarantuje reakcje na delikatne ruchy pierścienia ręcznej regulacji ostrości. Obracanie pierścienia ostrości ma bezpośrednie przełożenie na odpowiednie zmiany ostrości, co daje poczucie szybkości reakcji i dokładności.
![]() |
Profesjonalny standard obsługi i niezawodność
Obiektyw FE 35 mm F1.4 GM ma komplet elementów sterujących ułatwiających sprawną, efektywną pracę w zastosowaniach profesjonalnych. Oprócz przycisku blokady ostrości i przełącznika trybu ostrości jest wyposażony w pierścień przysłony z funkcją wyłączania kliknięć przy zmianie ustawienia — bardzo użyteczną podczas filmowania. Po zamontowaniu na korpusie APS-C lub włączeniu trybu Super 35 pełni funkcję obiektywu standardowego o efektywnej ogniskowej 52,5 mm, dzięki czemu znakomicie sprawdza się przy nagrywaniu filmów. Fotografowie i filmowcy mogą dostosować działanie przycisku blokady ostrości do własnych potrzeb, wybierając potrzebną funkcję z menu aparatu. Obiektyw został zaprojektowany z myślą o niezawodności. Jego konstrukcja jest odporna na pył i wilgoć[i], a fluorowa powłoka przedniej soczewki przeciwdziała osadzaniu się wody, tłuszczu i innych zanieczyszczeń.
Dostępność
Nowy obiektyw FE 35 mm F1.4 GM będzie można nabyć w lutym 2020.
i) Nie gwarantuje się stuprocentowej odporności na pył i wilgoć.
![]() |
Specyfikacja obiektywu jest dostępna w naszej bazie:
Estymowana cena nowego obiektywu to 7850 zł.Komentarz można dodać po zalogowaniu.
Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
Dziękuję. Postoję :D
Co to znaczy Estymowana cena ? W specyfikacji jest błąd Premiera: listopad 2020 ,powinno być lutu 2021
Chyba wezmę ze 3.
"fluorowa powłoka przedniej soczewki"
Na moją znajomość chemii, fluor to gaz, przy tym niezwykle reaktywny, pewnie by wytrawił tą soczewkę niż ją ochronił. Może chodzi raczej o fluorkową lub fluorytową? :P
Nie ingerujemy w treść informacji prasowych, bo to jest niejako cytat.
Widać Sony poskąpiło na tłumacza i korzysta z translatora google.
@Sin
Za to nie skąpi na propagandę.
Faktycznie, "fluorkowa" byłaby bardziej właściwa.
PS. Nikon również używa zwrotu "fluorowa".
w optyce używa się fluorytu do powłok, ale również fluorku wapnia, i możliwe że również polimerów fluorowych, prawdpopodobnie fluorowe powłoki to uproszczenie handlowe.
8 koła za 35/1,4 ?
Słuszną linię obrało Sony.
A 15 koła za 85/1,2 to dużo?
Jakbym miał stryjka Rockefellera to bym powiedział, że to okay.
@ciemny
"8 koła za 35/1,4 ?
Słuszną linię obrało Sony."
Hmm, może uczyli się od Canona i Nikona?
Chociaż za oceanem Sony jest najtańsze z tych trzech, więc jest szansa że i u nas cena szybko zejdzie do poziomu 24/1.4 GM:
link