Casio EX-FS10 i EX-FC100 trafiają na polski rynek
Firma Casio poinformowała o planowanym wprowadzeniu na polski rynek zaprezentowanych w styczniu aparatów kompaktowych EX-FS10 i EX-FC100. Według komunikatu prasowego produkty do naszych sklepów powinny trafić w przyszłym miesiącu.
Pełne specyfikacje aparatów są dostępne w naszej bazie:
Informacja prasowa
CASIO EX-FS10 i EX-FC100 - najnowsze demony prędkości
Mały rozmiar, bardzo duża szybkość i zastosowanie nowoczesnych technologii to tylko niektóre atrybuty nowatorskich aparatów CASIO EX-FS10 i EX–FC100, które już w marcu zadebiutują na polskim rynku. Oba modele zostały okrzyknięte mianem „rewolucyjnych”. Funkcje takie jak np. high-speed burst shooting czy high-speed movie recording, umożliwiają rejestrowanie 30 zdjęć na sekundę i nagrywanie filmów w formacie HD nawet do 1000 klatek na sekundę.
Specjaliści Casio od lat zajmują się opracowywaniem i wdrażaniem niestandardowych funkcji w aparatach cyfrowych. W tym roku przygotowane zostały kompakty wyróżniające się nie tylko stylowym wyglądem, ale również unikalnymi i autorskimi możliwościami. Najnowsza kolekcja aparatów Casio Exilim to odpowiedź na bardzo dobrze przyjęte przez rynek „szybkostrzelne” modele EX-F1 oraz EX-FH20, wprowadzone w ubiegłym roku, które zrewolucjonizowały świat fotografii pod kątem szybkości fotografowania seryjnego i możliwości kręcenia filmów w zwolnionym tempie. Producentowi nowych kompaktów Casio zależało, by urządzenie wielkości standardowej, poręcznej, kompaktowej „cyfrówki” posiadało technologie bardziej zaawansowanych aparatów.
EX-FS10
![]() Casio ES-FS10 |
Aparat o niewielkich wymiarach 97.1 mm x 59,4 mm x 16,3 mm, posiadający 2.5 calowy ekran Super Clear LCD o rozdzielczości 230 000 punktów oraz matrycę 9.1 - megapikseli. Wyposażony jest ponadto w nowo opracowany 3 – krotny zoom optyczny.
EX-FC100
![]() Casio ES-FS100 |
Jest najwyższym modelem z nowej linii Casio. Posiada obiektyw z 5-krotnym zoomem, 2,7 calowy ekran Super Clear LCD o rozdzielczości 230 000 punktów oraz matrycę 9.1 - megapikseli. W wymienionym modelu producent zadbał również o mechaniczną stabilizację obrazu i funkcję Anti-Shake.
To, co wyróżnia powyższe modele aparatów Casio Exilim od innych kompaktów dostępnych na rynku, to możliwość wykonania aż 30 fotografii na sekundę w trybie high- speed burst, w wysokiej rozdzielczości 6.0 megapiksela. Długość serii może również zostać ustalona indywidualnie na poziomie 15, 10, 5, 3 k/s. Ponadto aparaty z nowej kolekcji potrafią zapisać i wybrać najlepsze zdjęcia z danej serii. Urządzenia posiadają funkcję nagrywania filmów HD (1280x720) do 1000 k/s, pozwalającej na przygotowanie materiału o prędkości nieuchwytnej dla ludzkiego oka. Za pomocą jednego przycisku możemy samodzielnie ustawić prędkość zapisu od 210 do 1000 k/s. Nowym zastosowaniem w urządzeniu jest również funkcja, umożliwiająca obejrzenie poruszającego się na ekranie LCD obiektu w zwolnionym tempie i wybranie idealnego momentu na wykonanie zdjęcia.
Na rynku pojawiło się wiele ofert „cyfrówek”, które w rzeczywistości różnią się tylko kolorem, kształtem lub wielkością matrycy. Inżynierowie Casio poszli o krok dalej, zamykając szybkość, funkcjonalność, design i zaawansowane technologie w małym „pudełku”.
Wszystko wskazuje na to, iż rynek kompaktowych aparatów fotograficznych będzie rozwijał się w kierunku małych, poręcznych urządzeń, które jakością i funkcjonalnością będą dorównywały modelom z wyższej półki.
Modele CASIO EX-FS10 i EX-FC100 pojawią się na rynku polskim w marcu 2009 roku.
![]() Casio ES-FS10 |
![]() Casio ES-FS10 |
![]() Casio ES-FS100 |
![]() Casio ES-FS100 |
Komentarz można dodać po zalogowaniu.
Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
Ciekawe urządzonka. Tylko te ogniskowe nie za bardzo :(( - w dolnym zakresie.
Czy nie wystarczyłoby 30 lub 60 kl/s ? Czy te 1000 robi przy oglądaniu jakąkolwiek różnicę ? Czy przy rozdzielczościach HD ma to jakiekolwiek znaczenie (oprócz marketingowego ?). No chyba, że można wyciąć poszczególną klatkę z takiego filmu. A można ?
idiotes - ogladajac w normalnym tempie nie ma. Ale za to przy takiej szybkosci rejestracji mozna:
1. uchwycic wiele rzeczy, ktore normalnie dzieja sie zbyt szybko (np. pekajacy balon)
2. zrobic plynny film w zwolnionym tempie - wystarczy to odtworzyc wolniej, niz zostalo nagrane (przy takiej ilosci klatek masz gwarancje plynnosci).
Polecam pooogladanie jakiegos Discovery czy poszukanie na youtube filmikow np. pociskow przelatujacych przez rozne rzeczy.
Dzięki, costi ! O tym nie pomyślałem. Ale po to pytam, aby wiedzieć.
a na czym on zapisze film o takiej rozdzielczości z taką szybkością?
pewnie na czyms co mozna bedzie umiescic w aparacie...;)
Ten FS10 ma obiektyw o fajnej światłosile. 3,9 na szerokim kącie. To jeden z najciemniejszych kompaktów cyfrowych w historii. I bez stabilizacji. Można by rzec "aparat na słoneczne dni".
Taki Olympus 5050 był ponad czterokrotnie jaśniejszy. I komu to przeszkadzało?
"a na czym on zapisze film o takiej rozdzielczości z taką szybkością? "
Piotrekok >
niedługo będą karty standardu SDXC. o prędkości dochodzącej w przyszłości do 300 MB/s.
a przy tym nowy standard USB 3.0 o prędkości do 600 MB/s. (jakby ktoś pytał co przeniesie jaki transfer ;) )
Więc jak widać 300 MB/s. to nie jest ostatnie słowo :)
Tylko że trochę za bardzo się pospieszyli z tym 1000 kl/s.
Ciekawe co przyniesie jutro ? 10 TB/s. i 10.000 kl/s. ? ;)
rozdzielczość Full HD Full Extra czy jakoś tak .... już niebawem w TV. To tylko kilkakrotnie więcej niż to ostatnie. (oczywiście w laboratoriach).
A później .... koniec świata ;)
aha , czy ktoś mi wytłumaczy jak będą wyglądać zdjęcia ?
szybkość migawki: " W trybie szybkich zdjęć seryjnych do 1/40000 s "
śmiem wątpić że pomylono się o jedno zero ;)
"a przy tym nowy standard USB 3.0 o prędkości do 600 MB/s. (jakby ktoś pytał co przeniesie jaki transfer ;) )"
USB3.0 bedzie mialo 4.8 Gbit/s (4800Mbit/s), przy uzyciu transmisji elektrycznej lub optycznej (swiatlowod). Od razu uprzedzajac: bedzie zgodne wstecznie z USB2.0
"szybkość migawki: " W trybie szybkich zdjęć seryjnych do 1/40000 s "
śmiem wątpić że pomylono się o jedno zero ;)"
Niekoniecznie - "migawka" w kompaktach jest czysto elektroniczna, wiec teoretycznie takie czasy sa osiagalne.
Co do swiatlosily - coz, z czegos trzeba bylo zrezygnowac... w koncu nowszy model bedzie musial sie czyms roznic :P
Bilbo może i będą za dwa lata ale pytałem cię na czym to zapiszą przy obecnym dochodzącym od 30MB/s:)
no zgadza się: 4,8 Gb/s to ... 600 MB/s.
ja nie piszę że taka szybka migawka jest niemożliwa (i nie wierzę w pomyłkę w opisie) tylko się pytam jak będą wyglądać te seryjne zdjęcia przy takim czasie ? No chyba że podniosą ISO do 1 miliona ! :)
inaczej wyjdą czarne.
No zawsze to można zamienić na jaśniejszy obiektyw na F=0,001 ;)