Nowe lunety Nikona serii Fieldscope EDG
Nikon zaprezentował nową, flagową serię lunet Fieldscope EDG. W jej skład wchodzą modele Fieldscope EDG 85, Fieldscope EDG 85-A, Fieldscope EDG 65, Fieldscope EDG 65-A, a producent kieruje je do fotografów przyrody, myśliwych, ornitologów i wszystkich osób, które szczególnie cenią sobie wysoką jakość obrazu oraz możliwość fotografowania techniką digiscopingu.
Nikon Fieldscope EDG 85 i Nikon Fieldscope EDG 85-A
![]() |
- Specyfikacja Nikon Fieldscope EDG 85:
- Średnica obiektywu 85 mm,
- Ostrość od 5 m,
- Wymiary 379 x 102 mm,
- Waga 2030 g.
- Nachylenie okularu 45 stopni,
- Średnica obiektywu 85 mm,
- Ostrość od 5 m,
- Wymiary 398 x 102 mm,
- Waga 2085 g.
Specyfikacja Nikon Fieldscope EDG 85-A:
Nikon Fieldscope EDG 65 i Nikon Fieldscope EDG 65-A
![]() |
- Specyfikacja Nikon Fieldscope EDG 65:
- Średnica obiektywu 65 mm,
- Ostrość od 3.3 m,
- Wymiary 313 x 88 mm,
- Waga 1640 g.
- Nachylenie okularu 45 stopni,
- Średnica obiektywu 65 mm,
- Ostrość od 3.3 m,
- Wymiary 332 x 88 mm,
- Waga 1695 g.
Specyfikacja Nikon Fieldscope EDG 65-A:
- 20x/16x Wide EDG Eyepiece,
- 38x/30x Wide EDG Eyepiece,
- 25x/20x LER EDG Eyepiece,
- 50x/40x Wide EDG Eyepiece,
- 20-60x/16-48x Zoom EDG Eyepiece,
- 30x/24x Wide EDG Eyepiece,
- 75x/60x Wide EDG Eyepiece.
Informacja prasowa
Nowe lunety Nikona serii Fieldscope EDGNa początku marca podczas targów w Los Angeles Nikon zaprezentował nowe lunety serii Fieldscope EDG, które zostały zaprojektowane z wykorzystaniem najbardziej zaawansowanych technologii optycznych i mechanicznych. Nowe lunety to propozycja dla fotografów przyrody, myśliwych, ornitologów i wszystkich osób, które szczególnie cenią sobie wysoką jakość obrazu oraz możliwość fotografowania techniką digiscopingu.
Wszystkie lunety serii Fieldscope EDG (EDG Fieldscope 85, EDG Fieldscope 85-A, EDG Fieldscope 65, EDG Fieldscope 65-A) wyposażone są w soczewki ED o niskiej dyspersji, dzięki którym lunety pozwalają osiągnąć maksymalną ostrość, kontrast i wierność w reprodukcji kolorów. Modele proste (okular w osi obiektywu) posiadają dodatkowo wysokorefleksyjne powłoki dielektryczne, które zapewniają wysoką transmisję światła w całym widzialnym zakresie fal.
Nikon specjalnie dla potrzeb nowych lunet opracował także siedem nowych okularów, które dzięki szerokiemu zakresowi powiększeń umożliwiają dobranie zestawu sprzętu odpowiedniego do najróżniejszych zastosowań.
Lunety są wodoszczelne (do głębokości 2 m przez 10 minut), a ich wypełnienie azotem zabezpiecza przed zaparowaniem wewnątrz. Połączenie z okularem jest również wodoszczelne.
Komentarz można dodać po zalogowaniu.
Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
Pod linkiem nie ma żadnych szczegółowych parametrów, nic o polu widzenie etc..
Jest wszystko. Pole widzenia i powiększenie lunety zależy od użytego okularu. Na dole strony masz wszystkie dostępne okulary, a po kliknięciu na nie pełne specyfikacje.
Aaa.., faktycznie..
A na razie popatrzcie na księżyc bez lunety
link
Pozdrawiam
Piotr
Panowie Astronomowie-Luneciarze (i Luniarze)
Tak prosto w żołnierskich słowach może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi z tymi lunetami i ich ogniskową, polem widzenia i tym całym okularem. Jak rozumiem, to okular decyduje "ile" dana luneta "powiększa". A jak to sobie można przetłumaczyć na ogniskową (taką jak w obiektywach), albo na kąt widzenia?
piotrart: no zatyka. F=3000 to qmam, a co to jest to D=230?
Powiększenie to ogniskowa lunety dzielona przez ogniskową okularu. Pole widzenia lunety to własne pole widzenia okularu dzielone przez powiększenie. A D=230 to średnica obiektywu w mm.