Godox Ving V860 III w polskiej dystrybucji
Firma Next77, polski dystrybutor akcesoriów oświetleniowych marki Godox, informuje o wejściu do sprzedaży na naszym rynku zaprezentowanej pod koniec sierpnia lampy błyskowej Godox Ving V860 III.
INFORMACJA PRASOWA
Godox Ving V860 III
Autoryzowany, polski dystrybutor produktów marki Godox informuje o rozpoczęciu sprzedaży najnowszych lamp reporterskich Ving V860III
Najnowsza, trzecia już wersja lampy reporterskiej Godox Ving V8600III trafiła właśnie do sprzedaży w Polsce. W porównaniu z poprzednią generacją wyposażona jest ona dodatkowo, w realizowaną za pomocą wbudowanej diody led, funkcję światła modelującego. Za jej pomocą fotograf może zwizualizować sobie rozkład oświetlenia na fotografowanym obiekcie, podobnie jak ma to miejsce w przypadku lamp studyjnych. Kolejną z nowości jest dodanie fizycznego przełącznika trybów TTL / Manual na obudowie lampy. Nowa wersja lampy wyposażona jest również w zmodernizowany akumulator o większej pojemości, zapewniający szybki czas ładowania (maksymalnie 1,5 sekundy) oraz pozwalający uzyskać około 480 błysków przy pełnej mocy palnika. Ostatnią z nowości jest przeprojektowana i wygodniejsza stopka do mocowania lampy na sankach aparatu.
Lampy Godox Ving V860III, podobnie jak poprzednie generacje, wyposażone są we wbudowany system radiowego sterowania X Godox 2,4 GHz – oczywiście zachowuje on pełną kompatybilność z innymi urządzeniami pracującymi w tym standardzie.
Parametry techniczne
- Dostępne wersje: Canon, Fujifilm, Nikon, OM Digital, Pentax, Sony,
- Liczba przewodnia: 60,
- Zakres pokrycia ogniskowych: 20-200 mm dla pełnej klatki,
- Zakres obrotu palnika: 0-330° w poziomie i -7-120°
- Czas trwania błysku: od 1/300 do 1/20000 s,
- Maksymalny czas regeneracji pomiędzy błyskami: 1.5 s,
- Światło modelujące: LED z 10-stopniową regulacją,
- Kontrola ekspozycji: manualna lub TTL,
- Dodatkowe tryby pracy: HSS (do 1/8000 s), FEC, FEB, synchronizacja na drugą kurtynę,
- Komunikacja bezprzewodowa: wbudowany nadajnik i odbiornik systemu Godox 2.4 G, maksymalnie obsłużyć można 5 grup i 32 kanały,
- Zasilanie: dedykowany akumulator litowo-jonowy wystarczający na ok. 480 błysków z pełną mocą, akumulator można wyjąć i podłączyć do zewnętrznej ładowarki,
- Wymiary: 195 x 75 x 59 mm,
- Waga (z baterią): 530 g.
- Zestaw zawiera: Lampa Godox Ving V860III, akumulator, ładowarka, kabel USB, futerał, pokrowiec, oryginalne opakowanie.
Dostępność i ceny
W tej chwili do sprzedaży trafiły lampy z dedykacją do aparatów Canon, Nikon oraz Sony. Sugerowana cena detaliczna wynosi 935 zł z vat. W ostatnim kwartale tego roku oferta zostanie rozszerzona o pozostałe systemy o czym poinformujemy w stosownym komunikacie. Lampy są już dostępne w oficjalnym sklepie internetowym Godox oraz w dobrych sklepach fotograficznych.
Gwarancja
Wszystkie produkty marki Godox pochodzące z oficjalnej, polskiej dystrybucji objęte są 24 miesięczną gwarancją dystrybutora i wsparciem serwisowym. Więcej informacji na https://godox.pl/
Komentarz można dodać po zalogowaniu.
Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
Z jednej strony lampa błyskowa z aku litowo-jonowym, to naturalna konstrukcja w dzisiejszej rzeczywistości technicznej. Akumulator litowo-jonowy ma wielką wydajność prądową, lampa się szybko ładuje. Niestety jest obawa, gdy mamy aku dedykowany. Firma zakończy produkcję, firmy niezależne nie będą produkować czegoś niszowego i możemy zostać ze sprawną lampą bez akumulatora.
aku li-ion są na standardowych ogniwach, więc w razie konieczności będzie można sobie wymienić. Lecz nim to nastąpi pierw padnie palnik
I my tu niby rozmawiamy o Eco i o tym że diesel to zuo, a jak ktoś zastapia w plasticzek standardowe ogniwa by zrobić coś oryginalnego, to za coś takiego uważam powinno się ucinac jajca.
Kiedyś były paluszki i można było zrobić lampę bez baterii, każdy wykładał na co miał ochotę a teraz mam kilka aparatów ijuz zaczynam się gubic czy mam ze sobą wszystkie ładowarki i baterie.
> ijuz zaczynam się gubic czy mam ze sobą wszystkie ładowarki i baterie. [BlindClick]
ale bateryjki (i akumulatory) w formacie AA i AAA są standardowe i to jest ich fundamentalna przewaga nad wszelkim innym rozwiązaniem (także w zakresie recyclingu); niestety, *baron13* ma sporo racji, taka specyficzna w swojej formie bateria ma zwykle krótki żywot (firma nastawiona jest przecież na zysk głownie, zaś wygodę użytkownika ma w 2. kolejności) a jak się okaże, że nie można kupić następnej bateryjki, to przecież zawsze możemy kupić nowszy model lampy (fajna perspektywa, nie?)
@BlindClick:
„…teraz mam kilka aparatów ijuz zaczynam się gubic czy mam ze sobą wszystkie ładowarki i baterie.”
Ja swój telefon, aparat, drona, powerbanki, tableta, a nawet akumulatory NP-F970 ładuję zwykłym kablem USB-C.
To pokazuje, że nie tylko teoretyczna „jakość obrazka” powinna decydować o wyborze sprzętu. Nawet tak banalna rzecz jak sposób ładowania ma dla mnie znaczenie przy zakupie nowego sprzętu.
@baron13:
Akurat Godox to nie taka firma krzaki i to nie aż taki problem jak z większością innej chińszczyzny dostępnej na rynku.
Poza tym chyba nadal jest dostępny odpowiednik tej lampy ze standardowymi akumulatorami AA — Godox TT685
Uwaga. Są akku litowo-jonowe AA, lepsze niż Ni-Mh, bo mają wyższe napięcie co ma znaczenie przy niektórych urządzeniach. Np przy Navigatorach zaleca sie baterie, bo Ni-Mh mają niższe napięcie (1,3 - 1,2V). Mało sie mówi o akku AA Li-ion, które mają tak jak baterie 1,5V.
Bojkotuję (jak mogę) produkty wymagające kolejnych ładowarek.
Standardowe baterie AA/AAA są preferowane w poważniejszych zastosowaniach niż „pstrykanie zdjęć“ (a w urządzeniach o znaczeniu krytycznym są wręcz wymagane) bo działają stabilniej i bardziej przewidywalnie w różnych temperaturach otoczenia, szczególnie w niskich temperaturach.
W elektronice użytkowej akumulatorki bywają bardziej wydajne od baterii i dlatego są często stosowane.
@snufkin
Mam kompakta ladowanego z usb, kupiony uzywka, mam 3 baterie, ladowarka w aparacie - co z tego jak bateria slaba/padnie. Dokupilem ladowarke i moge jednoczesnie ladowac i robic zdjecia. A tego nie da sie z ladowanie w aparacie.
Wiec fajnie miec 1 czy 2 kabelki ale to nie dla mnie.
@BlindClick:
„…teraz mam kilka aparatów ijuz zaczynam się gubic czy mam ze sobą wszystkie ładowarki i baterie.”
„Wiec fajnie miec 1 czy 2 kabelki ale to nie dla mnie. ”
Ogarnij się bo zwyczajnie zrzędzisz xD