DXO PhotoLab 6
Frima DXO zaprezentowała najnowszą, szóstą już wersję swojego oprogramowania do katalogowania i obrabiania zdjęć o nazwie PhotoLab.
Zmiany w najnowszej wersji objęły między innymi:
- ulepszoną redukcję szumu z wykorzystaniem sztucznej inteligencji,
- funkcje usuwania winietowania, aberracji chromatycznej i dystorsji z obiektywów w oparciu o dane z bazy DXO, a także poprawianie ostrości zdjęć.
- nowe algorytmy przetwarzania koloru, lepiej radzące sobie z szerokimi gamutami,
- nowe wygodne narzędzie do edycji barwy,
- wygodne i uproszczone lokalne korekty z wykorzystaniem narzędzia U Point,
- nowe funkcje usuwania zamglenia i wyciągania informacji z jasnych i ciemnych partii obrazu,
- nowe inteligentne narzędzie do klonowania i usuwania obiektów ze zdjęć,
- nowe funkcje przy katalogowaniu zdjęć.
W sklepie na stronie producenta nowe oprogramowanie można kupić za 219 euro. Dostępny jest także darmowa wersja próbna (trial).
Komentarz można dodać po zalogowaniu.
Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
Kiedyś przy takiej okazji rozdawali kody do starych wersji.
Ale to chyba za czasów DxO Optics Pro, a gdy nastał Photo Lab, to już nie.
Nowy algorytm odszumiania "DeepPrime XD" poprawia szczegółowość, ale potrafi wprowadzić brzydkie artefakty... Chyba jednak lepszy jest zwykły "DeepPrime"...
Myślę, że chcieli dorównać Topazowi. Jego DeNoise wygląda na skuteczniejszy, ale właśnie lubi poartefakcić. Całe szczęście, w PL6 pozostawiono klawisz DeepPrime (bez XD).
Lubię ten program tylko mogli by popracować nad jego uruchamianiem które nawet na super mocarnym sprzęcie trwa wieki (dotyczy wersji 5).
Szkoda, że nie dodali opcji edycji proRAW od Apple. Nie zawsze mam przy sobie bezlustro, a nie lubię automatów. Kupiłem wszystkie wersje DXO oprócz 5 i uważam, że to najszybsza wywoływarka RAW dająca bardzo dobre efekty. Świetnie dograne parametry obiektywów, bardzo dobry DeepPrime, fajne narzędzie do lokalnych zmian, dobre operowanie kolorem i świetny batch processing - można zrobić dużo i szybko.
I raczej nie dodadzą... Format Apple ProRAW to mieszanka najlepszych cechy plików surowych oraz już przetworzonych obrazów RGB (HDR, odszumianie, wyostrzanie). Dzięki dodatkowym danym istnieje możliwość odzyskiwania informacji ze świateł i cieni oraz zmiany balansu bieli. Apple ProRAW jest bliźniaczo podobny do DNG z DxO, który również jest "wstępnie przetworzonym" RAW-em, dlatego raczej nie będzie możliwości zastosowania DeepPRIME do Apple ProRAW...