Nowe nadajniki Godox XPro II
Next77, polski dystrybutor marki Godox, informuje o powiększeniu się oferty tego producenta o drugą generację bezprzewodowych sterowników do lamp błyskowych XPro.
INFORMACJA PRASOWA
Nowa edycja wyzwalaczy Godox. Poznajcie XPro II generacji.
Firma Next77, wyłączny dystrybutor produktów marki Godox w Polsce informuje o premierze nowej edycji wyzwalaczy Godox XProII.
Godox XProII — najważniejsze cechy:
- wsparcie dla TTL, synchronizacja z drugą kurtyną oraz czasami otwarcia migawki do 1/8000 s,
- kompatybilność z systemami Canon, Nikon, Sony, Fuji, Olympus, Leica,
- obsługa 16 grup i 32 kanałów,
- zasięg - 100 m,
- współpraca ze światłomierzem Sekonic,
- funkcja zapamiętania ustawień,
- wymiary: 95 mm x 62 mm x 49 mm, waga: 93 g.
![]() |
Co nowego w II generacji?
- nowa blokada Quick Release Lock,
- sterowanie nadajnikiem przez Bluetooth i aplikację Goodx Flash,
- funkcja wyzwalania pojedynczym pinem (legacy hotshoe mode),
- zaawansowana kontrola lamp modelujących,
- Multiple Shooter Mode (tryb dla scen z wieloma fotografującymi naraz),
- funkcja skanowania kanału pod kątem najmniejszych zakłóceń,
- nowy interface menu,
- kompatybilność ze światłomierzem Sekonic.
Wydajność i wygoda
XProII obsługuje pomiar błysku TTL dla wszystkich kompatybilnych systemów aparatów, błysk stroboskopowy, tryby synchronizacji z drugą kurtyną oraz umożliwia synchronizację z czasami otwarcia migawki do 1/8000. Ponadto jest wyposażony w duży ekran LCD i intuicyjny panel, aby zwiększyć wydajność i wygodę pracy.
Stabilne połączenie
Dzięki bezprzewodowemu systemowi Godox X 2.4 GHz, XProII oferuje stabilną kontrolę nad systemem błyskowym Godox. Obsługuje sterowanie i wyzwalanie z 16 grupami na jednym z 32 kanałów, a także dostęp do 99 ustawień bezprzewodowego ID, ze stabilną transmisją sygnału z odległości do 100 m. Nowością jest funkcja skanowania do automatycznego wyszukiwania zapasowych kanałów i ID w zatłoczonym środowisku fotografowania, co pozwoli ominąć zakłócenia.
![]() |
Nowe rozwiązania
Aby zwiększyć wygodę pracy, Godox nawiązał współpracę z firmą Sekonic. Światłomierz L-858 ma wbudowany w moduł Godox 2.4 GHz, dzięki czemu możemy regulować parametry lampy błyskowej bezpośrednio na światłomierzu L-858. Bezpośrednia komunikacja pomiędzy urządzeniami wpływa na wygodę pracy w studiu. W modelu XproII zastosowano konstrukcję blokady w typie szybkozłączki. Wystarczy nacisnąć przycisk, aby bezpiecznie umieścić wyzwalacz lampy błyskowej na swoim miejscu, a konstrukcja ta zapewni efektywny i wygodny proces fotografowania.
Rozszerzona funkcjonalność
Wyzwalacz oferuje opcjonalną funkcję kontaktu z aparatem za pomocą jednego styku, charakteryzującą się większą szybkością i czułością wyzwalania. Dzięki tej funkcji fotografowanie w trybie burst sprawi, że lampy błyskowe będą wyzwalane w szybkim tempie i w znacznie krótszych odstępach czasu. Ułatwia ona także współpracę z niektórymi modelami aparatów korzystających z pojedynczego styku. Tryb TCM, działający w dwóch kierunkach pozwala na natychmiastową konwersję z trybu TTL do trybu manualnego z zachowanymi parametrami i odwrotnie. Funkcja ta pomaga szybko uzyskać odpowiednią wartość ekspozycji i gwarantuje dokładną ekspozycję światła.
![]() |
Cena i dostępność
Wyzwalacze do systemu Leica są już w sprzedaży. Dostępność nadajników do aparatów Canon, Nikon, Sony, Olympus i Fuji zostanie podana wkrótce. Cena nadajników to 469 zł, z wyjątkiem modelu Leica (625 zł). Wyzwalacze będzie można nabyć w oficjalnym, polskim sklepie Godox.
Film prezentujący działanie nadajników Godox XProII:
Komentarz można dodać po zalogowaniu.
Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
Zauważyłem, że z opisów tego nadajnika zniknęły odwołania do systemu Navigator X (choć ciągle istnieją w opisie np. Godox X2T), a pojawiło się odwołanie do Godox System X 2,4 GHz. Czy to koniec współpracy z lampami i odbiornikami Quadralite i wcześniejszymi urządzeniami Godox ?
Apka komunikuje się z nadajnikiem. Szkoda, że nie bezpośrednio z lampami. To samo dotyczy Sekonica. Szkoda, bo trzeba ustawić Navigatora w tryb pracy z Sekonicem, potem z tego wyjść.
Mam Sekonica 758. Gdyby zaczęli do niego robić te "wkładkę" z kanałami radiowymi Godoxa. Ja mam wersje do sterowania Pocket Wizardami.
@MarekZegarek
Urządzenia Quadralite i Godox korzystają z tego samego systemu komunikacji radiowej. Oznacza to, że wszystkie nadajniki i lampy dobrze się ze sobą dogadują i nie będzie tu żadnych zmian :) Trzeba tylko zwrócić uwagę, żeby nasze urządzenia korzystały z tego samego pasma (starsze używały 433 MHz, obecnie oferowany sprzęt to w większości 2.4 GHz).
Podsumowując: Sprzęt Godox i Quadralite będzie ze sobą współpracował.
@Jacek_Z
Na chwilę obecną wkładka RT-GX dostępna jest do modelu 858. Liczymy jednak, że temat się rozwinie i w innych modelach też będzie możliwa komunikacja z lampami Godox.
istotne pytanie brzmi: czy wreszcie działa ttl w trybie high speed sync
w poprzednim modelu działało z lustrzankami, ale z bezlustrami już nie (w Canonie)
ponieważ nie jest to wspomniane to zakładam że wciąż nie...
@fotoimaginacje
W bezlustrach Canona faktycznie pojawił się problem z jednoczesnym działaniem TTL i HSS. Liczymy, że uda się to naprawić softwarowo, na razie jednak ciężko podać konkretną datę wypuszczenia aktualizacji.
Natomiast w XPro II generacji jednoczesne używanie TTL i HSS będzie możliwe od razu po wyciągnięciu nadajnika z pudełka, bez żadnych wymaganych aktualizacji.
No to czekamy aż sie pojawią w sklepie. Kupiłem w walentynkowej promocji 2 lampy Godoxa (AD300 i QT400), chciałem od razu ten model Navigatora. Czekam :)
Gdyby miało byś bezpośrednie sterowanie na linii apka - lampa Godox byłoby super, tylko skoro to BT to trzeba by perspektywicznie montować BT w każdym następnym nowym modelu lampy. Pomysł pod rozwagę, skoro mamy to kogoś od Godoxa.
Dziękuję za odpowiedź.
Na marginesie. Bardzo szkoda, że przedstawiciele innych firm się nie udzielają gdy mowa o ich produktach. Brawo Godox.
@Albert_Godox
Dzięki za odpowiedź. Korzystając z okazji chciałbym się upewnić, że dobrze rozumiem, że TTL i HSS w XProII poprawnie działają z korpusem Canon R5.
@Albert_Godox: dzięki za informację :-)
@Jacek_Z
Aplikacjom, zarówno błyskowym, jak i tym do świateł LED będzie teraz poświęcana uwaga, bo wiemy, że jest na tym polu trochę do poprawy, a obecnie to must-have.
@MarekZegarek
W obecnych modelach nadajników, przy współpracy z Canonami serii R tryby TTL i HSS według naszych testów działają, ale osobno (czyli po prostu tryb TTL, lub HSS w manualu). Staramy się, aby umożliwić jednoczesne korzystanie z TTL i HSS.
W modelu XPro II generacji będzie to możliwe już od razu. Z Canonem R5 również :)
@Albert_Godox, dzięki za doprecyzowanie, o to dokładnie mi chodziło, że działają osobno, ale nie razem, a wcześniej działały właśnie razem bez problemu. No dobrze, w takim razie zakupię, kiedy mają zamiar się pojawić?