Nowi ambasadorzy marki Fujifilm
Do grona oficjalnych polskich ambasadorów marki Fujifilm dołączyło dwóch kolejnych fotografów – Paweł Bownik oraz Szymon Kobusiński.
INFORMACJA PRASOWA
Paweł Bownik i Szymon Kobusiński wśród ambasadorów Fujifilm
Paweł Bownik oraz Szymon Kobusiński dołączyli do prestiżowego grona ambasadorów Fujifilm. W ramach prowadzonego od kilku lat programu ambasadorskiego ponad 20 fotografek i fotografów realizuje swoje projekty artystyczne z wykorzystaniem aparatów cyfrowych Fujifilm z serii X oraz GFX.
Jest nam niezmiernie miło powitać w gronie naszych ambasadorów tak znamienitych artystów jak Paweł Bownik i Szymon Kobusiński. Jako producent sprzętu przeznaczonego dla bardzo szerokiego i różnorodnego grona fotografów zawodowych cieszymy się, że zdecydowali się na współpracę z nami i w swojej pracy wykorzystują aparaty i materiały Fujifilm – powiedział Tomasz Taberski Director of Imaging Division Fujifilm CEE
Paweł Bownik posługuje się fotografią analogową, aparatem 8x10 cali do którego używa filmów odwracalnych FujiFilm Provia 100F oraz GFX 100 II do precyzyjnej reprofotografii. Zdecydowałem się na współpracę z Fujifilm gdyż w swojej ofercie łączy w doskonały i zrównoważony sposób to co klasyczne z tym co nowoczesne – twierdzi artysta.
Natomiast Szymon Kobusiński od wielu lat pracuje aparatami średnioformatowymi. „W swojej praktyce artystycznej prezentuję fotografie wydrukowane w dużych rozmiarach i wysokiej jakości. GFX 100 II spełnia moje oczekiwania rozdzielczości, szybkości i stabilności pracy, ale także estetyczne. W przypadku realizacji materiałów filmowych wykorzystuję dwa korpusy X-H2S” – dodaje Szymon.
O ambasadorach
Paweł Bownik
Artysta wizualny i wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Autor wielu wystaw, pokazów instytucjonalnych i książek artystycznych. Z wykształcenia fotograf, rozwija praktykę twórczą wokół powracających motywów demontowania i reprodukowania, a także konstruowania modeli przestrzeni i obiektów.
Jego prace znajdują się w kolekcjach publicznych, m.in.: Muzeum Narodowe, Poznań; Muzeum Sztuki Współczesnej Wrocław; MUFO Muzeum Fotografii, Kraków; Huis Marseille, Museum voor fotografie, Amsterdam; Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Warszawa; Biblioteka Narodowa, Warszawa; ING Collection, Amsterdam.
Autor publikacji: Undercoat, 2022 (Hatje Cantz), Colours of Lost Time, 2021 (bownikstudio), Disassembly, 2014 (Mundin).
Więcej:
Szymon Kobusiński
Szymon Kobusiński jest artystą zajmującym się sztukami wizualnymi. W swojej praktyce używa wody jako głównego medium. Jego prace łączą elementy abstrakcji i figuratywności, w których pojawia się zarówno klasyczna fotografia, ale także materiały video i animacja.
Pierwszym nauczycielem fotografii kilkuletniego Szymona był jego ojciec - rzeźbiarz i scenograf teatralny. Dziś Kobusiński jest wykładowcą w Szkole Filmowej w Łodzi, której jest absolwentem. Wśród wielu nagród i wyróżnień, artysta szczególnie wspomina nominację do Lucie Awards w 2014 roku. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików.
Kobusiński jest autorem wielu wyróżnionych projektów artystycznych, w tym indywidualnych wystaw, takich jak "Inny Świat" (2001), "Światło Życia" (2004), "Ocalić od zapomnienia" (2005), "Medaliści" (2008), "Pasja" (2008), "O2" (2012), "Intymność" (2017), "Erynie" (2021) i “Flores” (2023). Jego prace prezentowane były w wielu ważnych instytucjach kultury i w trakcie międzynarodowych festiwali m.in. Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie, Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie, Muzeum Narodowym w Krakowie, Teatrze Narodowym w Warszawie, Galerii WL4 w Gdańsku, a także w galeriach w Berlinie, Londynie i Kopenhadze. Wystawa "Ocalić od zapomnienia" zdeponowana została w Muzeum Emigracji w Gdyni. W 2018 roku wydano książkę pod tytułem "NOW WE’RE OVER THE WATER” prezentującą jego prace.
W 2009 roku Szymon Kobusiński przywrócił do życia unikalną przestrzeń z przełomu XIX i XX wieku - skarbiec Banku Polskiego w Warszawie, który stał się jego pracownią artystyczną - Studio Bank.
Więcej: https://szymonkobusinski.com
Komentarz można dodać po zalogowaniu.
Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
Cytat:
"W 2009 roku Szymon Kobusiński przywrócił do życia unikalną przestrzeń z przełomu XIX i XX wieku - skarbiec Banku Polskiego w Warszawie, który stał się jego pracownią artystyczną - Studio Bank."
Ten to wiedział gdzie się zainstalować ze swoją pracownią.