Leica Q3 43
Leica Q3 43 to wariant pełnoklatkowego aparatu kompaktowego Leica Q3, w którym zamiast obiektywu o ogniskowej 28 mm zastosowano instrument 43 mm f/2.0.
INFORMACJA PRASOWA
Leica Q3 43
Unikalny, stylowy, kompaktowy aparat pełnoklatkowy
z nowym obiektywem APO-Summicron 43 f/2 ASPH.
Wetzlar, 26 września 2024 r. – Leica Camera AG, znana z produkcji kultowych aparatów fotograficznych, poszerza swoją popularną linię Q o nowy model. Debiutująca w 2015 roku seria Q zrewolucjonizowała rynek kompaktowych aparatów pełnoklatkowych, łącząc w sobie niewielkie rozmiary, elegancki design i niezrównaną jakość obrazu. Dzięki bliskiej współpracy z użytkownikami Leica stale doskonali swoje produkty, wprowadzając innowacyjne rozwiązania. Dziś, prezentując Leica Q3 z ogniskową 43 mm, firma ponownie podnosi poprzeczkę w świecie fotografii.
- Pełnoklatkowy sensor CMOS o rozdzielczości 60-megapikseli
- Obiektyw APO-Summicron 43 mm f/2 ASPH.
- Tryb makro
- Cyfrowy zoom
- Leica FOTOS
- Filmowanie w 8K
Sercem nowego aparatu Leica Q3 43 jest specjalnie zaprojektowany obiektyw APO-Summicron 43 mm f/2 ASPH. To najnowsze dzieło inżynierów z Wetzlar w rodzinie legendarnych obiektywów Leica APO, znanych na całym świecie z niezrównanej jakości obrazu. Ogniskowa 43 mm, doskonale odwzorowująca to, co widzi ludzkie oko. Taka ogniskowa czyni ten obiektyw idealnym zarówno do fotografii ulicznej, jak i portretowej. Dzięki wysokiej rozdzielczości elektronicznego wizjera, komponowanie kadrów jest pewne i precyzyjne. Podobnie jak w modelu Leica Q3, w nowym aparacie znajdziemy także zintegrowany tryb makro, który otwiera szerokie możliwości twórczej ekspresji. Obiektyw APO-Summicron w Q3 43 gwarantuje wyjątkowo ostre i kontrastowe zdjęcia, nawet w trudnych warunkach oświetleniowych. Pomimo zastosowania konstrukcji apochromatycznej skorygowanego obiektywu z czterema soczewkami asferycznymi nadal zachowuje on kompaktową, lekką formę.
Nowy obiektyw APO zapewnia wyjątkowe osiągi już przy maksymalnej przysłonie f/2. Dzięki temu łatwo oddzielimy obiekt od tła, oraz uzyskując piękne rozmycie. W połączeniu ze świetnymi parametrami czułości ISO, obiektyw APO pozwala na wykonywanie zdjęć z krótkimi czasami naświetlania nawet w słabych warunkach oświetleniowych.
Leica Q3 43 oferuje również cyfrowy zoom, znany z poprzednich modeli, umożliwiając fotografowanie i filmowanie w ogniskowych od 43 do 150 mm [43, 60, 75, 120, 150 mm]. Nawet przy maksymalnym zoomie, aparat zachowuje wysoką jakość obrazu, oferując rozdzielczość 5 megapikseli. To niezwykła elastyczność w tak kompaktowym urządzeniu. Każda ogniskowa ma dedykowaną ramkę w wizjerze, ułatwiając komponowanie kadru. Dodatkowo, elektroniczny wizjer o wysokiej rozdzielczości 5,76 megapikseli oraz ruchomy, dotykowy ekran zapewniają intuicyjną obsługę i precyzyjne kadrowanie.
Oprócz zaawansowanych parametrów technicznych, Leica Q3 43 wyróżnia się również eleganckim designem. Nowy, szary element wykończenia doskonale kontrastuje z klasyczną czernią korpusu, nadając aparatowi wyjątkowy charakter. Ten estetyczny akcent jest hołdem dla ponadczasowego stylu, który od zawsze charakteryzuje produkty Leica.
Leica Q3 43 został wyposażony w zaawansowane moduły Wi-Fi i Bluetooth, dzięki czemu płynnie współpracuje z urządzeniami mobilnymi, zwłaszcza z iPhone'ami i iPadami. Certyfikat "Made for iPhone®" and "iPad®" gwarantuje łatwe i szybkie połączenie z urządzeniami Apple. Aplikacja Leica FOTOS umożliwia błyskawiczne przesyłanie zdjęć i filmów oraz dodawanie unikalnych efektów Leica Looks. Wśród nich znalazł się nowy styl "Leica Chrome", który nadaje zdjęciom ciepły, analogowy charakter. Dzięki rozszerzającej się palecie efektów Leica Looks, każdy użytkownik może nadać swoim zdjęciom indywidualny charakter i dzielić się nimi ze światem wprost z aparatu.
Oba modele Leica Q3 dzierżą to samo, potężne serce. Oba są wyposażone w ten sam pełnoklatkowy sensor BSI CMOS z technologią Triple Resolution, oferujący użytkownikowi wybór między trzema rozdzielczościami: 60, 36 i 18 megapikseli. Szeroki zakres czułości ISO (od 50 do 100 000), precyzyjny, hybrydowy system autofocus oraz duży, 3-calowy ekran dotykowy o wysokiej rozdzielczości czynią z Leica Q3 43 niezwykle wszechstronne narzędzie dla każdego fotografa. Dodatkowo, solidna konstrukcja z klasą ochrony IP52 gwarantuje niezawodność w każdych warunkach.
Q3 43 to profesjonalne narzędzie dla wymagających twórców. Złącze USB-C pozwala na podłączenie zewnętrznych mikrofonów RØDE, co czyni go idealnym rozwiązaniem dla osób tworzących wysokiej jakości materiały wideo. Dzięki możliwości nagrywania w rozdzielczości 8K i szerokiemu zakresowi funkcji, ten aparat sprosta nawet najbardziej ambitnym projektom. Leica Q3 43, stworzony z myślą o profesjonalistach, zapewnia niezrównaną jakość obrazu i płynność pracy.
Leica Q3 43 oferuje nie tylko doskonałe parametry, ale także wyjątkową wygodę użytkowania. Opcjonalne, skórzane etui z zintegrowanym chwytem zapewnia pewny uchwyt i elegancki wygląd. Etui jest praktyczne – umożliwia szybki dostęp do baterii i montaż na statywie Arca-Swiss. Bogata oferta akcesoriów, w tym bezprzewodowa ładowarka, skórzane paski i stylowe osłony, pozwalają stworzyć zestaw idealnie dopasowany do indywidualnych preferencji. Dzięki temu Leica Q3 43 to nie tylko narzędzie do tworzenia wyjątkowych zdjęć, ale także modny dodatek.
Od dziś Leica Q3 43 jest dostępna w sprzedaży. Znajdziesz ją w sklepach Leica na całym świecie, oraz u autoryzowanych dealerów. Cena detaliczna aparatu to 29 900 PLN (z VAT), a eleganckie etui jest dostępne w cenie – 1100 PLN (z VAT).
Komentarz można dodać po zalogowaniu.
Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
Czy matryca/obiektyw ma stabilizację?
Podaj cegłę, podaj cegłę
Zbudujemy nowy dom
Ech....
Bahrd
...to aparat dla osób, którym nie zadrży ręka kiedy będą naciskać spust...
@Bahrd
Wszystkie wersje Q mają stabilizację optyczną.
Kolouker, dzięki!
Molon, :D
Dobra, nie zdarzy ręka, okejjj.
Widzę cyfry 4 i 3 razem :D :D
Kolejny - po PhaseOne XC - kompakt z obiektywem ca 40 mm, w dodatku wyraźnie tańczy od PhaseOne; chyba okazja.
Ten aparat od początku powinien mieć tą ogniskową. Teraz dopiero jest kompletny. No i teraz spowdziewam się odpowiedzi Sony RX1R Mk3 :-)
:)
...gdyby od początku miał te ogniskową...nie zachwyciłbym się 28mm :)
@JdG
"w dodatku wyraźnie tańczy od PhaseOne; chyba okazja."
Matrycę też ma wyraźnie mniejszą, więc żadna okazja, a jak ktoś chce, to niewielki aparat ff z obiektywem w okolicach 43 mm można mieć taniej niż ta Leica.
@JdG
No i po co w ogóle porównujesz te same ogniskowe na różnych formatach, skoro te 40 mm w P1 to odpowiednik mniej więcej 25 mm na ff?
Mogli go nazwać HCB. dobry kompromis między jego ulubioną 50-tką a reporterskim 35-tka. Ale LCD wolałbym w stylu Fuji X-T5. Odchylenie w pionie super do portretów. ( nie lubię odchylanych na bok, wchodzą mi w paradę ).
Nie mogli, bo by się HCB, moim zdaniem, "w grobie przewrócił".
Powodem jest "Decisive Moment" , który mógł zaistnieć dzięki Leica M,
Chodzi tu o czas reakcji, czyli czas między naciśnięciem spustu, a uruchomieniem migawki wynoszący ok. 12 milisekund (0.012 sek.!).
W apartach cyfrowych to ...jednak trochę dłużej :)
W aparatach cyfrowych masz acan teraz znacznie krócej, bo np. –500ms (–0.5s!! ;)
@molon_labe cyfrowe lajki M też mają taki krótki lag. W trybie live view jest wyraźnie większy lag. Nie wiem jak jest w M11, bo tam migawka jest zawsze otwarta i pomiar światła jest z sensora a nie z białej lamelki.
...no dobra, ale była już Jemu dedykowana edycja
link
A tak oto prezentuje się nieskorygowana fotka na dpreview .
link
To by nieco tłumaczyło ekwilibrystykę tego zdania: "Pomimo zastosowania konstrukcji apochromatycznej skorygowanego obiektywu z czterema soczewkami asferycznymi nadal zachowuje on kompaktową, lekką formę."
Postanowiłem, że będzie mój. Jeszcze nie dziś, muszę trochę pomęczyć posiadany sprzęt. Potem tylko ta Leica. Jeżeli miałbym się czepiać, to dla mnie idealną ogniskową jest 38 mm.
To jest oczywiście koślawe, nieprecyzyjne tłumaczenie, pomijając fakt, że tam jest jednak 7 soczewek. U Hasselblada błędy w tłumaczeniu, a Lajki też jakoś średnio. Nie da się tego dać jakiemuś ambasadorowi marki do korekty końcowej?
link
rzepik
Jakąś Leica'ę trzeba mieć.. Takie czasy, ...że kiedy na "Call for Photographers" jest "Black Tie", to znaczy, że obowiązkowo idziemy .... bez krawata, ale bierzemy odpowiedni aparat :)
JarekB, faktycznie, nawet automatyczne tłumaczenie wygląda lepiej: [ link ]
Molon, problem krawata rozwiązano zaraz po wojnie: "Jedną z żelaznych zasad obowiązujących klientów nocnych [w «Kameralnej»] było posiadanie marynarki i krawata. Gość mógł być wyjęty ze śmietnika. Po założeniu krawata natychmiast przemieniał się z łachudry w rokującego nadzieję młodzieńca z wyższym wykształceniem – pisze Hłasko, który swoją marynarkę i krawat przechowywał u szatniarza «Kamery», żeby nic nie mogło powstrzymać go przed nieoczekiwaną chęcią pojawienia się na «wyspie zapomnienia»."
Bahrd
Ooo..o tym właśnie mówię.... trzeba przechowywać,... Leica ..natychmiast przemienia ...." z łachudry" w rokującego nadzieję fotografa z wyrafinowanym poczuciem stylu i estetyki....
Q3 + Q3 43 ?
link
W każdym razie C96... ;)