CineBack dla Fujifilm X-H2S i X-H2
Firma Camera Foundry zaprezentowała przystawkę CineBack w wersji dla topowych korpusów Fujifilm. Pozwala ona m.in. łatwo zasilić większą liczbę zewnętrznych akcesoriów.
Przystawkę dokręca się do aparatu zainstalowanego w klatce, sama klatka nie jest jednak częścią zestawu CineBack. W związku z tym producent informuje o kompatybilności z następującymi klatkami dla korpusów Fujifilm X-H2 i X-H2S:
- Tilta TA-T36-FCC-B
- SmallRig 3934
- 8Sinn 8-FX-H2S
- Wooden Camera A00053
Sam CineBack oferuje natomiast przede wszystkim gniazdo do mocowania dużego akumulatora w standardzie V-Mount lub Gold Mount oraz szereg wyjść D-Tap do podłączania różnych akcesoriów, a także włącznik, którym można odciąć prąd od rzeczonych wyjść. Oczywiście przez złącze D-Tap można też zasilić aparat, wymaga to jednak dostępnego za dopłatą kabla USB Power Delivery.
Istotnym elementem są też oczywiście duże płaskie panele na górze i na dole przystawki wyposażone w ogromną ilość otworów montażowych 1/4'', co powinno rozwiązać problemy z montażem ewentualnych dodatkowych akcesoriów, takich jak choćby rejestratory obrazu, rączki, ekrany podglądowe czy przystawki do bezprzewodowego przesyłania obrazu (np. do ostrzyciela).
W sklepie na stronie producenta nowe przystawki CineBack są dostępne w cenie 1349 zł.
Komentarz można dodać po zalogowaniu.
Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
Super rozwiązanie. Właściwie dziwię się dlaczego Fuji nie wypuszcza kamery w formie sześcianu przeznaczonej do filmowania ale ta opcja jest bardziej sensowna. Brakuje tylko modelu z globalną migawką,
Nie bardzo rozumiem sens tego urządzenia. Jest to tylko "rozdzielacz" zasilania (w dodatku bez PD) w kształcie pasujący tylko do dwóch aparatów Fuji.
Tak, to bardzo fajna rzecz, ale tylko fragment prezentacji ....
"rigid.pro" oferuje też takie zabudowy do filmowych apartów Sony i Panasonic.
eee..no proszę....widziałem takie zabudowy brendowane "rigid.pro" które pisze, że "..are designed and assembled by hand in Melbourne, Australia.",
a na zalinkowanej powyżej stronie jest info, że
"...gear is designed, modeled, manufactured and sold by Caleb Pike in the USA."
Ach ten globalizm kapitalistyczny, albo....kapitalizm globalistyczny.
To pokazuje jaki jest trend - skoro są stosunkowo tanie (w porównaniu z kamerami filmowymi profi) filmujące aparaty foto i dobra, czasem nawet wszechstronna optyka, to czemu z tego nie skorzystać w celach zawodowych? a skoro sami producenci na to nie wpadli, to znaleźli się tacy, co ten błąd naprawili.
Sens tego jest prosty, pozwala więcej kasować za zlecenia. Gdy przychodzimy na plan z czymś takim to wyglądamy bardziej pro niż trzymając w ręce po prostu aparat fotograficzny. Możecie się śmiać, ale to trochę tak działa.
Mogli jeszcze wbudować gimbala 😉
@Hubert Multana
Nie wiem czy wydruk z drukarki 3d - a tak to wygląda - zrobi na kimś wrażenie. Po za tym i tak trzeba mieć klatkę, aby skorzystać z tego rozgałęźnika. Jak już ktoś ma taką klatkę to lepiej zastosować płytkę z mocowaniem Vlock i akumulator z wyjściami USB czy D-Tap.
:D
...tak, taki "rozgałęźnik" można kupić w każdym sklepie z rozgałęźnikami
:D
deel7728 października 2024, 12:28
Nie bardzo rozumiem sens tego urządzenia.
Widocznie nigdy nie filmowałeś kamerami filmowymi. Oczywiście jest to rozwiązanie hybrydowe pozwalające na użyciu kamery taka jaka jest ale jak dochodzi do filmowania na serio to aby uniknąć wszystkich dodatków zamieniających kamerę foto w choinkę to urządzenie pozwala na - kompaktową jednostkę zabezpieczającą samą kamerę, modularne zasilanie kable czy nie, wyświetlacz LCD gotowy do szybkiego użytku wraz z zamontowanym wiatrakiem, cheeseplates pozwalające na zamontowanie uchwytów i dodatkowego monitora. Ja w tym widzę jak najbardziej sens.
@TRI-X
Słabo trafiłeś, bo od 27 lat, zawodowo zajmuje się filmowaniem (głównie na potrzeby TV). Kręciłem wieloma kamerami w bardzo różnych konfiguracjach. Ten produkt nie wydaje mi się zbytnio użyteczny. Zauważ, że sprzęt przeznaczony tylko do dwóch modeli Fujifilm nie zawiera nawet złącza USB (z PD) aby zasilić ten aparat i trzeba korzystać ze specjalnego "kabelka". Inaczej można zasilać aparat przez adapter wpinany w miejsce baterii, zostawiając USB w aparacie na inne potrzeby (np. nagrywania wideo na dysk twardy - nie wiem czy to w Fuji działa). Firmy takie jak polskie 8sinn czy Smallrig oferują podobne, ale uniwersalne rozwiązania do montażu zasilania Vlock. Z drugiej strony wiele nowych urządzeń korzysta z zasilania USB (np. Lidar DJI), więc korzystając z tego rozwiązania trzeba będzie stosować więcej dziwnych kabelków.
..jestem z TV. Argument ostateczny.
Akurat Dummy Battery to najlepszy sposób na podłączenie zasilania do filmującego bezlustra.
USBC jest do podłączenia SSD
(tu oszczędności są ogromne 1 TB na SSD to 400 pln a SDXC z UHSII to 4000 pln), a HDMI do monitora.