Tamron 11-20 mm f/2.8 z mocowaniem RF oficjalnie (Aktualizacja)
Zapowiadany od kwietnia obiektyw Tamron 11-20 mm f/2.8 Di III-A RXD w wariancie z mocowaniem Canon RF został oficjalnie zaprezentowany i wejdzie do sprzedaży w grudniu.
Specyfikacja nowego wariantu przedstawia się następująco:
- Ogniskowa: 11 - 20 mm,
- Światłosiła: f/2.8,
- Pole widzenia: 101.73° - 68.12° (pola widzenia podane dla matryc APS-C Canon),
- Ostrość od: 0.15 m,
- Maksymalne powiększenie: 0.25x,
- Maksymalna wartość przysłony: 16,
- Liczba listków na przysłonie: 7,
- Mechanizm autofokusa: RXD,
- Konstrukcja: 12 elementów / 10 grup (2 elementy asferyczne GM, 2 elementy o niskiej dyspersji LD, 1 element o ekstra niskiej dyspersji XLD),
- Rozmiar filtra: 67 mm,
- Dostępne mocowania: Canon RF, Fujifilm X, Sony E,
- Wymiary: 73 × 84.2 mm,
- Waga: 340 g.
Tamron 11-20 mm f/2.8 Di III-A RXD w wariancie z mocowaniem Canon RF wejdzie do sprzedaży 12 grudnia. Sugerowana polska cena to 3290 zł.
Aktualizacja – otrzymaliśmy od firmy Focus Nordic, polskiego dystrybutora marki Tamron, oficjalną informację prasową na temat nowego obiektywu. Zamieszczamy ją poniżej.
INFORMACJA PRASOWA
Pierwszy obiektyw Tamron z mocowaniem Canon RF!
Pomimo kompaktowych rozmiarów, obiektyw wyróżnia się doskonałą jakością obrazu. Zaawansowana konstrukcja optyczna obejmuje 12 elementów w 10 grupach, w tym elementy XLD (eXtra Low Dispersion) i LD (Low Dispersion). Wraz z powłoką BBAR-G2, która redukuje efekt zjawy i flary, zapewniając wyraźny obraz nawet w trudnych warunkach oświetleniowych, obiektyw 11-20mm F2.8 zapewnia imponującą ostrość i dokładne odwzorowanie kolorów w całym kadrze.
- Szeroka wszechstronność: Ultraszeroka ogniskowa pozwala uchwycić charyzmatyczne krajobrazy, architekturę i wciągające zdjęcia grupowe. Kompaktowy obiektyw jest idealny do codziennych zdjęć i kreatywnych kompozycji z gładkim, pięknym efektem bokeh.
- Doskonałość zbliżeń: Dzięki minimalnej odległości od obiektu (MOD) wynoszącej 0,15 m i maksymalnemu współczynnikowi powiększenia 1:4 przy 11 mm, obiektyw obsługuje kreatywne szerokokątne zdjęcia makro.
- Zaawansowany system autofokusa: Opatentowany przez firmę Tamron silnik RXD zapewnia szybki, precyzyjny i cichy autofokus, idealny do robienia zdjęć i nagrywania filmów.
- Wytrzymała konstrukcja: Zaprojektowany z myślą o trudnych warunkach pogodowych, obiektyw ma konstrukcję odporną na wilgoć i powłokę fluorową do niezawodnego użytku na zewnątrz.
Obiektyw jest wyposażony w port Tamron Connector Port, umożliwiający użytkownikom aktualizację oprogramowania sprzętowego za pomocą intuicyjnego oprogramowania Tamron Lens Utility w celu uzyskania optymalnej wydajności i przyszłych ulepszeń. Obiektyw posiada również charakterystyczny dla Tamrona rozmiar przedniego filtra 67 mm, zapewniając bezproblemową kompatybilność z filtrami i akcesoriami z całej gamy obiektywów Tamron.
Ceny i wysyłka
Obiektyw będzie dostępny w grudniu 2024 r. Sugerowana cena detaliczna: 3290,00 zł.
Kluczowe specyfikacje:
- Lekki i kompaktowy
- Świetna konstrukcja optyczna
- Stała przysłona F2.8 w całym zakresie zoomu
- Odporna na wilgoć konstrukcja i powłoka fluorowa na przedniej soczewce
- Doskonały do szerokokątnego makro z MOD 0,15 m.
Komentarz można dodać po zalogowaniu.
Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
Dzięki za informację o cenie. Wersja pod Sony kosztuje obecnie ok 2880zł, a pod Fuji 3350-3400zł.
Sigma 10-18/2,8 lżejsza, 2cm krótsza cena ta sama.
@TRI-X
Teraz tylko testy muszą wykazać, który lepszy i jaka jest realna różnica między 10mm Sigmy i 11mm Tamrona.
Za chwilę Sigma i Tamron wypełnią lukę aps-c w Canonie po 5 latach posuchy, a Nikin dalej będzie tkwił przy swoich ciemnych zoomach. Porażka na maxa tym bardziej, że Tamron już pod Z coś zrobił wiec dołożyć tego 11-20 i 17-70 f2.8 by stanowić super zestaw z 50-400. Tragedia z tym Nikonem, fajne Z50II zrobili, ale na siłę nie chcą dać jasnych zoomów
Ja stawiam na Sigmę 10-18/2.8, przy czym wymiary to jedynie dodatkowy plus.
Natomiast w średnim zakresie postawiłbym na Tamrona, jeśli ma to być nieduży a dość jasny zoom.
I Canon będzie znowu koksem w Apsc....
Gigantyczna firma.
Czy takiego obiektywu można używać na pełnej klatce z bagnetem RF np. z Canonem R5 w trybie kropowania 1.6? Nie chodzi mi o zasadność tego rozwiązania tylko o techniczną możliwość
Mozna. Innej opcji nie ma, aparat automatycznie włączy tryb croppowania po podpięciu szkła RF-S.