Nowe lampy błyskowe Godox
Next77, polski dystrybutor marki Godox, informuje o powiększeniu się oferty tego producenta o nową serię lamp błyskowych iFlash obejmującą modele iA32, iM20 oraz iM22.
INFORMACJA PRASOWA
Nowa seria lamp Godox iFlash – mobilność i prostota w najlepszym wydaniu
Firma Next77, wyłączny dystrybutor produktów marki Godox w Polsce informuje o premierze lamp błyskowych iA32, iM20 i iM22.
Godox iA32 – retro design i obrotowa głowica
Lampa iA32 wyróżnia się stylowym designem i konstrukcją z palnikiem, który można obracać w zakresie od -7° do 90° za pomocą bocznego pokrętła. Dzięki temu zyskujemy dostęp do mocnego, bezpośredniego błysku, ale także możliwości odbicia światła np. od sufitu w celu uzyskania bardziej delikatnego oświetlenia.
Model iA32 może pracować w dwóch trybach: automatycznym i manualnym. W trybie automatycznym można ustawić wartości ISO i przysłony, a zalecana odległość fotografowania jest wyświetlana na panelu. Przełączenie na tryb manualny pozwala dostosować ręcznie poziom mocy w zakresie od 1/128 do pełnej mocy (1/1) w krokach co 1/3.
Lampa jest zasilana dwiema bateriami AA, pozwala jej to na średnio 490 błysków z pełną mocą na jednym komplecie baterii, zapewniając czas przeładowania około 2,5 sekundy między błyskami z pełną mocą.
Godox iM20 i iM22 – ultralekkie lampy błyskowe
Modele iM20 i iM22 to propozycja dla fotografów poszukujących wyjątkowej mobilności i prostej obsługi. Ważą odpowiednio 31 i 34 g, dzięki czemu idealnie sprawdzają się w fotografii ulicznej, podróżniczej czy lifestyle’owej. Dzięki swoim wymiarom nie zabiorą dużo miejsca w torbie, można je też zostawić wsunięte w aparat na stałe, tak aby sprzęt był zawsze pod ręką gotowy do akcji. Obie lampy oferują pięć poziomów regulacji mocy.
Lampy mają wbudowany akumulator litowy z portem ładowania USB-C. Mimo niewielkiej wagi akumulatory zapewniają do 440 błysków z pełną mocną na jednym ładowaniu, a także gwarantują pełne naładowanie już w około 70 minut. Dzięki konstrukcji z pojedynczym stykiem są kompatybilne z wieloma aparatami na rynku, w tym lustrzankami, bezlusterkowcami czy też kompaktami.
Proste fotografowanie
Lampy iA32, iM20 i iM22 to idealne uzupełnienie wyposażenia każdego fotografa. Są łatwe w obsłudze i doskonałe dla początkujących, którzy cenią prostotę i nie potrzebują zaawansowanych trybów. Równocześnie spełniają oczekiwania profesjonalistów, szukających lekkiej lampy, która zawsze będzie pod ręką, i pozwoli na nowo cieszyć się radością fotografowania. Niezależnie od tego, czy fotografujesz street photo, podróże, czy portrety, nowe modele pozwalają skupić się na ujęciach, a nie na ustawieniach.
Cena i dostępność
Lampy będzie można nabyć w oficjalnym Sklepie Godox. Dostępność i ceny lamp zostaną podane wkrótce.
- Więcej informacji o modelu iA32: http://godox.pl/product/godox-iflash-ia32-lampa-blyskowa-retro/
- Więcej informacji o modelach iM20/iM22: http://godox.pl/product/godox-im20-im22-lampy-blyskowe-reporterskie/
Film prezentujący działanie modelu iA32
Komentarz można dodać po zalogowaniu.
Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
Oj tak, czasami są potrzebne. Ciekawe jaka maja moc. Z opisu typu lampy domyślam się, że liczby na nich podane odpowiadają ich liczbie szacunkowej mocy. Gdyby tak było, to niezła propozycja. Podobają mi się zwłaszcza M20 i M22.
Ja mam Godox S350S pod Sony i działa bdb. Cena bardzo atrakcyjna. Co prawda jest na baterie, ale gdy się robi sporadycznie to baterie wystarczają na długo.
Jednej rzeczy tylko nie rozumiem. Gdy wejdę w tryb Manual i dam minimalną siłę błysku 1/128 to gdy jestem za blisko to mam przepalony obraz. A gdy dam tryb TTL to wychodzi bez przepaleń, można jeszcze skręcić siłę błysku o 3F. Więc wynika, że lampa w trybie TTL potrafi błysnąć słabiej niż w trybie Manual. Ktoś coś wie na ten temat?
@gamma jest dokładnie tak jak mówisz, w trybie TTL sterowanie jest w zasadzie niczym nie ograniczone, bo szybkość układu sterowania jest wystarczająca żeby skrócić błysk powiedzmy do 1/30000s
Dla iA32 podają, że liczba przewodnia to tylko 15. Podejrzewam, że dla ISO 100 i kąta obiektywu 50mm. Czyli - szału nie ma.
Kurczę, a właśnie myślałem, że fajnie byłoby, żeby wypuścili coś z LP 45-50, czyli pomiędzy Ving 860 a 350.
@gamma, zaraz sprawdzę jak jest u mnie.
ale lampki z artykułu to takie tylko ze stykiem synchronizacji, więc w zasadzie manualne, w trybie TTL raczej nie działają.
@gamma
Niestety jest tak, jak piszesz.
@Cichy
Jest taka lampa, dokładnie to V1 która mimo mocy 76W/s ma właśnie liczbę przewodnią 42.
@kojotek85
To trochę chyba mało ? W każdym razie chodzi mi o gabaryt i wagę lampy, 350 jest za mała na większe modyfikatory, a 860/v1 z kolei za ciężka.
To nie są lampy do oświetlenia studia. Maleńkie lampki są świetne do wykorzystania na małych przestrzeniach na przykład przy fotografowaniu przyrody w plenerze. Jako źródło doświetlające. Wówczas nie są potrzebne duże moce. Chroń nas Boże przed modyfikatorami światła. Przy fotografii produktowej a nawet przy doświetlaniu portretów:). Zbędna jest również wszelka automatyka, gdyż ta jest najlepsza jeśli można ją wyłączyć. Właściwe wartości naświetlania mozna ustawić ręcznie z dużą precyzją. Jak sie żeby aparat sam robił zdjęcia - to najlepiej smartfon za kilka tysięcy złotych :)))
> Właściwe wartości naświetlania mozna ustawić ręcznie z dużą precyzją.
no, niby masz rację, da się ustawić, tylko nie zawsze jest czas, żeby to zrobić i w tym punkcie właśnie automatyka błysku TTL (lata 70-te wczesne, nb. chyba znowu Olympus, sorry) bardzo się przydaje.
iA32 jest troche podobna do starego błysku AGFY. Niestety do pełnej użyteczności brakuj możliwość poziomego obrotu.
Metz też chyba miał w ofercie podobnej konstrukcji lampę
@gamma Mam to samo z tandemem quadralite stroboss 36 F + Fuji X-T20
A zwalałem ten stan na moją niewiedzę (jestem amatorem).
OK czyli to jednak cecha ogólna lamp quadralite/godox.
@Cichy
V1 ma mniejszą liczbę przewodnią, ponieważ ma inaczej skonstruowany zoom palnika. V860 błyśnie dalej, bo ma zoom do ogniskowej 200mm a V1 tylko do 105mm. Jeśli zakładasz modyfikator to już liczba przewodnia staje się bez znaczenia i tu ważniejsze są Watosekundy i lepsze wypełnienie modyfikatora.
@kojotek85
No właśnie o to chodzi, ze nie zależy mi na maksymalnej mocy, tylko trochę większym gabarycie niż ma Ving350. Ale żeby nie była taka ciężka jak V1 czy 860III no bo ileż można zmieniać stopki w tych lampach :P
@Cichy
kup V1 Pro, tam chyba uporali się łamiącą się stopką :)