Sigma S 300-600 mm f/4 DG OS
Druga nowość od Sigmy to pełnoklatkowy zoom serii Sports - 300-600 mm f/4 DG OS. Firma będzie go oferować dla aparatów L-mount oraz Sony FE.
Nowy obiektyw jest skomplikowany optycznie, bowiem mamy aż 28 soczewek ustawionych w 21 grupach. Pośród nich zastosowano 6 elementów FLD i 1 SLD, a także jedną o wysokim współczynniku załamania i jedną z anomalnego szkła dyspersyjnego. Przednia soczewka pokryta jest warstwą oleofobową.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Informacja prasowa
K-Consult sp. z o.o, wyłączny autoryzowany dystrybutor produktów marki SIGMA w Polsce, w imieniu SIGMA Corporation prezentuje model 300-600mm F4 DG OS | Sports – pierwszy na świecie zoom o maksymalnej ogniskowej 600mm ze światłem F4, dedykowany do pełnoklatkowych aparatów bezlusterkowych.
Ultra-teleobiektyw zmiennoogniskowy o jakości i jasności obiektywu stałoogniskowego
SIGMA 300-600 mm F4 DG OS | Sports to rewolucyjny ultra-teleobiektyw zmiennoogniskowy o dużej przysłonie, który łączy wygodę i wszechstronność obiektywu zmiennoogniskowego z doskonałą wydajnością optyczną ultra-teleobiektywu stałoogniskowego. Szybka i precyzyjna praca AF dzięki silnikowi liniowemu HLA (High-response Linear Actuator) oraz 5.5-stopniowa stabilizacja optyczna przy ogniskowej 600mm sprawiają, że SIGMA 300-600mm F4 DG OS | Sports jest doskonałym wyborem dla wyzwań fotografii sportowej, akcji i dzikiej przyrody, gdzie sytuacje zmieniają się szybko, a szansa na idealne zdjęcie trwa tylko kilka chwil. Wyposażona w korpus ze stopu magnezu, farbę termoizolacyjną i szereg dodatkowych funkcji, takich jak nowo dodany pierścień funkcyjny, SIGMA 300-600mm F4 DG OS | Sports została zaprojektowana, aby wspierać profesjonalistów w osiąganiu najlepszych zdjęć.
Niezwykle wysoka wydajność optyczna
SIGMA 300-600 mm F4 DG OS | Sports posiada 28 elementów w 21 grupach, w tym 6 szklanych elementów FLD i 1 SLD, szkło o anomalnej dyspersji i szkło o wysokim współczynniku załamania światła. Jego konstrukcja optyczna zapewnia doskonałą korekcję różnych aberracji optycznych, takich jak aberracja chromatyczna, w całym zakresie ogniskowych. Choć jest to obiektyw zmiennoogniskowy, SIGMA 300-600mm F4 DG OS | Sports zapewnia niezrównane parametry optyczne obiektywu stałoogniskowego.
Szybki autofokus i wydajna stabilizacja optyczna
SIGMA 300-600 mm F4 DG OS | Sports zapewnia wyjątkową stabilizację optyczną wynoszącą 5,5 stopnia EV przy 600 mm. Dodatkowo, fotografowie mają do wyboru dwa tryby OS: Tryb 1 nadaje się do większości zdjęć i filmów, podczas gdy Tryb 2 został specjalnie zaprojektowany do zdjęć panoramicznych. Napędzany przez algorytm Sigma Intelligent OS, tryb ten stabilizuje obraz podczas ruchów poziomych, pionowych lub ukośnych, niezależnie od orientacji aparatu, umożliwiając fotografom uchwycenie poruszających się obiektów z profesjonalną precyzją. Dodatkowo, SIGMA 300-600mm F4 DG OS | Sports wyposażona jest w autorski silnik HLA (High-response Linear Actuator) który zapewnia niezwykle szybkie i dokładne działanie systemu autofocus.
Farba termoizolacyjna zapewniająca doskonałą wydajność obiektywu
Zewnętrzna część korpusu obiektywu jest pokryta farbą termoizolacyjną, która skutecznie tłumi pochłanianie ciepła ze światła słonecznego. Zapobiega to nagrzewaniu się obiektywu, nawet podczas długich zdjęć plenerowych przy słonecznej pogodzie, takich jak fotografia przyrody lub sportów motorowych.
Nowy pierścień funkcyjny rozszerza funkcjonalność
SIGMA 300-600mm F4 DG OS | Sports posiada nowo dodany pierścień funkcyjny, który jeszcze bardziej rozszerza możliwości obiektywu. Pierścień ostrości oferuje dwa różne tryby, wybierane za pomocą przełącznika ustawień:
Tryb zaprogramowanej ostrości:
Obracając pierścień funkcyjny w lewo lub w prawo, można natychmiast ustawić ostrość we wcześniej zarejestrowanej pozycji. Jest to przydatne w przypadku częstego fotografowania w stałej pozycji ostrości.
Tryb Power Focus:
Ustawianie ostrości ze stałą prędkością jest możliwe za pomocą pierścienia funkcyjnego. Umożliwia to płynną zmianę ostrości podczas nagrywania filmów, a także ustawianie ostrości przy minimalnym ruchu podczas fotografowania z ręki. Szybkość ustawiania ostrości można zmieniać w dwóch krokach, w zależności od kąta, pod jakim działa pierścień funkcyjny.
Odporność na warunki atmosferyczne specyfikacji linii sportowej SIGMA
Złącza mocowania, pierścień ręcznego ustawiania ostrości, pierścień zoomu, przełączniki niestandardowe i inne przełączniki sterujące oraz złącza zewnętrzne są chronione przed kurzem i rozpryskami za pomocą struktury odpornej na kurz i rozpryski*. Co więcej, przednia powierzchnia obiektywu jest pokryta powłoką hydrofobową i olejoodporną, aby ułatwić konserwację, gdy krople wody lub kurz przylegają do obiektywu.
* Konstrukcja została zaprojektowana tak, aby była odporna na kurz i zachlapania, ale nie jest wodoodporna. Należy uważać, aby nie dopuścić do kontaktu obiektywu z dużą ilością wody. Woda wewnątrz obiektywu może spowodować poważne uszkodzenia, a nawet uniemożliwić jego naprawę.
Specyfikacja techniczna :
- Konstrukcja obiektywu:28 elementów w 21 grupach (6 elementów FLD, 1 element SLD)<
- Kąt widzenia: 8.2 – 4.1°
- Liczba listków przysłony: 13 (przesłona zaokrąglona)
- Minimalna przysłona: F22
- Minimalna odległość ogniskowania: 280-450cm
- Maksymalny współczynnik powiększenia: 1:6 (470mm)<
- Rozmiar filtra: 40.5mm (tył)
- Wymiary (średnica × długość): 167 mm × 467,9mm
- Waga: 3985g
- Kraj produkcji: Japonia<
- Akcesoria w zestawie: Futerał, osłona przeciwsłoneczna (LH1615-01), pokrywa obiektywu LC-598E, dekiel tylny (LCR III), Gniazdo statywu TS-161, Uchwyt filtra RFH-21
- EAN: SONY E: 85126598655
- EAN L-mount: 85126598693
Więcej informacji na:
www.facebook.pl/SigmaFotoPolska
www.youtube.com/@SigmaFotoPolska
Komentarz można dodać po zalogowaniu.
Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
Wielkie, ciezkie i drogie bydle. Na pewno znajdzie swoich klientow, ale ja wole nadal korzystac z 200-600 G xD Zreszta uwazam ten obiektyw za jeden z lepszych telephoto na rynku.
Sony 200-600G to obiektyw za 6000 PLN, ta Sigma 300-600 to obiektyw za 6000 USD. Pierwszy to obiektyw dla amatorów, drugi dla profesjonalistów (ponad działkę jaśniejszy więc musi być cięższy).
drogie? popatrz na ceny regularnych stałek 600 f4, są 2x większe
Drogie raczej nie jest. Ale jest BIAŁE! :)
Zieloną Sigmę już widziałem, srebrną też. Ale białej jeszcze nie :)
zawsze można okleić jakimś moro, będzie wyglądał kozacko, niczym jakaś mała wyrzutnia ;)
Nie da się UV z przodu nakręcić, nie biorę, jeszcze mi się soczewka porysuje...
A czy oklejenie pianka moro nie zaizoluje bardziej niż zmiana koloru z czarngo na biały?
@phill001
200-600, to nie jest obiektyw dla amatorów xD to profesjonalny obiektyw dla zawodowych fotografow przyrodniczych. Jest bardzo dobry optycznie i jak na swoje mozliwosci kompaktowy i lekki. Z ta sigma, to jedynie do czatowni na statyw lub na jakieś wydarzenia sportowe, ale do fotografii zwierzat, wole jednak 200-600
Niezła "kolubryna", prawie pół metra! za to w zasadzie jasny; będą ludzie szaleli na stadionach!
@boa ksztusiciel, możesz zaklinać rzeczywistość ale nie zmieni to faktu że to jest szkło dla amatorów, może trochę bardziej zaawansowanych, ale jednak amatorów.
Gdyby Sony uznawało je za profesjonalne to byłoby z serii GM, a jest ledwo G.
Ten sam poziomo co 70-200/4.0 czy 24-105.
W przypadku tele dość dobrze sprawdza się reguła o źrenicy wejściowej 10 cm. Poniżej to zwykle sprzęt bardziej amatorski, powyżej to zdecydowanie zawodowe maszyny, które kosztują krocie.
Widzę jeden mankament. Przy tej jasności powinien współpracować z telekonwerterami. Albo niech Sigma zaprojektuje swoje.
Zgadza się. Już 500tka prosiła się o TC, po premierze 300-600 mm szybkie wprowadzenie TC na rynek przez Sigmę wydaje się obligatoryjne.
Ładne monstrum.
Jeśli chodzi o konwertery, to ja bym poszedł o krok dalej: ten obiektyw aż się prosi o wbudowany konwerter x1.4
mig-37
Wersja L-Mount obiektywu jest kompatybilna z Tele Converterami (TC-1411/TC2011)..po prostu masz jakiś niewłaściwy aparat.
@brt
Wuja, ale seria G, to nie jest amatorska seria xD Wystarczy spojrzeć na takie obiektywy jak np. 20mm f1.8, rewelacyjny obiektyw, nie ma nic do zarzucenia, no i co? Wg ciebie amatorski, bo G zamiast GM? Np jest tutaj test 16-35mm f2.8 II wielkiego "GM" i wcale tak swietnie nie wypadl w testach, wiec widze, ze niektorzy tu maja dziwny syndrom kompleksow, ze jak nie ma na obudowie GM, to wszystko reszta to guano.. Wracajac do 200-600, to nie ma w zadnym systemie takiego zakresu ogniskowych, ktory bylby jasniejszy, a akurat w tej kategorii Sony wypada bardzo dobrze. Takze ja bym tego obiektywy nie traktowal amatorsko :- )
Нет аналогов в мире ❗
O M G !!!
Sony 200-600mm to bardzo dobry obiektyw, ale oddycha jak Lord Vader. Przy minimalnym dystansie ostrzenia ledwo przekracza 350mm.
Tu mówimy o obiektywie o ponad 1EV jaśniejszym. To jest prawdziwy killer. Genialne uzupełnienie Panasonica S1RII
Co? Dla 200 mm oddychanie jest praktycznie zerowe, na 600 mm sięga 4%.
Choć na 200 mm on tak naprawdę dla nieskończoności nie ma 200 mm, ale 212 mm.
@molon labe sprzedaż tego obiektywu z mocowaniem E zapewne i tak będzie większa niż z L. Telekonwertery kompatybilne w Sony E byłyby dodatkowym argumentem za wyborem tej Sigmy. Na swoje potrzeby testuję zdecydowanie bardziej budżetowe rozwiązanie (zaadaptowany konwerter montowany PRZED obiektywem) i efekty są interesujące.
Witam
,,..Firma będzie go oferować dla aparatów L-mount oraz Sony FE..,,
aż się prosi o porównanie dwóch systemów na tym obiektywie
może się doczekam ....
Pozdrawiam serdecznie
Dobry wieczór...Czy ten obiektyw,nie będzie hamulcowym w serii 30/s w Sony A1,ponoć ma puścić tylko do 15/s...To realne?
@amigamedia
Jak ze wszystkimi Sigmami i Tamronami korpusy Sony ograniczą maksymalną szybkość serii z ciągłym AF do 15 klatek na sekundę.
Nie jest to wina obiektywu, tylko Sony, które w swoich aparatach wprowadza to ograniczenie programowo dla obiektywów, których nie ma na odpowiedniej liście, a listę tworzy Sony i nie umieszcza tam szkieł innych firm.