Samyang AF 14-24 mm f/2.8 FE
Oferta marki Samyang powiększyła się o opracowany wspólnie z firmą Schneider-Kreuznach ultraszerokokątny pełnoklatkowy zoom o parametrach 14-24 mm f/2.8.
INFORMACJA PRASOWA
Samyang razem ze Schneider-Kreuznach wprowadza na rynek
lekki obiektyw FE 14-24/2.8!
Samyang przedstawia nowy ultraszerokokątny zoom z mocowaniem Sony E-mount: Samyang AF 14-24mm F2.8 FE. Ważący zaledwie 445 gramów, jest znacznie lżejszy niż jakikolwiek inny pełnoklatkowy szerokokątny obiektyw zmiennoogniskowy na rynku, co czyni go idealnym wyborem dla fotografów poszukujących mobilności bez uszczerbku dla wydajności.
Obiektyw jest wynikiem współpracy niemieckiej firmy Schneider-Kreuznach i Samyang. Pomimo kompaktowych rozmiarów, mierzący zaledwie 88,8 mm długości, obiektyw posiada zaawansowaną konstrukcję optyczną z 15 elementami w 11 grupach. Obejmuje to 3 elementy asferyczne, 5 elementów o wysokiej refrakcji i 3 elementy o bardzo niskiej dyspersji, które współpracują ze sobą, aby zapewnić ostrość od krawędzi do krawędzi przy minimalnej aberracji chromatycznej i zniekształceniach. Skuteczna korekcja komy i innych wad optycznych sprawia, że obiektyw ten szczególnie dobrze nadaje się do nocnych krajobrazów i astrofotografii. Stała przysłona f/2.8 zapewnia doskonałą wydajność przy słabym oświetleniu w całym zakresie ogniskowych.
W przeciwieństwie do wielu ultraszerokokątnych zoomów, AF 14-24mm F2.8 FE pozwala na użycie standardowych filtrów 77 mm, dając użytkownikom kreatywną elastyczność w łatwym podłączaniu polaryzatorów i filtrów ND.
Dzięki stałej minimalnej odległości ogniskowania wynoszącej zaledwie 0,18 metra w całym zakresie zoomu, obiektyw umożliwia powiększenie do 0,26x - idealne do efektownych zbliżeń. Jego solidna konstrukcja posiada uszczelnienia pogodowe zapewniające niezawodną ochronę przed kroplami wody, lekkim deszczem, śniegiem i kurzem, dzięki czemu jest niezawodnym towarzyszem w trudnych warunkach. Konfigurowalny przycisk na tubusie obiektywu zapewnia użytkownikom szybki dostęp do programowalnych funkcji, takich jak wstępnie ustawiona ostrość. Ponadto wbudowany port USB umożliwia bezpośrednią aktualizację oprogramowania sprzętowego, dzięki czemu obiektyw jest zawsze na bieżąco z najnowszymi ulepszeniami i funkcjami.
![]() |
Ceny i wysyłka
- Sprzedaż nowego obiektywu rozpocznie się w maju br. Sugerowana cena detaliczna: 4990,00 zł.
Najważniejsze cechy
- Ultraszeroki zakres zoomu 14-24 mm
- Stała przysłona F2.8 w całym zakresie zoomu
- Ultralekka waga: zaledwie 445 g
- Kompatybilność z przednim filtrem - pierwszy tego typu produkt w tej klasie
- Liniowy STM zapewniający szybki i cichy autofokus
- 15-elementowa, 11-grupowa konstrukcja optyczna z wysokiej jakości szklanymi elementami
- Minimalna odległość ogniskowania: 0,18 m przy powiększeniu do 0,26x
- Konstrukcja odporna na warunki atmosferyczne
Komentarz można dodać po zalogowaniu.
Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
Pełna specyfikacja – link
Szef Sigmy też ostatnio przyznał, że zaczynają dostrzegać astrofotografów [ link ]: "It's becoming a big market. At the time of film, astrophotography was very specialized, but because of the very high performance of current digital cameras, we're seeing many more astrophotographers today. Even casual travelers are becoming interested in astrophotography, especially for northern lights."
Tańszy niż systemowe "14-30" Nikona i Canona w F4. Ciekawe czy będzie na Z.
Zaiste tańszy, ale spodziewam się, że przy 28 lub 30 w/w Samyang sobie optycznie zupełnie nie poradzi.
BTW - podoba mi się design nowego Samyanga.
Zarówno 14-30 Nikona jak i 15-35 Canona z tego co wiem nie są wybitne optycznie. Pozostaje czekać na testy ale takie z korekcją w LR.
Chodziło mi raczej o to, że Samyang sięga do 24, więc porównywanie go do obiektywów o zasięgu 30 lub 35 jest ´takie sobie´ ;-) Pomijając fakt, że obiektywu FE do R czy Z podpiąc się nie da.
Wygląd przywodzi na myśl sweter. Rozumiem, że te wzory na pierścieniach są dla niewidomych.
@rhalf
Ja jak patrzę przez wizjer to tych pierścieni nie widzę. W tym sensie jestem niewidomy...
A sam pomysł mi się podoba, choć oczywiście liczą się przede wszystkim wrażenia praktyczne.
Btw - za JB - w ogóle podoba mi się wygląd tego obiektywu
Nie miałem do tej pory z tym problemu, ale rozumiem, że tutaj są bardzo blisko siebie i można je pomylić. Ma swój urok.