W bazie znajduje się 2159 obiektywów i 9719 ocen.
Możesz też zrobić
własne porównanie obiektywów
Proszę podać interesujące Cię parametry
Konica Minolta AF 28-135 mm f/4-4.5 - specyfikacja i opinie
Producent | Konica Minolta |
---|---|
Model | AF 28-135 mm f/4-4.5 |
Typ obiektywu | Uniwersalny zoom |
Ogniskowa | 28 - 135 mm |
Światłosiła | f/4 - 4.5 |
Pole widzenia | 75 - 18 o |
Ostrość od | 0.25 m |
Maksymalne powiększenie | 1:4 |
Maksymalna wartość przysłony | 27 |
Liczba listków na przysłonie | 7 |
Mechanizm autofokusa | AF |
Konstrukcja | 13 elementów / 16 grup |
Rozmiar filtra | 72 mm |
Tryb Makro | Tak |
Stabilizacja | Nie |
Dostępne mocowania | Sony A / Minolta |
Wymiary | 75 x 109 mm |
Waga | 770 g |
Dodatkowe informacje |
Ocena ogólna
Użytkuje od: 1 rok
Cena zakupu: 400
Wykorzystanie: Profesjonalne
Wady: Osłona przeciwsłoneczna - jej brak.
Zalety: W dobrych rękach \"cudeńko\" za śmieszne pieniądze. Zero plastiku, plastyka, bokeh a przede wszystkim użyteczny zakres ogniskowych.
Podsumowanie: Brać, robić zdjęcia.
Ocena ogólna
Użytkuje od: 1 rok
Cena zakupu: 450
Wykorzystanie: Amatorskie
Wady: Jedyna prawdziwa wada to brak jakiejkolwiek osłony przeciwsłonecznej, kupiłem gumową - da się używać Pozostałe \"wady\" to nie wady tylko cechy obiektywu, mowa o zakresie ogniskowych pod FF, kręceniu mordką, ciężarze, dalekim dystansie minimalnym, światło i wszystko o czym naskrobali tu przede mną. Trzeba przed kupnem przetestować, zdarzają się różne egzemplarze.
Zalety: Super spacerzoom rangi amatorskiej dla kogoś kto nie musi mieć światła 2.8 Środek (poza długim końcem - tam + 1 działka) ostry praktycznie od pełnej dziury na każdej ogniskowej. Na FF ostrość od roga do roga na f/8 Tryb 28 mm (pseudo) makro 1:4 w pełni użyteczny. Zakres od szerokiego kąta do krótkiego tele (135mm na APS-C - odpowiednik 200mm !) bez istotnej zadyszki na żadnej ogniskowej - bezcenne. Kombajn, który zależy jak patrzeć zastępuje kilka szkieł. Solidna budowa ale kupując trzeba szukać śladów upadku i uważać na takie. Szybki AF, wewnętrzne ostrzenie. Piękne kolory. Bokeh. Aberracje nie są wielkie i znikają przy przymykaniu, na f/8 trzeba już szukać na powiększeniach 200% Cena. Świadomość używania sprawnego solidnego metalowego oldtimera - bezcenne w obecnym plasticzanym świecie.
Podsumowanie: Odkrywam go na nowo na FF. Jeden z \"must have\" w Minolta/Sony A w dodatku dziś za śmieszne pieniądze. Nie planuję sprzedawać bo czy miałbym go zastąpić.
Ocena ogólna
Użytkuje od: 3 mies.
Cena zakupu: 50
Wykorzystanie: Amatorskie
Wady: Jak,już wcześniej wspomniano ciężar,ale dla mnie to zaleta wiem,że trzymam obiektyw a nie plastikową wydmuszkę,która za chwilę się rozpadnie.
Zalety: Świetna optyka w całym zakresie.Celny AF,bokeh mam też "flintę",to ta sama półka solidna minoltowska szkoła.Dla amatorów niema nic lepszego.Bardzo dobre macro jak na obiektyw tego typu.
Podsumowanie: Warto kupić ten obiektyw,ale z racji wieku trzeba uważać,żeby kupić w dobrym stanie.Zmoją A700 działa bez zarzutu.Gdyby miał 18mm,byłby idealny,ale to przecież do pełnej klatki.
Ocena ogólna
Użytkuje od: 3 mies.
Cena zakupu: 50
Wykorzystanie: Amatorskie
Wady: Jak,już wcześniej wspomniano ciężar,ale dla mnie to zaleta wiem,że trzymam obiektyw a nie plastikową wydmuszkę,która za chwilę się rozpadnie.
Zalety: Świetna optyka w całym zakresie.Celny AF,bokeh mam też "flintę",to ta sama półka solidna minoltowska szkoła.Dla amatorów niema nic lepszego.
Podsumowanie: Warto kupić ten obiektyw,ale z racji wieku trzeba uważać,żeby kupić w dobrym stanie.Zmoją A700 działa bez zarzutu.
Ocena ogólna
Użytkuje od: 1 mies.
Cena zakupu: 700
Wykorzystanie: Amatorskie
Wady: Z racji wieku , najlepiej nie kupować w ciemno , tubus lubi łapać luzy a te blokują zoom ,obraca frontem przy zoomowaniu , traci kontrast pod światło , af ma spore przełożenie - wada na szerokim (potrafi przestrzelić) , zaleta na długim ,skomplikowana budowa, masa
Zalety: równy rozkład ostrości w całym zakresie ogniskowych , nie mydli, dobrze reaguje na przymykanie , af precyzyjny (z wyjątkiem szerokiego - ale bez przesady) i dość szybki , neutralna kolorystyka i umiarkowany kontrast , masywna budowa , wysoka jakość materiałów i obróbki , umiarkowane i łatwe do korekcji zniekształcenia , spory zakres.
Podsumowanie: Bardzo dobry obiektyw , jeden z najlepszych w systemie alfa , wg mnie szkło wyraźnie sprofilowane pod krajobraz i tam najlepiej się sprawdza , słabo nadaje się do pomieszczeń (jasność , minimalna odległość aż 1,5 m), do portretu ok ,ale są lepsze. Mimo że masywny to na tyle skomplikowany że podatny na uszkodzenie , na szczęście większość luzów nie bierze się z wyrobienia materiału a luzowania śrub , tylni af sprawia że to nowoczesny obiektyw .Szkło stworzone pod ff , słaby na aps.Nie zgadzam się że słabo wypada na szerokim i na końcu skali , na 28 mm jest po lekkim przymknięciu jest ostry aż po brzegi. Szkło ma specyficzny lekko obniżony kontrast , przez co produkuje realistyczne obrazy (oczywiście w puszce spokojnie można to podbić). Ciężki ale poręczny , ponoć bardzo drogi w momencie wprowadzenia na rynek , jak dla mnie to klasa G Minolty.Dobrze współpracuje z laea4.
Ocena ogólna
Użytkuje od: 3 mies.
Cena zakupu: 700
Wykorzystanie: Półprofesjonalne
Wady: Ostrzy od 1,5 metra, na pełnej dziurze nieostry, ogromny bookeh, autofocus niecelny na niższych ogniskowych.
Zalety: Świetny tryb makro, ładny zakres ogniskowych.
Podsumowanie: Spodziewałem się czegoś lepszego, nie jest za ostry, o ile się nie przymknie przysłony, autofocus działa szybko, ale często nie trafia tak, jak trzeba.
Ocena ogólna
Użytkuje od: 1 mies.
Cena zakupu: 100 euro
Wykorzystanie: Amatorskie
Wady: Dla niektórych wadą będzie ciężar, bo obiektyw troszkę sobie waży, ale wg mnie jest to zaleta, bo przynajmniej wiem, że trzymam w ręce porządny sprzęt, a nie plastikowe dziadostwo.
Zalety: Wszystko. Budowa, optyka, bokeh. Tryb macro jest rewelacyjny!
Podsumowanie: Kupić, jeśli jest okazja!
Ocena ogólna
Użytkuje od: 6 mies.
Cena zakupu: 800 zł
Wykorzystanie: Amatorskie
Wady: 1. Duży ciężar. Przy zakręceniu do puszki i założeniu lampy mamy prawie 2 kg. 2. Odległość ostrzenia - prawie 1,5m. 3. Fatalna praca pod światło - niski kontrast i bliki. 4. Mydli przy pełnej dziurze.
Zalety: Przyzwoity AF. Użyteczny zakres ogniskowych. Makro. Nienajgorsza optyka.
Podsumowanie: Lepiej kupić coś innego.
Ocena ogólna
Użytkuje od: 1 rok
Cena zakupu: 700
Wykorzystanie: Półprofesjonalne
Wady: Brak osłony przeciwsłonecznej trzeba kupić nakładaną gumową, bo pod swiatło spada kontrast. Nie najszybszy i głośny AF.
Zalety: Wspaniała plastyka, piekne kolory, boke, ostry na całym zakresie. Makro o dość dużym powiększeniu. Metalowa obudowa.
Podsumowanie: Polecam każdemu daje wiele radości z fotografowania za niewygórowaną cene
Ocena ogólna
Użytkuje od: 6 mies.
Cena zakupu:
Wykorzystanie: Półprofesjonalne
Wady: Ostry w zakresie 50-100, pozostały obszar średnio ostry. Ciemny, pełna ostrość dopiero po przymknięciu o 1-1,5 działki. Pod światło łapie paskudne bliki.
Zalety: Solidne wykonanie, zakres dobry dla FX, przy DX trochę brakuje w dolnym zakresie. Dobre odwzorowanie koloru.
Podsumowanie: Jako obiektyw amatorski spełnia swoje zadanie b. dobrze, jednakże w ciężkich warunkach oświetleniowych AF lubi się gubić. Wolny AF. Jako spacerzoom przy ładnej pogodzie i jego zakresie ogniskowych oraz cenie, może być dobrą ofertą dla amatora. Przy poważniejszej pracy ?? nie polecam.
Ocena ogólna
Użytkuje od: 6 lat
Cena zakupu: nie pamięt
Wykorzystanie: Półprofesjonalne
Wady: trochę ciężki, pod światło różnie z nim jest
Zalety: piękne Minoltowskie kolory, niebotycznie ostry
Podsumowanie: ideał pod FF, dla minolciarzy to rodzynek :)
Ocena ogólna
Użytkuje od: 3 mies.
Cena zakupu: 180 EUR
Wykorzystanie: Amatorskie
Wady: Niema oslony przeciwslonecznej zaczyna sie od F4 Ciezki (jezeli to wada) stary
Zalety: Ostry ,kolorystyka,solidnie zbudowany -nie to co teraz szybki autofokus jeden z najlepszych minolty
Podsumowanie: Ciezko zdobyc dobry ! drogi
Ocena ogólna
Użytkuje od: 1 rok
Cena zakupu: 1100
Wykorzystanie: Półprofesjonalne
Wady: Ciężki - wiadomo metal i szkło. Może to być także zaletą, ale przy dłuższym noszeniu jednak czujemy ciężar.
Zalety: Fantastyczna ostrość już od pełnej dziury. Praktycznie 28mm słabiej ostrzy ale od 30-35 do końca jest super. Plastyka Minolty na bardzo wysokim poziomie. Autofokus bardzo szybki i celny bardzo miło mnie zaskoczył. Nie wariuje przy końcówce jak to mają niektóre szkła.
Podsumowanie: Myślę że wart zakupu szczególnie że nie są duże pieniądze w porównaniu z jakością jaką daje to szkło. Za ta cenę można kupić Sigmę 18-200mm czy 28-300mm. Miałem obie i szybko sprzedałem. Minolta 28-135mm to jest to w pełni zadowoli wymagającego fotografa.
Ocena ogólna
Użytkuje od:
Cena zakupu: 850
Wykorzystanie: Amatorskie
Wady: Ma dużą wagę przy dłuższym chodzeniu z aparatem może to być uciążliwe.
Zalety: Dobre własności optyczne. W zakresie 28-50mm lekko mydli. Potem od 50-125mm super ostry. Końcówka 125-135 ponownie z lekkim zamydleniem. Słaby pod światło (szczególnie ostre słonce), a przy bocznym oświetleniu trochę lepiej. Trzeba z tym uważać szczególnie przy zdjęciach reportażowych, sportowych itp. których np. już nie da się powtórzyć. Najlepiej zając miejsce ze słońcem z tyłu wtedy jest super.Solidne wykonanie metal i szkło.
Podsumowanie: Mimo swojego wieku (konstrukcja z lat 80-90) świetne szkło za ta cenę. Polecam - warto kupić zdecydowanie jeśli komuś nie przeszkadza waga.
Ocena ogólna
Użytkuje od: 1 rok
Cena zakupu: 700
Wykorzystanie: Półprofesjonalne
Wady: Duży, ciężki, toporny. Można zbudować mocny korpus nie wykorzystując tyle stali... Głośny, choć to normalne w obiektywach na śrubokręt. Mały i schowany pierścień ręcznego ostrzenia. Jedną z większych wad jest ostrość zaczynająca się od 1,5m. Światłosiła 4 do 4.5 - oznacza to, że w porównaniu z 2.8 wydłuża się dwukrotnie czas lub iso; ma to duże znaczenie w sporcie i reportażu.
Zalety: Własności optyczne w całym zakresie. Ostry i kontrastowy od pełnej przysłony. Wspaniała plastyka i bokeh. Należy zwrócić uwagę na to, że nie jest to optyka pod matrycę DX, a więc jego jakość na DX i tak zostaje zaniżona. Przydatna funkcja makro. Metalowa, solidna konstrukcja (może nieco za-solidna - patrz. wady)
Podsumowanie: Słusznie nazwany "rodzynkiem". Wszystkie wady blakną przy cenie. Do 1000zł można mieć obiektyw oferujący jakość obiektywów dwa-trzy razy droższych (z pewnym "ale", te szkła są już 2.8, mają vr, swm, są pod dx). Każdy Minolciarz/Soniarz powinien mieć te szkło, razem z flintą (-: Nie jest jednak prawdą, że warto zmieniać system ze względu na to szkło, tzn. jeśli zamierzasz kupić np. Alfe 700 i wzwyż, bo AWB niższych modeli i tak zniszczy kolory, głównie w świetle sztucznym.
Ocena ogólna
Użytkuje od: 1 mies.
Cena zakupu: 910
Wykorzystanie: Amatorskie
Wady: Ciężar, głośna praca AF. Przydałoby się 2,8 ale kosztowałby wtedy powyzej 2000 zł
Zalety: Szybki AF, Ostrość! Kolory! Bokeh!!!!!! CENA! Polecam jako podstawowy zamiast Kitowego do Sony Alfa A200-350. Made in JAPAN.
Podsumowanie: Wyrzuciłem obiektyw kitowy (platikowy) w kąt.
Ocena ogólna
Użytkuje od: 1 mies.
Cena zakupu: 890 zł
Wykorzystanie: Półprofesjonalne
Wady: brak fabrycznej osłonki, waga (prawie 800 g), min. odległość ostrzenia (1.2 m), praca pod światło (bliki, spadek kontrastu), tryb makro tylko z MF
Zalety: ostry, ostry, ostry! kontrastowy! naturalne kolory, ładna plastyka, czyli to co najlepsze w starych minoltowych obiektywach, nie do podrobienia w innym systemie. Obiektyw na długim końcu jest ostrzejszy i bardziej kontrastowy od 135/2.8 :) tak tak, to nie żart. Ostry od pełnej dziury w pełnym zakresie. Na aps-c zbyt wąsko na szerokim ale poczekajmy na A800.
Podsumowanie: Polecam, bije na głowę wszelkie plastikowe zoomy. Co z tego, że np. taki tamron 28-75 ma f/2.8 skoro do 5.6 jest mydlany i kosztuje prawie dwa razy tyle...... Wnioski wyciągnijcie sami :)
Ocena ogólna
Użytkuje od: 2 lat
Cena zakupu: 900
Wykorzystanie: Półprofesjonalne
Wady: 28 mm na krotkim koncu Ostrzy dopiero od ok 1.2 metra Nie ma dedykowanej oslony przeciwslonecznej Pod swiatlo nie wypada najlepiej Dla niektorych - spora masa
Zalety: REWELACYJNA jakosc optyczna szczegolnie w stosunku do ceny. Dopiero Zeiss 16-80 jest lepszy! Pancerna budowa, tryb makro, bardzo szybki, fajna plastyka i bokeh
Podsumowanie: Powiem tak - dla tego jednego szkla warto wejsc w system Sony/Minolty. Nigdzie w zadnym innym systemie nie ma szkla, ktore laczyloby taki zakres + jakosc optyczna + niska cena. Jesli myslisz o uniwersalnym spacerzoomie (plus makro + portretowka!) to nic lepszego w ogole nie znajdziesz.
Ocena ogólna
Użytkuje od:
Cena zakupu:
Wykorzystanie: Amatorskie
Wady: Tylko to, że już dawno go nie produkują
Zalety: Znakomita ostrość już przy f 4.
Podsumowanie: Bardzo dobra jakość za przystępną cenę
Ocena ogólna
Użytkuje od: 3 mies.
Cena zakupu: 900
Wykorzystanie: Amatorskie
Wady:
Zalety: DOSKONAŁY MOIM ZDANIEM DO ZASTOSOWAŃ AMATORSKICH, BEZBŁĘDNY I SZYBKI AUTOFOKUS, DOSKONALE OSTRZY W ZAKRESIE DO 105MM, PRZY MAKSYMALNEJ OGNIKOWEJ TROCHĘ ZA MIĘKKI
Podsumowanie: ZA TĘ CENĘ DOSKONAŁY OBIEKTYW, SOLIDNA KONSTRUKCJA
Ocena ogólna
Użytkuje od: 1 rok
Cena zakupu: 700
Wykorzystanie: Półprofesjonalne
Wady: duza odległość ostrzenia, spore aberracje, im więcksza ogniskowa tym gorsza jakość. zmienne światło.
Zalety: wykonanie gniotsa nie łamotsa, spory zakres ogniskowych
Podsumowanie: za ta cenę warto
Ocena ogólna
Użytkuje od: 1 rok
Cena zakupu: 990
Wykorzystanie: Amatorskie
Wady: Odległość ostrzenia ok 115cm do 1,5m, ciut spada jakość powyżej 100mm
Zalety: bardzo fajny zakres na spacer zoom, rewelacyjna jakość optyki, szybki AF
Podsumowanie: Szkoda że już nie jest produkowany...
Ocena ogólna
Użytkuje od:
Cena zakupu:
Wykorzystanie: Półprofesjonalne
Wady: Spore abberacje, odleglosc ostrzenia 1.5m, troche slabsze 135mm.
Zalety: Bardzo dobra ostrosc, kontrast, oddanie kolorow, zekres ogniskowych.
Podsumowanie: Obiektyw nie powstal przy wspolpracy z Leica.
Ocena ogólna
Użytkuje od: 1 rok
Cena zakupu: 700zł
Wykorzystanie: Półprofesjonalne
Wady: jedyną wadę jaką zauważyłem to minimalna odległosć ostrzenia 1,5m
Zalety: obiektyw solidnie zbudowany, bardzo dobra ostrość już od pełenego otworu w całym zakresie ogniskowych, rewelacyjna od 28-105. Wspaniałe kolory i kontrast. Bardzo specyficzne ale użyteczne makro przy 28 (manualne ostrzenie).
Podsumowanie: Najczęściej przeze mnie używany obiektyw, zresztą patrząc na dyxum.com nie tylko przeze mnie. Rewelacyjna cena do jakości (w końcu powstał przy współpracy firmy Leica)