Nikon SB-700
Nikon wprowadza na rynek nową lampę błyskową – SB-700. Ta zaawansowana, wyposażona w wiele funkcji lampa jest jednocześnie łatwa w obsłudze i zachowuje kompaktowe rozmiary. Produkt doskonale sprawdza się w różnorodnych zastosowaniach – od zdjęć portretowych i fotografii studyjnej po fotografowanie w nocy.
Informacja prasowa
![]() |
Amsterdam, Holandia, 15 września 2010 r. – Nikon wprowadza na rynek nową lampę błyskową – SB-700. Ta zaawansowana, wyposażona w wiele funkcji lampa jest jednocześnie łatwa w obsłudze i zachowuje kompaktowe rozmiary. Lampa SB-700 doskonale sprawdza się w różnorodnych zastosowaniach – od zdjęć portretowych i fotografii studyjnej po fotografowanie w nocy. Jej zalety docenią osoby pragnące powiększyć swój arsenał technik oświetlenia oraz zgłębić tajniki kreatywnego systemu oświetlenia firmy Nikon (CLS).
![]() |
„SB-700 daje użytkownikom możliwość zwiększenia twórczego potencjału poza funkcje oferowane przez standardowe lampy błyskowe wbudowane w aparat. Integruje się bezproblemowo z lustrzankami cyfrowymi firmy Nikon, a dzięki trybowi i-TTL zapewnia optymalne wyniki przy minimalnym nakładzie pracy." – powiedział Zurab Kiknadze, kierownik produktu w dziale obiektywów, akcesoriów i oprogramowania firmy Nikon Europe, Nikon Europe BV.
![]() |
Lampa wyposażona jest w intuicyjny interfejs i prosty w obsłudze system operacyjny, a jednocześnie w wiele zaawansowanych funkcji znanych z modelu SB-900. Zawiera system pomiaru ekspozycji i-TTL firmy Nikon, który gwarantuje precyzyjny pomiar światła, a także wielostopniowy zoom automatyczny, który samoczynnie wykrywa stosowaną ogniskową i reguluje moc błysku dla kąta widzenia w zakresie od 24 do 120 mm. Użytkownik może wybrać jeden z trzech rozkładów oświetlenia do stosowania w zależności od aktualnych warunków fotografowania.
![]() |
Lampa błyskowa SB-700 jest zgodna z aparatami formatu FX i DX. Można używać jej jako lampy głównej sterującej maksymalnie dwiema grupami lamp błyskowych i proporcją ilości emitowanego światła pomiędzy grupami. Podczas konfigurowania oświetlenia SB-700 można również wykorzystać jako lampę zdalną. Dzięki obrotowej główce lampy i wbudowanym w nią ekranie odbijającym fotograf może kierować światłem, odbijając je od sufitu lub ściany. Lampa SB-700 jest wyposażona w praktyczną nasadkę rozpraszającą, umożliwiającą uzyskanie równomiernego światła i zmiękczanie cieni bezpośredniego błysku lampy.
![]() |
Lampa SB-700 posiada dźwignię blokady stopki, co gwarantuje bezpieczne zamocowanie do aparatu i zapobiega przypadkowemu odłączeniu. Do SB-700 oferowane jest również specjalne uszczelnienie mocowania stopki, przydatne podczas fotografowania w plenerze.
![]() |
Główne cechy:
- Nowy, udoskonalony interfejs z wyświetlaczem LCD i intuicyjne rozmieszczenie przycisków usprawnia i ułatwia wybieranie funkcji.
- Dzięki maksymalnej liczbie przewodniej 38 (w przypadku aparatu formatu FX przy standardowej czułości oświetlenia ISO 100, 120 mm) lampa charakteryzuje się dużą mocą, odpowiednią dla większości potrzeb oświetleniowych w codziennej fotografii.
- Wielostopniowy zoom automatycznie dostosowuje się do bieżącej ogniskowej obiektywu podłączonego do aparatu i obejmuje kąt widzenia od 24 do 120 mm.
- Możliwość szybkiego wyboru jednego z trzech wzorców oświetlenia odpowiednich do każdej sytuacji zdjęciowej sprawia, że jest to idealna lampa błyskowa do fotografowania w wielu sytuacjach. Rozkład centralny zapewnia wyższą moc błysku i liczbę przewodnią oraz doskonale wydobywa obiekt z otoczenia. Rozkład równomierny sprawdza się podczas fotografowania grup obiektów w pomieszczeniach lub płaskich powierzchni, natomiast rozkład standardowy koncentruje się nieznacznie na środku sceny i jest przydatny w większości innych sytuacji.
- Krótki czas ładowania: ok. 2,5 sekundy przy korzystaniu z baterii niklowo-kadmowych lub alkalicznych i ok. 3,5 sekundy przy korzystaniu z baterii litowych.
- Szybki tryb sterowania bezprzewodowego umożliwia sterowanie proporcją emisji ilości światła przez lampy błyskowych w grupach A i B. SB-700 może również pełnić funkcję lampy zdalnej w kreatywnym systemie oświetlenia firmy Nikon (CLS).
- Lampa SB-700 automatycznie wykrywa temperaturę palnika lampy i opóźnia czas ładowania w przypadku jej nadmiernego wzrostu, chroniąc w ten sposób urządzenie przed przegrzaniem i uszkodzeniem.
- Oprogramowanie lampy błyskowej można łatwo aktualizować za pośrednictwem jednoobiektywowych lustrzanek cyfrowych firmy Nikon.
- Model SB-700 wyposażony jest w twarde fluorescencyjne i żarowe plastikowe filtry barwne. Są one trwalsze, bardziej odporne na temperaturę i prostsze w obsłudze niż standardowe filtry foliowe. SB-700 automatycznie wykrywa podłączenie obu typów filtrów barwnych i przekazuje informacje o filtrach do aparatu, co umożliwia optymalizację temperatury barwowej. Dostępny jest również opcjonalny zestaw filtrów barwnych SJ-4.
Komentarz można dodać po zalogowaniu.
Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
"•Krótki czas ładowania: ok. 2,5" - rany te 2,5sek to są wieki w reporterce- czy to czasem nie literówka?
Czekam na ruch Canona i następce 580EX-II. Przydało by się aby lampy sprzedawane były z akumulatorami Litowymi/Polimerowymi, ale jednocześnie aby kompatybilne były z paluszkami
> "•Krótki czas ładowania: ok. 2,5" - rany te 2,5sek to są wieki w reporterce
A ile raz w reporterce masz sytuacje, ze lampa wyzwala pelna moca? Przeciez te 2,5 sekundy to czas ladowania od calkowitego zera do pelnego naladowania.
Darujcie sobie tą reporterkę . lp.38 przy 120mm. To da przy 50mm lp. w granicach 20
kurde, Canon zostaje 100 lat za murzynami..
za co?
marc07 C/N/S maja w swojej ofercie zewnętrzne batery packi na 4-6 paluszków (zależy u kogo) przyspieszają one znacznie ładowanie. I jak Stig zauważył to jest ładowanie od zera do maximum to nie jest zły wynik.
Nie doczytałem czy można używać z 1/4000 sek czasu migawki....
SB-900 może.
Każda może - oprócz najmniejszej Nikon SB-400. Nie wiem dlaczego wszyscy to pomijają.
czemu taka słaba ?
ona będzie zamiast 600ki czy obok ?
Lampa błyskowa SB-700 Nowości www nikon pl Tez o tym nie pisze, ale wydaje mi się, że można użyć jej z prędkością migawki do 1/4000. Jak masz obiektyw 50 f/1,4 to 1/4000 z lampą jest idealnie.
link
Znalazłem jedynie tu:
Synchronizacja z krótkimi czasami migawki FP na http :// nikoneurope - pl
link
A tu opisują jak to działa:
link
Może być masterem.. SB600 z tego co pamiętam nie mogła..
Nikon świetnie się zaprezentował. Ciekawy tylko jestem co na to inni producenci?
Już miałem kupić SB-600 do pary, bo moja sabinka (900-tka) strasznie się nudzi samiutka. Ale teraz poczekam na SB-700, bo od SB-600 dzieli ją przepaść. Poza tym sterowanie zbliżone do 900-tki to też duży plus. Ciekawe jaka będzie cena - no od SB-900 to nie powinna byś droższa.
Dokładnie, ciekawe jaka cena, strzelałbym koło 1100-1200 zł
Poprawili ergonomie/obsluge sb-900. W koncu jakies suwaki na wierzchu - nie trzeba szukac po menu. Ale nadal nie wszystko na wieszchu (vide FGZ540 Pentaxa).
No cóż, to wciąż zbyt słaba lampa jeśli chodzi o moc, ale przynajmniej jeśli chodzi o ergonomie i dizajn, to się postarali..
...i znając życie cena będzie gdzieś pomiędzy SB600 a SB900 czyli coś koło tysiąca złotych :(
Ja uważam, że jak cena będzie w okolicach 800-1000PLN, lampa ma szansę dobrą sprzedaż.
Chciałbym móc już niedługo nią się pobawić, bo wygląda zachęcająco:)
Jeśli zmiana siły błysku będzie tak spaprana jak w 900 to ja dziękuję.
A w jaki sposob jest spaprana?
Ciekawe czy działa tylko w i-TTLu jak SB-900 ;)
Okazuje się ze można nawet i do 1/40000 s przy mocy M1/128 s. czyli do 1/8000 s. też.
Czas trwania błysku (w przybliżeniu)
1/1042 s przy mocy M1/1 (pełnej), 1/1136 s przy mocy M1/2, 1/2857 s przy mocy M1/4, 1/5714 s przy mocy M1/8, 1/10000 s przy mocy M1/16, 1/18182 s przy mocy M1/32, 1/25000 s przy mocy M1/64, 1/40000 s przy mocy M1/128
z nikon pl
link
Czyli poczynili duże postępy.
Bo nie do 1/4000, ale nawet i do 1/40000 s