Nowe obudowy podwodne Ikelite
Firma Ikelite zaprezentowała dwie, poliwęglanowe obudowy podwodne do aparatów cyfrowych, które pozwalają na bezpieczne nurkowanie ze sprzętem na głębokości 60 m. Model Ikelite Housing #6870.60 przeznaczony jest dla lustrzanki Canon EOS 60D, a #6146.12 dla Canona G12.
Informacja prasowa Ikelite Housing #6870.60
![]() |
Ta zaprojektowana na trudne warunki, trwała i całkowicie odporna na korozję obudowa została wykonana z przezroczystego poliwęglanu i jest przeznaczona dla lustrzanki Canon EOS 60D. Odwrotnie niż w obudowach aluminiowych, przez przezroczyste ścianki obudowy widać wyraźnie uszczelnienie o-ringu głównego i o-ringu portu obiektywowego. Możliwość kontroli prawidłowości ułożenia uszczelek daje w efekcie kontrolę szczelności i pewność, że nic nie zagraża naszej kamerze. Można także kontrolować optycznie działanie wszystkich elementów sterujących oraz czy wnętrze obudowy pozostaje suche.
![]() |
Tylna ścianka obudowy zamykana jest na trzy zapięcia zatrzaskowe z mechanizmem zabezpieczającym przed przypadkowym otwarciem. Obudowa jest w pełni funkcjonalna do głębokości 60 metrów. Balans obudowy w słonej wodzie jest lekko ujemny i zależny od użytego portu obiektywowego i obiektywu. Obudowa zapewnia dostęp do wszystkich istotnych elementów sterujących kamery, a wodoszczelność jest zapewniona dzięki pionierskiemu rozwiązaniu firmy Ikelite, która wprowadziła dławnice typu Quad-Ring, co jak wykazano jest najskuteczniejszą metodą uszczelniania elementów sterujących. Wygodna dźwignia znajdująca się w okolicach kciuka pozwala na łatwe kontrolowanie trybu rejestracji filmów wideo bez konieczności odrywania dłoni od rękojeści.
![]() |
Pełen zakres optycznych portów kopułowych i płaskich pozwala stosować większość obiektywów typu zoom, makro i szerokokątnych. Standardowa linia portów oferuje kompaktowe i cenowo przystępne rozwiązania przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości obrazu. Modularny system portów oferuje maksimum wszechstronności i jakości dzięki zestawowi wymiennych kopuł 8" i portów płaskich. Dołączanie portów jest szybkie i łatwe dzięki prostemu systemowi blokady, a o-ring jest dobrze widziany przez obudowę, co pozwala upewnić się o jego prawidłowym ułożeniu a więc i szczelności. Porty obiektywowe są sprzedawane osobno. Lupa powiększająca Super-Eye stanowi standardowe wyposażenie obudów Ikelite do lustrzanek i polepsza widzialność w wizjerze kamery poprzez maskę nurkową. Duży ekran LCD kamery jest dobrze widzialny poprzez tylną ściankę obudowy. Rękojeści z szybkozłączkami posiadają wygodne gumowe uchwyty i pozwalają na łatwe dołączanie i odłączanie ramion mocujących lampy zewnętrzne poprzez naciśnięcie przycisków szybkozłączek. Płyta wraz z rękojeściami mocowana jest do obudowy dwoma wkrętami i może być łatwo odłączona na czas transportu.
![]() |
Ikelite uważa możliwość korzystania z automatyki błysku TTL za tak istotną w fotografii podwodnej, że instaluje układ konwersji TTL w każdej obudowie do lustrzanek cyfrowych. Układ konwertujący eTTL2 Canona zainstalowany w obudowie współpracuje doskonale ze wszystkimi obecnymi modelami lamp błyskowych Ikelite z serii DS. Parametry ekspozycji są ustawione przez dwa przyciski na tylnej ściance obudowy. Ustawienia są wyraźnie widoczne nawet w nocy przez szereg diod LED. W trybie TTL można stosować kompensację błysku o cztery wartości w górę i w dół co 1/2 działki przysłony, co daje możliwość bardzo precyzyjnego dostrojenia siły błysku.
![]() |
Obudowa Ikelite Housing #6870.60 ma być dostępna w cenie 6399 zł.
Informacja prasowa Ikelite Housing #6146.12
![]() |
O budowa kompaktowa Ikelite stanowi właściwy wybór gdy zależy nam na jakości, trwałości i bezpieczeństwie zamkniętego w niej aparatu. Jest to wysokiej jakości obudowa zbudowana z myślą o długowieczności, co jest poparte wieloletnią reputacją niezawodności produktów Ikelite. Ta kompaktowa obudowa jest uformowana z odpornego na korozję oraz inne czynniki zewnętrzne przezroczystego poliwęglanu i jest praktycznie niezniszczalna dzięki grubym ściankom zaprojektowanym na trudne warunki. Konstrukcja obudowy pozwala na jej bezpieczne używanie do głębokości 60 metrów.
![]() |
Przezroczysty materiał obudowy umożliwia obserwację wszystkich elementów sterujących oraz ekranu LCD aparatu. Jednocześnie możliwość obserwacji poprzez ścianki obudowy głównego o-ringu w celu sprawdzenia czy jest on prawidłowo ułożony, pozwala upewnić się, że obudowa jest właściwie uszczelniona. Pewność, że nic nie grozi naszemu aparatowi daje poczucie komfortu psychicznego w trakcie nurkowania. Poprzez elementy sterujące obudowy (przyciski, pokrętła i dźwignie) dostępne są wszystkie istotne funkcje aparatu. Tylna ścianka obudowy jest zamykana na dwa zatrzaski z mechanizmem zabezpieczającym przed przypadkowym otwarciem. Montaż aparatu we wnętrzu obudowy jest bardzo łatwy, a przygotowanie zestawu do wykonywania zdjęć szybkie i bezproblemowe.
![]() |
Obudowa Ikelite kompatybilna jest z aparatem Canon G12, pozwala na zanurzenie z aparatem na głębokość maksymalną 60 metrów. Wyposażoną jest w dyfuzor lampy błyskowej, łącze synchronizujące pozwalający na korzystanie z zewnętrznych lamp błyskowych oraz port do którego można zamontować konwerter szerokokątny WD-4 lub adapter dla konwerterów makro. Dodatkowo, do obudowy można zamocować filtr korekcyjny. Obudowa ma wymiary 17.8 × 15.2 × 15.2 cm, natomiast jej waga to 2.7 kg.
Cena obudowy #6146.12 to: 2599 zł.
Komentarz można dodać po zalogowaniu.
Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
Ktoś się kiedyś dziwował, dlaczego optyczni piszą o lornetkach. Optyczni odpowiedzieli, najzupełniej słusznie, że lornetki są instrumentami optycznymi. Co zaś jest optycznego w podwodnej obudowie nie podejmuję się dociec...
obudowa podwodna chroni i sprzęt i optykę pod wodą... dla tych którzy robią podwodne zdjęcia to chyba wartościowa informacja?
LarsikOwen - w obudowie podwodnej jest wiecej optyki, niz w kartach pamieci i nowym firmware do lustrzanki, a o tych tez piszemy. kazda obudowa podwodna jest wyposazona w przednia soczewke.
...a ja się dziwuje po co użytkownik LarsikOwen odwiedza optyczne skoro nie bardzo go interesują takie zagadnienia. Otwórz swój serwis www.CzepiamSieBezSensu.pl i tam pisz komentarze.