Nowe produkty Triopo w polskiej dystrybucji
Firma Delta, generalny dystrybutor akcesoriów fotograficznych marki Triopo w Polsce, prezentuje nowy statyw Triopo GT-3228X8C, który trafia właśnie na polski rynek i zastępuje dotychczasowy model Triopo GT-228C. Oprócz niego do sprzedaży trafiają również dwie popularne i niedostępne wcześniej na polskim rynku głowice gimbalowe Triopo DG-1 i DG-2, oraz głowica kulowa Triopo B-1.
Informacja prasowa
Kraków, 28 stycznia 2011 r. Delta – generalny dystrybutor akcesoriów fotograficznych marki Triopo w Polsce, prezentuje nowy statyw Triopo GT-3228X8C który trafia właśnie na polski rynek i zastępuje dotychczasowy model Triopo GT-228C. Oprócz niego do sprzedaży trafiają również dwie popularne i niedostępne wcześniej na polskim rynku głowice gimbalowe Triopo DG-1 i DG-2, oraz głowica kulowa Triopo B-1. Szczegółowe informacje na temat produktów Triopo znajdujących się w polskiej dystrybucji można znaleźć na nowo otwartej stronie internetowej Triopo.pl
Statyw Triopo GT-3228X8C
![]() |
![]() |
Nowy statyw Triopo GT-3228X8C jest reprezentantem trzeciej generacji profesjonalnych statywów węglowych serii GT. Nowością w nim są czterosekcyjne nogi wykonane z ośmiu warstw włókna węglowego, które zespolone zostały w wysokiej temperaturze z pomocą folii z włókien aramidowych. Włókna te cechują się dużą wytrzymałością na rozciąganie i stosowane są m.in. do produkcji kamizelek kuloodpornych oraz w konstrukcji masztów jachtowych. Warto też wspomnieć, że różnica średnic pomiędzy poszczególnymi sekcjami wynosi zaledwie 3 milimetry, dzięki czemu w porównaniu do modelu GT-228C udało się zwiększyć średnicę ostatniej sekcji z 16 do 19 milimetrów. Nowy model Triopo GT-3228X8C jest więc bardziej stabilny i lepiej tłumi drgania niż jego poprzednik.
![]() |
Lekka i bardzo wytrzymała konstrukcja Triopo GT-3228X8C zapewnia dopuszczalny udźwig dochodzący do 15 kilogramów, dlatego szczególnie dedykowany jest fotografom posługującym się profesjonalnymi lustrzankami wyposażonymi w długie i ciężkie teleobiektywy. Maksymalna wysokość statywu z wysuniętą kolumną centralną wynosi 157,5 centymetra, a całkowita waga bez głowicy to zaledwie 1310 gramów. Tak jak jego poprzednik – model GT-228C, nowy statyw Triopo GT-3228X8C należy do serii podróżniczej Traveler, którą cechuje unikalny system składania nóg w pozycji odwróconej o 180 stopni. Dzięki niemu długość statywu po złożeniu wynosi zaledwie 45,5 centymetra co w praktyce znacznie ułatwia jego transport.
Głowice gimbalowe Triopo DG-1 i DG-2
![]() Triopo DG-1 |
![]() Triopo DG-2 |
Wraz z nowym statywem GT-3228X8C trafiają do sprzedaży dwie głowice gimbalowe: Triopo DG-1 i DG-2, które oferując mniejszy udźwig (odpowiednio 7 i 8 kg) stanowią tańszą i lżejszą alternatywę dla cieszącego się dużą popularnością zaawansowanego modelu DG-3. Każda głowica gimbalowa posiada płytkę szybkiego montażu oraz trzy pokrętła pozwalające dostować jej pochylenie w wybranej osi. Dzięki kołyskowemu sposobowi mocowania aparatu, głowice gimbalowe Triopo idealnie sprawdzają się w dynamicznym kadrowaniu, znajdując praktyczne zastosowanie m.in. w fotografii sportowej i przyrodniczej.
Głowica kulowa Triopo B-1
![]() |
Oprócz statywu i dwóch głowic gimbalowych, w sprzedaży pojawi się również głowica kulowa Triopo B-1, która stanowi uzupełnienie oferty zaawansowanych głowic serii B. Podobnie jak większe modele z tej serii, czyli B-2 i B-3 oferuje niezwykle korzystny stosunek masy własnej (340g) do maksymalnego udźwigu wynoszącego 6 kilogramów. Głowice kulowe serii B standardowo wyposażone są w trzy pokrętła regulujące pochylenie aparatu oraz w płytkę szybkiego montażu.
Sugerowane ceny detaliczne wprowadzanych do sprzedaży produktów wynoszą odpowiednio:
- Statyw Triopo GT-3228X8C – 599 złotych (brutto)
- Głowica gimbalowa Triopo DG-1 – 759 złotych (brutto)
- Głowica gimbalowa Triopo DG-2 – 719 złotych (brutto)
- Głowica kulowa Triopo B-1 – 165 złotych (brutto)
Gwarancja
Wszystkie produkty marki Triopo objęte są 24-miesięczną gwarancją producenta.
Nowa strona internetowa Triopo.pl
W dniu 27 stycznia 2011 r. została oficjalnie uruchomiona strona internetowa, zawierająca szczegółowe informacje na temat produktów marki Triopo oferowanych w Polsce. Dla osób, które zamierzają nabyć statyw lub głowicę przygotowane zostały dwa krótkie poradniki, których lektura powinna ułatwić dokonanie optymalnego wyboru.Na stronie zamieszczono też listę dystrybutorów oraz formularz kontaktowy.
Komentarz można dodać po zalogowaniu.
Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
Cena statywu do przełknięcia. Głowic DG już mniej. Ale ogólnie ciekawe rozwiązanie.
bez zartow. takie glowice w wykonaniu innych firm kosztuja podobnie, z tym ze przy liczbie widnieje $ a nie PLN. wiec nie bardzo wiem co jest nie do przelkniecia...
hmm, gimbal za 700zł... szkoda, że nigdzie nie można ich pomacać
No imamy kolejny "autorski produkt inżynierów z Chin" :)
Identyczne jak Benro, roznica polega w naklejce z logo.
do zaszkowski
z tego co wiem to maja w foto-tip ( pod Krakowem):)
podróby gitzo / wimberley / manfrotto. tylko za 1/3 ceny i pewnie 1/10 jakości. jak kto woli. ja osobiscie bym nie ryzykowal drogiego sprzetu stawiac na czyms co chinczycy robia na kontenery.
ooo kuloodporny statyw - pewnie przyda sie w reporterce wojennej.
Dobrze by było gdyb ktoś z forum je przetestował bo statyw kusi cena jak za opisane jego możliwosci. najtańszy model z włókna jaki mamy na rynku
"listerine"
masz ten sprzęt ??? z czego wynika Twoja opinia ???
piszesz bo piszesz!!! widziałeś chociaż na oczy te statywy?!
Używam statywu triopo magnezowo aluminiowego wysokiego oraz głowicy B-3, najważniejsze ma mocowanie typu arca swiss!!! sprzęt używany w terenie od pół roku, bardzo dobre wykonanie, żadnych awarii i zacięć, w tej chwili na wyprawę w góry dokupię statyw carbonowy, cena wcale nie taka nsika ( popatrz na e-bay), potwerdzam sprzęt jest klonem firmy "benro" bardzo dobrze wykonany i solidny!
głowica gimbalowa w tej cenie rewelacja!!
polecam!
jelen40 - nareszcie coś konkretnego. Dzięki.
listerine, statywom Triopo nie mozna nic zarzucić. I wbrew temu co mówisz - napewno są zdecydowanie solidneijsze, lepsze jakościowo od Manfrotto w adekwatnej cenie.
Od siebie mogę dodać jedno: W najbliższym czasie można się spodziewać kolejnych produktów Triopo w Polsce. Wiem to stąd, że ostatni zamówiłem MT-128, paczka przyszła, wyjmuję, patrzę i widzę coś dziwnego: miały być 4 sekcje, a jest 5, miało być MT-128, a jest MT-229. Dzwonię do sklepu, a sprzedawca mówi mi, że takiego modelu nie ma! Przychodzę do nich osobiście, żeby wymienić, sprzedawca dzwoni do dystrybutora i on też mówi, że takiego modelu nie ma!!
Ostatecznie znalazłem info na jego temat i wygląda znośnie i chyba nawet jest lepszy od tego, który zamówiłem i dostałem, ale mam co chciałem i jestem szczęśliwy.
Więc pozostaje czekać, na pojawienie się 229 w PL. Ciekawe w jakiej będzie cenie?
nie no... nie robmy sobie jaj z pogrzebu i nie wyciagajmy szmelcowatego Manfrotto jako jakiegos wzoru jakosci wykonania ;) no chyba, ze ktos gustuje w niechlujnie wyklepanym aluminium i podlej plynnosci pracy... ;)
ryszardo - to, o czym piszesz, to nie jest wina producenta, ale Polaczka :) , który nie wie co zamawia albo się nie zna. Później narzeka na Chińczyka u którego nie zamówił produktu wysokiej jakości, lecz badziewie. Tak sie dzieje z wszystkim. Pamiętam czasy gdy do Polski sprowadzano produkty Chińskie najwyższej jakości. Były tanie i naprawdę dobre. Kiedyś na forum Allegro jeden ze sprzedających klepnął informację, że on kupuje u Chińczyków palętę wiertarek za 100 PLN, króre później sprzedaje po 125PLN za sztukę. I tutaj tkwi tajemnica "złej jakości" produktów Chińskich. Powtórzę jeszcze raz. Mam w jednym z komputerów prcesor Intela na którym poza danymi Intela widnieje napis "Made in China". Komputer pracuje bezawaryjnie szósty rok.
P.S. ... a na nieuczciwego sprzedawcę można znaleźć sposób żeby wyegzekwować swoje prawa.
Marek B, te statywy to akurat produkt wysokiej jakości. W Triopo bardzo podoba mi się bardzo głęboka oferta głowic i dostępność akcesoriów, jak choćby kolumny centralne. Ogólnie jest to bardzo dobra propozycja, bo na polskim rynku mało który producent udostępnia cała swoją ofertę - często są to 3 - 4 modele, a reszta istenieje tylko w katalogach.
a mnie sie tam taka polityka firmy nie podoba, bo jest to niesamowite okradanie firm, ktore na produkcje i rozwoj swoich produktow wydaja duze kwoty. te glowice to niemal kopie 1do1 glowic z wimberlay'a, tylko pewnie nie tej samej jakosci.