Trzy nowości w ofercie Slik
Firma K-Consult poinformowała, że oferta japońskiej marki Slik zostanie rozszerzona o kolejne trzy nowości. Tym razem będą to modele: Compact II – 4-sekcyjny statyw, Mini II – mini statyw oraz Slim Pod II – łatwy w użyciu monopod. Już pod koniec stycznia będą one dostępne na polskim rynku.
Informacja prasowa
Z przyjemnością informujemy, że oferta japońskiej marki Slik zostanie rozszerzona o kolejne trzy nowości. Tym razem będą to modele: Compact II – 4-sekcyjny statyw, Mini II – mini statyw oraz Slim Pod II – łatwy w użyciu monopod. Już pod koniec stycznia będą one dostępne na polskim rynku. Dzięki produktom Slik żadna cenna chwila Cię nie ominie.
Często zastanawiamy się co jest potrzebne, aby nasze zdjęcie okazało się niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju. Tak naprawdę wystarczy dobór odpowiednich akcesoriów, umiejętności i pasja. Do oferty Slik dołączają kolejne modele, które z pewnością sprawdzą się podczas fotografii plenerowej, rodzinnej czy koncertowej i pomogą w uzyskaniu świetnej jakości zdjęć.
Model Compact II to łatwy w użyciu, lekki, 4-sekcyjny statyw z maksymalną wysokością operacyjną 990 mm. Z kolei Mini II to kompaktowy i wszechstronny mini statyw, przystosowany do fotografii zbliżeniowej oraz wymagającej niskiego kąta, z maksymalną wysokością operacyjną 220 mm. Oba te modele świetnie sprawdzą się we współpracy z lustrzankami i kompaktami cyfrowymi oraz kamerami wideo. Trzeci proponowany model to Slim Pod II, czyli 4-sekcyjny monopod, rozciągający się na wysokości poziomu wzroku, jednocześnie pozostający kompaktowym po złożeniu. Ułatwia fotografowanie obiektywami długoogniskowymi oraz z czasami naświetlania dłuższymi od standardowych, Świetnie sprawdzi się podczas koncertów oraz wydarzeń publicznych.
Slik Compact II
![]() |
- Długość po złożeniu: 360 mm
- Maksymalna wysokość robocza: 990 mm
- Minimalna wysokość: 360 mm
- Maksymalny wysuw kolumny centralnej: 190 mm
- Waga: 570 g
- System blokowania sekcji nóg: zatrzaski
- Zakończenie sekcji nóg: gumowe
- Mocowanie aparatu/kamery: S.A.L.
- Średnica górnej sekcji: 20 mm
- Głowica: 2-kierunkowa
- Poziomica: pojedyncza
Slik Mini II
![]() |
- Długość po złożeniu: 204 mm
- Maksymalna wysokość robocza: 220 mm
- Minimalna wysokość: 204 mm
- Maksymalny wysuw kolumny centralnej: 46 mm
- Waga: 320 g
- System blokowania sekcji nóg: zatrzaski
- Zakończenie sekcji nóg: gumowe
- Mocowanie aparatu/kamery: S.A.L.
- Ilość sekcji nóg: 2
- Średnica górnej sekcji: 20 mm
- Głowica: 2-kierunkowa
- Poziomica: pojedyncza
Slik Slim Pod II
![]() |
- Długość po złożeniu: 500 mm
- Maksymalna wysokość operacyjna: 1530 mm
- Waga: 280 g
- System blokowania sekcji nóg: zatrzaski
- Zakończenie sekcji nóg: gumowe
- Mocowanie aparatu/kamery: szybkozłączka
- Ilość sekcji nóg: 4
- Średnica górnej sekcji nogi: 20 mm
Modele Compact II, Mini II, Slim Pod II oraz seria F (statywy F153, F163, F630, F730) będą dostępne w naszym magazynie już pod koniec stycznia br.
Komentarz można dodać po zalogowaniu.
Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
Wszystko pięknie , ładnie ale gdzie nośność poszczególnych statywów. Jak dla mnie to podstawa.
slik idzie w coraz mniej profesjonalne konstrukcje? szkoda
na "budżetówkach" najwięcej się zarabia :) wolisz sprzedać 1000 statywów za 300zł i na każdym zarobić 100zł, czy 100 statywów po 1000zł i na każdym zarobić po 150zł ?
@cyberant, tu nie chodzi o sprzedaż ale o tzw. prestiż marki - kiedyś SLIK kojarzył (przynajmniej mi) się z wyrobami wysokiej jakości w niezłych cenach - choćby modele AMT PRO 330 DX, 340 DX... a ostatnio chyba skłania się ku remixom chińskiej masówki - trójnogi z nogami na rozpórce, jakieś dziwne mini, stałe głowice 2 kierunkowe... jak tak dalej pójdzie, zostanie Velbon (Sherpa) dla mniej majętnych i Maniek dla bardziej wymagających z większym portfelem ...
"cyberant" musze sie z toba zgodzic ale ta droga daleko sie nie da dojsc. Jak sie nie buduje marki na kazdej plaszczuznie, to sie idzie na dno. Slik juz nie robi sprzetu jak np. Pro 3325, a seria pro X00DX niestety nie jest godna polecenia. Uzywam slikow od lat, a moj ulubiony to 3325 pomimo ze wazy 5,5kg.
a ja z Wami sienie zgodzę ;] wg Was modele Pro 340, 330, 500, 700.., cała linia Carbon 613, 614, 723,724.. ...i wiele innych których nie chce mi się pisać, nie są godne polecenia i nazwania ich serią PRO ? O szerokiej gamie głowic nie wspominam.
Co w tym złego że odświeżyli linię budżetową ?
@sąsiad,
ta uwaga o niegodności polecenia do nie "do nas" tylko do Arorxa, wg mnie co już pisałem seria PRO (nr) DX jest całkiem sensowną propozycją dla amatora z ambicjami... i nie musi brać plecaka turystycznego w plener : 5kg statyw+body+2słoiki = 8 kg ? nie dziękuje...