Nissin MF18 już w sprzedaży
Firma Migomex, autoryzowany dystrybutor produktów Nissin w Polsce, wprowadziła do sprzedaży długo oczekiwaną lampę pierścieniową Nissin MF18, która jest dedykowana do makrofotografii. Cena nowego produktu została ustalona na poziomie ok. 1400 zł.
Nissin MF18
Lampa pierścieniowa Nissin MF18 jest dedykowana do makrofotografii. Umożliwia ona współpracę z adapterami do mocowania lamp makro o średnicy od 49 do 77 mm i posiada liczbę przewodnią 16 (dla ISO 100). Kontrolę pracy ułatwia kolorowy wyświetlacz samoczynnie zachowujący pion bez względu na to, czy kadrujemy w poziomie czy pionie. Łatwą obsługę zapewnia przyjazny interfejs użytkownika oparty o 6 ikon odpowiadających głównym trybom pracy lampy: Auto, TTL, Ręczny, Wielokrotny błysk, Bezprzewodowy TTL i Ustawienia użytkownika. Lampa dostępna będzie dla aparatów Canon, Nikon oraz Sony.![]() |
Pozostałe cechy Nissin MF18:
- obsługa sterowania błyskiem w trybach: E-TTL i ETTL II (w wersji dla aparatów Canon), iTTL (w wersji dla aparatów Nikon) oraz ADI / P-TTL (w wersji dla aparatów Sony),
- zasięg błysku: od 20 mm do 5.5 m,
- obsługa błysku bezprzewodowego w trybie Głównym (Master), jak i Zdalnym (Slave),
- funkcja „MY TTL”, która umożliwia ustawienie stałej kompensacji mocy błysku TTL,
- proporcje siły błysku dla obu palników: 1:8, 1:1 i 8:1,
- czas ładowania od 0.7 do 7 s,
- czas błysku 1.4 ms, możliwość synchronizacji z krótkimi czasami migawki,
- światło modelujące,
- błysk wielokrotny,
- zasilanie za pomocą 4 baterii LR6 typu AA,
- wbudowany system zarządzania energią,
- możliwość zewnętrznego zasilania lampy (np za pomocą opcjonalnego zestawu Nissin Power Pack PS300).
Komentarz można dodać po zalogowaniu.
Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
ciekawe kiedy będzie do Sony, bo jak na razie to NiC tylko dostępne
Wreszcie mocowanie większe niż 67mm.
Nareszcie alternatywa dla wyrobów firmowych, które są nieporównalnie droższe. Przy tym Nissin to żetelny producent.
Że jaki producent??
rzetelny - jeżeli już ;p
1400zł i 7sekund naświetlania?
To ja zdecydowanie wolę kupić sobie Speedlita lub Sabinkę (albo używać tej którą mam tak jak i wielu) + macro ring nakładany na to.. za 100zł..
metz mecablitz 15 ms-1 nie wiele odbiega a jest tańsza i ma ruchome palniki
"długo oczekiwaną lampę pierścieniową Nissin " - kto oczekiwal?
A ja zrobiłem dyfuzor z butelki po płynie do spryskiwaczy i efekt super. Koszt no może 0,10 zł.
link
flash na sankach obok aparatu + kartonowy dyfuzor :P
@ Adam.B
To z pewnością tanie i zdaje egzamin ale to raczej na jednorazowe zabawy. Tego typu kartonowe klejone taśmami wynalazki są raczej średnio mobilne bo po zapakowaniu w domu do plecaka i wyjęciu na miejscu niewiele z tego zostaje.
@ Adam.B | 2012-03-27 18:52:56
1400zł i 7sekund naświetlania?
Nie naświetla a ładowania.
Poza tym zdjęć makro nie robisz w nocy :)
@Borat, ale na dużych wartościach przysłony...
@ Borat.. mój bład.. Ładowania.. 7sekund ładowania to porażka.. To jako klejone to tylko przykład. Na alledrogo za 120zł można kupić ring zakładany na systemowe lampy... Efekt raczej ten sam, mocy więcej, ładowane szybciej, ponad 10x taniej jak ktoś ma już systemówkę..
Jedynie to może trochę mnie wygodnie być i ciasno czasem, ale niewielka różnica, poza tym najważniejszy jest efekt.
Witam
Gdzieś juz czytałem na temat tej lampy, że ma możliwośc sterowania siłą palników niezależnie od siebie - a tego nie da się zrobić w domu (przynajmniej ja nie potrafię) ani zastapić nakładką itd.
ogólnie bzdury, taka miała być specyfikacja lampy w produkcyjne egzemplarze o szybciej się ładują 0.1-5.5 i można walnąć do 800 błysków. to nie jest lampa za 100zł to nawet nie zauważycie, że się podładowuje, no chyba, że na bateryjkach za 1zł. o lampie
Witam
Raflus - nie zrozumiałem Cię - możesz napisać jeszcze raz trochę bardziej czytelnie?
to znaczy, że jak ktoś pisze o nakładkach, dyfuzorach z butelek, przy okazji zapowiedzi nowego ringa, to są to posty niewnoszące nic "ogólnie bzdury" :) masz port na zewnętrzny batt-pack, zdaje się że pasują systemowe baterie, to zwykle daje dużo lepsze czasy ładowania. a od siebie: wygląda na najlepszą ring flash na rynku? na pewno w systemie C. max 82mm, steruje bezprzewodowo, slave, led-owe podświetlnie, batt pack.... od razu masa pierścieni do mocowania, fajnie jakby jakieś dyfuzory dodali i o wodoodporność aż się prosi.
Pasuje do obiektywów od 49 do 82mm, przez przejściówki, ale jaki jest rozmiar gwintu w samej lampie? Pytanie o tle zasadne, że mam lampę, no może "lampę" pierścieniową Delta, gdzie sama lampa ma gwint 52mm i takiż otwór, a przejściówki są do 67mm. Ma producent poczucie humoru.
rozmiar gwintu w lampie? zasadne? pójdź do sklepu i zobacz lampę... ma gwint? w samej lampie? czegoś nie zrozumiałeś jak napisałem, że szykuje się najlepsza ring flash? zobacz na zdjęciach jak mocuje się prawdziwe lampy zamiast pisać posty jak wyżej....