Leica V-LUX 40
Drugą dzisiejszą nowością firmy Leica jest aparat kompaktowy V-LUX 40. Aparat został wyposażony w matrycę CMOS o rozdzielczości 14 megapikseli i obiektyw o ekwiwalencie ogniskowych 24–480 mm. V-LUX 40 umożliwia rejestrację filmów z jakością Full HD 1080p i kodowaniem AVCHD.
Podobnie jak w przypadku wcześniejszych modeli serii V-LUX, parametry modelu V-Lux 40 są niemal identyczne z aparatem firmy Panasonic Lumix DMC-TZ30. Istotną różnicą o której warto wspomnieć jest oprogramowanie dołączone do aparatu. W przypadku aparatu Leica jest to Adobe Photoshop Elements 10 oraz Adobe Premiere Elements 10. Sugerowana przez producenta cena aparatu wynosi 2600 zł.
Pełna specyfikacja aparatu jest dostępna w naszej bazie:
![]() |
Informacja prasowa
Wielofunkcyjny, kompaktowy aparat fotograficzny.
Przeznaczony zwłaszcza dla podróżników oraz osób ceniących styl i jakość.
Leica Camera prezentuje nowy kompaktowy aparat cyfrowy, będący rozwinięciem i poprzedzającego go Leica V-Lux 30. Najnowszy model posiada aż 15.3-megapikselowy (efektywne 14.1 MP), 1/2.33" sensor CMOS oraz obiektyw Leica DC Vario-Elmar 4.3–86 mm f/3.3–6.4 ASPH. z zakresem zoomu wydłużonym do oszałamiających 20x. Dzięki większej długości ogniskowych, teraz odpowiadającej 24–480mm w formacie 35mm, Leica V-Lux 40 jest aparatem jeszcze bardziej wszechstronnym. Dotykowy ekran LCD umożliwia szybką i łatwą obsługę. Kompaktowe wzornictwo i dodatkowe funkcje, takie jak GPS lub wideo w jakości HD, sprawiają, że V-Lux 40 doskonale sprawdza się w podroży. Uchwyci najpiękniejsze wspomnienia z drogi w niemal każdych warunkach.
![]() |
Jego nowy, 15.3-megapiselowy (efektywność 14.1 MP), 1/2.33" czujnik CMOS gwarantuje niezrównaną jakość zdjęć. Zapewnia większą dynamikę, a także niewielkie szumy nawet przy czułości do ISO 3200. Leica V-Lux 40 gwarantuje znacznie lepszą jakość zdjęć niż V-Lux 30. Świetnie pracuje nawet w słabym oświetleniu, a szybkość autofokusa (0.1 s) umożliwia sprawniejsze łapanie ostrości na ruchomych obiektach.
![]() |
Ogromny zakres długości ogniskowych oferowany przez obiektyw zoom Leica DC Vario-Elmar 4.3–86 mm f/3.3–6.4 ASPH. (odpowiednik 24–480 mm w formacie 35mm) sprawia, że aparat sprawdza się doskonale w nieomal każdej sytuacji. Umożliwia fotografowanie zarówno rozległych krajobrazów jak i detali w zbliżeniu oraz rejestrowanie odległych obiektów za pomocą super-telephoto. Obiektyw Leica zbudowany z precyzyjnych soczewek sferycznych oraz stabilizator obrazu zapewniają zadziwiająco dobrą jakość fotografii i nagrań video.
![]() |
Użytkownik V-Lux 40 ma do dyspozycji liczne opcje „kreatywne”: od szybkiego fotografowania z prędkością 10 klatek na sekundę w pełnej rozdzielczości (a nawet 60 klatek na sekundę w specjalnym trybie), do twórczych ustawień typu miniatura, panorama czy retro. Wysoka jakość nagrań video jakich można dokonywać nowym V-Lux 40 gwarantują: zoom 20x oraz mikrofon stereo z elektronicznym filtrem tłumiącym zakłócenia spowodowane wiatrem. Filmy można zapisywać na przystosowanym do Internetu formacie MP4 i przesyłać je bezpośrednio do portali społecznościowych lub telefonów komórkowych, bez konieczności konwersji.
![]() |
Wbudowany moduł GPS zapisuje współrzędne geograficzne i czas lokalny w pliku Exif.* aparat potrafi również informować o atrakcjach krajoznawcze w bezpośrednim sąsiedztwie (baza liczy ok 1,000,000 „ciekawostek”). DVD włączone w pakiet zawiera mapy ważnych miast i regionów. Po transferze na kartę pamięci, mapy można przesłać do aparatu. Przydadzą się w podróży. Istnieje możliwość umieszczania zdjęć na mapach w postaci miniatur.
Poręczny, 3-calowy ekran dotykowy LCD, zapewnia prosty wybór i ustawianie bogatych funcji. Ma on przekątną 7,5 cm i rozdzielczość 460,000 pikseli. Wyświetlane obrazy są bardzo przejrzyste, co umożliwia wiarygodną i precyzyjną ocenę zdjęć, zarówno podczas komponowania kadru, jak i po wykonaniu fotografii.
V-Lux 40 ma elegancką, prostą, ale wyrafinowaną formę. Elementy chromowane kontrastują z klasyczną czernią.
![]() |
Leica V-Lux 40 jest dostępna od teraz u autoryzowanych sprzedawców Leiki. Aparat jest dostarczany z bogatym pakietem oprogramowania, obejmującym Adobe® Photoshop® Elements 10. Można również zakupić stylowe skórzane etui. Cena aparatu: 2600 zł.
*GPS może nie funkcjonować w Chińskiej Republice Ludowej i sąsiedztwie. Odbiór sygnału satelitarnego może się okazać niemożliwy, w zależności od lokalizacji. W takich wypadkach dane pozycyjne mogą nie zostać nagrane lub mogą pojawić się z błędem.
Komentarz można dodać po zalogowaniu.
Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
"Jego nowy, 15.3-megapiselowy (efektywność 14.1 MP), 1/2.33" czujnik CMOS gwarantuje niezrównaną jakość zdjęć"
To jak w końcu, 28-560 czy 24-480?
Dla mnie ta subtelna różnica jest dość istotna... :)
boodex dzięki, 28-560 to było w trybie filmowania... poprawione
Czyli Panasonic TZ-30 :)
Chora cena 2,6 tys. Smiech zenada . A jakosc zdjec na poziomie kazdego kompaktu za max 1tys. Taki np. Canon nowy sx260is robi lepsze zdjebia ma gps lub nikon s9300 tez z gps a oba kosztuja kolo tysiaca. Ale znaczek czerwony dla szpeni 2600 smiech totalny.
No na szczęście nie ma obowiązku kupowania tego aparatu. Producent ustalił sobie cenę na takim poziomie, jaki uważa za słuszny i niech się sam martwi o nabywców. A dla niektórych czerwone kółko jest ważniejsze od całej reszty :-)
Szabla, piszesz bo wiesz i porównywałeś bezpośrednio oba aparaty do siebie, czy tylko tak gdybasz? Bo widzisz, mi się zdarzyło porównywać dokładnie np. LX-5 i D-LUX 5 i nie były identyczne...
Arek, a na jakim poziomie były te różnice? Coś naprawdę istotnego? Własny soft i detale wykończenia czy coś więcej?
Dla mnie te aparaty pachną podobną historią jak lampy Metza sprzedawane przez Leikę ze swoim logo i za swoją cenę ;)
Lustrzanki Samsunga też nie były identyczne z Pentaxem...
Różniły się właśnie firmwarem i detalami wykończenia (inny kształt przycisków, nieco zmieniony kształt obudowy, itp.) ;) W każdym razie nie była to żadna rewolucja.
Tylko w tym przypadku oczywiście Samsung był tańszy :D
Wiem, że nie były identyczne, ale to żaden wyczyn technologiczny.