Dziewięć lornetek Nikon ACULON A211
Firma Nikon wprowadza na rynek uniwersalne lornetki serii ACULON A211. Dziewięć nowych modeli wyróżnia się wysoką jakością, nowoczesną konstrukcją optyki oraz klasycznym wzornictwem. Lornetki ACULON A211 przeznaczone są do użytku amatorskiego przez miłośników podróży, trekkingu oraz turystyki rodzinnej.
Pełne specyfikacje lornetek są już dostępne w naszej bazie:
- Specyfikacja Nikon ACULON A211 7x35
- Specyfikacja Nikon ACULON A211 8x42
- Specyfikacja Nikon ACULON A211 10x42
- Specyfikacja Nikon ACULON A211 7x50
- Specyfikacja Nikon ACULON A211 10x50
- Specyfikacja Nikon ACULON A211 12x50
- Specyfikacja Nikon ACULON A211 16x50
Informacja prasowa
![]() |
Firma Nikon wprowadza na rynek uniwersalne lornetki serii ACULON A211. Dziewięć nowych modeli wyróżnia się wysoką jakością, nowoczesną konstrukcją optyki oraz klasycznym wzornictwem. Lornetki ACULON A211 przeznaczone są do użytku amatorskiego przez miłośników podróży, trekkingu oraz turystyki rodzinnej.
Seria Nikon ACULON A211 obejmuje 9 modeli o parametrach: 7×35, 8×42, 10×42, 7×50, 10×50, 12×50, 16×50, 8–16×40, 10–22×50. Nowoczesny układ optyczny z obiektywami o dużej średnicy gwarantuje dobre wrażenia podczas obserwacji. Wielowarstwowe powłoki antyodblaskowe na okularach, obiektywach i pryzmatach zapewniają jasny obraz, a specjalnie opracowane asferyczne soczewki* minimalizują dystorsje obrazu oraz poprawiają ostrość na brzegu pola widzenia.
![]() |
O odpowiedni komfort obserwacji dbają także obrotowo-przesuwne muszle oczne*, które umożliwiają poprawne i szybkie ustawienie okularów lornetki względem oczu obserwatora. W celu zapewnienia wygody użytkowników, do modeli ACULON A211 16×50 oraz ACULON A211 10–22×50 dodatkowo dołączany jest adapter umożliwiający zamontowanie lornetki za statywie.
Modele ACULON A211 przeznaczone są do użytku amatorskiego przez miłośników podróży, trekkingu, obserwacji zmagań sportowych oraz turystyki rodzinnej. Dzięki wytrzymałej konstrukcji oraz gumowanej obudowie lornetki pewnie leżą w dłoni i bez trudu zniosą intensywne użytkowanie.
Data wprowadzenia lornetek Nikon ACULON A211 do sprzedaży nie została jeszcze ustalona.
* Niedostępne w modelach ze zmiennym powiększeniem.
Komentarz można dodać po zalogowaniu.
Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
ACTION (EX) po face-liftingu? Arku?
Co sie dzieje Nikon co kilka dni wypuszcza na rynek cos nowego, a Canon tylko parę aparatów IXUSA i PowerShota mam nadzieje ze na targach zaskoczy konkurencje.
canon cos slabo z powershotami sx .... malo nowosci
lornetki fajne ..... az kusi by isc na sarny do lasy poogladac w te sniegi :-)
To jest następca serii Action VII, z asferycznymi okularami, lepszymi muszlami ocznymi i lepszymi powłokami. Dodatkowo obiektywy 40mm zastąpiono przez 42mm.
W końcu jakieś porro. Szkoda, że w najniższym segmencie rynku.
Dobrze, e zastpili Action VII. Teraz przyjdzie pora na poprawienie Action EX.
Nie sądzę, żeby zmienili serię EX. No chyba, że zmienią nazwę i obudowę.
Zresztą jak spojrzeć w specyfikację, to te Aculony też się parametrami za bardzo nie różnią od Action VII - tylko muszle mają inne, no i 42mm zamiast 40mm. To by było na tyle.
Chciałem podzielić się moją refleksją na temat lornetek ACULON. Długo się wzmagałem, czy warto poruszać temat odpadających zaślepek przy okularze w lornetkach PROSTAFF7 i ACULON. temat ten poruszyłem niegdyś na spotkaniu ze szkoleniowcami z firmy Nikon, lecz jedną odpowiedź jaką otrzymałem, to taka, że nikt do tej pory nie zgłosił takiego problemu. Mając w ręku lornetki ACULON model 8-18x42, 10-22x50, 10x50, 12x50, 16x50 oraz PROSTAF7 model 8x42 i 10x42 wystarczy lekko dotknąć zaślepek od okularu, żeby spadły na podłogę. W przypadku dwóch pierwszych lornetek, zaślepki w ogóle nie trzymają się okularów. Można lornetkę złożyć, co powoduje ich przytrzymanie, poprzez rozpieranie. Według mnie mija się to z zamierzeniami producenta, gdyż na zaślepkach, pod mocowaniem paska znajduje się wcięcie, które powinno dociskać zaślepki przed spadnięciem. W przypadku złożenia lornetki do wewnątrz, „wcięcia” odstają od okularu, a zaślepki trzyma siła rozporowa. Wystarczy lornetkę rozłożyć, a nieszczęsna zaślepka staje się luźna. Trochę lepiej wgląda sytuacja z pozostałymi ACULONAMI, tam budowa okularu jest większa i lepiej się dopasowuje, ale również jest tendencja do spadania. Nadmienię, że taka sama sytuacja występuje w lornetkach PROSTAF7, i mimo że zostały one wcześniej wprowadzone na rynek, to nie nauczyło nikogo aby rozwiązać ten problem. Jeżeli ktoś zamierza zakupić lornetkę firmy Nikon, to sugeruję zwrócić uwagę na lornetki EX, które powoli kończą się na rynku. Dodam tylko, że jakość obrazu jest naprawdę dobra i warto zainteresować się tymi lornetkami, mimo pewnych niekorzystnych odczuć z mojej strony. Zapraszam do sklepów, gdzie można sobie porównać wymienione serie lornetek i sami porównajcie, czy słusznie zauważyłem problem jaki doskwiera tym ACULONOM.