Najnowsze lornetki marki Nikon - konferencja prasowa
Wczoraj mieliśmy okazję uczestniczyć w konferencji prasowej firmy Nikon Polska zorganizowanej w warszawskiej restauracji Concept 13. Spotkanie zostało poświęcone sprzętowi obserwacyjnemu, a w szczególności najnowszym lornetkom marki Nikon. Zapraszamy do krótkiej relacji z tego wydarzenia.
Spotkanie rozpoczęło się od wystąpienia przedstawicieli firmy. Na początek, Marcin Górko przybliżył ideę nowej rodziny lornetek Nikon Aculon oraz zapoznał zgromadzonych gości z najnowszymi produktami. Z prezentacji mogliśmy się dowiedzieć, że serie lornetek Aculon T01, T51 i A30 dowodzą tego, że lornetka nie musi być duża, ciężka i droga. Doskonale wpisują się również w stwierdzenie, że dla wielu najlepsza lornetka to taka, którą zawsze można mieć przy sobie. Szeroka gama kolorów natomiast ułatwia wybór lornetki jako gadżetu czy nawet swego rodzaju biżuterii.
Lornetki z serii Aculon T01 charakteryzują się bardzo niewielką wagą (195 g) oraz kompaktową i poręczną obudową. Mają obiektywy o średnicy 21 mm oraz powiększenia 8x lub 10x i oferowane są w pięciu kolorach (czarnym, niebieskim, pomarańczowym, czerwonym i białym). Seria Aculon T51, dzięki eleganckiej i kompaktowej obudowie, to lornetki idealne na specjalne okazje, takie jak wyjście do teatru, opery, na koncert, czy konne wyścigi. Mają obiektywy o średnicy 24 mm, powiększenia 8x lub 10x i oferowane są w czterech wersjach kolorystycznych (czerwonym, srebrnym, różowym i czarnym). Aculon A30 natomiast to lornetki głównie do celów turystycznych. Charakteryzują się kompaktową składaną konstrukcją, a ich obudowa została pokryta gumą w kolorze czarnym. Mają obiektywy o średnicy 25 mm i powiększenia 8x lub 10x.
Do rodziny lornetek Aculon należy również seria T211, którą także przybliżył nam Marcin Górko. Są to lornetki większe gabarytowo od wcześniej opisanych i występują aż w 9 wariantach. T211 to klasyczne lornetki uniwersalne przeznaczone na przykład do celów turystycznych, ornitologicznych czy astronomicznych. Oferują duży wybór powiększeń od 7x do 16x i wyposażone zostały w obiektywy o średnicach 35, 42, i 50 mm. Ponadto dwa modele mają funkcję zoom.
Na spotkaniu przedstawiona została również nowa seria lornetek Monarch 5, charakteryzujących się trwałą, ergonomiczną i wodoodporną obudową. Są to lornetki do wszechstronnych zastosowań, ale w szczególności sprawdzą się w cięższych warunkach. Stanowią zatem doskonałą propozycję na przykład dla miłośników polowań, czy żeglarzy.
Po prezentacji produktów Katarzyna Romaniuk z firmy Nikon przybliżyła szczegóły kampanii promocyjnej dotyczącej lornetek „Miejskie ptaki widzą wszystko", którą firma Nikon rozpoczęła w maju. Jej celem jest pokazanie, że lornetka jest bardzo uniwersalnym narzędziem, które można wykorzystać w wielu sytuacjach i poza specyficznymi zastosowaniami przyda się na zwykłym spacerze, wakacyjnym wyjeździe, czy przy okazji różnego typu imprez masowych, jak na przykład koncerty, czy wydarzenia sportowe. W ramach promocji Nikon organizuje również konkurs „Pokaż jakim jesteś ptakiem miejskim”, o którym pisaliśmy w aktualnościach w połowie maja.
Po części oficjalnej uczestnicy spotkania mieli możliwość przetestować lornetki firmy Nikon praktyce. Poza najnowszymi modelami dostępne były również starsze lornetki, a także lunety obserwacyjne. W ramach części praktycznej zorganizowano również mały konkurs. Restauracja Concept 13, w której odbyło się spotkanie znajduje się na piątym piętrze Domu Handlowego VITKAC w budynku Wolf Bracka. Z tarasu widoczny jest spory odcinek Alei Jerozolimskich. Celem konkursu było odnalezienie w przestrzeni miejskiej za pomocą dostępnych lornetek pięciu specjalnie przygotowanych banerów, odczytanie znajdujących się na nich słów i prawidłowe ułożenie hasła. Na trzy osoby, które najszybciej poradziły sobie z tym zadaniem czekały kolorowe lornetki z serii Aculon.
Dziękujemy firmie Nikon Polska za zaproszenie na spotkanie.
Komentarz można dodać po zalogowaniu.
Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
Tak na pierwszy rzut oka Aculony 21mm to bliźniaki Olympusa RCII. Też mi nowość.
Tak "na pierwszy rzut oka" to każda lornetka jest bliźniakiem jakiejś innej, i każdy aparat bliźniakiem jakiegoś innego, to może nie ma sensu już o niczym informować :/
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA.......
Widze czerwony pasek jak w canonie ciekawe ilu bedzie sie staralo podpiac to pod ef canona
Smieszy mnie i bulwersuje zarazem podejscie producentow np. tego rodzaju optyki- bez wzgledu na znaczek.
- ktos kto potrzebuje takiego sprzetu sam wie najlepiej co i gdzie szukac. Natomiast wciskanie szmelcu pod pretekstem przydatnosci w najbardziej absurdalnych- wymyslonych sytuacjach (nawet) miejskich lub jako bizuterie jest w MOJEJ ocenie zenujace.
Zastanawia mnie kto komu robi lub juz zrobil wieksza papke z mozgu- marketingowcy nam -klientom wmawiajac, ze potrzebujemy tych smieci, czy my klienci (czyli rynek zglaszajacy potrzeby) wszystkim tym korporacjom tak chojnie nas zlewajacym dobrami wszelkiej masci.
Hojnie, hojnie, hojnie...
Hojnie.
- bo zakładał mi się żenujący (także ) błONT
Ludziom się wydaje, że jak mają długiego kita, to już wszystko obejrzą i zarejestrują, a tak nie jest. Zwykle lornetka może dać im większe łał niż kolejny drogi obiektyw, a taki Aculon kosztuje tyle co okulary w Vision Expres.
Chciałem podzielić się moją refleksją na temat lornetek ACULON. Długo się wzmagałem, czy warto poruszać temat odpadających zaślepek przy okularze w lornetkach PROSTAFF7 i ACULON. temat ten poruszyłem niegdyś na spotkaniu ze szkoleniowcami z firmy Nikon, lecz jedną odpowiedź jaką otrzymałem, to taka, że nikt do tej pory nie zgłosił takiego problemu. Mając w ręku lornetki ACULON model 8-18x42, 10-22x50, 10x50, 12x50, 16x50 oraz PROSTAF7 model 8x42 i 10x42 wystarczy lekko dotknąć zaślepek od okularu, żeby spadły na podłogę. W przypadku dwóch pierwszych lornetek, zaślepki w ogóle nie trzymają się okularów. Można lornetkę złożyć, co powoduje ich przytrzymanie, poprzez rozpieranie. Według mnie mija się to z zamierzeniami producenta, gdyż na zaślepkach, pod mocowaniem paska znajduje się wcięcie, które powinno dociskać zaślepki przed spadnięciem. W przypadku złożenia lornetki do wewnątrz, „wcięcia” odstają od okularu, a zaślepki trzyma siła rozporowa. Wystarczy lornetkę rozłożyć, a nieszczęsna zaślepka staje się luźna. Trochę lepiej wgląda sytuacja z pozostałymi ACULONAMI, tam budowa okularu jest większa i lepiej się dopasowuje, ale również jest tendencja do spadania. Nadmienię, że taka sama sytuacja występuje w lornetkach PROSTAF7, i mimo że zostały one wcześniej wprowadzone na rynek, to nie nauczyło nikogo aby rozwiązać ten problem. Jeżeli ktoś zamierza zakupić lornetkę firmy Nikon, to sugeruję zwrócić uwagę na lornetki EX, które powoli kończą się na rynku. Dodam tylko, że jakość obrazu jest naprawdę dobra i warto zainteresować się tymi lornetkami, mimo pewnych niekorzystnych odczuć z mojej strony. Zapraszam do sklepów, gdzie można sobie porównać wymienione serie lornetek i sami porównajcie, czy słusznie zauważyłem problem jaki doskwiera tym ACULONOM.