W bazie znajduje się 2166 obiektywów i 9726 ocen.
Możesz też zrobić
własne porównanie obiektywów
Proszę podać interesujące Cię parametry
Tamron SP AF 17-35 mm f/2.8-4 Di LD Aspherical (IF) - specyfikacja i opinie
Producent | Tamron |
---|---|
Model | SP AF 17-35 mm f/2.8-4 Di LD Aspherical (IF) |
Typ obiektywu | Szerokokątny zoom |
Ogniskowa | 17 - 35 mm |
Światłosiła | f/2.8 - 4 |
Pole widzenia | 104 - 63 o |
Ostrość od | 0.3 m |
Maksymalne powiększenie | 1:5.4 |
Maksymalna wartość przysłony | 32 |
Liczba listków na przysłonie | 7 |
Mechanizm autofokusa | |
Konstrukcja | 14 elementów / 11 grup |
Rozmiar filtra | 77 mm |
Tryb Makro | Nie |
Stabilizacja | Nie |
Dostępne mocowania | Canon EF Nikon F |
Wymiary | 86.5 x 83.2 mm |
Waga | 440 g |
Dodatkowe informacje |
Ocena ogólna
Użytkuje od: 3 lat
Cena zakupu: 1350
Wykorzystanie: Amatorskie
Wady: Jak dla mnie, ma najlepszą ostrość w całym kadrze dopiero przy przymknięciu od F11 do F16 (tak zawsze pstrykałem nim krajobrazy). Maksymalnie otwarty mydli jak dla mnie tak masakrycznie w brzegach kadru, że jest to dla mnie absolutnie nieakceptowalne również na cropie. Osobiście do budowy nie mam zastrzeżeń, mój egzemplarz jest bardzo zwarty, nieklekoczący i solidny.
Zalety: Po domknięciu ostry. Dobry zakres, ładne kolory i plastyka zdjęć: To zdjęcia robione tym obiektywem aparatem Sony Alfa 700: https://plus.google.com/u/0/photos/100525533673050214877/albums/5543607018423433617?authkey=CJek9_nwkpr9Ww
Podsumowanie: Zastanawiam się nad bardziej uniwersalnym Tamronem 17-50. Wydaje mi się ostrzejszy i bardziej uniwersalny przez zakres. Stosunek ceny do możliwości tamrona 17-35 mimo wszystko wypada pozytywnie.
Ocena ogólna
Użytkuje od: 1 rok
Cena zakupu:
Wykorzystanie: Amatorskie
Wady: Budowa typowo tamronowa, choć przyznam iż z filtrem do tej pory nie zassał żadnego pyłka, ewenement, to już chyba mój piąty tamron, zdecydowanie najciekawszy, AF wolny ale bardzo celny. Rogi oczywiście mydlane, ale nawet C16-35 nie spisuje się lepiej w tym zakresie
Zalety: Z 40 nie zachwyca, za to z 5d jest bardzo dobrze, ostry, celny, f/2,8 przy 17mm daje świetny efekt, ostrość od pełnej dziury, lekki, zgrabny, dobrze odwzorowuje kolory.
Podsumowanie: Za niewielkie pieniądze wielki obiektyw, super szeroki zoom z całą "urodą" tego typu obiektywów. Polecam.
Ocena ogólna
Użytkuje od:
Cena zakupu:
Wykorzystanie: Amatorskie
Wady: miękkie rogi, co jest w sumie normalne w tego typu konstrukcjach stosunkowo wolny af, cięzki do kupienia
Zalety: świetna ostrość w centrum kadru od pełnej dziury, niesamowite oddanie kontrastu i kolorów, pod tym wzgledem bije niektóre eLki na łeb, dobre światło,
Podsumowanie: Świetny obiektyw za te pieniądze, wybierałem między nim, sigmą 17-35, sigmą 15-30 i wydaje mi się że podjąłem słuszną decyzję. Z moim 5D współpracuje bardzo dobrze, a każde zdjęcie to skarb :) Dziwi mnie fakt ze producent juz go nie produkuje.
Ocena ogólna
Użytkuje od: 1 mies.
Cena zakupu: 1280
Wykorzystanie: Amatorskie
Wady: Obraz przy FF licząc od 70% kadru dramat, nie tylko mydło, to już nie obraz to jakiś placek;/
Zalety: Przy 17mm na 2,8 w centrum miodzio:)
Podsumowanie: Bardzo fajne szkło, niestety chyba taki model mi sie trafił z bliska rewela z daleka żenada;/
Ocena ogólna
Użytkuje od: 1 rok
Cena zakupu: 1200
Wykorzystanie: Półprofesjonalne
Wady: Na FF mydło przy dużej dziurze, szczególnie dla 17mm (Po przymknięciu do 4 / 5.6 jest ok). Jakość wykonania obudowy mogłaby być lepsza.
Zalety: Bardzo ostry w centrum, gorzej na rogach (szczególnie na FF). Przy DX spisuje się lepiej. W moim egzemplarzu AF jest dość celny w przeciwieństwie do testowanego tutaj. Przyzwoita praca pod światło.
Podsumowanie: Nie jest to najwyższa półka, ale ogólnie bardzo przyzwoite szkło za względnie nieduże pieniądze. Według mnie lepsze od podobnych konstrukcji przeznaczonych do Nikona w tym przedziale cenowym. Polecam zarówno dla początkującego jako alternatywa kita, jak i dla bardziej zaawansowanych i wymagających użytkowników.
Ocena ogólna
Użytkuje od: 1 mies.
Cena zakupu: 1100
Wykorzystanie: Amatorskie
Wady: Jakość wykonania na przeciętnym poziomie (gorzej niż sigma 17-35 i Canon 17-40)
Zalety: Światło 2.8 na 17 mm z baaardzo ostrym centrum kadru! Ostrość i kolory/kontrasty w pozostałych zakresach na poziomie 17-40 L (może lekko gorzej na rogach przy szerszym zakresie, ale za to już lekko lepiej przy 35mm) (dokładnie testowałem na 5d). Sigma słabiej wypada (wybierałem między tymi trzema szkiełkami).
Podsumowanie: Pod FF: Po co płacić więcej za lepiej wykonanego Canona jak to szkło da nam porównywalną jakość zdjęć i przesłone 2.8 na 17 mm?
Ocena ogólna
Użytkuje od: 6 mies.
Cena zakupu: 850
Wykorzystanie: Amatorskie
Wady: Kiepskie wykonanie (tak jak wszystkie tamrony), niska jakość obrazu w rogach kadru, szkoda, że nie jest 2.8 w całym zakresie, nieco zniekształca
Zalety: Cena, OSTROŚĆ na 2.8 JEST NIEWIARYGODNA (centrum i troszkę za), bardzo celny AF nie za szybki nie za wolny.
Podsumowanie: Używam z 5DmkII, rogi stają się w miarę akceptowalne od f/8. Cały czas jadę na 2.8 i to się dla mnie liczy najbardziej. AF nigdy nie zawiódł. Za małe pieniądze, naprawdę świetny obiektyw. Nie zamienię nigdy na 17-40, jak już to tylko stałki albo 16-35 II.
Ocena ogólna
Użytkuje od: 3 lat
Cena zakupu: 1400
Wykorzystanie: Amatorskie
Wady: Trochę za mały zakres zoom; AF generalnie nie za szybki, ale celny - jedyne delikatne wpadki zdarzają mu się na 17 mm
Zalety: Kolory, kontrast i ładna praca pod światło, jeszcze nie zassał ani jednego pyłka
Podsumowanie: Kupiłem jako następca "kit-a" na aps-c, skuszony mniejszymi AC od T 17-50, którego rozważałem oraz chęcią zastosowania w kliszaku. Nie żałuję i jestem więcej niż zadowolony, choć czasem troche brakuje mi stałej jasności w pełnym zakresie zoom.
Ocena ogólna
Użytkuje od: 1 mies.
Cena zakupu:
Wykorzystanie: Amatorskie
Wady: troszke brakuje zakresu-przyzwyczajenie z poprzedniego szkła
Zalety: rozdzielczośc, kolory
Podsumowanie: polecam, szególnie na FF
Ocena ogólna
Użytkuje od: 2 lat
Cena zakupu: ok.1500, d
Wykorzystanie: Półprofesjonalne
Wady: Ciut głośny AF i nie tak szybki jak USM Canona, ale nie jest to szkło reporterskie i te ćwierć sekundy nie ma znaczenia. Faktycznie delikatne mydełko na brzegach kadru, ale tylko na pełnej klatce, z matrycą ASP-C jak ktoś widzi mydło to moim zdaniem „czepia się”.
Zalety: Niska cena, nie warto przepłacać ani za eLkę 17-35, ani 17-40. Jaśniejszy niż eLka. I niech po mnie teraz "pojadą" eLko maniacy. Akurat w tym zakresie ogniskowych nie ma co przeżywać orgazmu na widok czerwonej obwódki na Canonie. Nieruchoma przednia soczewka przy ostrzeniu – super sprawa.
Podsumowanie: Nie wiem gdzie te błędy ostrzenia, bo miałem eLkę Canona i myliła się równie często, ale bez przesady. Wystarczy spojrzeć na wskaźnik ostrości i od czasu do czasu ostrzyć raz jeszcze. Dla mnie to nie problem. Nawiasem mówiąc pozbyłem się eLki. Gdzie zbiera kurz?? Ja mam dwa lata ten obiektyw i jest czysty. Jeśli leży wiecznie na stole to pewnie i nazbiera kurz, jak każdy obiektyw. Zrobiłem nim tysiące zdjęć i jestem zadowolony.
Ocena ogólna
Użytkuje od: 1 rok
Cena zakupu: 1499
Wykorzystanie: Amatorskie
Wady: Nie dość, że głośny AF to jeszcze błędy w celności ostrzenia ok 30%,głównie w fotografii studyjnej. Na zewnątrz "o niebo" lepiej, ale tylko przy sprzyjającym słońcu. Na krótkich ogniskowych ostrość to czysty przypadek. Front Focus do kwadratu. Trafiłem na słaby egzemplarz??? Zbiera kurz.
Zalety: TANI, jasny, ale co z tego, skoro na max otwartej przesłonie mydło i aberracja, ehhh.
Podsumowanie: Dla zaawansowanego amatora to szrot. W domu w fotografowaniu imprez i rodziny obleci. Lepiej dołożyć i kupić eLkę 17-40, choć też się myli w celności AF. Nie wiem ile to trzeba wydać na obiektyw, żeby w końcu byc zadowolonym??
Ocena ogólna
Użytkuje od: 2 lat
Cena zakupu: 1500
Wykorzystanie: Amatorskie
Wady: Faktycznie ciut miękki na brzegach (ale bez przesady), już po paru miesiącach "wciągnął" kilka pyłków - ale ta ilość raczej się nie zwiększa.
Zalety: Szeroki, zwłaszcza dla FF, ale i dla cyfry, do fotografii krajobrazowej zakres bardzo OK. Używam głównie we wnętrzach - światło 2.8 nie do przecenienia. Zdjęcia... są po prostu ładne, ostre (poza brzegami), kontrastowe, ładne kolory.
Podsumowanie: To był mój pierwszy "pozakitowy" obiektyw do cyfry i do tej pory jestem z niego bardzo zadowolony. Za umiarkowaną (nowy) cenę dostałem dokładnie to, co chciałem: szeroki kąt o dobrej jakości zdjęć.
Ocena ogólna
Użytkuje od: 3 mies.
Cena zakupu: 1100
Wykorzystanie: Amatorskie
Wady: Miękki na brzegach- tego najprawdopodobniej nie trzeba powtarzać nie mniej jednak dla zastosowań amatorskich w 100% wystarcza.
Zalety: Ostrość, Kontrast, 2.8 na szerokim kącie. Wykonany bardzo dobrze. Duży kąt widzenia.
Podsumowanie: Bardzo Dobre szkło dla kogoś kto nie potrzebuje dużego zoom'a. Kolega wcześniej napisał w wadach "Duża średnica filtra" - skoro w porównaniu z nikkorem ( kit) 18-70 kąt widzenia Tamron ma ponad 20 stopni wiecej to przepraszam bardzo ale producent musiał to uzyskać poprzez inna budowe soczewki ? To ze filtr jest 77 to raczej nie jest wada. Zakup Rożnica w zakupie Uv między 67 a 77 nie jest duża. Po 2 według mnie amator aby zaoszczędzić kosztów w polarze czy tez w połówkach wybierze system Cokin P ( jezeli chodzi o filtry) i caly problem znika... pozdrawim
Ocena ogólna
Użytkuje od: 1 mies.
Cena zakupu: 900
Wykorzystanie: Półprofesjonalne
Wady: Słabsza ostrość na brzegu obrazu, szczególnie dla formatu FF. Dla 17 mm zauważalna CA. Duży rozmiar filtra (77mm), odpowiednio drogi. Typowa dla Tamrona loteria dotycząca parametrów poszczególnych egzemplarzy.
Zalety: Obiektyw zarówno do Canona analogowego, jak i do cyfry. Dobra ostrość w centrum obrazu, barwy i kontrast. Typowy filtr UV (np. Hoya) nie winietuje dla FF. CA łatwa do usunięcia np. w Camera Raw. Nie zauważyłem nadmiernego flarowania. Umiarkowana cena jak na możliwości, zwłaszcza używanych obiektywów.
Podsumowanie: Bardzo sympatyczny obiektyw, polecany zwłaszcza dla korzystających zarówno z FF jak i cyfry z cropem.