Samyang Tilt-Shift 24 mm do Pentaxa
W połowie sierpnia do sklepów trafi obiektyw Samyang T-S 24 mm f/3.5 ED AS UMC z mocowaniem do systemu Pentax. Produkt o takich parametrach to w tej chwili jedyna na rynku oferta dla użytkowników lustrzanek tej marki i ma on kosztować około 3975 złotych.
Informacja prasowa
![]() |
W połowie sierpnia do sklepów trafi obiektyw Samyang T-S 24mm f/3.5 ED AS UMC z mocowaniem do systemu Pentax. Obiektyw o takich parametrach to w tej chwili jedyna na rynku oferta dla użytkowników lustrzanek tej marki.
Producent już wcześniej zapowiadał, że pracuje nad wersją z mocowaniem Pentax. Ten konkretny model wymagał jednak wprowadzenia dodatkowych zmian w kształcie obudowy, zmiany wynikały ze specyfiki mocowania Pentax, w którym przycisk zwalniania blokady obiektywu znajduje się z tej samej strony co blokada obrotu bagnetu w obiektywie Samyang T-S 24mm. Od teraz dzięki wprowadzonym modyfikacjom, także użytkownicy Pentaxów mają możliwość tworzenia niepowtarzalnych fotografii z wykorzystaniem tego niecodziennego szkła.
![]() |
Samyang T-S 24mm to obiektyw z funkcją korekty perspektywy. Jego konstrukcja mechaniczna umożliwia płynną zmianę kąta nachylenia płaszczyzny ostrości w zakresie –8,5 do +8,5 stopnia, a także równoległe przesunięcie osi optycznej obiektywu o ±12 mm. Poszczególne sekcje odpowiedzialne za funkcję przesuwu i pochylenia mogą być obrócone względem siebie o kąt 30, 60 lub 90 stopni. Niezależnie możliwy jest również obrót samego mocowania bagnetowego o kąt 90 stopni także ze skokiem co 30 stopni.
Samyang T-S 24mm f/3.5 ED AS UMC to zaawansowana konstrukcja mechaniczna i optyczna. W modelu wykorzystano 16 soczewek podzielonych na 11 grup. Wśród nich znalazły się dwie soczewki asferyczne (ASP) oraz dwie ze szkła o niskim współczynniku dyspersji (ED). Każda soczewka została pokryta wielowarstwowymi powłokami antyrefleksyjnymi UMC.
Obiektyw Tilt-Shift to idealne narzędzie, które pozwala tworzyć obrazy bardzo wysokiej jakości oraz kreować niecodzienne efekty fotograficzne. Niedawno polski dystrybutor tej marki zaprezentował film wykonany w technice time-lapse, pokazujący szerokie możliwości tego obiektywu. Film można obejrzeć na kanale YouTube: http://www.youtube.com/samyangoptics.
Cena detaliczna obiektywu w Polsce wynosi około 3975 złotych.
Lista dystrybutorów marki Samyang oraz dodatkowe informacje zamieszczone są na: www.samyang.pl.
Komentarz można dodać po zalogowaniu.
Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
Wniosek z tego że notowania Pentaxa na giełdzie Samyanga wzrosły.
jak mnie to nie dotyczy tak powiem, że to dobra wiadomość. :) pozdrawiam Pentaxiarzy!
wypada poszukać zamiennika z byłego CCCP ;-))
To będzie jakieś 10 kupujących ;)
To jest najlepszy tilt ze względu na zmiany pewnie lepszy mechanicznie od innych mocowań.
Cena jak dla mnie nieco zaporowa ale kto wie może kiedyś się skuszę :-).
normalnie fortunę zbiją na pentaksiarzach:) Szkło droższe od topoowej puchy pentaxa.
@aspon - to normalna kolej rzeczy, szkła są droższe od aparatów. Jest nawet luźna nie pisana zasada, że nie kupuje się szkieł tańszych niż pucha...
dobrze że nikt jej nie napisał bo właściciele Nikona d4 wpadliby w popłoch
@ Yura
Luźny to jest stolec :)
Dobrze, że nikt nie wie o tej twojej zasadzie bo użytkownicy Nikona D4 czy Canona 1D nie mili by co podłączyć do body :)
@Borat,
Nie przepadam za popieraniem Yury, ale jak ma rację, to ma. Mógł jedynie zastrzec się, że częściowo nie dotyczy to flagowych lustrzanek. Ostatnio przeglądałem Ceneo, co by tu sobie fundnąć w kategorii tele, bo mam straszny zacof. Najtańszy kosztował nieco ponad 10k a reszta 20k do 50. Sigma mnie nie interesuje. Poczekam na EF 100-400/ L, podobno jest już w drodze, a jak nie wyrobią się, to na pociechę kupię TS 24/3.5 L II Canona. Dwa razy droższy od tego Samyanga, ale sprawdzony i poprawiony. Powinien dać wiele rozrywki, choć studentem architektury nie jestem ani nie produkuję kalendarzy.
Jak mi się zdaje, mam załatwioną sprawę przesuwów oraz pokłonów, mniej więcej w cenie topowych obiektywów do małego obrazka. Coś mi się zdaje, że to jest najlepsze rozwiązanie. Jakikolwiek obiektyw można se powyginać na ile miech pozwoli :-)
Zasada jest dobra. A do flagowych lustrzanek są flagowe obiektywy.
chyba wyczuwam bóld*p posiadaczy kitów i radzieckiego złomu... :F
Bardzo mnie dziwi kompletny brak zainteresowania tym ciekawym obiektywem. To że także dla Pentaksa to nawet lepiej, bo na APS-C można robić lepsze panoramy przy użyciu samej tylko funkcji Shift. Duże pole obrazowe, jakie daje taki obiektyw pozwala na rezygnację z głowicy pano przy wąskich panoramach. Typowo robi się 3 zdjęcia pionowe lub 2 poziome i skleja tak precyzyjnie, że nie widać złącz. To daje dużo szerszy kąt widzenia i szczegółowość. Funkcja Tilt pozwala natomiast na bardzo ciekawe poprowadzenie płaszczyzny ostrości, ale tu już trzeba użyć statywu oraz LV, gdyż samo potwierdzenie ostrości nie wystarcza. Zdjęcia nocne, o zachodzie i świcie oraz z użyciem filtrów ND standardowo wymagają statywu i długich czasów ekspozycji, więc to nie jest problem. W zamian uzyskuje się zdjęcia, jakich nie da się zrobić żadnym innym obiektywem. Oczywiście, jak wszystko, tak i ten typ obiektywu ma wady. Największa jest taka, że skutecznie niszczy uczucia dla innych ulubionych w posiadanej szklarni. Trzeba je sprzedawać ze stratą, a jak nie to leżą niewykorzystywane w pełni albo wcale, np. EF 16-35/2.8 L II. Jest to obiektyw dla cierpliwych prawdziwych fotografów a nie dla pstrykaczy z kartą 128GB.