Phottix Mitros+ z wbudowanym wyzwalaczem
Firma Foto-Technika poinformowała o wprowadzeniu na rynek nowej lampy Phottix Mitros+, którą wyposażono we wbudowany system radiowego wyzwalania. Lampa cechuje się ponadto wysoką liczbą przewodnią (58) i jest kompatybilna z pomiarem błysku firmy Canon (E-TTL i E-TTL II).
Informacja prasowa
- Wbudowany nadajnik Odin,
- Wbudowany odbiornik Odin,
- Wbudowany odbiornik Strato II,
- Funkcję pamięci ustawień.
Lampy Mitros+ można używać na aparacie jako lampy głównej lub wypełniającej oraz jednocześnie można nią kontrolować i wyzwalać kolejne lampy Mitros+ lub inne lampy zamocowane na odbiornikach Phottix Odin. Dzięki wbudowanym odbiornikom Odin i Strato II lampa Mitros+ będzie niezawodnie pracować z nadajnikami tych systemów wyzwalania bez potrzeby posiadania dodatkowych odbiorników.
Główne funkcje:
- Liczba przewodnia: 58 kompatybilna z Canon TTL,
- Wbudowane wyzwalacze: nadajnik i odbiornik Phottix Odin, odbiornik Strato II, Fotocela,
- Bezprzewodowe wyzwalanie na podczerwień w trybach Master/Slave zgodne z systemem Canon,
- Tryby: E-TTL i E-TTL II, Ręczny i Multi Stroboskopowy,
- Tryb szybkiej synchronizacji HSS oraz synchronizacji na drugą kurtynę,
- Lampa wspomagania autofokusa,
- Zasięg lampy: 24-105mm,
- Port na zewnętrzny battery pack, gniazdo synchronizacyjne 3.5mm.
- Korzystając z wbudowanych funkcji wyzwalacza Odin lampa Mitros+ może być wykorzystana do wyzwolenia odbiorników Phottix Odin i Strato. Jednocześnie można wyzwolić lampę Mitros+ za pomocą nadajnika Phottix Odin oraz Phottix Strato II,
- W trybie wyzwalacza Odin lampa Phottix Mitros+ posiada takie same funkcje jakie występują w wyzwalaczu Phottix Odin:
- zdalne sterowanie mocą lamp w grupach, w trybie TTL z możliwością zmiany ekwiwalentu ( 3 przysłony co 1/3 przysłony – 18 różnych poziomów),
- zdalne sterowanie mocą lamp w trybie manualnym: od pełnej mocy do 1/128 co 1/3 przysłony,
- możliwość łączenia trybu TTL z manualnym – wybrane grupy można wyzwalać w trybie TTL, a drugie w trybie manualnym,
- sterowanie mocą w trybie proporcji A:B z możliwością zmiany ekwiwalentu,
- Szybkie czasy synchronizacji – do 1/8000 s,
- Wyzwolenie na drugą kurtynę,
- Zdalne sterowanie zoomem palnika – automatyczne lub ręczne.
Tak jak wyzwalacz Phottix Odin, lampa Phottix Mitros+ z podświetlanym wyświetlaczem LCD obsługiwana jest intuicyjnie i łatwo sterować jej funkcjami.
Funkcje wyzwalacza Strato
Lampa błyskowa Mitros+ posiada wbudowany odbiornik Phottix Strato II. Obecny nadajnik Phottix Strato II może wyzwolić lampę Mitros+. Lampa Mitros+ może również wyzwolić odbiorniki Strato II i Strato I kiedy jest ustawiona w trybie wyzwalacza Odin.
Funkcja pamięci ustawień
Jako nowość, lampa Phottix Mitros+ ma możliwość zapamiętania i wczytania 3 ustawień lampy oraz funkcji specjalnych kiedy zajdzie taka potrzeba. Pozwala to na szybką zmianę parametrów lampy w zależności od zmieniających się warunków.
Komentarz można dodać po zalogowaniu.
Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
Wreszcie! juz myslalem, ze zaden z producentow nigdy na to nie wpadnie.... gdyby tak jeszcze aparaty mialy wbudowane radiowe nadajniki, a wszytsko wspolpracowalo w jednym, ujednoliconym systemie, aby nie bylo problemow z kompatybilnoscia.. no, ale chyba czas sie obudzic, bo tak to pewnie nigdy nie bedzie...
dobrze, ze ten maly krok do przodu zostal jednak juz wykonany...
@f8
To nie jest pierwsze takie rozwiązanie. Przykładowo Lampa YONGNUO YN-560 III ma wbudowany odbiornik do wyzwalaczy radiowych RF-602 i RF-603.
Lampa fajna. Tylko dlaczego na zdjęciu jest wyłączona a ekranik się świeci?? :D
Coraz więcej nowych lamp na rynku co może się podobać. Cena systemowej Canona to jakieś nieporozumienie. Za jej kwote można mieć 2 bardzo dobre lampy. Ciekawe ile powyższa będzie kosztować.
@AndyZ, dzięki za info, szukałem jakichs tanich lampek do błyskania, te yongnuo prezentują się rewelacyjnie, zwłaszcza, że używam wyzwalaczy RF603! :-)
AndyZ - czytaj ze zrozumieniem, F8 pisze o tym ze ta lampa ma nadajnik!!! a nie odbiornik, tutaj masz wbudowany nadajnik! z możliwością sterowania innymi lampami i to z TTL'em - więc ni jak ma się twoja wypowiedź do przedmówcy..
Lampa ma kosztować coś koło 1399 zł.
A jak to jest w Canonie EX-600, tam jest wbudowany nadajnik i odbiornik czy tylko odbiornik? Jakoś nie mogę tego rozkminić, wie ktoś?
600ex-rt ma nadajnik i odbiornik.
@f8 w minolcie coś takiego funkcjonuje od lat :)
no miałem Dynaxa i lampę zewnętrzną do niego i byłem posiadaczem sterowania radiowego?
gnieciuch
i pewno już sprzedałeś ją w swej nieświadomości co tracisz :)
@uzurpator, tak tak, oczywiście...:P Pewnie dlatego, że Minolta od lat nie funkcjonuje...
P.S. Może chociaż rozróżniałbyś rodzaje sterowania, skoro już musisz wypowiadać się na ten temat...
Pod względem bezprzewodowego sterowania lampami Minolta od lat biła na głowę Canona. W sumie nie ma znaczenia czy było to sterowanie radiowe, czy optyczne. Ważne jest to ,że system doskonale działał i nie zmuszano ludzi do wywalania kasy na jakieś dodatkowe ustrojstwa.Mam 5D i już wiem za co stoi to D.To chyba odnośnie wyzwalania lamp:)
@Lipen podobnie jak pod tym względem Canona od lat bił Nikon, Olympus, czy Pentax. Tyle, że optyczne sterowanie to od lat przeżytek.
Widze, ze czesc z Was po prostu nie zrozumiala mojego wpisu, ale juz wyjasniam o co mi chodzilo...
Ciesze sie, ze wreszcie mamy sterowanie DROGA RADIOWA pomiedzy aparatem (wlasciwie nadajnikiem) a lampa, lub lampami. Dotychczas stosowane rozwiazania, w ktorych chyba najbardziej rozwiniety byl system CLS Nikona, to wszytsko systemy sterowane droga optyczna, co powodowalo, ze lampy musialy "widziec" siebie nawzajem oraz aparat, aby system dzialal poprawnie... w wielu sytuacjach bylo to klopotliwe, czy wrecz uniemozliwialo uzycie zdalnego sterowania swiatlem (np modelka w pomieszczeniu, a lampa za oknem, symulujaca swiatlo sloneczne)
Ja tam od dawna stosuję radiowe sterowanie lampami Łucz M1 z pomocą sterownika, o:
link
takiego :-)
Fotocela zbudowana z użycie żyratora symulującego cewkę w obwodzie fotodiody wyzwala lampy nawet wówczas, gdy pada na nią bezpośrednio światło słoneczne. Dobrze, że się integruje lampy z układem sterowani, ale trzeba pamiętać, że to są rozwiązania z punktu widzenia technologii banalne.
@baron13 jako humanista nie wiele z tego schematu rozumiem :)
A ten Mitros, właśnie ten będzie idealnym uzupełnieniem mojego Odina. Teraz tylko praktyka potrzebna i olej w głowie.
@f8 " Dotychczas stosowane rozwiazania, w ktorych chyba najbardziej rozwiniety byl system CLS Nikona, to wszytsko systemy sterowane droga optyczna, co powodowalo, ze lampy musialy "widziec" siebie nawzajem oraz aparat, aby system dzialal poprawnie."
No wlaśnie nie - patrz lampy RT Canona. Pomijam już kilka zewnętrznych systemow radiowych przenoszących TTL, bo rozumiem, że chodzi Ci o rozwiązania zintegrowane.
jaad75: zewnetrzne systemy oczywiscie znam, ale chodzi o to, ze to kolejny "klamot", ktory trzeba nosic, pamietac o bateriach... ok, Canonowski RT to generalnie "nowosc", a odleglosc wyzwalania do 30m, to tez nie rewelacja, w porownaniu z phottixami, pixelami, youngnuo czy pocket wizzard...
mi po prostu marzy sie rzecz nierealna: producenci umawiaja sie, ze beda stosowac jeden sposob komunikacji nadajnik/odbiornik i bedzie mozna pozyczyc lampy od kumpla z wbudowanym odbiornikiem i dolozyc swoje i robic zdjecia z uzyciem e-ttl i strowac moca poszczegolnych z poziomu aparatu, lub ew nadajnika wpietego w sanki, aby nie latac za kazdym razem od lampy do lampy (kto robil zdjecia z uzyciem wiekszej ilosci lamp, wie, jakie to klopotliwe, ew z mniejsza iloscia lamp, ale w trudnym terenie)... czas sie obudzic ;-)